Roman Abramovics

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Roman Abramovics

#1161 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

s-h-i-n-e.com írta:Mr. ZenZo:
... Ez sem közös pontunk :)

A látszattal ellentétben, lesz@rom (bocs), hogy milyen nemzetiségű játékosok futkosnak Chelsea mezben (, a lényeg a teljesítményük). A probléma éppen az, hogy nem igazán futkosnak.

Erős a keretünk, de mégis vannak benne "lyukak".

Azt a vicc kategóriába sorolom, amikor egy lapon említed Mourinho és bármelyik korábbi és jelenlegi Chelsea edző játékos igazolási lehetőségeit.
No utolsó off ígérem :)
Mr shine:
1. Bizony van pár, de jól van az úgy, randa lenne a világ, ha mind mindenben egyetértenénk
2. látod ebben egyetértünk.
3. ebben is
4. nem tudom, hol írtam ilyet, nem tartom hasonlónak az igazolási lehetőségeiket. Csak azt mondtam, hogy JM tudta, hogy úgy jön ide, akit akar, vehet, Scolari meg egy meglévő csapathoz érkezett, ponthogy korlátozott lehetőségekkel - ennyit adott neki ABRA (s így már nem is off :) ).

És végül: félreértettétek azt, amit írtam arról, hogy Scolari brazil csapatot kíván csinálni a Chelseaből. Nem arra gondoltam, hogy telerakja adott nemzetiségű játékosokkal, hanem hogy olyan szisztémát próbál játszatni velük, mint ami a brazil focira jellemző. Ez a mindenki támadjon és majd lesz valami. Ilyet korábban, hogy Anelka hátrébb van a pályán, mint a két középső védőnk, nem igen láttam. AC egy meccsen többször kerül helyzetbe, mint JC? Ilyet se. Más lenne persze, ha nem Cole lenne a neve, hanem Carlos, de ő nem az - nem is rúgott még gólt. Bosingwa közelebb áll ehhez a temperamentumhoz, vágott is kettőt, de ettől még őt sem hívják Alvesnek. Deco sem lesz Kaká. Stimm?
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

Re: Roman Abramovics

#1162 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

emsanya írta:
ZenZo írta: Azt már sokan írtuk, hogy ezzel a kerettel nem lehet azt játszatni, amit Scolari akar, hiszen ahhoz igen kevés a brazil (egyébként meg lassan sok is). De azért itt nem az volt, mint mikor JM jött, hogy jöjjön egy új edző egy új csapattal, hanem itt már egy meglévő csapathoz kerestünk egy edzőt. Ha úgy tetszik ez javarészt José (és Abra) csapata, de ha úgy nézzük, hogy ez lényegében egy bajnok csapat, akkor az már más egy kicsit... mondják itt többen, hogy Scolari "csak két embert kért", és egyet nem kapott meg, jajj, szörnyű, szegény... igaz, hogy a jobb-bekkünk korábban jött, de én úgy érzem valahogy Scolari tudott már róla és viszont... így már 3-ból 2, és JM sem kapott (kaphatott) meg mindenkit anno, ráadásnak nehogy már azon múljon, hogy jött-e egy Robinho vagy sem. Használja a keretet, csinálja meg a csapatát, de a Chelseaből ne legyen nekem brazil válogatott, mégha shine ettől még nagyobb szurkoló is lenne :)
Sztem meg JM elég sok mindenkit megkaphatott, már szinte mindenkit akit akart. Csak úgy kiválasztotta a holland meg a francia gólkirályt(Kezman és Drogba) és már érkeztek is. Az hogy a Porto-ból áthordhtatta a játékosait, már nem is beszélve. De sztem is elég erős ez a keret, csak nem hasonlítanám össze JM és LFS igazolási limitját, most szűkebb, sokkal.
Az hogy brazil válogatott lenne a csapat, legkevésbbé Scolari tehet, ugyanis ő egy brazilt hozott a keretbe, azt is a reserve-be...Sőt a brazil Alex-el sem kivételez, nincs bérelthelye.
Egy kicsit én is "offolok". 8) :D

