Roman Abramovics

A klubbal kapcsolatos témák.
Lezárt
Üzenet
Szerző
Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#81 Hozzászólás Szerző: emsanya »

BlueBlood1993 írta: 2022. április 14., csütörtök 14:15 Mondjuk az hihetetlen, hogy máig nincs tulaj...mintha májust olvastam volna itt a kommentek között, hogy akkor lesz, van bármi konkrét határidő? Mit tudunk?
Tolják ki a határidőket. Ma volt valami határidö megint de egyelőre semmi hír. Legvaloszinübb május vége (ha nem tolodik tovább).

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Roman Abramovics

#82 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Mondjuk az hihetetlen, hogy máig nincs tulaj...mintha májust olvastam volna itt a kommentek között, hogy akkor lesz, van bármi konkrét határidő? Mit tudunk?

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#83 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Én ugy tudom Pagliuca pár honapja csak az Atalanta tulajdonosa, semmi köze az elmult évek épitkezéseihez.

Ráadásul 55 százalékben tulajdonos az olasz csapatban, át kéne strukturálni ott is a részesedését, mert a BL-ben nem lehetsz két csapatnak a tulajdonosa.

Továbbra is Boehly féle konzorcium és a Ricketts/Griffin csapat talán akik a legesélyesebbek.

Boelhy is a moneyball technikában hisz de azért állitolag baseball csapatánál is áldoz a fizetlsekre/igazolásokra.

A Ricketts/Griffin csapat pedig brutál gazdag, sokkal több pénzük van mint a többieknek. Persze kérdés mennyit fektetnek be meg a szurkolok tüntetnek ellenük.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6461
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Roman Abramovics

#84 Hozzászólás Szerző: Dante »

Úgy láttam, hogy nem volt megemlítve, hogy időközben kiderült, hogy ki a negyedik licitáló, Boehly-ék, Ricketts-ék és a Broughton-Coe páros mellett.
Stephen Pagliuca, a Boston Celtics és az Atalanta tulajdonosa, olyan résztvevőkkel társulva, mint a Terry-ék által (vásárlási részesedés céljából) létrehozott True Blue Consortium.

A Celtics működéséről semmit sem tudok, de az Atalanta az utóbbi 5 évben stabil BL csapattá nőtte ki magát Pagliuca tulajdonában, talán a legértelmesebb gazdálkodási módszer mintáján - moneyball-t követve. Ezt csinálják nagyban, PL budget-ből a Liverpool-nál is, meglévő koncepcióhoz keresnek statisztikák alapján a kirakósba illeszthető darabokat/játékosokat, ár érték arányt figyelve.

Nekem abból a szempontból pozitívnak tűnik hogy ebben az esetben van egy minta, ami bizonyítja, hogy nem pillanatnyi fellángolás a befektetési/vásárlási szándék, hanem komolyan van véve, meghagyva az adott klub autonómiáját úgy, hogy a hasznos és funkcionáló frenchise sport szokásokat, módszereket átemelik a financiális ügyekbe. Valószínűleg Boehly-féle cég is hasonlóan járna el, a Ricketts-éknek talán kevésbé van jó hírük, illetve hatalmas a szurkolói elégedetlenség a korábbi rasszista, antiszemita, vagy szimplán csak kirekesztő megnyilvánulásaik miatt. Az angol párosról nem sokat tudni, azon kívül, hogy ők is fejlesztenék a Stamford Bridge-et. (Van aki bővítené, van aki újjáépítené.)

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Roman Abramovics

#85 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Russian billionaire Roman Abramovich has had $7bn (£5.4bn) of assets linked to him frozen by a Jersey court. - BBC
https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... 098873.amp

Abramovich 7 milliard dollarnyi vagyonat, es hazait zaroltak Jersey szigeten. Az alacsony adoi, es vammentesseg miatt, tobb orosz oligarcha is oda mentette at a vagyonat a haboru kitoreset kovetoen.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#86 Hozzászólás Szerző: emsanya »

The final bidders for Chelsea FC have been given several more days to table binding offers with Premier League scrutiny of the remaining consortia expected to mean that a deal will now complete in May.

