Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Átigazolások

#8021 Hozzászólás Szerző: becus3 »

ChesterB írta:azt nem vitatom, hogy lenne pénzük rájuk, de ez nem football manager azért. semmi garancia nincs arra, hogy bale olyan formában lenne mint a sp*rsben, és azért ő is és pogba is elég drága lenne ffp szempontból a közel 100 milliós vételáruk és a 200k+os fizetésük miatt. nagyon kevés olyan játékos van, aki garancia van, azok tényleg zsenik, pogba lehet ilyen, de bale már közel nem biztos.

ahogy az sem biztos, hogy a salah-cuadrado-ramires hármasért mi 70 milliót kapnánk, azért nem minden játékost tudunk haszonnal eladni, meg szvsz ramirestől tök fölösleges is lenne megválni, noha benne van a pakliban.

védőt sem lenne sok értelme igazolni, hatan vannak 4 posztra, ebből 3-an univerzálisak. nem mondom hogy nem férne el egy varane cahill helyett, de akkor meg zoumat kéne kölcsönadni, aminek megint nem sok értelme lenne, 7 felnőtt védőt nem fogunk itt tartani.

minőségileg páratlan keretünk van, amire persze ráfér majd az erősítés, de nem "minden áron".
Van olyan hogy csapat építés. Terry ki fog esni. Én szerintem már most sem odavaló fizikálisan. ( nem vitaindítónak írtam). Cehill számomra az idén csalódás. Zumában sem vagyok biztos. Balhátvéd hiánycikk pedig nagyon szorítottam F. L.-nek. Az azárt vicc kategória néha, ahogy a totál jobblábas Azpi bead és a labdához ér. Csóri Iva is 31. nem is tudom, hogy amit elvár tőlle Mou. az hozott vagy vitt a vámon-réven.
Na mindegy - Egy jó védelmet ilyen alappal azért nem olyan drága összehozni és ha már az elején Argentinról volt szó, akkor Ottamendi. Vagy egy Uruguay-i. Jó volna oda.
Igaz az eladásokat egy kicsit túláraztam.
Ha már Bale-ről és Pogbáról álmodozunk, azért hozzátenném, hogy egy ilyen csapattal, ha nincs sérülés azért versenyképes a BL-be is.
Nem gondolom, hogy a Bayernek, Reálnak vagy a Barcának sokkal jobb a védelme. Ezt is hozzárakom a monológomhoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára becus3 2015. május 24., vasárnap 13:02-kor.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#8022 Hozzászólás Szerző: Chester »

azt nem vitatom, hogy lenne pénzük rájuk, de ez nem football manager azért. semmi garancia nincs arra, hogy bale olyan formában lenne mint a sp*rsben, és azért ő is és pogba is elég drága lenne ffp szempontból a közel 100 milliós vételáruk és a 200k+os fizetésük miatt. nagyon kevés olyan játékos van, aki garancia van, azok tényleg zsenik, pogba lehet ilyen, de bale már közel nem biztos.

ahogy az sem biztos, hogy a salah-cuadrado-ramires hármasért mi 70 milliót kapnánk, azért nem minden játékost tudunk haszonnal eladni, meg szvsz ramirestől tök fölösleges is lenne megválni, noha benne van a pakliban.

védőt sem lenne sok értelme igazolni, hatan vannak 4 posztra, ebből 3-an univerzálisak. nem mondom hogy nem férne el egy varane cahill helyett, de akkor meg zoumat kéne kölcsönadni, aminek megint nem sok értelme lenne, 7 felnőtt védőt nem fogunk itt tartani.

minőségileg páratlan keretünk van, amire persze ráfér majd az erősítés, de nem "minden áron".

becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Átigazolások

#8023 Hozzászólás Szerző: becus3 »

fodi91 írta:Ezt a mez eladásos dolgot felejtsük már el érvként felhozni egy új igazolás mellett, mert nagyon kevés olyan játékos van akinek a leigazolása tényleg megdobná a mez eladást.
Csak példának hoztam, de azért szeretném azt a kis hasznot megkapni amit pl. Pogba mezek eladásából jönne be. Ill. bár számottevően az sem lehet sok, de jobban inspirál a vételre egy új arc. A régitől már van,

becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Átigazolások

#8024 Hozzászólás Szerző: becus3 »

