Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#461 Hozzászólás Szerző: Szabi »

cech19960320 írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:56
Pilgrim írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:49
emsanya írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:16 Southampton sign full-back Tino Livramento from Chelsea on five-year contract.

Hivatalos lett.
Megvalasztottak az ev fiatal jatekosanak, teljes joggal, erre eladjuk. Nem orulok neki, tehetseges jatekosnak tartom es raadasul olyan posztrol tavozik ami hamarosan, ha mar most nem hianyposztunk. James helye megkerdojelezhetetlen, viszont Azpi nem fiatal es talan szerencsesebb CB-kent szamolni vele. Zappacostat pedig soha sem tartottam Chelsea szintunek.

Meglatjuk mit hoz a jovo, az sem kizart, hogy klubnak lesz igaza, de talalan valoszinubb, hogy par ev mulva banni fogjuk Tomori,Guehi, Livramento elpazarlasat.
Nem kötözködésből, de honnan tudjuk, hogy a klub nem tett meg mindent a megtartásáért? Hogy nem a játékos mondta meg kerek perec, hogy távozni akar, mert már most az első keretben akar játszani, nem kölcsönben? Honnan tudjuk, hogy nincs visszavásárlási záradék?
Csak arra akarok rávilágítani, hogy azért nem látunk rá mi ment a háttérben, és sztem sokkal nagyobb az esély, hogy a klub nem úgy áll hozzá, hogy nesze, vigyétek a tehetségeket, nekünk nem kellenek..
Ezt nyilatkozta a srác:
“I've been discussing with my dad about what we thought was best for my future. We felt like this was the right time for it to happen and for me to move on,” he said.

“They are a solid Premier League club and the manager was quite a big factor as to why I wanted to come here and why I wanted to play for Southampton.”

A pletyik szerint van is egy 25 milliós visszavásárlási opciónk, illetve ha máshová távozna, a jövőbeli átigazolási díjából is csurran-cseppen majd nekünk valamennyi.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Átigazolások

#462 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

cech19960320 írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:56
Pilgrim írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:49
emsanya írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:16 Southampton sign full-back Tino Livramento from Chelsea on five-year contract.

Hivatalos lett.
Megvalasztottak az ev fiatal jatekosanak, teljes joggal, erre eladjuk. Nem orulok neki, tehetseges jatekosnak tartom es raadasul olyan posztrol tavozik ami hamarosan, ha mar most nem hianyposztunk. James helye megkerdojelezhetetlen, viszont Azpi nem fiatal es talan szerencsesebb CB-kent szamolni vele. Zappacostat pedig soha sem tartottam Chelsea szintunek.

Meglatjuk mit hoz a jovo, az sem kizart, hogy klubnak lesz igaza, de talalan valoszinubb, hogy par ev mulva banni fogjuk Tomori,Guehi, Livramento elpazarlasat.
Nem kötözködésből, de honnan tudjuk, hogy a klub nem tett meg mindent a megtartásáért? Hogy nem a játékos mondta meg kerek perec, hogy távozni akar, mert már most az első keretben akar játszani, nem kölcsönben? Honnan tudjuk, hogy nincs visszavásárlási záradék?
Csak arra akarok rávilágítani, hogy azért nem látunk rá mi ment a háttérben, és sztem sokkal nagyobb az esély, hogy a klub nem úgy áll hozzá, hogy nesze, vigyétek a tehetségeket, nekünk nem kellenek..
A gondolatmenet igaz lehetne, ha egy, max ket jatekosrol beszelnenk, viszont a fel ifink lelepett, raadasul mind sajatnevelesuek, gyerekkoruk ota nalunk vannak, igy hiteltelenne valik szamomra ez a fajta okfejtes.

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Átigazolások

#463 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Pilgrim írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:49
emsanya írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:16 Southampton sign full-back Tino Livramento from Chelsea on five-year contract.

Hivatalos lett.
Megvalasztottak az ev fiatal jatekosanak, teljes joggal, erre eladjuk. Nem orulok neki, tehetseges jatekosnak tartom es raadasul olyan posztrol tavozik ami hamarosan, ha mar most nem hianyposztunk. James helye megkerdojelezhetetlen, viszont Azpi nem fiatal es talan szerencsesebb CB-kent szamolni vele. Zappacostat pedig soha sem tartottam Chelsea szintunek.