Mr. ZenZo:
Ilyet én biztos nem írtam, hogy túl' kevés a brazil :), de ha már megpendítetted, akkor maradjunk a tényeknél: Belletti bevált. Alex pedig 3. számú belső védőnek bőven megfelel. Tudom, hogy sok ez a két ember, mert nem hollandok, de egy rövid ideig még ez van. :D (Deco soha nem lesz brazil, mert kevés lenne abba a válogatottba, de "ide" - Ballack-kal ellentétben - szerintem jó lehet. Ez sem közös pontunk). :)

A látszattal ellentétben, lesz@rom (bocs), hogy milyen nemzetiségű játékosok futkosnak Chelsea mezben (, a lényeg a teljesítményük). A probléma éppen az, hogy nem igazán futkosnak. :D Magyarul: Lassú és kiszámítható a csapat.
A Robinho-témakör sem izgat jobban, mint itt bárkit. Szükségünk van arra a posztra egy megfelelő játékosra + a támadó /csatár/ szekcióba sem ártana még egy ámber. Ennyi.

Erős a keretünk, de mégis vannak benne "lyukak". A bajnok csapatunk(csapataink) kerete azért komolyabb volt. /ha valami csoda folytán igazolunk a "problémás" posztokra 2 embert, akkor szerintem behúzzuk a bajnokságot, mégha erre most kevés jel is mutat/

Azt a vicc kategóriába sorolom, amikor egy lapon említed Mourinho és bármelyik korábbi és jelenlegi Chelsea edző játékos igazolási lehetőségeit.

...ennél már sajna nem leszek nagyobb CFC szurker,...sajnálom... :lol:

uff...

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#1163 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Oziris írta:
emsanya írta: Az hogy brazil válogatott lenne a csapat, legkevésbbé Scolari tehet, ugyanis ő egy brazilt hozott a keretbe, azt is a reserve-be...Sőt a brazil Alex-el sem kivételez, nincs bérelthelye.
Hát azért Deco is brazil maradjunk annyiban :wink:
Az más kérdés h jópénzért honosították és portugál válogatottban játszik...

Abrának jó a borostája és akkor témánál maradtam :D
on-off
Deco papíron már elég rég portugál 8) Nálam az is marad, hiába ott született..
Én továbbra se érzem azt a nagy "brazil inváziót", amit Soclari csinált volna. Alex-et és Belletti-t nem ő hozta, ráadásul egyikkel sincs baj, nem olyan Ronaldhino-Ronaldo "félék". Belletti elég nagy kedvenc is...

Avatar
Oziris
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2006. január 7., szombat 5:40
Kedvenc játékos: Makelele
Kedvenc exjátékos: Vialli
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Roman Abramovics

#1164 Hozzászólás Szerző: Oziris »

emsanya írta: Az hogy brazil válogatott lenne a csapat, legkevésbbé Scolari tehet, ugyanis ő egy brazilt hozott a keretbe, azt is a reserve-be...Sőt a brazil Alex-el sem kivételez, nincs bérelthelye.
Hát azért Deco is brazil maradjunk annyiban :wink:
Az más kérdés h jópénzért honosították és portugál válogatottban játszik...

Abrának jó a borostája és akkor témánál maradtam :D
on-off
Chelsea FOREVER!!!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Roman Abramovics

#1165 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Kép
maradjunk a témánál ;)

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#1166 Hozzászólás Szerző: kdako »

ZenZo írta:
Etelkozi írta:Tavaly Grant keze alatt remekül muzsikált.
Khm, gyorsan felejtesz Zsolt... most vagy öregszel, vagy szándékosan beszélsz hülyeségeket :) választhatsz. Ez a csapat utoljára a harmadik bajnoki címünk megnyerésekor muszikált remekül. Utána már csak haknizott két évet. Haknizni most is eljárnak, csak most néha előbb rúg be a zenekar, mint a nézők...
Ez csak azért mondható ki így, mert José első két éve mindenkit elkápráztatott, teljesen jogosan. A két kupás idényben sem múlt sokon a bajnoki cím megvédése (az elbukott karácsonyi pontok, ahogy idén is), és az szép teljesítmény volt, azt figyelembe véve, hogy mennyi sérültünk volt.
Grant alatt meg azért tényleg volt egy durva tavaszi menetelésünk...
GO BLUES!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Roman Abramovics

