FA-kupa

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
cfclegend2
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2011. december 29., csütörtök 15:39
Kedvenc játékos: Hazard_Terry
Kedvenc exjátékos: Sturridge_Robben_Makelele

Re: FA-kupa

#961 Hozzászólás Szerző: cfclegend2 »

jkopfner írta:
rafanadal írta:
béla írta: Nem azért,de te ezt honnan tudod? :D
Ez volt José kifogása az eladásával kapcsolatban.
Pontosan nem tudni, hogy mi van emögött, de hasonló a szitu a Lukaku esethez.
Mondjuk én Lukakut egy szinttel gyengébb játékosnak tartom a saját posztján, mint De Bruyne-t. Ugyebár ez a különbség kijött a VB-n is. Szóval az ő eladását kicsit indokoltabbnak érzem, mint a KDB-jét. De hogyha igaz, hogy a hozzáállásával volt a probléma De Bruyne-nek, akkor már látjuk mi a belga focisták legnagyobb hátránya.
Why always me?

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FA-kupa

#962 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

beckhamJr írta:josé azt mondta egy kalap szarral egyenlő amit KDB edzésnek tart, jó nem ezekkel a szavakkal de a munkájával nem volt elégedett
És több játékidőt is követelt magának.

beckhamJr
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2014. december 13., szombat 19:53
Kedvenc játékos: O BeckhamJr.

Re: FA-kupa

#963 Hozzászólás Szerző: beckhamJr »

josé azt mondta egy kalap szarral egyenlő amit KDB edzésnek tart, jó nem ezekkel a szavakkal de a munkájával nem volt elégedett

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FA-kupa

#964 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

rafanadal írta:
béla írta: Nem azért,de te ezt honnan tudod? :D
Ez volt José kifogása az eladásával kapcsolatban.
Pontosan nem tudni, hogy mi van emögött, de hasonló a szitu a Lukaku esethez.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: FA-kupa

#965 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

béla írta: Nem azért,de te ezt honnan tudod? :D
Ez volt José kifogása az eladásával kapcsolatban.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: FA-kupa

#966 Hozzászólás Szerző: béla »

jkopfner írta:
Talmaszabi írta:
béla írta: De Bruyne tavaly az első 4 meccsből kétszer kezdett,egyszer pedig csereként állt be,utána már azt hiszem csak a ligakupában láthattuk. Nagyon elpazaroltuk őt is...
Valóban, még ráadásként a BL-ben kapott kemény 26 percet 3 meccsen...
Neki a fejével volt valami gond, meg az arca is nagy volt a semmire.
Nem azért,de te ezt honnan tudod? :D

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FA-kupa

#967 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Talmaszabi írta:
béla írta: De Bruyne tavaly az első 4 meccsből kétszer kezdett,egyszer pedig csereként állt be,utána már azt hiszem csak a ligakupában láthattuk. Nagyon elpazaroltuk őt is...
Valóban, még ráadásként a BL-ben kapott kemény 26 percet 3 meccsen...
Neki a fejével volt valami gond, meg az arca is nagy volt a semmire.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: FA-kupa

#968 Hozzászólás Szerző: Szabi »

béla írta: De Bruyne tavaly az első 4 meccsből kétszer kezdett,egyszer pedig csereként állt be,utána már azt hiszem csak a ligakupában láthattuk. Nagyon elpazaroltuk őt is...
Valóban, még ráadásként a BL-ben kapott kemény 26 percet 3 meccsen...
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: FA-kupa

#969 Hozzászólás Szerző: béla »

Talmaszabi írta:
béla írta:
Mesti írta:Hát azért Bayernben Martinez,Thiago,Götze vagy a Realban például Isco,Khedira.
Ilyen szintű cserejátékosok azért messze nem ülnek a padon,hogy annyit lehessen rotálni szerintem.
Isco oké. Khedira? Ramires-szint. Az meg már a mi bajunk,hogy olyan emberek nem kaptak csak perceket,mint pl De Bruyne...
De Bruyne-t az esetek többségében negyed órákra kib*sztuk a szélre, a Wolfsburgban (és a belga válogatottban) elképesztő formában játszik irányítót 4-2-3-1-ben, nem csoda, hogy igen komoly klubok vinnék... Ilyen az, ha valaki a saját posztján megkapja a bizalmat...
De Bruyne tavaly az első 4 meccsből kétszer kezdett,egyszer pedig csereként állt be,utána már azt hiszem csak a ligakupában láthattuk. Nagyon elpazaroltuk őt is...