Hawaii írta:
ChesterB írta:régen rossz, ha csak a gól és gólpassz mutatókat nézzük, ilyen alapon akkor ivanovic a legnagyobb király, mégis ő kapja a legtöbb szidást az oldalon

willian két ember helyett védekezik a jobboldalon, e mellé támadásban is egyre jobban odateszi magát, végre kezd rászolgálni a hatalmas vételárára.
Ugyanúgy nem érdekel, hogy futkorászik össze-vissza, mint egy mérgezett egér, mint ahogy Ramires esetében sem nagyon érdekel, amíg pont azt nem csinálja, amiért a pályán van. Williantól gólokat, gólpasszokat várnék el, legalább 2x ennyit, mint ebben a szezonban... Tényleg olyan nagy kérés ez? Én nem érem be annyival, hogy védekezik Ivanovic helyett is időnként. Támadásban idén rengetegszer tök erőtlenek voltunk, és jó formán azért, mert ha Costat és Hazardt kiszedik, akkor onnantól kezdve lőttek a támadásainknak. Mindegy, engem úgysem győzött meg idén, és nagyon örülök, ha téged igen, de remélem, hogy nyáron Mourinho igazol helyette egy értelmesebb játékost, mert néha szabályosan idegesített, ahogy szerencsétlenkedett ott elől.
Nem valami kreatív az biztos. Pedig az ő posztján elengedhetetlen. Egyébként én Oszit legjobban jobb szélen szeretem. A szőke franciát fogalmam sincs hová rakná a kezdőbe, Az a baj, hogy MOu úgyis egy Koke félét rakna be középre aki tud védekezni. Már ha nem áll át a 4-4-2 vagy a 4-3-3ra

Avatar
fodi91
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2014. június 6., péntek 16:57
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Átigazolások

#8025 Hozzászólás Szerző: fodi91 »

Ezt a mez eladásos dolgot felejtsük már el érvként felhozni egy új igazolás mellett, mert nagyon kevés olyan játékos van akinek a leigazolása tényleg megdobná a mez eladást.

becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Átigazolások

#8026 Hozzászólás Szerző: becus3 »

ChesterB írta:
mateja írta:pedig igaza van, 11 játékosban kell gondolkodni mou-nál és ezt a kezdőt jó játékossal nem lehet megbontani, ide világklasszis szint kell hogy helyet tudjon kapni rögtön a teljesítményével.
inkább ne jöjjön egész nyáron 1 játékosnál több, de az komoly erősítés legyen.
hát de ki a világklasszis szint aki elérhető, és hajlandó jobbhátvédet játszani szélsőként? lehet itt álmodni griezmannról a jobboldalunkra, ha nem védekezik hatékonyan, nála jobb játékostól is megváltunk ezen indok miatt. csereembernek tökéletes lenne gaitan a pletykákban szereplő 18 millió fontért, és lehet a kezdőbe is bejátszaná magát idővel, de jó lenne nem megint torres üzleteket lebonyolítani 50+ milliókért
Olvastam valahol, hogy PPF-ben utcalány jól állunk. Egy 30m EUs-s védő, 70-80 m Eus Pogba és 90m EUs Bale az 190 m Eu. Állítólag 150m -t költhetünk. Eladjuk Salah, Cúrót és Ramit az 70-80M és még marad is.
Ez az egész foci egy biznisz. Annál nagyobb a bevétel minél többet forog a nevünk, több mezt adunk el stb.
Arról nem beszélve , hogy egyik sem zsákbamacska. Ráadásul bale is csak 26 éves. Nagyon komoly fiatal csapatunk lenne. 5-6 világklasszissal. Utána már tényleg csak plasztikázni kéne. Dehát nem az én pénzem, és nem is vagyok döntéshozó.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#8027 Hozzászólás Szerző: Chester »

azért cuadrado érkezése után rendesen befosott, látszott is a játékán hogy összekapta magát. mi értelme lenne annak a játékosnak a helyére "világklasszist" hozni, aki jól játszik? egyedül oscar helye nem stabil, így vagy cam posztra, vagy cm posztra lehetne hozni egy "világklasszis" játékost, aki mondjuk lehetne koke, több embert a kezdőbe nincs értelme hozni, a gaitan féle okos, olcsó igazolásokkal viszont simán feltölthető a kispadunk.

becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Átigazolások

#8028 Hozzászólás Szerző: becus3 »

ChesterB írta:
becus3 írta:Valaki már leírta előttem. Kb. annyit, hogy nekünk nem jó, hanem k..va jó játékos kell. Főleg jobbra , meg a védelembe.
ez nem a real madrid, a ló túlsó oldalára sem kell átesni azért, főleg hogy mourinho semmit sem rotál. sokkal jobban tetszik az, amikor a semmiből "kukázunk ki" valakit, vagy "olcsón" hozzuk el a klubjától, mintsem vesszük a tutikat méregdrágán, akikből a fele nem is hozza az elvártat
Szerintem egy Bale simán hozná. Kukáztunk egy Salah-ot Currádót. Egy bizonyos szempontból egy Schürrlét. Sokra mentünk vele.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#8029 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:
Hawaii írta:Ugyanúgy nem érdekel [...] amíg pont azt nem csinálja, amiért a pályán van. Williantól gólokat, gólpasszokat várnék el
hát de nem is azt kell teljesítenie a pályán amit te vagy én akarunk, hanem amit mourinho akar, aki meg nem azt csinálja, azt úgy is kibassza, így gondolom willian jól csinálja azt amire ő megkérte.
Lehet, hogy ebben a szezonban még nem rakta ki, az nem jelenti azt, hogy jövőre sem fogja. Az egyedüli opció helyette Ramires (ősszel még Salah is) volt, és akkor azt hiszem mindent el is mondtam a kezdőpozíciója iránti "fenyegetettségről".

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#8030 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hawaii írta:Ugyanúgy nem érdekel [...] amíg pont azt nem csinálja, amiért a pályán van. Williantól gólokat, gólpasszokat várnék el
hát de nem is azt kell teljesítenie a pályán amit te vagy én akarunk, hanem amit mourinho akar, aki meg nem azt csinálja, azt úgy is kibassza, így gondolom willian jól csinálja azt amire ő megkérte.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#8031 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:régen rossz, ha csak a gól és gólpassz mutatókat nézzük, ilyen alapon akkor ivanovic a legnagyobb király, mégis ő kapja a legtöbb szidást az oldalon

willian két ember helyett védekezik a jobboldalon, e mellé támadásban is egyre jobban odateszi magát, végre kezd rászolgálni a hatalmas vételárára.
Ugyanúgy nem érdekel, hogy futkorászik össze-vissza, mint egy mérgezett egér, mint ahogy Ramires esetében sem nagyon érdekel, amíg pont azt nem csinálja, amiért a pályán van. Williantól gólokat, gólpasszokat várnék el, legalább 2x ennyit, mint ebben a szezonban... Tényleg olyan nagy kérés ez? Én nem érem be annyival, hogy védekezik Ivanovic helyett is időnként. Támadásban idén rengetegszer tök erőtlenek voltunk, és jó formán azért, mert ha Costat és Hazardt kiszedik, akkor onnantól kezdve lőttek a támadásainknak. Mindegy, engem úgysem győzött meg idén, és nagyon örülök, ha téged igen, de remélem, hogy nyáron Mourinho igazol helyette egy értelmesebb játékost, mert néha szabályosan idegesített, ahogy szerencsétlenkedett ott elől.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#8032 Hozzászólás Szerző: Chester »

régen rossz, ha csak a gól és gólpassz mutatókat nézzük, ilyen alapon akkor ivanovic a legnagyobb király, mégis ő kapja a legtöbb szidást az oldalon