#1167 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Etelkozi írta:Nem is annyira a játékra, hanem az elért eredményekre értettem.
Azért Jose utolsó teljes évében a manure már 3-mal a vége előtt bajnok volt.
Grant még nyerhetett volna.
Bl döntő.
Voltak csúnya kudarcok, de a pukli kiverése és a bl döntő élménye sok mindenért kárpótolt.
Bírom Scolarit, de sok minden rosszul működik a keze alatt. Jó érzés végignézni a Sunderland kitömését, de minden rangadón csúnyán leszerepeltünk, és ezeket a keserűségeket a hébe-hóba elkövetett 5-0-ák nem feledtetik.

Én imádtam Jose 1-0-it, mert mellette a manure és az arsenal szarrá volt verve. Néha a pukli is. Mennyi Jose mérlege Ferguson ellen? 10-6-1? Wenger ellen? Aki talán le sem tudta győzni?
Nekem ez hiányzik most.

Persze ez itt már off.
1. Így már más
2. hú, két bajnoki cím után a harmadik idényben már 3-mal vissza vesztett volt a bajnoki cím... én ezt semminek nem érzem, pláne visszásnak. Grant sem nyerhetett volna. Két dolog volt az utolsó fordulóra, mégpedig hogy kikap a ManU és mi győzünk. Egyik sem valósult meg. De a lényeg az elsőn volt, ahhoz meg Grantnak annyi köze volt, mint nekem.
BL: a Pool kiverése már a nagy számok törvénye alapján össze kellett hogy jöjjön, én is nagyon örültem, de szívemre téve a kezem az ott igazából nem Grantnek, hanem Riisenek volt köszönhető. A BL döntő meg a Pool kiverésének köszönhető volt, így ezt nehéz külön venni.
3. Milyen gyarló az ember. Most nem nézem vissza (és még csak nem is emlékszem, hogy neked anno mi volt a véleményed), de hányszor elhangzott 1-1 szar 1-0 után, hogy már az sem érdekelne, ha kikapnánk 4-3-ra, csak nézhető, jó meccsen tegyük (néha bizony jómagam is kifakadtam ilyentén) Most mit meg nem adnánk azokért az 1-0-okért néha...
de ez már tényleg off. Písz
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Roman Abramovics

#1168 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

ZenZo írta:
Etelkozi írta:Tavaly Grant keze alatt remekül muzsikált.
Khm, gyorsan felejtesz Zsolt... most vagy öregszel, vagy szándékosan beszélsz hülyeségeket :) választhatsz. Ez a csapat utoljára a harmadik bajnoki címünk megnyerésekor muszikált remekül. Utána már csak haknizott két évet. Haknizni most is eljárnak, csak most néha előbb rúg be a zenekar, mint a nézők...
Nem is annyira a játékra, hanem az elért eredményekre értettem.
Azért Jose utolsó teljes évében a manure már 3-mal a vége előtt bajnok volt.
Grant még nyerhetett volna.
Bl döntő.
Voltak csúnya kudarcok, de a pukli kiverése és a bl döntő élménye sok mindenért kárpótolt.
Bírom Scolarit, de sok minden rosszul működik a keze alatt. Jó érzés végignézni a Sunderland kitömését, de minden rangadón csúnyán leszerepeltünk, és ezeket a keserűségeket a hébe-hóba elkövetett 5-0-ák nem feledtetik.