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: FA-kupa

#970 Hozzászólás Szerző: Szabi »

béla írta:
Mesti írta:Hát azért Bayernben Martinez,Thiago,Götze vagy a Realban például Isco,Khedira.
Ilyen szintű cserejátékosok azért messze nem ülnek a padon,hogy annyit lehessen rotálni szerintem.
Isco oké. Khedira? Ramires-szint. Az meg már a mi bajunk,hogy olyan emberek nem kaptak csak perceket,mint pl De Bruyne...
De Bruyne-t az esetek többségében negyed órákra kib*sztuk a szélre, a Wolfsburgban (és a belga válogatottban) elképesztő formában játszik irányítót 4-2-3-1-ben, nem csoda, hogy igen komoly klubok vinnék... Ilyen az, ha valaki a saját posztján megkapja a bizalmat...
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: FA-kupa

#971 Hozzászólás Szerző: béla »

Mesti írta:Hát azért Bayernben Martinez,Thiago,Götze vagy a Realban például Isco,Khedira.
Ilyen szintű cserejátékosok azért messze nem ülnek a padon,hogy annyit lehessen rotálni szerintem.
Isco oké. Khedira? Ramires-szint. Az meg már a mi bajunk,hogy olyan emberek nem kaptak csak perceket,mint pl De Bruyne...

Mesti
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010. szeptember 15., szerda 21:29
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: FA-kupa

#972 Hozzászólás Szerző: Mesti »

Hát azért Bayernben Martinez,Thiago,Götze vagy a Realban például Isco,Khedira.
Ilyen szintű cserejátékosok azért messze nem ülnek a padon,hogy annyit lehessen rotálni szerintem.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: FA-kupa

#973 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Николаевич írta:
rafanadal írta:Én értem itt a logikát, de gondolkozzatok Mourinho fejével. Ha még a Ligakupában (ami egyértelműen a legkevésbé fontos sorozat amiben részt veszünk) is gyakran játszottak a kezdőkből néhányak, akkor pont az FA kupában ne tennék? Persze, egy 4. osztályú ellen nem, de a Championship azért nincs évszázadokkal lemaradva és nem fogja megkockáztatni az öreg. Még ha nehéz időszakunk lenne azt mondanám igen, de most jön 5 nap pihenő a Newcastle előtt és újabb 6 a Swansea előtt. Lesz úgymond idejük kipihenni magukat Mourinho elképzelései szerint. Engem meglepne ha Cech, Luis, Zouma és Mikel kivételével még mások is bekerülnének a kezdőbe. Esetleg Drogba csatárnak és a szokásos tkp rotáció által kimarad Oscar vagy Willian.

Tudom, hogy az FA-kupának nagyon komoly presztízse van, de nálunk azzal tele a padlás, bajnokok viszont nem voltunk 5 éve... Fél évtized basszameg.. Sőt, az utóbbi 8 szezonból 2-szer nyertünk csak, pedig a klasszis edzők és játékosok jönnek folyamatosan...
Én nem is mondtam, hogy ez nem így lenne, mert egyetértek veled. Csak próbáltam Mourinho fejével gondolkodni. Ő mindent akar és sokszor semmivel se marad. Meg ha az FA kupát is feladnánk egyáltalán nem garantálja Mourinho hozzáállásával azt, hogy a bajnokság végére kifújjon így is a csapat és 2. helyen végezzünk a City mögött. BL-ről ne is beszéljünk, mert meglepne ha megnyernénk 13 használt játékossal. Egyszer kapjon el valaki úgy, mint tegnap a Tottenham és hiába a 2 meccses lebonyolítás azt mi meg nem fordítjuk.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: FA-kupa