Meglatjuk mit hoz a jovo, az sem kizart, hogy klubnak lesz igaza, de talalan valoszinubb, hogy par ev mulva banni fogjuk Tomori,Guehi, Livramento elpazarlasat.
Nem kötözködésből, de honnan tudjuk, hogy a klub nem tett meg mindent a megtartásáért? Hogy nem a játékos mondta meg kerek perec, hogy távozni akar, mert már most az első keretben akar játszani, nem kölcsönben? Honnan tudjuk, hogy nincs visszavásárlási záradék?
Csak arra akarok rávilágítani, hogy azért nem látunk rá mi ment a háttérben, és sztem sokkal nagyobb az esély, hogy a klub nem úgy áll hozzá, hogy nesze, vigyétek a tehetségeket, nekünk nem kellenek..

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Átigazolások

#464 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

emsanya írta: 2021. augusztus 2., hétfő 20:16 Southampton sign full-back Tino Livramento from Chelsea on five-year contract.

Hivatalos lett.
Megvalasztottak az ev fiatal jatekosanak, teljes joggal, erre eladjuk. Nem orulok neki, tehetseges jatekosnak tartom es raadasul olyan posztrol tavozik ami hamarosan, ha mar most nem hianyposztunk. James helye megkerdojelezhetetlen, viszont Azpi nem fiatal es talan szerencsesebb CB-kent szamolni vele. Zappacostat pedig soha sem tartottam Chelsea szintunek.

Meglatjuk mit hoz a jovo, az sem kizart, hogy klubnak lesz igaza, de talalan valoszinubb, hogy par ev mulva banni fogjuk Tomori,Guehi, Livramento elpazarlasat.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#465 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Southampton sign full-back Tino Livramento from Chelsea on five-year contract.

Hivatalos lett.

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Átigazolások

#466 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Én is sajnálom Livramento távozását, de szerintem nem reális hogy minden kinevelt ifit megtartsunk.. minden évben kiöregszik kb 2 kezdőnyi fiatalunk. Ezek közül minden évben van 2-3 akit nagyon csípünk, de a vezetőség ha meg is tesz mindent, akkor sem biztos hogy maradni akarnának.

Vegyük az idei távozókat akik már legalább az U18-ban nálunk játszottak:

-Brown és Blackman nem is értem mit kerestek még itt
-Guehi: Tehetséges, simán lehet, hogy válogatott lesz. De vegyük a 3 védős rendszert. Itt van ugye Zouma, Christensen, Silva, Azpi, Rüdiger, (Ampadu, Sarr, James). Van 3 posztra 5 ember, +1 aki néha játszott ott, illetve másik 2 kölcsönből visszatérő. Ha Zouma be lenne vonva a Koundé üzletbe, akkor még nagyobb versenyhelyzet az 5 stabil emberből. Guehi simán bizonyított annyit, hogy PL-ben lehessen stabil kezdő, ezt mutatja az ára is. Nálunk viszont jó esetben stabil csereember, és pályára léphetett volna a meccsek harmadán idén. Hacsak nem váltja meg a világot 3-4 meccsen. Ehelyett egy PL csapatnál építheti tovább a karrierjét, ami egy okos lépés a saját szempontjából

-Simeu: Én amennyit láttam játszani őt az utánpótlás meccseken, nem győzött meg, még vagy 3 teljes szezonnyi kölcsön várt volna rá.
-Peart-Harris ügyes gyerek, de ő támadó középpályás, ahol kegyetlenül telítve vagyunk, neki meg 0 felnőtt tapasztalata van. 2-3 szezon kölcsön jött volna nála is. Helyette elment egy szintjének való csapatba, ahol vagy bizonyít, vagy megy a süllyesztőbe.

-Bate: ugyanaz mint Guehi, nem hiszem, hogy sok esélyt látott magának, és nem az átigazolási stratégia miatt. Nem várható, hogy hirtelen a Mount, Jorghinho, Kovacic, Kante, Barkley, RLC, Ziyech, Gilmour csapatban hirtelen olyan előkelővé válik a helyzete, hogy ő lesz az egyik kp. Meccseket kapott volna, de nem folyamatos játéklehetőséget, és hosszú távon valszeg Gilmourral jobban számolunk.

Az elmúlt évekből én akit sajnálok, az Lamptey és Musiala, Rajtuk kívül végignéztem most az elmúlt 6-7 év távozóit, de nincs akit hiányolnék. Esetleg még Aké. De rajtuk kívül Boga, Solanke és Aina azok akiknek a piaci értéke egyáltalán elérte a 10millió eurót.


Ehhez képest a jelenlegi keretben a saját nevelésű játékosok:
Christensen, James, RLC, Mount, CHO, Abraham, közülük 3 ugye stabil kezdő, 2 stabil keretember és valszeg RLC idéntől szintén az lesz ha igaz Tuchel imádata. Sorban áll Sterling és Chalobah a védelembe, Anjorin a középpályán és Broja a támadósorban. Ez azért egy elég jó arány, főleg azt nézve, hogy a BL csapatok közül kb csak az Ajax az aki nagyobb arányban épít a saját fiatalokra az utóbbi években. Én megértem, ha néhány fiatal más utat választ.