Én imádtam Jose 1-0-it, mert mellette a manure és az arsenal szarrá volt verve. Néha a pukli is. Mennyi Jose mérlege Ferguson ellen? 10-6-1? Wenger ellen? Aki talán le sem tudta győzni?
Nekem ez hiányzik most.

Persze ez itt már off.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#1169 Hozzászólás Szerző: emsanya »

ZenZo írta:
Zsoca87 írta:Ez az ami nem megy egyelőre... Írtam már 1x, hogy Scolari olyat akar játszatni, amit ez a keret nem tud, ez a keret még Jose csapata nagyrészt. Márpedig Jose és Scolari felfogása ég és föld. Épp ezért mondom, hogy Scolarit semmiképp sem szabad most elküldeni, hagyni kell hogy megcsinálja a saját csapatát.
Azt már sokan írtuk, hogy ezzel a kerettel nem lehet azt játszatni, amit Scolari akar, hiszen ahhoz igen kevés a brazil (egyébként meg lassan sok is). De azért itt nem az volt, mint mikor JM jött, hogy jöjjön egy új edző egy új csapattal, hanem itt már egy meglévő csapathoz kerestünk egy edzőt. Ha úgy tetszik ez javarészt José (és Abra) csapata, de ha úgy nézzük, hogy ez lényegében egy bajnok csapat, akkor az már más egy kicsit... mondják itt többen, hogy Scolari "csak két embert kért", és egyet nem kapott meg, jajj, szörnyű, szegény... igaz, hogy a jobb-bekkünk korábban jött, de én úgy érzem valahogy Scolari tudott már róla és viszont... így már 3-ból 2, és JM sem kapott (kaphatott) meg mindenkit anno, ráadásnak nehogy már azon múljon, hogy jött-e egy Robinho vagy sem. Használja a keretet, csinálja meg a csapatát, de a Chelseaből ne legyen nekem brazil válogatott, mégha shine ettől még nagyobb szurkoló is lenne :)
Sztem meg JM elég sok mindenkit megkaphatott, már szinte mindenkit akit akart. Csak úgy kiválasztotta a holland meg a francia gólkirályt(Kezman és Drogba) és már érkeztek is. Az hogy a Porto-ból áthordhtatta a játékosait, már nem is beszélve. De sztem is elég erős ez a keret, csak nem hasonlítanám össze JM és LFS igazolási limitját, most szűkebb, sokkal.
Az hogy brazil válogatott lenne a csapat, legkevésbbé Scolari tehet, ugyanis ő egy brazilt hozott a keretbe, azt is a reserve-be...Sőt a brazil Alex-el sem kivételez, nincs bérelthelye.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#1170 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Igen, talán most van azaz érzése az embernek(legalábbis sztem), hogy 1 játékos, aki felpögeti a játékot, gyors, kiszámíthatatlan, jól jönne. Hogy az most 10, 15 millio, nem robbantaná szét a klubbot. Azok után, hogy Bridge-től már megvált a klub, elég jó összegért...

Tegnap néztem a tottenham-burnley ligakupa meccset és csak hallgattam, hogy mennyi pénzt szórt játékosokra a Sp*rs, az utóbbi időben. Repkedtek a 15-20 milliok, Modric, Gomes, Corluka, Pavljucsenko, Bentley, most Defoe visszavásárolva a 2-szereséért. A kispadon meg ott ücsörögtek a font milliós emberek...

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Roman Abramovics

#1171 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Etelkozi írta:Tavaly Grant keze alatt remekül muzsikált.
Khm, gyorsan felejtesz Zsolt... most vagy öregszel, vagy szándékosan beszélsz hülyeségeket :) választhatsz. Ez a csapat utoljára a harmadik bajnoki címünk megnyerésekor muszikált remekül. Utána már csak haknizott két évet. Haknizni most is eljárnak, csak most néha előbb rúg be a zenekar, mint a nézők...
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Roman Abramovics

