Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#4281 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Chester írta:
Hawaii írta:Szinte biztosan váltunk erről a 4-2-3-1-ről, szóval szerintem ne ebben gondolkozzatok. Conte eddig ezeket a felállásokat favorizálta: 3-5-2, 4-4-2, 4-2-4, 4-3-3. Ezek közül mindegyikben meg lehet oldani Lukaku és Costa egyidejű játszatását.
4-3-3-ban nem, egyiket se tenném ki a szélre. 2 fős középpálya meg 100% hogy nem lesz, szóval vagy 3-5-2 vagy 4-3-3.

A 4-4-2 meg a 4-2-4 gyakorlatilag ugyan az. Mi is toltuk úgy régen Mourinho-val hogy két csatár játszott, a négyfős középpálya oldalain meg Robben, Cole, SWP.. Támadásan ez inkább 4-2-4, védekezésben 4-4-2. Cuadrado kifejezetten passzolna egy ilyen csapatba, lehet nem véletlen hogy arról írnak hogy visszajön.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#4282 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hawaii írta:Szinte biztosan váltunk erről a 4-2-3-1-ről, szóval szerintem ne ebben gondolkozzatok. Conte eddig ezeket a felállásokat favorizálta: 3-5-2, 4-4-2, 4-2-4, 4-3-3. Ezek közül mindegyikben meg lehet oldani Lukaku és Costa egyidejű játszatását.
4-3-3-ban nem, egyiket se tenném ki a szélre. 2 fős középpálya meg 100% hogy nem lesz, szóval vagy 3-5-2 vagy 4-3-3.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#4283 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Szinte biztosan váltunk erről a 4-2-3-1-ről, szóval szerintem ne ebben gondolkozzatok. Conte eddig ezeket a felállásokat favorizálta: 3-5-2, 4-4-2, 4-2-4, 4-3-3. Ezek közül mindegyikben meg lehet oldani Lukaku és Costa egyidejű játszatását.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#4284 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Ha Conte ket csataros jatekot nyomat, akkor ketten tolhatnak, atomizom kettos lenne. De ha egy ékes, akkor semmi ertelme, meg rohej lenne hogy megint padozik 60 millioert ez a szerencsetlen. Szerintem erdemi igazolasunk nem lesz az eb elott, max tavozok, kolcson, ilyesmi. Conte gondolom most eppen elegge elfoglalt a valogatottal.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#4285 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Szerintem se fér meg Lukaku és Costa egymás mellett ha egycsatáros játékot nyomunk, egyszerűen úgyis feszkó meg hiszti lesz a vége valamelyik részről, főleg, hogy európai kupaszereplés hiányában a meccsszám is lényegesen kevesebb lesz a megszokottnál. Az meg megint egy másik dolog, hogy melyik fog kezdeni a hétvégén a City ellen, és melyik hétközben a Ligakupában a Fleetwood ellen, nyilván utóbbi nagyon boldog lesz... A másik része meg a pazarlás, annyi lyukas poszt van ahová két ember lehetne venni a 60 millióból, akkor ne oda költsük, ahol nem létszükség.
Николаевич írta: Nehogy már ne férjen el két komoly csatár a keretben.. Főleg hogy Costa azért elég sérülékeny meg az eltiltások is meg-megtalálják.
Igen, csak ha Lukakunak felvázolják a tárgyalások folyamán, hogy egycsatáros játékot tervezünk, és Costa egyébként sérülékeny és az eltiltások is megtalálják, szóval nyugi mert lesz játéklehetőséged, nem hiszem, hogy gondolkodás nélkül szignózná a papírt. A Juve szerintem jó példa, van három más típusú, de hasonló szintű támadója (most tegyük félre, hogy ki az aki feltörekvő és ki az aki kiöregedő félben van), meg egy cserecenternek tökéletes válogatott játékosuk, aki szintén nem egy kétballábas emberke (Zaza), kétcsatáros rendszert nyomnak, de ezekből a kettő mellékszereplő nyavalyog és el akar menni. Szóval sokáig nem tartható ez az állapot, de mondjuk eredményesnek eredményes, ha szigorúan nézzük.

Csak ha nem így sül el, akkor óriás bukta. És azért Lukaku még nem győzte meg az itteni közösség jórészét sem, hogy megéri azt a 60-at, miközben meg Manolast 35-ért viheti a MU, aki mellesleg nagyon kéne ide... Mert neki nem Varane vagy Hummels a vetélytársa, hanem a lassúcska Cahill, akit nyilván kiszorítana.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#4286 Hozzászólás Szerző: Chester »

AwayRoller írta:2-3 éve még pont Oscarnak volt konkurenciája. Fergiet is mindenki ekézte, amikor az n+1-edik csatárt igazolta, pedig emiatt volt képes egy középszerű MU-val is behúzni a bajnoki címet. Szerintem is szükség van két minőségi csatárra, hogy Lukaku ideális jelölt vagy sem, az más téma.
Ja, nyert egy bajnoki címet nekik van Persie, következő szezonban meg használhatatlan volt, gyakorlatilag az egyetlen jó éve került majd' 30 millió fontba. Remélem mi ennél azért okosabban próbálunk költekezni, bár k*rvára nem ez látszik sajnos.