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Átigazolások

#467 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Dante írta: 2021. augusztus 2., hétfő 10:31 Livramento-val ebben az ablakban a hatodik sajátnevelésű játékos távozott. Nyilván nincs mögötte semmi indok, vagy összefüggés a Lampard féle stáb távozása és a jövőkép között...
Lehet hogy van egy kis hatása de simán lehet hogy Lampard alatt is távoztak volna, mint ahogy megtette Lamptey is, és Tomori is azért lett kölcsönadva mert Lampard nem számított rá. Plusz ugye a nagybevásárlás is Lampard alatt volt tavaly és ezek a gyerekek 18 évesen már rendszeresen alarnak játszani ami ugye itt ebben a keretben nem sikerült volna nekik. Szép jövőkép volt hogy saját nevelésű játékosokkal meghódítjuk majd a világot, de valljuk be, akkor max BL helyekért lennénk harcban és a BL-t sem nyertük volna meg. Szerintem örüljünk hogy Mount és James személyében két kulcsjátéjost találtunk, de ha komoly trófeákért akarunk küzdeni akkor sajnos pénzt kell költeni.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#468 Hozzászólás Szerző: Dante »

Livramento-val ebben az ablakban a hatodik sajátnevelésű játékos távozott. Nyilván nincs mögötte semmi indok, vagy összefüggés a Lampard féle stáb távozása és a jövőkép között...

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#469 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Bettinelli egyébként az első hivatalos érkezőnk.

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Átigazolások

#470 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Gallagher a Crystal Palace-hoz kerul kolcsonbe a kovetkezo szezonra.
https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... 013275.amp

Amazing24
Hozzászólások: 2495
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Átigazolások

#471 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

https://www.brentfordfc.com/news/2021/j ... m-chelsea/

Peart-Harris a Brentfordban folytatja tovabb. 3,5 milliot kap erte a klub. ( kulfoldi forumokon elegge kiadtak az o eladasan)


Bate is hivatalosan a L**ds Unitedba folytatja palyafutasat.

https://www.leedsunited.com/newsmobile/ ... om-chelsea

Minden bizonnyal jovoheten Ugbot is bejelentik a Genknel, kb 5 millio koruli osszeget kapunk erte. Livramento pedig a Brightonhoz van nagyon kozel a hirek szerint.

Anjorin, Callagher es Abraham tavozasarol is komoly pletykak vannak, de ez egy masik topic.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#472 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Rengeteg játékosunk van és nem hogy ezek a fiatalok de még a náluk elörébb helyezkedő idősebbek/kölcsönjátékosok helyzete sem tiszta.

Tök érthető ha inkább valami olyan helyre mennek ahol több játékperc lesz és mi is kapunk értük egy összeget.

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Átigazolások

#473 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Dante írta: 2021. július 21., szerda 12:30
Szabi írta: 2021. július 21., szerda 9:31 Lamptey után Livramento-t is a BHA viszi el tőlünk? :roll:
Mellette Bate-ről is megegyezett a klub a L**ds-el.

Egyértelmű az üzenet, elég volt a Lampard alatti koncepcióból, visszaáll a klub az átigazolásokra. Már az előző fél év is eléggé meggyőző lehetett az ifiknek, ha karriert akarnak akkor dobbantanak.
Ácsi :D Minden évben több mint 1 kezdőnyi játékos kikerül az akadémiáról. mindenkinek nem fog hely jutni. Bate és Livramento maga dönt úgy hogy nem akar hosszabbítani, hanem már most, máshol a felnőttek közt akar játszani.
Mindkettőt nagyra becsüli a klub, mind2nek lett ajánlva új szerződés. Bate esetében még megértem a távozási szándékot, mivel a középpályán rohadt nagy a konkurencia, és Gilmour tehetségesebb mint ő. Gilmour kölcsön lett adva, mert kell neki egy stabil kezdő szezon. Bate-re ugyanez a sors várt volna, mivel nagyon bizonyítani kéne, hogy van helye a középpályánkon. Extra hendikepp az hogy kisebb mint Kanté..

Livramentot kevésbé értem ha távozna, de gyanítom úgy érzi, James mellett hosszú távon nem lenne esélye..? Persze, most valszeg neki is egy év kölcsön jött volna, de sztem Azpi kiöregedésével Ő és James nagyon jó párt alkotnának, kár lenne ha ő is menni szeretne.