- @MarkKleinman Sky


Kaptak plusz időt az uj tulajdonos jelöltek, így csúszik tovább a tulajdonos váltás. Most már sajnos május az új időpont amikor uj tulajdonos lehet.

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Roman Abramovics

#87 Hozzászólás Szerző: Crap »

Nehéz elképzelni, hogy ekkora tüntetés mellet nincs semmi köze a dolognak ahhoz, hogy a Rickettsek már nem egy több 100 millió dolláros megbízást adtak a kiválasztást felügyelő Raine groupnak

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#88 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Bazsi írta: 2022. március 30., szerda 7:22 Sources close to rival bids, believe Raine wants to sell Chelsea to the Ricketts and their backer Griffin. The rationale is that they are proven, ready and well-connected. (Athletic)

Nem hangzik túl jól.. :|
Ha csak a vagyont nezzuk ők a legerősebbek. Persze kerdes mennyit raknanak bele, de brutalis penz van mogottuk.

Boelhy tovabbra is ertelmesebbnek tunik de Rickettseket nagyon nehez lesz lenyomni. Mar szurkololat is allitott maga mellé es a Raine-vel is jo a kapcsolatuk.

Avatar
Bazsi
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 20:22
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Bp

Re: Roman Abramovics

#89 Hozzászólás Szerző: Bazsi »

Sources close to rival bids, believe Raine wants to sell Chelsea to the Ricketts and their backer Griffin. The rationale is that they are proven, ready and well-connected. (Athletic)

Nem hangzik túl jól.. :|

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#90 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Boelhyt egyre tobbet hallgatva ő lenne a legjobb. Iszonyat felkeszult a csavo es profi, van fent rola egy interju a mostani helyzetrol es hogy mik a tervei.

A marketing reszunket nagyon fel fogjak huzni az tuti.

Egyebkent az hogy a unitednel megy a penz szoras, azert az azt feltetelezi hogy ők is ha kell beszallnak. De ez a Boelhy tudatosabbnak tunik, olyasmi mint a poolnal megy, azert az nem rossz. Ott is amerikai tulajdonos van.

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Roman Abramovics

#91 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Traxver írta: 2022. március 24., csütörtök 23:11
Dante írta: 2022. március 24., csütörtök 22:58 Érdekes, hogy ennyiféle hír terjeng, jól mutatja, hogy senki nem tud semmit.
Én több olyannal is találkoztam, amiben Ricketts-éket tartják befutónak és hogy Boehly-ék megszorításokat hoznának magukkal - nem akarnának a United-hez hasonló pocsékolást.
ezek mind üzlet emberek, nem fognak dollár milliókat beleszórni a csapatba
évek óta veszteséget termel a klub(2-3 év volt pozitív) az amerikaiak ezt nem fogják engedni
Igen, csak sajnos nincs akkora stadionunk meg a Chelsea sem akkora brand hogy olyan nagy bevételeket generáljunk hogy nyereséges legyen a klub. Abra-val az volt a nagy mákunk hogy ő soha nem akart egy centet sem kivenni a klubból, ezek a befektető csoportok viszont nem így lesznek szóval nem kecsegtet fényes jövővel ez az amerikai vonal :|

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Roman Abramovics

#92 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Dante írta: 2022. március 24., csütörtök 22:58 Érdekes, hogy ennyiféle hír terjeng, jól mutatja, hogy senki nem tud semmit.
Én több olyannal is találkoztam, amiben Ricketts-éket tartják befutónak és hogy Boehly-ék megszorításokat hoznának magukkal - nem akarnának a United-hez hasonló pocsékolást.
ezek mind üzlet emberek, nem fognak dollár milliókat beleszórni a csapatba
évek óta veszteséget termel a klub(2-3 év volt pozitív) az amerikaiak ezt nem fogják engedni

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6461
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Roman Abramovics

#93 Hozzászólás Szerző: Dante »

Érdekes, hogy ennyiféle hír terjeng, jól mutatja, hogy senki nem tud semmit.
Én több olyannal is találkoztam, amiben Ricketts-éket tartják befutónak és hogy Boehly-ék megszorításokat hoznának magukkal - nem akarnának a United-hez hasonló pocsékolást.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Roman Abramovics

#94 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Már jöttek olyan hírek hogy a Rickettsék is kiestek.

