Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Átigazolások

#3641 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

AwayRoller írta:
Dante írta:
AwayRoller írta:Már csak az Oscar-Rubey duóból kéne egy jó btb-t kisajtoljon (vagy leigazolni Kovacsicsot végre).
En Oscart mindenkeppen eladnám es a Ruben-Cornelius kettossel szamolnek arra a posztra. Mindketto sokkal jobb fizikummal bir, mindketto all rounder, amit gyakorlatilag egesz nyáron uldozunk.
Én is ezt támogatnám, csak a pletyik alapján Conte számít Oscarra...
a második felkészülési meccs után repülni fog :D Bár lehet, hogy már az edzőmunkája alapján is :D

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#3642 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Dante írta:
AwayRoller írta:Már csak az Oscar-Rubey duóból kéne egy jó btb-t kisajtoljon (vagy leigazolni Kovacsicsot végre).
En Oscart mindenkeppen eladnám es a Ruben-Cornelius kettossel szamolnek arra a posztra. Mindketto sokkal jobb fizikummal bir, mindketto all rounder, amit gyakorlatilag egesz nyáron uldozunk.
Én is ezt támogatnám, csak a pletyik alapján Conte számít Oscarra...

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#3643 Hozzászólás Szerző: Dante »

AwayRoller írta:Már csak az Oscar-Rubey duóból kéne egy jó btb-t kisajtoljon (vagy leigazolni Kovacsicsot végre).
En Oscart mindenkeppen eladnám es a Ruben-Cornelius kettossel szamolnek arra a posztra. Mindketto sokkal jobb fizikummal bir, mindketto all rounder, amit gyakorlatilag egesz nyáron uldozunk.

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Átigazolások

#3644 Hozzászólás Szerző: AryanH »

Attól, hogy úgy 4-2-4 most két csatárral állnánk fel és két támadóközéppályással nem feltétlenül jelentené azt, hogy 4-en állnának a félpályánal és várnák a labdát vagy a labdaszerzést, hanem mindenkinek kemény védekező feladata is lenne. Nézd meg az olaszok belgák elleni meccsét, Éder meg Pellé rávolt állítva KdB-re meg Nindjára egész idő alatt, hogy akadályozák a labdafelhozatalt, meg tördejék a támadásépítésüket.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

Champions20
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2014. július 22., kedd 17:40

Re: Átigazolások

#3645 Hozzászólás Szerző: Champions20 »

Nyilván nem lehet összehasonlítani Contet és LVG-t. De szerintem Conte is rá fog ébredni h azok a felállások amiket olaszba alkalmazott nem lesznek hatékonyak angliába.
Szerintem a 3 védős rendszer nem fog eredményt hozni.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6277
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#3646 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Koulibaly nagyon sokat fejlődött az első nápolyi szezonjához képest az előző idényben, de nekem még mindig Mangala2-nek tűnik, egyszerűen olyan helyzetekben képes bődületes hibákra, amire nem is gondolna az ember... Akartam keresni youtube-on egy összeállítást a hibáiról (mert volt bőséggel), amit ugyan nem találtam, de ha beírjátok szimplán a nevét, nem véletlenül ugrik fel nyolcadikként az a keresési szöveg, hogy "Kalidou Koulibaly mistakes"...
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#3647 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

A 3 védős rendszer előnye az lenne, hogy a lestaktika hiányában nem szúrnánk magunk tökön azzal, hogy egyedül Zouma képes sebességet felmutatni a középső védőink közül, a többiek kb. a csiga delegáció. Hátránya, hogy széleken csak 1-1 játékos van, ami a duplázott szélekkel rendelkező 4-4-2-k, 4-3-3-ak ellen a PL-ben instant harakiri...

A Nápolyos szenegálival sem hiába hoztak hírbe szerintem, védőhöz képest elég gyors, és azt írják ritkán veszít embert. Ha leigazoljuk akkor biztosra veszem a 4 védős rendszert.