#1172 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Zsoca87 írta:Ez az ami nem megy egyelőre... Írtam már 1x, hogy Scolari olyat akar játszatni, amit ez a keret nem tud, ez a keret még Jose csapata nagyrészt. Márpedig Jose és Scolari felfogása ég és föld. Épp ezért mondom, hogy Scolarit semmiképp sem szabad most elküldeni, hagyni kell hogy megcsinálja a saját csapatát.
Azt már sokan írtuk, hogy ezzel a kerettel nem lehet azt játszatni, amit Scolari akar, hiszen ahhoz igen kevés a brazil (egyébként meg lassan sok is). De azért itt nem az volt, mint mikor JM jött, hogy jöjjön egy új edző egy új csapattal, hanem itt már egy meglévő csapathoz kerestünk egy edzőt. Ha úgy tetszik ez javarészt José (és Abra) csapata, de ha úgy nézzük, hogy ez lényegében egy bajnok csapat, akkor az már más egy kicsit... mondják itt többen, hogy Scolari "csak két embert kért", és egyet nem kapott meg, jajj, szörnyű, szegény... igaz, hogy a jobb-bekkünk korábban jött, de én úgy érzem valahogy Scolari tudott már róla és viszont... így már 3-ból 2, és JM sem kapott (kaphatott) meg mindenkit anno, ráadásnak nehogy már azon múljon, hogy jött-e egy Robinho vagy sem. Használja a keretet, csinálja meg a csapatát, de a Chelseaből ne legyen nekem brazil válogatott, mégha shine ettől még nagyobb szurkoló is lenne :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Roman Abramovics

#1173 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Télen amúgy sem nagyon lehet minőségi igazolást csinálni...
Biztos megvan Scolari elképzelése, ami lehet drága, lehet reménytelen, lehet, hogy garasoskodás...

Ha nem lesz igazolás, akkor nem lesz. Tökéletes a csapatunk, csak nem működik.
Tavaly Grant keze alatt remekül muzsikált.

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Roman Abramovics

#1174 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Részemről mindenképpen üdvözlendő a függetlenedésre törekvés, amely abban nyilvánul(t) meg, hogy nem veszünk ész nélkül bárkit, akinek jó neve van a focihoz, és kezdjük lassan a játékosainkat ésszerű összegekért eladogatni.

A nyáron külön üdvözöltem, hogy megszabadultunk a sallangtól, mert szinte kivétel nélkül olyan játékosok távoztak, akikre nem volt szükség. Jött helyette egy Deco, aki nem tetszett, és most sem tetszik, s jött egy Bosingwa, akinek nem éreztem szükségét, de nem tartom rossz vételnek.

A keret baszott erős papíron, s akár szharráverhetnénk vele a világot elméletileg, mégsem megy. Én ennek okát több mindenben látom, amit már lépten-nyomon leírtam, s nem kifejezetten az új emberekben gondolkodom, de egy csatárt és egy fiatal (de legalábbis gyors) középpályásért nagyon szorítok. Lehet középső, lehet szélső, nekem mindegy, a taktika variálható, de kell egy gyors ember.

Ez a pénz dolog szép, de azt én sem hiszem, hogy egy nyamvadt játékosra ne tellne akár a klubnak, akár Abranak, ha már eladtunk egy rakás játékost a nyáron és most távozott Bridge is, és mindössze ketten érkeztek, mégha abból Bosingwa érthetetlenül magas áron is.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Roman Abramovics

#1175 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Etelkozi írta:
Játszatni kell tudni őket. Ezt oldja meg Felipe.
Ez az ami nem megy egyelőre... Írtam már 1x, hogy Scolari olyat akar játszatni, amit ez a keret nem tud, ez a keret még Jose csapata nagyrészt. Márpedig Jose és Scolari felfogása ég és föld. Épp ezért mondom, hogy Scolarit semmiképp sem szabad most elküldeni, hagyni kell hogy megcsinálja a saját csapatát.