(Arról nem beszélve, hogy Rooney árnyékékként tud a legjobban játszani, így tökéletesen kiegészítették egymást RvP-vel. Lukaku meg Costa sehogy sem férne el, még kétcsatáros játékban is ütik egymást szvsz)

Oscar konkurenciáját meg inkább hagyjuk, mert még a végén megkáromlom az istent, aki eladta őket.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Átigazolások

#4287 Hozzászólás Szerző: béla »

Николаевич írta:
jkopfner írta:
emsanya írta:Én akkor röhögnék ha visszahozzuk Lukaku-t 60 millioért és aztán egy csatáros játékot játszanánk, és megint padon kezdene Costa mögött :D.
Szerintem, ha jön Lukaku, Costa megy.

Nehogy már ne férjen el két komoly csatár a keretben.. Főleg hogy Costa azért elég sérülékeny meg az eltiltások is meg-megtalálják.
Azért nem nagyon van csapat,ahol két ilyen kaliberű és költségű csatár van a keretben

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#4288 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

2-3 éve még pont Oscarnak volt konkurenciája. Fergiet is mindenki ekézte, amikor az n+1-edik csatárt igazolta, pedig emiatt volt képes egy középszerű MU-val is behúzni a bajnoki címet. Szerintem is szükség van két minőségi csatárra, hogy Lukaku ideális jelölt vagy sem, az más téma.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#4289 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:Nehogy már ne férjen el két komoly csatár a keretben.. Főleg hogy Costa azért elég sérülékeny meg az eltiltások is meg-megtalálják.
Elférni elfér, csak szvsz tök fölösleges egy 60 meg egy 30 millió fontos csatárt tartani (már)ha egycsatáros felállást használunk. Costa, Remy, Traoré (Pato), nehogy már ennyi ne legyen elég. :roll: Valahol jó dolog hogy versenyhelyzetet akarnak teremteni, de pont nem a csatárposzton kéne, ahol teljesen jó a felhozatal, mikor Ivanovicnak vagy Oscarnak nincs konkurenciája.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#4290 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

jkopfner írta:
emsanya írta:Én akkor röhögnék ha visszahozzuk Lukaku-t 60 millioért és aztán egy csatáros játékot játszanánk, és megint padon kezdene Costa mögött :D.
Szerintem, ha jön Lukaku, Costa megy.

Nehogy már ne férjen el két komoly csatár a keretben.. Főleg hogy Costa azért elég sérülékeny meg az eltiltások is meg-megtalálják.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#4291 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

emsanya írta:Én akkor röhögnék ha visszahozzuk Lukaku-t 60 millioért és aztán egy csatáros játékot játszanánk, és megint padon kezdene Costa mögött :D.
Szerintem, ha jön Lukaku, Costa megy.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolások

#4292 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Én akkor röhögnék ha visszahozzuk Lukaku-t 60 millioért és aztán egy csatáros játékot játszanánk, és megint padon kezdene Costa mögött :D.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#4293 Hozzászólás Szerző: Dante »

bNc írta:Ebből a pénzből inkább vegyük meg Nainggolant és/vagy Kantét plusz egy védőt. Sokkal jobban járnánk mint Lukakuval. Feltételezhető hogy Matic elmegy és ebben az esetben nem marad túl sok védekezni tudó középpályásunk. Bőven elférne akár 2 ilyen igazolás is (Kante, Nainggolan). 1-2 épkézláb kh se ártana, de nálam a bh poszt is eléggé tisztázatlan, mert amit Baba leművelt idén a borzalmas volt. És ne jöjjön senki se azzal, hogy kevés lehetőséget kapott. Igaz keveset kapott, de azt ne várja el senki, hogy egy éven keresztül játszatjuk azért, hogy felvegye a ritmust. Traore se kapott sok lehetőséget, még is tudott vele élni. Aztán ha marad még elköltendő zsénk akkor mozdulnék rá egy csatárra, aki lehet akár Lukaku is, bár én Costa mellé egy mozgékonyabb embert tudnék elképzelni.
Ha valamit akarunk akkor nem "eladok és utána veszek" alapon kellene nyáron működni. Kell a kp és a csatár is.
Baba tényleg szar volt, de Traoré elég rossz példa, neki azért volt fogalma az angol fociról, Premier Leage-ről. (Kenedy viszont jó példa lehet, viszont ő jóval tökösebb az átlagnál)
Lukaku gyorsaságával, mozgékonyságával szerintem semmi gond nincs