willian két ember helyett védekezik a jobboldalon, e mellé támadásban is egyre jobban odateszi magát, végre kezd rászolgálni a hatalmas vételárára.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#8033 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:jobbszélsőről volt szó, aki "világklasszis", és illene mourinho felfogásában, na most ilyen a "kettő között" tudtommal nincs. illetve volt, cuadrado, aki besült nálunk. ha csatár mögé nézzük, az megint más eset, de itt most a jobbszélső poszt volt a vitakérdés, mint lyuk, szerintem már nem az, willian kifogástalanul játszott tavasszal.
Olvasd újra, direkt írtam, hogy Koket elhozhatnánk a jobb szélre. Nem kifejezetten vonalszélső, de az Atleticoban is jobbszélsőt játszik folyamatosan.
Amúgy nem tudom, miért vagy ennyire hanyatt esve Willian teljesítményétől, mert pár meccstől eltekintve egy nagy lutri volt az egész szezonban. 48 meccs alatt 4 gól, 5 gólpassz egy jobbszélsőtől. Taps! Jah, nem...

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#8034 Hozzászólás Szerző: Chester »

jobbszélsőről volt szó, aki "világklasszis", és illene mourinho felfogásában, na most ilyen a "kettő között" tudtommal nincs. illetve volt, cuadrado, aki besült nálunk. ha csatár mögé nézzük, az megint más eset, de itt most a jobbszélső poszt volt a vitakérdés, mint lyuk, szerintem már nem az, willian kifogástalanul játszott tavasszal.

mourinho az alapkezdőjébe nem fog belenyúlni, egyedül oscar helye nem biztos, de nyilván nem gaitan szorítaná ki onnan (egyelőre...). a nyár sok dologra fog választ adni, cuadrado kaphat egy normális alapozást, ramadán nélkül, tehát várható tőle valami produktum is, oscar végre kipihent lesz, ezekre lehet érdemes lenne várni mielőtt megint bankot robbantana a klub a nyáron, williannak is kellett másfél év hogy focistára emlékeztessen, iva szintén ugyanennyi időt töltött a kispadon vagy a reserve csapatban mire kezdő lett.

bevásárlólista addig fölösleges, míg nem tudunk távozókat, mert létszámra megvagyunk (mourinho mércével).

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#8035 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

ChesterB írta:
mateja írta:pedig igaza van, 11 játékosban kell gondolkodni mou-nál és ezt a kezdőt jó játékossal nem lehet megbontani, ide világklasszis szint kell hogy helyet tudjon kapni rögtön a teljesítményével.
inkább ne jöjjön egész nyáron 1 játékosnál több, de az komoly erősítés legyen.
hát de ki a világklasszis szint aki elérhető, és hajlandó jobbhátvédet játszani szélsőként? lehet itt álmodni griezmannról a jobboldalunkra, ha nem védekezik hatékonyan, nála jobb játékostól is megváltunk ezen indok miatt. csereembernek tökéletes lenne gaitan a pletykákban szereplő 18 millió fontért, és lehet a kezdőbe is bejátszaná magát idővel, de jó lenne nem megint torres üzleteket lebonyolítani 50+ milliókért
Az a baj, hogy csak végletekben gondolkozol... Nem csak Balet lehet leigazolni 80-100 millióért, vagy Gaitant 18-ért. A két játékos közt is vannak árban elég elfogadhatóak, pl Koket 45 körül bőven el lehetne hozni.

Griezmann igazándiból csak a 4-2-3-1-be illik bele, ott is leginkább a csatár mögé, és ezen a poszton idén sem vitte Oscar túlzásba a védekezést, szóval nem hiszem, hogy Griezmann ezen a téren olyan nagy visszaesés lenne, támadásban meg biztos, hogy többet hozna, mint a brazil.

Tényleg nem kell sok játékost igazolnunk, de azok legyenek valóban világklasszisok. Az én bevásárlólistám vmi ilyesmi lenne: Ruddy, Clyne, Varane, Koke, Griezmann. Kb 150 millióból kijönnének, és akkor még hozzávehetjük a távozókat is, meg azt is, hogy FFP szempontból elvileg 108 milliót költhetünk eladások nélkül is.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#8036 Hozzászólás Szerző: Chester »

mateja írta:pedig igaza van, 11 játékosban kell gondolkodni mou-nál és ezt a kezdőt jó játékossal nem lehet megbontani, ide világklasszis szint kell hogy helyet tudjon kapni rögtön a teljesítményével.
inkább ne jöjjön egész nyáron 1 játékosnál több, de az komoly erősítés legyen.
hát de ki a világklasszis szint aki elérhető, és hajlandó jobbhátvédet játszani szélsőként? lehet itt álmodni griezmannról a jobboldalunkra, ha nem védekezik hatékonyan, nála jobb játékostól is megváltunk ezen indok miatt. csereembernek tökéletes lenne gaitan a pletykákban szereplő 18 millió fontért, és lehet a kezdőbe is bejátszaná magát idővel, de jó lenne nem megint torres üzleteket lebonyolítani 50+ milliókért

