Roman Abramovics

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Ezt a hozzászólást fgbor7 küldte, aki jelenleg a tiltólistádon van.
Hozzászólás megjelenítése.

Avatar
Norbert
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#982 Hozzászólás Szerző: Norbert »

fgbor7 írta:Ezzel én egyáltalán nem értek egyet! Az én nagybátyám 15-éves volt mikor beleszeretett a Chelsea-be, és mostanára már 48-éves! 22-évesen ment ki Londonba dolgozni és ott kint letöltött több mint 20-évet egy cégnél az építőiparban közbe minden évbe megvolt neki a bérlete a Stamford Bridge-re ráadásul egy óriási nagy Chelsea-s Oroszlán van a hátára tetoválva! Elképzelheted mekkora Chelsea drukker lehet! És érdekes módon ő is azon a véleményen van most hogy évente jöjjön 4-vagy 5 sztárjátékos és legyen meg végre a BL ha már sztárcsapat, nagy csapat lettünk! Én is amúgy nagybátyám révén lettem Chelsea drukker mert megszerettette velem mikor kicsi voltam.
A sztárjátékos fogalmát eddig még senki sem definiálta sikeresen, főként hogy mikortól számít annak egy labdarúgó. Ha megnézed a mostani helyzetet, akkor láthatod nagyon nem kedvez ennek az "évente vegyünk 4-5 sztárjátékos" tendenciának a labdarúgópiac: bizottságok alakulnak, amelyek mindenfélét vizsgálnak a klubok pénzügyei körül, FIFA büntetni szeretné a túlköltő és emiatt jelentős adósságot felhalmozó csapatokat, hisztérikusan változó igazolási árak, recesszió...
Saját céljaink sem a 2003-as nagy vásárlásokat veszik alapul: saját lábunkra akarunk állni és függetleníteni magunkat a tulaj pénzétől. Ez nem mehet másképp csak ha visszafogjuk a költéseinket és inkább utánpótlásból hozunk fel embereket. Minek is invesztáltuk is milliókat az Akadémiába ha nem hasznosítjuk céljainkhoz?
Ma a Chelsea-ben a legnagyobb kiadási tétel a személyi juttatásokból tevődik ki. Logikus, hogy ezt kell visszavenni, ha valóban komolyan vesszük az önfenntartó klub gondolatát. Roman sem hülye tisztában van ezzel. Sohasem értettem azokat a rózsaszín felhőn szálldosó fifa menedzserjátékon szocializálodott szurkolókat, akik azt hiszik hogy a klubnál minden gond csak az igazolás gomb folyamatos nyomogatásával oldódik meg és évente új 11-et kell pályára küldeni. Jó lenne végre földre szállni...
Akik meg továbbra is Abramovicsot hibáztatják a formahanyatlásért annak egy Budapesten elhangzott mondat Kerry Dixontól: "minden taps legalább fele neki kell hogy szóljon a Stamford Bridge-n, mert az ő (Kerry Dixon) korában még álmodni sem mertek olyan sikerekről, amik ma már realitásnak számítanak." Bocsi fbor7, de akármilyen fanatikus is a nagybátyád, Dixonnak nagyon igaza van.
Egy OFF: Korózs Pétert nemkívánatos személynek nyilvánította a fórum olvasótábora, amennyiben "fgbor7" néven előhozod a gondolatait, akkor javaslom itt fejezzük be a diskurzust.
IN CHELSEA WE TRUST!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Roman Abramovics

#983 Hozzászólás Szerző: Wisey »