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Roman Abramovics

#1176 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Ha jól tudom, az a 7 milliárd 1 éve ennek majd kétszerese volt.
Aztán válás, meg válság.
Azaz bukta van.
Ott ahol bukta van, ott nem szórják a pénzt.
Ezt se felejtsd el.
Emelett tavaly volt TALÁN az első év, hogy a klub bevétele annyi volt, mint a kiadása, azaz eddig 5 éven át Abramovics fizette a különbözetet, a hiányt.

Én sem bánnám, ha simán megvennénk Riberyt 60 millió euróért, de lassan elfelejthetjük a 2004 körül uralkodó időszakot, most a garasoskodás időszakát kell megszokni.

Pár napja valamelyik topikban felsoroltam, milyen posztokra milyen játékosaink vannak (azóta - Bridgey), és tartom magam, ide játékost venni nem is kell, tökéletes a keret.
Játszatni kell tudni őket. Ezt oldja meg Felipe.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#1177 Hozzászólás Szerző: Megyó »

na igy már mindjárt más.
sőt.. még egyet is értek vel hogy lehet erről van szó
(ez nemes bosszú volt csipős hangvételü hszemre, örlök hogy igy vettél revansot)
csak annyiban nem érzem szükségesnek ezt ahirtelen függetlenedést hogy 1 játékos megvétele most nem a világvége és nem azért tennénk mert unatkozik scolari hogy már nem tud mit csinálni....
a nyáron még volt lehetséges pénz robinhora, az meg hogy most nincs valoszinü a nem várt gazdasági válság miatt lehet, bár... na mind1 :) továbbra sem hiszem hogy a "nem lesz igazolás" állando mondogatása kenyon részéről ilyen egyszerü indokok miatt lenne.. valami ugyis van ott a háttérben, válság ide vagy oda... még ha mind részvényben is van... azért 7 milliárdbol nem hiszem hogy ne futná (szinte láthatlan változást előidézve a vagyonában) egy játékosra

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Roman Abramovics

#1178 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Szerintem meg a 7 milliárd még csak minimálisan sem kp-ben forgatható tőke, hanem különböző részvények sokasága. Én nem vagyok gazdasági szakember, de abban biztos vagyok, hogy ez nem így megy, hogy "nesztek 50 milla, mi az nekem, bár beletoltam a klubba 600-at, ezt már észre sem veszem".

A klub nem Abramovicsból áll. Nekem van egy séjtésem, hogy Kenyon nem beszél a levegőbe, azaz valóban függetleníteni akarják a klubot Abramovics tényleges vagyonától.
Ez a "adjá még 50 milliót, mert az edző bá balszélsőért rinyál" dolog ez nekünk egyszerűen hangzik, de ott ahol igyekeznek tudatosan gazdálkodva anyagilag önálló klubot felépíteni (sejtem egyébként, hogy akkoriban nem kalkuláltak a mostani pénzügyi válsággal), nem így megy...

Csak egy józan paraszti vélemény, semmi több.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#1179 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Etelkozi írta:Ha ez ilyen egyszerű lenne, ahogy te elképzeled...
Tudom, hogy nem gondoltad komolyan...
...
kocsmai szintü társalgás kezdeményezésedre nem tudok komoly választ adni.
Nyilván a dolog bonyolultsága a fejedben ott van csak most nem tiszteltél meg minket hogy ezt közkinccsé tedd. sajnálatos...
itt most nem 7 millio fonrol van szo (ami szintén hihetetlenül nagy összeg, nekünk egyszerü embereknek. Remélem ezzel az általánosítással nem gázoltam bele közgazdasági tudásbázissal felvértezett elmédbe) hanem 7 milliárd fontrol.
ami ugye= 7 000 000 000

noss egy játékos ára 20-30 millio euro

még azt sem lehetne mondani hogy minden pénze befektetve lenne (bár nem tudom a portfolióját..., gondolom azt még te sem), de biztos vagyok benne hogy van szabad tőkéje amiből vehetne játékost ugyhogy nem okozna neki fejtörést

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Roman Abramovics

#1180 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Ha ez ilyen egyszerű lenne, ahogy te elképzeled...
Tudom, hogy nem gondoltad komolyan...

Lezárt