#974 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

rafanadal írta:Én értem itt a logikát, de gondolkozzatok Mourinho fejével. Ha még a Ligakupában (ami egyértelműen a legkevésbé fontos sorozat amiben részt veszünk) is gyakran játszottak a kezdőkből néhányak, akkor pont az FA kupában ne tennék? Persze, egy 4. osztályú ellen nem, de a Championship azért nincs évszázadokkal lemaradva és nem fogja megkockáztatni az öreg. Még ha nehéz időszakunk lenne azt mondanám igen, de most jön 5 nap pihenő a Newcastle előtt és újabb 6 a Swansea előtt. Lesz úgymond idejük kipihenni magukat Mourinho elképzelései szerint. Engem meglepne ha Cech, Luis, Zouma és Mikel kivételével még mások is bekerülnének a kezdőbe. Esetleg Drogba csatárnak és a szokásos tkp rotáció által kimarad Oscar vagy Willian.

Tudom, hogy az FA-kupának nagyon komoly presztízse van, de nálunk azzal tele a padlás, bajnokok viszont nem voltunk 5 éve... Fél évtized basszameg.. Sőt, az utóbbi 8 szezonból 2-szer nyertünk csak, pedig a klasszis edzők és játékosok jönnek folyamatosan...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: FA-kupa

#975 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Én értem itt a logikát, de gondolkozzatok Mourinho fejével. Ha még a Ligakupában (ami egyértelműen a legkevésbé fontos sorozat amiben részt veszünk) is gyakran játszottak a kezdőkből néhányak, akkor pont az FA kupában ne tennék? Persze, egy 4. osztályú ellen nem, de a Championship azért nincs évszázadokkal lemaradva és nem fogja megkockáztatni az öreg. Még ha nehéz időszakunk lenne azt mondanám igen, de most jön 5 nap pihenő a Newcastle előtt és újabb 6 a Swansea előtt. Lesz úgymond idejük kipihenni magukat Mourinho elképzelései szerint. Engem meglepne ha Cech, Luis, Zouma és Mikel kivételével még mások is bekerülnének a kezdőbe. Esetleg Drogba csatárnak és a szokásos tkp rotáció által kimarad Oscar vagy Willian.

Utána lesz húzós az a Swansea - dupla Liverpool - Manchester City négyes két hét alatt. Akkor fog kelleni variálgatni. (Mondjuk le merem fogadni, hogy akkor is az lesz, hogy Swansea és első Liverpool ellen szokásos kezdő, próbáljuk hamar eldönteni az elődöntőt. Van 6 napunk felkészülni a visszavágóra, akkor eredmény függvényében eldönti, hogy hányan játsszanak a kezdőből és utána jön hozzánk a City amire fel fogja készíteni a csapatot nem is annyira fizikálisan, mint mentálisan.)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FA-kupa

#976 Hozzászólás Szerző: Chester »

Értem én hogy mire gondolsz, és személy szerint egyet is értek vele, de én úgy is nézem a dolgokat, hogy mi a valószínűbb, Mourinho logikával gondolkodva, és az nem a teljes csapat pihentetése lesz.

Abban már nem hiszek, hogy kinek áll a zászló, a Sp*rs tegnap Masonnel, Bentalebbel, Walkerrel, Rosezal és Keanenel állt ki, és lealáztak minket, mikor ezek nagy része tavaly Championship szintű focista volt.

Olyan meccset kizártnak tartok, ahol tényleg sorcsere lenne, voltak már erre alkalmasabb meccsek is, azokon sem történt meg. Viszont ahol pihentetném akár több kulcsemberünket, az a Ligakupa második meccse, ami idegenben lesz, és akkor lenne 11 nap pihenője a fontosabb játékosoknak a City elleni létfontosságú rangadóra, de a valószínűbb az, hogy egyik kulcsjátékosunk sem pihen.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: FA-kupa