fgbor7 írta:Az én nagybátyám 15-éves volt mikor beleszeretett a Chelsea-be, és mostanára már 48-éves! 22-évesen ment ki Londonba dolgozni és ott kint letöltött több mint 20-évet egy cégnél az építőiparban közbe minden évbe megvolt neki a bérlete a Stamford Bridge-re ráadásul egy óriási nagy Chelsea-s Oroszlán van a hátára tetoválva! Elképzelheted mekkora Chelsea drukker lehet! És érdekes módon ő is azon a véleményen van most hogy évente jöjjön 4-vagy 5 sztárjátékos és legyen meg végre a BL ha már sztárcsapat, nagy csapat lettünk!
Persze, mert "evés közben jön meg az étvágy". De aki húsz éve is szurkolt a Chelsea-nek annak éppen hogy értékelnie kellene azt hogy ilyen csapatunk van most. Lehetne még jobb, ha ész nélkül szórnánk a pénzt, de erre nincs most reális esély.
fgbor7 írta:Nem kell 100- meg 50-milliót kiadni 1-játékosért! Teljesen rosszul látod a dolgokat! Ott volt egy Milos Krasic a CSKA-ban, 20-misiért vette meg a Juve, de nekünk az se kellett, most milyen jó lenne egy jobb szélső aki jobb oldalt tökéletesen bejátszaná ilyen pl a Szerb, mióta a juve leigazolta jobb oldalt minden megoldódott ott. Akkor pl Özil se került 20-misibe a Real-nak leigazolni őt, ellentétben mi a maga 20-milliót kiadott pénzt Ramires-ért! 15-millióért a hülye embernek megérné leigazolni Özilt! De nekünk ő se kellett! Ott volt Afellay az se kell nekünk, most a Barca igazolta őt le, és a Barcának se került 30-millióba se az ő leigazoltatása! Na most ha ez a 3 ember itt játszana jó pár évre megoldódott volna a középpályánk! Ennek a 3 játékosnak a leigazolása nem került volna 100-millióba se! Nem hogy 80millió! Ráadásul mind 3 közül 2 fiatal, gyorsak, és technikásak, tudnak cselezni, beadni, meg minden! De mi ilyenekbe se gondolkodunk, vagy gondolkodik az Orosz tulajunk, mert nekünk egy Ramires jobb, és simán üti ezt a 3 játékost!
Nem tudhatod mi ment a háttérben. Mi van ha Özilnek vagy Afellay-nak esze ágában sem volt hozzánk jönni, mert mondjuk híresebb, sikeresebb, divatosabb, gazdagabb klub a Barca/Real, ja ép melegebb is van mint Londonban. Vagy aki nagyon a pénzre utazik, az elmegy a Man City-hez (lásd Robinho, akit már "majdnem leigazoltunk"). Van egy olyan érzésem, hogy a Chelsea nem a legfelkapottabb csapat most a játékosok körében; sok volt az edzőváltás, illetve még mindig él a köztudatban az össze-vissza igazolgató "újgazdag, múlt nélküli klub" státusz. Azzal sajnos nem lehet vitatkozni, hogy történelem, hagyományok, hírnév tekintetében nem tudunk versenyezni egy Real Madriddal, de még egy AC Milannal sem. Egész egyszerűen nagyobb rang náluk játszani, mint nálunk. Az a hirtelen fejlődés pedig megtorpant nálunk, ami elindult Mourinho idején.
A másik lehetőség, hogy ha a Juve 20 milliót fizet valakiért, az lehet hogy nekünk már 25 millió lenne (a Man City-nek meg 30 millió). És lehet hogy a klubvezetőségünknek ez már nem elfogadható.
Özil valóban gyanúsan olcsón került Madridba, de ez egy olyan szituáció, hogy a Real hívószava "szent", és hiába ajánlottunk volna többet, akkor is hozzájuk ment volna. A csapata pedig kénytelen volt elengedni őt ennyiért is.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#984 Hozzászólás Szerző: kdako »

fgbor7 írta:
kdako írta:Scolari hozta Decót, persze, nem is értem, mi a baj azzal, ha egy edző szeretni igazolni egy játékost, akit ismer...
Hát ezzel csak annyi a baj hogy ezzel kockára tette a csapaton bellüli hangulatot, és egyben őszhangot! Ha jön egy olyan edző akit pl se Drogba, se Anelka nem csipáz akkor miről beszélünk? Főleg ha még az az edző idehozza szeretett csillagát!
Amikor idehozta, azért tette, hogy erősítse a csapatot - más kérdés, hogy ez sikerült-e vagy sem. Ha az edző sem igazolhat kedve szerint, akkor ki? könnyen ítélkezünk múltbeli dolgokról, de keress vissza 2006 nyarára, amikor jött Seva, mindenki biztos volt benne, hogy remek igazolás lesz.
GO BLUES!