Avatar
galferenc
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2012. május 14., hétfő 18:43

Re: Átigazolások

#8037 Hozzászólás Szerző: galferenc »

mateja írta:
ChesterB írta:
becus3 írta:Valaki már leírta előttem. Kb. annyit, hogy nekünk nem jó, hanem k..va jó játékos kell. Főleg jobbra , meg a védelembe.
ez nem a real madrid, a ló túlsó oldalára sem kell átesni azért, főleg hogy mourinho semmit sem rotál. sokkal jobban tetszik az, amikor a semmiből "kukázunk ki" valakit, vagy "olcsón" hozzuk el a klubjától, mintsem vesszük a tutikat méregdrágán, akikből a fele nem is hozza az elvártat
pedig igaza van, 11 játékosban kell gondolkodni mou-nál és ezt a kezdőt jó játékossal nem lehet megbontani, ide világklasszis szint kell hogy helyet tudjon kapni rögtön a teljesítményével.
inkább ne jöjjön egész nyáron 1 játékosnál több, de az komoly erősítés legyen.
Jól beszélsz! Ibra v Bale! Punktum. :mrgreen:

mateja
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2014. május 31., szombat 23:53
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: -

Re: Átigazolások

#8038 Hozzászólás Szerző: mateja »

ChesterB írta:
becus3 írta:Valaki már leírta előttem. Kb. annyit, hogy nekünk nem jó, hanem k..va jó játékos kell. Főleg jobbra , meg a védelembe.
ez nem a real madrid, a ló túlsó oldalára sem kell átesni azért, főleg hogy mourinho semmit sem rotál. sokkal jobban tetszik az, amikor a semmiből "kukázunk ki" valakit, vagy "olcsón" hozzuk el a klubjától, mintsem vesszük a tutikat méregdrágán, akikből a fele nem is hozza az elvártat
pedig igaza van, 11 játékosban kell gondolkodni mou-nál és ezt a kezdőt jó játékossal nem lehet megbontani, ide világklasszis szint kell hogy helyet tudjon kapni rögtön a teljesítményével.
inkább ne jöjjön egész nyáron 1 játékosnál több, de az komoly erősítés legyen.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#8039 Hozzászólás Szerző: Chester »

becus3 írta:Valaki már leírta előttem. Kb. annyit, hogy nekünk nem jó, hanem k..va jó játékos kell. Főleg jobbra , meg a védelembe.
ez nem a real madrid, a ló túlsó oldalára sem kell átesni azért, főleg hogy mourinho semmit sem rotál. sokkal jobban tetszik az, amikor a semmiből "kukázunk ki" valakit, vagy "olcsón" hozzuk el a klubjától, mintsem vesszük a tutikat méregdrágán, akikből a fele nem is hozza az elvártat

becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Átigazolások

#8040 Hozzászólás Szerző: becus3 »

[quote="ChesterB"]25 millió euróról írnak a "legrosszabb" esetben, az fontban ~18 millió, ami egyáltalán nem vészes összeg egy sokoldalú támadó középpályásért. 27 éves, egész jó volt a mostani szezonja a benficában, és van nemzetközi tapasztalata is.

ami engem speciel aggaszt, az az akklimatizálódás és hogy nem tud angolul, amire cuadrado és salah is rábaszott már. nem a kezdőbe jönne, willian úgy néz ki kibérelte a jobboldalt (amit meg is érdemel a tavaszi formája után), de ennyiért - már ha tényleg ennyiért jön - szerintem ajándék(nak tűnik).[/quote
Valaki már leírta előttem. Kb. annyit, hogy nekünk nem jó, hanem k..va jó játékos kell. Főleg jobbra , meg a védelembe.

Válasz küldése