Boehly féle csapat lehet továbbra is az első számu favorit. Olvasgatva cikkeket velük továbbra is jól járnánk. Benne vannak a sportban, a baseballban a legnagyobb értékű csapat az övék (ugy tudom ott nincs fizetési sapka és ugy a legnagyobb a költségvetésük). A vélemények alapján Boehly nagyon szeret nyerni és tudatosan, tervezve csinálja a költségvetést.

A szaudiak kiestek de az az igazság full homály volt az egész brigád meg nem biztos hogy ők ilyen gyorsan meg tudtak volna oldani egy ilyen helyzetet.

Avatar
Bazsi
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 20:22
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Bp

Re: Roman Abramovics

#95 Hozzászólás Szerző: Bazsi »

Többek között a szaúdiak is kiestek, így Rickettsék, a Boehly féle konzorcium és Sir Martin Broughton maradt.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Roman Abramovics

#96 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Dante írta: 2022. március 24., csütörtök 0:24 Egy kis pozitív történés a napokból:
#Chelsea have been granted permission to sell tickets for away games. They can sell tickets for #UCL and FA Cup home and away matches.

[via @jamesrobsonES]
A klub eddigi licence módosítva lett, mostmár csak a hazai bajnoki mérkőzésekre nem árusíthatunk jegyeket. Semmilyen jegybevételt nem tarthat meg a csapat.

Kinsella szerint a Fordstam lehetőséget kapott arra, hogy 30 millió fontot invesztáljon a klub működésébe.

Amúgy embertelen bevételektől esünk el, kíváncsi vagyok, hogy más csapat lesz e így meghurcolva valaha.
A jegybevételek sosem számítottak igazán jelentős bevételi forrásnak a közvetítési pénzek és a szponzori szerződésekhez képest. Mindazonáltal nyilván valamelyest érzékenyen érinti a klubot a jegybevételek hiánya, hiszen vélhetően számoltak ezekkel az összegekkel is a költségvetés megtervezésekor, ugyanakkor rövid távon összességében szerintem önmagában a klub működését nem kifejezetten befolyásolja. A Three és a Hyundai kiszállásával valószínűleg a szponzori pénzek bizonyos hányadától is elesünk, bár az nem teljesen világos egyelőre, meddig is kell(ett) ezt fizetniük. Magyarul, ha nyárig megoldódik a helyzet, és feloldják a klub ellen hozott irreális szankciókat, akkor nem ezen a 2-3 hónapnyi jegybevétel-kiesésen fog múlni, hogy tudunk-e új szerződéseket kínálni a meglévő játékosainknak, avagy épp új játékosokat igazolni. Az új szponzorokkal kötött megállapodásokon már annál inkább múlhat a klub hosszú távú fenntarthatósága, szóval a tét leginkább a presztízs megtartása lenne, vagyis ezzel összefüggésben az, hogy a jövőben milyen szintű szponzorokkal tud majd a csapat szerződni, illetve együttműködni.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6461
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Roman Abramovics

#97 Hozzászólás Szerző: Dante »

Egy kis pozitív történés a napokból:
#Chelsea have been granted permission to sell tickets for away games. They can sell tickets for #UCL and FA Cup home and away matches.

[via @jamesrobsonES]
A klub eddigi licence módosítva lett, mostmár csak a hazai bajnoki mérkőzésekre nem árusíthatunk jegyeket. Semmilyen jegybevételt nem tarthat meg a csapat.