Ettől függetlenül a BL-ben még nyugodtan kísérletezhet a 3 védős elképzeléssel, főleg a középen tömörülő spanyol/spanyolos csapatok ellen.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#3648 Hozzászólás Szerző: Megyó »

AwayRoller írta:
AryanH írta:Tényleg eddig úgy tünik, hogy Conte inkább a 4-2-4 alkalmazza, mivel ehhez jobban illik a keret. 3-5-2-höz nincs elég belső védő, megfelelő típusú védekezőközéppályás és ami a legnagyobb gond, hogy nincs igazi wing back. Viszont a Bariban fejlesztette ki a 4-4-2 egyik változatát amiben két szélső támadóközépályás van, ez elég ritka Olaszországban.
Szerintem a 4-2-4 túlzottan offenzív a PL-hez, továbbra is csak Hazard-t tudom elképzelni előretoltan egy 2 csatáros játékban, az már egy fincsi átmenet a 4-3-3 irányába. Amúgy még egy csatár érkezése nem feltétlen jelent 2 csatáros játékrendszert. Lehet Traorét inkább a jobb oldalon használja majd az elődeivel ellentétben (szvsz ott hasznosabb)...

A marknagy által leírt 4-3-3 sem egy elvetemült ötlet, főleg Kanté érkezése esetén. Gondolom Fabre lenne Lamps szerepkörben és érkezne második hullámban. Már csak az Oscar-Rubey duóból kéne egy jó btb-t kisajtoljon (vagy leigazolni Kovacsicsot végre).
Én nekem már az is csalódás, hogy nem a 3-5-2 lesz :(
Annyira szeretnék végre látni egy offenzív csapatot, de nem a Barca féle labdatartós gurigázásra gondolok. Jó lenne egy agresszív, letámadós/kiugratós taktikát látni, mint amit Jose alkalmazott az első 2 évében. Az a csapat nekem azóta is a legjobb/legerősebb Chelsea, szélen Duffal és Robbennel. Vagy ugyanazon évekből a Milan féle diamond felállás tele-tele labdabiztos, kreatív játékossal (Pirlo, Seedorf, Kaká, Gattuso).

A 3 belső védős ötletnél felcsillant a szemem, de egyelőre úgy néz ki nem lesz az még sem. Pedig nagyon jó lenne Kurtoá elé bepakolni egy Gallas/Terry/Carvalho féle védő 3-ast.
Na ennek a kommentnek elég nosztalgia szaga let, de you got the idea.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#3649 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

AryanH írta:Tényleg eddig úgy tünik, hogy Conte inkább a 4-2-4 alkalmazza, mivel ehhez jobban illik a keret. 3-5-2-höz nincs elég belső védő, megfelelő típusú védekezőközéppályás és ami a legnagyobb gond, hogy nincs igazi wing back. Viszont a Bariban fejlesztette ki a 4-4-2 egyik változatát amiben két szélső támadóközépályás van, ez elég ritka Olaszországban.
Szerintem a 4-2-4 túlzottan offenzív a PL-hez, továbbra is csak Hazard-t tudom elképzelni előretoltan egy 2 csatáros játékban, az már egy fincsi átmenet a 4-3-3 irányába. Amúgy még egy csatár érkezése nem feltétlen jelent 2 csatáros játékrendszert. Lehet Traorét inkább a jobb oldalon használja majd az elődeivel ellentétben (szvsz ott hasznosabb)...

A marknagy által leírt 4-3-3 sem egy elvetemült ötlet, főleg Kanté érkezése esetén. Gondolom Fabre lenne Lamps szerepkörben és érkezne második hullámban. Már csak az Oscar-Rubey duóból kéne egy jó btb-t kisajtoljon (vagy leigazolni Kovacsicsot végre).

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Átigazolások

#3650 Hozzászólás Szerző: AryanH »

Tényleg eddig úgy tünik, hogy Conte inkább a 4-2-4 alkalmazza, mivel ehhez jobban illik a keret. 3-5-2-höz nincs elég belső védő, megfelelő típusú védekezőközéppályás és ami a legnagyobb gond, hogy nincs igazi wing back. Viszont a Bariban fejlesztette ki a 4-4-2 egyik változatát amiben két szélső támadóközépályás van, ez elég ritka Olaszországban.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Átigazolások

#3651 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Chester írta:Sajnos Giaccheriniről lecsúsztunk úgy néz ki... :( :D
ez egy nagyon jó hír.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Átigazolások

#3652 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

marknagy írta:
Chester írta:
zoli0415 írta:Diego Costa 100% staying at Chelsea to be part of new Chelsea revolution under Antonio Conte
http://www.telegraph.co.uk/football/201 ... elsea-rev/" onclick="window.open(this.href);return false;
Érdemes tovább is olvasni a cikket, miszerint 4-2-4-et képzelnek el a Chelsea-nél, amihez még két csatárt, középpályást és védőt igazolnánk.
Inkább két védőt kéne igazolni két csatár helyett, Zouma később tér vissza, ki tudja milyen formában, Terry-Cahill-Ivanovic egyik sem életbiztosítás, csak ne ilyen Koulibaly-k legyenek az opciók, mert azzal nem vagyunk előrébb. Még BL nélkül is elhozhatunk olyan védőket akik alapesetben nem férnek a csapatukba, de mégis ott van bennük a potenciál vagy klasszisok, gondolok itt Marquihosra vagy Benatiara.