#977 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:
Николаевич írta:Én nem is bànnán, ha kizúgnánk a kupából, legalább csak 3 trófea maradna a 14 játékosunknak.
... Willian egy vicc Hazard-hoz képest, a többiekben mrg nyilvànvalóan nem bízik a mester.
Akkor már inkább a Ligakupát adja fel, az FA Kupa az ér valamennyit.
Willian megítélését megvárnám addig, amíg nem Ivanovic van mögötte, hanem Azpi, az lenne nálam az "utolsó esély".
Hawaii írta:Januári menetrend:
Én is örülnék, ha Aké vagy Cheek szóhoz jutna, de ez nem így működik. Ez az FA Kupa, ezt minden csapat komolyan veszi, még egy hetedosztályú is, ráadásul kemény buszozás várható, amit Mikellel vagy Salahval nem fogunk tudni feltörni. Mourniho nem fog sok embert pihentetni, akkor legalább pihentesse azt, aki nincs formában, ne azt, aki abban van, ez a legtöbb amit kívánhatok sajnos.
Ligakapupán már nincs mit feladni, ott már csak az a kérdés, hogy 2 vagy 3 meccset játszunk, az a +1 meccs már nem oszt, nem szoroz, ellenben ha már megnyerhetjük, akkor miért adnánk fel épp a célegyeneseben?!

Előbb-utóbb úgyis kénytelen lesz Mourinho pihentetni Hazardt, Maticot és Fábregast is. A kérdés csupán csak annyi, hogy melyik csapat ellen kellene ezt megtenni. Egy Newcastle ellen, amelyik alig 1 hónapja elvette a veretlenségünket, vagy egy idegenbeli Swansea ellen, vagy egy Ligakupa elődöntőn? Esetleg nem lenne célszerűbb egy olyan másodosztályú csapat ellen, amelyik ellen még a legfontosabb hármasunk nélkül is bőven nekünk állna a zászló?

Az a baj, hogy a jelenlegi kezdőnk nagy része baromi fáradt, talán csak Courtois, Azpi és Hazard frissek. Ahhoz, hogy a többi sorozatban jól szerepeljünk, illetve sikereket érjünk el, ahhoz most lehet, be kellene áldozni az FA kupát, habár hangsúlyoznám, hogy még B csapattal is bőven mi lennénk a favoritok. Visszatérve, kicsit úgy érzem, hogy fordulóponthoz értünk: vagy rotál Mourinho, vagy pedig elúszik minden idén. Nem érzem úgy, hogy túldramatizálnám a helyzetet, de 13-14 emberrel sem bajnokságot, sem BL-t nem fogunk nyerni, ebben egész biztos vagyok. Ha most az FA kupa meccsen pihentetné a kulcsjátékosokat, akkor 9 napjuk lenne regenerálódni, ami azért nem kevés, és szükség is lesz a pihent lábakra, mert sem a január, sem pedig a február nem ígérkezik könnyűnek.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: FA-kupa

#978 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

6 napunk van az azt követő meccsig, azaz van idejük pihenni, azaz meglepne ha 2-3 változtatásnál több lenne ...
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FA-kupa

#979 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:Én nem is bànnán, ha kizúgnánk a kupából, legalább csak 3 trófea maradna a 14 játékosunknak.
... Willian egy vicc Hazard-hoz képest, a többiekben mrg nyilvànvalóan nem bízik a mester.
Akkor már inkább a Ligakupát adja fel, az FA Kupa az ér valamennyit.
Willian megítélését megvárnám addig, amíg nem Ivanovic van mögötte, hanem Azpi, az lenne nálam az "utolsó esély".
Hawaii írta:Januári menetrend:
Én is örülnék, ha Aké vagy Cheek szóhoz jutna, de ez nem így működik. Ez az FA Kupa, ezt minden csapat komolyan veszi, még egy hetedosztályú is, ráadásul kemény buszozás várható, amit Mikellel vagy Salahval nem fogunk tudni feltörni. Mourniho nem fog sok embert pihentetni, akkor legalább pihentesse azt, aki nincs formában, ne azt, aki abban van, ez a legtöbb amit kívánhatok sajnos.

Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: FA-kupa

#980 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

Николаевич írta: Én nem is bànnán, ha kizúgnánk a kupából, legalább csak 3 trófea maradna a 14 játékosunknak.
.
én pl. bánnám, mert bár sok presztízsértéke nincsen, de hamar be lehet húzni, kupából meg sosem lehet túl sok és azért nem ha legrosszabb esetben is mondjuk ezt meg egy FA kupát nyerünk.

Válasz küldése