Kinsella szerint a Fordstam lehetőséget kapott arra, hogy 30 millió fontot invesztáljon a klub működésébe.

Amúgy embertelen bevételektől esünk el, kíváncsi vagyok, hogy más csapat lesz e így meghurcolva valaha.

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Roman Abramovics

#98 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Volodymyr Zelensky arra kérte Joe Biden amerikai elnököt, hogy ne szankcionálja Roman Abramovic-ot a béketárgyalások elősegítése érdekében!

-Wall Street Journal

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6849
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roman Abramovics

#99 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta: 2022. március 23., szerda 10:31 Egyes források állítják, hogy Roman Abramovich nem akarja elfogadni a Chelsea ajánlatát egy olyan országtól, amely szankcionálta az orosz oligarchákat.

Ezek szerint tehát Mr.Abramovich annak ellenére tudja majd befolyásolni a klub eladását, hogy vagyonát a kormány már lefoglalta.

Forrás: MailSport
Ez oké csak most erre nagyon nincs idő. Minket szopat azzal, ha sorra löki el az ajánlatokat a Nyugati országokból.

Nagyon úgy fest Ricketts lesz a befutó. Elvileg tárgyalni akarnak a szurkolókkal is, hogy meggyőzzék őket. Plusz valami Muszlim kontaktot is bevonnának, így mosva tisztára magukat.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Roman Abramovics

#100 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Bandi írta: 2022. március 23., szerda 11:55
Hawaii írta: 2022. március 23., szerda 11:17
Pityee írta: 2022. március 23., szerda 10:31 Egyes források állítják, hogy Roman Abramovich nem akarja elfogadni a Chelsea ajánlatát egy olyan országtól, amely szankcionálta az orosz oligarchákat.

Ezek szerint tehát Mr.Abramovich annak ellenére tudja majd befolyásolni a klub eladását, hogy vagyonát a kormány már lefoglalta.

Forrás: MailSport
Mindig jót mosolygok azon, amikor vki tényleg azt hiszi, hogy egy Abramovich kaliberű üzletember nem találja meg a módját a saját érdekeinek érvényesítésére. Azt meg tessék erős fenntartásokkal kezelni, hogy "lefoglalták a vagyonát". Én inkább azt gondolnám, hogy sikerült befagyasztani egy kis szeletet abból, ami Angliában az ő nevén volt (ez a teljes vagyonának csekély százaléka lehet), amit a nyugati sajtó persze nyilván hatalmas sikerként könyvel el.
Persze, békeidőben biztos megvannak a kiskapuk, de azért ez most olyan helyzet amikor nem hiszem hogy kézben tudja tartani a dolgokat Abra. Látszott az eladás bejelentésénél is a kapkodás, először jött a közlemény hogy az alapítvány veszi át ideiglenesen az irányítást, pár napra rá meg már eladó lett a klub. Ha tudta volna hogy ilyen szankciók lesznek, akkor lehet még háború előtt eladja a klubot (már ha tudta egyáltalán hogy ezt lépi Putin) aztán lenne 2-3 milliárdja egy kajmán szigeteki számlán. Nyilván éhen halni nem fog, de azért szerintem sok esetben most ő is csak sodródni tud az árral.
Szerintem az még őt is meglepte, hogy a Chelsea-t a szankciók ilyen szinten érintették, mert pl az orosz támadás előtt az amerikai cégeit váratlanul átadta más nem orosz üzletembereknek (tehát azért sok esetben eléggé elővigyázatos volt). Az alapítvány pedig a legegyszerűbb kiskapuként szolgált, ami valószínűleg korábban is tervben volt egy ilyen eshetőség esetén, csak hát nem jött be. Az egyébként most is látszik, hogy a klubot értékesíteni nem olyan egyszerű, ráadásul - egy az orosz támadás előtti eladás - sok kérdést is felvetett volna annak miértjéről, és gondolom, az orosz vezetés (beleértve Putyint) éppen emiatt nem is támogatta a klub eladását a támadás előtt.

Lezárt