Ezt a hozzászólást fgbor7 küldte, aki jelenleg a tiltólistádon van.
Hozzászólás megjelenítése.

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Roman Abramovics

#986 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Szerintem kár vitatkozni ezen! Az én véleményem az, hogy összetehetjük a két kezünket, hogy ilyen tulajdonosunk van!

Ezt a hozzászólást fgbor7 küldte, aki jelenleg a tiltólistádon van.
Hozzászólás megjelenítése.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Roman Abramovics

#988 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Mi a francnak csinálsz minden héten új nicket te nyomorék?
HAZARD = Messi+Ronaldo

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#989 Hozzászólás Szerző: kdako »

fgbor7 írta: Akkor most tegyük tisztába a dolgokat és nézzük meg hogy mennyi összefüggés van egy vezetőség és a csapat között, és persze azt is nézzük meg hogy egy klub vezetésnek mennyi köze lehet a csapathoz, és annak eredményességéhez! Drága kedves Abramovic kezdte azzal hogy elküldte azt az edzőt akivel sikeresek voltunk! José Mourinho-t! Csak azért mert véletlen becsúszott egy döntetlen hazai pályán egy Norvég csapat ellen! Ez alapból már sokaknál kiverte a biztosítékot de ez még csak a kezdet volt! Utána jött ez a Grant aki elvitt minket BL döntő-ig, amit elveszítettünk, nos szezon után ő is ment! Utána hozott egy olyan Scolari-t drága Orosz pénzmágnásunk aki had ne soroljam tudta hogy kell a csapatnál feszültséget fokozni! Nem csak hogy Abramovic Sheva erőszakos idehozásával Mourinhonak tett volna eleget, ha nem még Scolari is rátett azzal a lapátra hogy ő is ráerőltesse akaratát a csapat keretére és ő is ide hozta szeretett, dédelgetett Deco-ját! Na már most én azt gondolom ez mindent elmond Abramovicnak ezek a tevékenykedései!
Nem a Rosenborg meccs miatt küldte el Josét, addigra romlott meg annyira a viszonyuk, h nem tudtak együtt dolgozni.
Grantot is visszasírjuk? nemár...
Scolari hozta Decót, persze, nem is értem, mi a baj azzal, ha egy edző szeretni igazolni egy játékost, akit ismer...
GO BLUES!

Ezt a hozzászólást fgbor7 küldte, aki jelenleg a tiltólistádon van.
Hozzászólás megjelenítése.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Roman Abramovics

#991 Hozzászólás Szerző: Wisey »

A 2003-as, 2004-es bevásárlás (Abramovics legelső éveiben) eléggé túlzó volt, de kellett ahhoz hogy a klub egy szinttel feljebb léphessen. Voltak később is komolyabb kiadásaink (Sevcsenko talán a "legjobb" példa), de nem volt ugyanaz a méretű költekezés.

Azóta is nagyjából ezen a szinten vagyunk (PL első-második helyek, BL negyeddöntők/elődöntők/döntő).
Arra úgy néz ki nincs pénze Abramovicsnak, hogy még egy szinttel feljebb léphessünk, és "galaktikusok" leigazolásával egyeduralkodóvá váljunk a PL-ben. Jelenleg is a PL top 3 csapata közt vagyunk, minden évben esélyesek a bajnoki címre! (Még idén is.) A PL van annyira kemény, hogy még Rooney-val vagy C.Ronaldoval sem lehetnénk egyedüli esélyesek a végső győzelemre.

Ami aggodalomra adhat okot, az néhány kulcsjátékosunk életkora, akik lehet hogy 35-36 éves korukig is elfociznak még, de lehet hogy 1-2 év múlva összeszednek olyan makacs sérüléseket, ahonnan már nincs visszaút. Ezért is játszik idén egyre többet pl. McEachran, hogy lássuk tudja-e pótolni Lampardot pár éven belül. Elférne a csapatban egy-egy világklasszis, kétségtelenül, de úgy néz ki mi nem fogunk 50 millió font felett költeni senkire, csak mert a Man City vagy a Real Madrid megteheti.