Egyébként juventinoktól tudom, hogy Conte 4-3-3-at szereti még, csak Olaszországban, ahol kevés csapatnak van erős széljátéka, nagyon bevált a 3-5-2, de pár BL meccsen bepróbálta ezt a formációt. Én jobban örülnék ennek a felállásnak.
Benatia kölcsönben a Juve.hoz megy és opciós joguk lesz megvenni 18 millió euróért.
Én még mindig azt mondom a legjobb kh megoldás az Gimenez lenne, de ami fontosabb az egy jobbhátvéd vagy ha Azpi átmegy oda akkor egy balhátvéd vásárlása.

Avatar
chaoskid18
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2009. április 7., kedd 13:48
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: budapest

Re: Átigazolások

#3653 Hozzászólás Szerző: chaoskid18 »

Chester írta:Sajnos Giaccheriniről lecsúsztunk úgy néz ki... :( :D
Ugye találtak rá más vevőt? :D
Floor Jensen,Amy Lee,Mclaren,Chelsea!

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Átigazolások

#3654 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Chester írta:
zoli0415 írta:Diego Costa 100% staying at Chelsea to be part of new Chelsea revolution under Antonio Conte
http://www.telegraph.co.uk/football/201 ... elsea-rev/" onclick="window.open(this.href);return false;
Érdemes tovább is olvasni a cikket, miszerint 4-2-4-et képzelnek el a Chelsea-nél, amihez még két csatárt, középpályást és védőt igazolnánk.
Inkább két védőt kéne igazolni két csatár helyett, Zouma később tér vissza, ki tudja milyen formában, Terry-Cahill-Ivanovic egyik sem életbiztosítás, csak ne ilyen Koulibaly-k legyenek az opciók, mert azzal nem vagyunk előrébb. Még BL nélkül is elhozhatunk olyan védőket akik alapesetben nem férnek a csapatukba, de mégis ott van bennük a potenciál vagy klasszisok, gondolok itt Marquihosra vagy Benatiara.

Egyébként juventinoktól tudom, hogy Conte 4-3-3-at szereti még, csak Olaszországban, ahol kevés csapatnak van erős széljátéka, nagyon bevált a 3-5-2, de pár BL meccsen bepróbálta ezt a formációt. Én jobban örülnék ennek a felállásnak.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#3655 Hozzászólás Szerző: Chester »

Sajnos Giaccheriniről lecsúsztunk úgy néz ki... :( :D

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6277
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#3656 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Remélem van esze és nem megy el a Realba padozni, mert gondolom ott a kisebb marketingértéke miatt nem férne be...
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#3657 Hozzászólás Szerző: Dante »

Ha valaki 50 milliót ér, de 20-ért vihető, akkor már nem is kell egyes csapatoknak, remélem nekünk lesz agyunk és elhozzuk. Kár hogy foglalt a 4-es mez.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6277
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#3658 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Numerous French papers are reporting that #Chelsea will activate N'Golo Kante's £20million release clause early next week. [Telegraph]

Juventus are not ready to meet Kante’s asking price, which makes #Chelsea and Real Madrid favourites to sign the midfielder. [TuttoSport]
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Átigazolások

#3659 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Most akikrol komoly oldal is irt, hogy erdeklodunk az Nainggolan, Pellé, Diego Lopez. Innen csak Nainggolannak orulnek, de neki sem felhotlenul, mert Kantet kene elsodlegesen preferalni, akinek mar megvette a cimvedo az utodjat Nampalys Mendy szemelyeben.
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#3660 Hozzászólás Szerző: Chester »

zoli0415 írta:Diego Costa 100% staying at Chelsea to be part of new Chelsea revolution under Antonio Conte
http://www.telegraph.co.uk/football/201 ... elsea-rev/" onclick="window.open(this.href);return false;
Érdemes tovább is olvasni a cikket, miszerint 4-2-4-et képzelnek el a Chelsea-nél, amihez még két csatárt, középpályást és védőt igazolnánk.

Válasz küldése