Az meg hogy a hiányposztokra igazolunk, az természetes.
Ellenben továbbra is ott van Ampadu, Gallagher, Broja, Anjorin, Dujon Sterling, Trevoh Chalobah, stb stb. HA az ilyen felhozatalból minden évben 2 stabil kerettag lesz, már örülhetünk szerintem :D
Azt viszont nem fogjuk tudni megakadályozni, bármit is tesz a klub, hogy néhány játékos úgy gondolja, jobb lesz neki máshol :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#474 Hozzászólás Szerző: Dante »

Szabi írta: 2021. július 21., szerda 9:31 Lamptey után Livramento-t is a BHA viszi el tőlünk? :roll:
Mellette Bate-ről is megegyezett a klub a L**ds-el.

Egyértelmű az üzenet, elég volt a Lampard alatti koncepcióból, visszaáll a klub az átigazolásokra. Már az előző fél év is eléggé meggyőző lehetett az ifiknek, ha karriert akarnak akkor dobbantanak.

Gamling
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2011. április 18., hétfő 16:24
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Átigazolások

#475 Hozzászólás Szerző: Gamling »

Amazing24 írta: 2021. július 21., szerda 9:38
Szabi írta: 2021. július 21., szerda 9:31 Lamptey után Livramento-t is a BHA viszi el tőlünk? :roll:
Raadasul Ugbo is szinte mar fel labbal a Genknel van. 16 golt szerzett az elmult idenyben, erdekes, hogy eselyt sem kapott. Nem ertem, miert engedjuk el a fiatal tehetsegeinket ezen a nyaron. :roll:
Ugbo 22 éves és egy belga csapat viszi, nem hiszem hogy nagyon sírni kéne utána. Bate nekem abszolút nincs meg, így őt nem tudom sehova tenni. Livramento eladása mondjuk felbosszantana...

Amazing24
Hozzászólások: 2495
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Átigazolások

#476 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Szabi írta: 2021. július 21., szerda 9:31 Lamptey után Livramento-t is a BHA viszi el tőlünk? :roll:
Raadasul Ugbo is szinte mar fel labbal a Genknel van. 16 golt szerzett az elmult idenyben, erdekes, hogy eselyt sem kapott. Nem ertem, miert engedjuk el a fiatal tehetsegeinket ezen a nyaron. :roll:

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#477 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Lamptey után Livramento-t is a BHA viszi el tőlünk? :roll:
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#478 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Chelsea have now agreed a fee with L**ds United for Lewis Bate. Medical and contract signing is tonight.

Brighton remain strong favourites for Tino Livramento. Expecting that one to go through soon too.

Nizaar Kinsella


Fiatalok is elkezdtek szivárogni, valamennyi ujabb bevételek.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Átigazolások

#479 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

broduer írta: 2021. július 19., hétfő 11:43
Botond9797 írta: 2021. július 19., hétfő 11:35
kecske01 írta: 2021. július 19., hétfő 10:35 Chelsea player sales are already at around £48m this summer:
Tomori - £25m
Guehi - £18m
Moses - £4m
Giroud - £900k
A kérdés, hogy a Barkley, Zappa, Ivóvíz, Baba négyest sikerül-e elpasszolni valahová (lehet, kihagytam valakit), ha igen, belőlük is befolyhat néhány misi...
Emerson, Kepa és Zouma is remélem el lesz adva
Őket szándékosan nem említettem a fentiekkel egy lapon. Emerson-nak és Zouma-nak egész biztosan akadnak komoly kérői, Kepa esetében az ár és a fizetés lehet gátló tényező. Ha Emerson és Zouma mennek, reálisan kb. 40 milla bevétellel ismét kalkulálhat a klub.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#480 Hozzászólás Szerző: emsanya »

broduer írta: 2021. július 19., hétfő 11:43
Botond9797 írta: 2021. július 19., hétfő 11:35
kecske01 írta: 2021. július 19., hétfő 10:35 Chelsea player sales are already at around £48m this summer:
Tomori - £25m
Guehi - £18m
Moses - £4m
Giroud - £900k
A kérdés, hogy a Barkley, Zappa, Ivóvíz, Baba négyest sikerül-e elpasszolni valahová (lehet, kihagytam valakit), ha igen, belőlük is befolyhat néhány misi...
Emerson, Kepa és Zouma is remélem el lesz adva
Hát Kepa eladasa szinte lehetetlen kuldetes (magas fizu es hosszu szerzodes), max kolcson.

Emersont hajtjak az olasz csapatok, csak hat a penztarcat nem szeretik kinyitni, így lassan mennek az egyezkedesek.

Zoumarol elvetve volt hír hogy távozna, aztan ki tudja, ha Saar-t hasznaljuk, lehet elmegy.

Válasz küldése