Akik 2003 óta ismerik a Chelsea-t, talán jobban elvárják, hogy jöjjön évente 4-5 drága játékos, és legyen meg végre a BL serleg.
Én úgy vagyok vele, hogy örülök hogy már nem csak a kupagyőzelemre esélyes a csapat, hanem minden évben(!) esélyes a bajnoki címre. A kilencvenes évekre erős (egyre erősebb) középcsapattá vált a Chelsea, az ezredfordulón egyre közelebb a legjobbakhoz, és most egyértelműen a legjobbak közt vagyunk. Innen szerintem már nincs feljebb. Lejjebb kerülhetünk még, de fgaborral ellentétben én nem érzem hogy már most így állnánk (lejjebb = Európa Ligás helyezésre esélyes csapat leszünk).

Ha valaki Man City szintű pénzszórásra vár, akkor próbáljon meg beszervezni egy arab olajsejket nekünk is 8) Abramovics nem fog 100 millióért Messiket venni nekünk, ez nyilvánvaló. De nem is ez a normális út szerintem. Próbáljunk meg észhez térni, nem költeni 70-80 milliót egyetlen játékosra, és inkább az utánpótlást erőltetni.

Egyébként a Stamford Bridge törzsközönsége ezt nem is várja el, legfeljebb a "rákszendvicses brigád", akik csak a társadalmi esemény miatt vannak kint, nem a meccs miatt.

Avatar
Norbert
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#992 Hozzászólás Szerző: Norbert »

fgbor7 írta:
Norbert írta:Sehol??? Javaslom egy kicsit olvass utána mennyivel vagyunk többek, mint 2003 előtt (kupák, megdöntött rekordok, bevételek stb-stb.). A világvége bepánikolást meg fejezzük már végre be...

Igen ez eddig oké! De amit ő itt felépített a jelenlétével, és vagyonával, azt most kezdi lerombolni, és 2003-nál nehezebb helyzetbe hozni a csapatunkat mint amikor annak idején voltunk! Ő lendített fel minket a csillagokba, és most ő lendít minket vissza a mélybe is ahonnan elindultunk! Ennek mi értelme van így? Tőled kérdezem! Néhány szurkolónak csak a szép, és jó dolgok jutnak a klubról eszükbe és próbálják ezzel elfelejteni a negatívumokat is ami most jellemző a csapatra amit persze megértek, mert ezek az emberek nem mernek abba belegondolni hogy hoppá, baj van, nem kicsi, nagy! Én azok az emberek közé tartozom aki felméri a helyzetet és bemeri látni hogy tényleg baj van, és ez nem egy két meccs alapján, nem csak valami egyszerű hullámvölgy, ha nem itt tényleg gond van! Én nem a szép dolgok mögé rejtőzködöm olyankor hogy de jó mi ennyi, és ennyit elértünk már meg hogy kinek mit köszönhetünk stb hogy idáig eljutottunk! Nem ez nem így megy! De ha ez így folytatódik tovább ez a rossz széria, és lejjebb esünk, akkor ez már a Stamford Bridge közönségénél is nem kicsit meg fog látszani és ők is már hangot fognak adni a dolgoknak! Most nem! Mert jelenleg még címvédők vagyunk, ők is abban a hitben élnek mint te hogy lesz ez még így se! Hát majd kiderül mi lesz a jövőbe.
A mérlegnek két serpenyője van. Attól mert a csapatnak az utóbbi hetekben gyengén megy, nem annulálja Roman érdemeit amit az elmúlt 7 évben tett a klubért. Ez a két dolog nincs azonos súlycsoportban. Nem lehet a csapat pillanatnyi helyzete és a klub általános helyzete között ilyen rövidtávon öszefüggést keresni.
IN CHELSEA WE TRUST!

Ezt a hozzászólást fgbor7 küldte, aki jelenleg a tiltólistádon van.
Hozzászólás megjelenítése.

Avatar
Norbert
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#994 Hozzászólás Szerző: Norbert »

fgbor7 írta:
Csibe írta:A világ 15 leggazdagabb embere:(Forbes)
1 Warren Buffett
2 Carlos Slim Helu & family
3 William Gates III
4 Lakshmi Mittal
5 Mukesh Ambani
6 Anil Ambani
7 Ingvar Kamprad & family
8 KP Singh
9 Oleg Deripaska
10 Karl Albrecht
11 Li Ka-shing
12 Sheldon Adelson
13 Bernard Arnault
14 Lawrence Ellison
15 Roman Abramovich

Hát igen! Ez azt hiszem mindent elmond! De kár ezt firtatni most úgy se fogja ezeket a fórumokat elolvasni és hallgatni pont ránk hogy mit kéne tennie a klubbal! De azt hiszem mindenkinek megvan a negatív véleménye erről hogy ilyen gazdag tulaj, és nem tartunk vele most sehol.
Sehol??? Javaslom egy kicsit olvass utána mennyivel vagyunk többek, mint 2003 előtt (kupák, megdöntött rekordok, bevételek stb-stb.). A világvége bepánikolást meg fejezzük már végre be... :?
IN CHELSEA WE TRUST!

Ezt a hozzászólást fgbor7 küldte, aki jelenleg a tiltólistádon van.
Hozzászólás megjelenítése.

Avatar
Csibe
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2010. július 1., csütörtök 14:14
Kedvenc játékos: Ivanovic
Kedvenc exjátékos: Ballack

Re: Roman Abramovics

#996 Hozzászólás Szerző: Csibe »

A világ 15 leggazdagabb embere:(Forbes)
1 Warren Buffett
2 Carlos Slim Helu & family
3 William Gates III
4 Lakshmi Mittal
5 Mukesh Ambani
6 Anil Ambani
7 Ingvar Kamprad & family
8 KP Singh
9 Oleg Deripaska
10 Karl Albrecht
11 Li Ka-shing
12 Sheldon Adelson
13 Bernard Arnault
14 Lawrence Ellison
15 Roman Abramovich

Avatar
albundy
Hozzászólások: 659
Csatlakozott: 2009. március 7., szombat 12:19
Kedvenc játékos: drogba essien
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Roman Abramovics

#997 Hozzászólás Szerző: albundy »

chiedis írta:gyerekek, hála az égnek h van ez az ember. Én nem a múltbeli cselekedeteit bírálom, mert amit velünk tett, szentebb mint a római pápa.
Csak hát olyan fasz húzásai vannak, és tényleg nem értem, miért itt kell spórolnia, illetve ami fájóbb, hozzá nem értése kezd kijönni, mert belepofázik José óta mindenbe. És rosszul csinálja ráadásul.
Szerintem se kellene beleszólnia,ez az állandó változtatás nem jó és ez most látszik,amúgy meg a költségvetése megbírta volna Rayt,buta hiba volt kirúgni.

langidave
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2010. augusztus 28., szombat 12:27
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Roman Abramovics

#998 Hozzászólás Szerző: langidave »

http://www.mfor.hu/galeria/878.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nem csak ránk nem költ...

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Roman Abramovics

#999 Hozzászólás Szerző: chiedis »

gyerekek, hála az égnek h van ez az ember. Én nem a múltbeli cselekedeteit bírálom, mert amit velünk tett, szentebb mint a római pápa.
Csak hát olyan fasz húzásai vannak, és tényleg nem értem, miért itt kell spórolnia, illetve ami fájóbb, hozzá nem értése kezd kijönni, mert belepofázik José óta mindenbe. És rosszul csinálja ráadásul.
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Roman Abramovics

#1000 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Pilgrim írta:Azért ne felejtsük el, hogy Abramovics nyáron is akart igazolni 50 millió fontért egy Torres-t! Csak ugye szegény Torres miért igazoljon egy olyan csapatba ahol az edző azt nyilatkozza, hogy 'nincs szükségünk Torresre' :roll:
Egy kicsit utana nezhetnel a dolgoknak, mert tök dilettansan irkalsz. Torres jott volna eppenseggel, mi nem voltunk erte hajlandoak 50 millat adni, ennyi a tortenet.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Lezárt