Avatar
bNc
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2008. június 2., hétfő 19:38
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Makelele
Tartózkodási hely: Kiskőrös

Re: Átigazolások

#4294 Hozzászólás Szerző: bNc »

Chester írta:Tényleg hihetetlen mennyire amatőr módon váltak meg tőle anno, de én már semmin nem lepődök meg. Matic után kicsit félve nyilatkoznék az ilyen üzletekről, neki is csak másfél jó éve volt, aztán kipukkadt. Ami viszont pozitívum, hogy egyrészt HG, másrészt még mindig csak 23 éves, szóval az, hogy mentálisan gyenge, azon még bőven lehet javítani. Más kérdés, hogy Costa nyakára hozni ennyiért egy játékost, mikor sokkal nagyobb szükség lenne például középhátvédre (ja, el is felejtettem, arra ott van Stoney 50 millió fontért, vicc...), én nem tartom ezt olyan jó ötletnek. Azt meg már le se írom, hogy akkor mi a f*sznak váltunk meg tőle... :roll:
Ebből a pénzből inkább vegyük meg Nainggolant és/vagy Kantét plusz egy védőt. Sokkal jobban járnánk mint Lukakuval. Feltételezhető hogy Matic elmegy és ebben az esetben nem marad túl sok védekezni tudó középpályásunk. Bőven elférne akár 2 ilyen igazolás is (Kante, Nainggolan). 1-2 épkézláb kh se ártana, de nálam a bh poszt is eléggé tisztázatlan, mert amit Baba leművelt idén a borzalmas volt. És ne jöjjön senki se azzal, hogy kevés lehetőséget kapott. Igaz keveset kapott, de azt ne várja el senki, hogy egy éven keresztül játszatjuk azért, hogy felvegye a ritmust. Traore se kapott sok lehetőséget, még is tudott vele élni. Aztán ha marad még elköltendő zsénk akkor mozdulnék rá egy csatárra, aki lehet akár Lukaku is, bár én Costa mellé egy mozgékonyabb embert tudnék elképzelni.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolások

#4295 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Szabi írta:
AwayRoller írta: Morata szimpatikus, de őt nem kell valami 30 misiért visszavásárolja a Margit? Mert akkor nem hiszem, hogy 50m font alatt elengedik.
Euróban annyi kb. (23.6 m font), de én olyanokat olvastam, hogy 35-40 millió font körül továbbadnák.
Fontban írtam kb-ra. Úgy emlékszem 34m euróért vehették volna vissza tavaly, idén pedig 36-ért, de ezek lehet csak valami fantomszámok a fejemben :D Az olyan 28m font, nem 30, de ezt a 10% alatti tévedést megengedem magamnak :)

Ha továbbadják jöhet bármikor.
Spring írta: Costa szerintem Hiddink alatt nagyon sokat fejlődött fejben... Viszont contenak kellenek az ilyen játékosok, akik a szívüket kiteszik a pályára.
Engem a tahó Costa sem zavart, amikor tojta a gólokat, csak amikor a tahósága a játék minőségére ment :mrgreen: Az Everton elleni meccs óta nincsenek kétségeim vele kapcsolatban és nem is ellene beszéltem, hanem Lukaku mellett. Ő is fejlődhet fejben rengeteget.

Nincs egy épkézláb emberünk 10-es posztra, úgyhogy én szívesen megnézném, ahogy Fabre mélységből fellőheti Lukakura a lasztit, vagy az épp védők mögül kiugró Costát indítja. Ráadásul az összes backup csatárunk folyton széthullott, ha be kellett lépni Costa helyére, egycsatáros rendszerben pedig mindig lenne valaki aki a rendelkezésünkre áll.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#4296 Hozzászólás Szerző: Chester »

Tényleg hihetetlen mennyire amatőr módon váltak meg tőle anno, de én már semmin nem lepődök meg. Matic után kicsit félve nyilatkoznék az ilyen üzletekről, neki is csak másfél jó éve volt, aztán kipukkadt. Ami viszont pozitívum, hogy egyrészt HG, másrészt még mindig csak 23 éves, szóval az, hogy mentálisan gyenge, azon még bőven lehet javítani. Más kérdés, hogy Costa nyakára hozni ennyiért egy játékost, mikor sokkal nagyobb szükség lenne például középhátvédre (ja, el is felejtettem, arra ott van Stoney 50 millió fontért, vicc...), én nem tartom ezt olyan jó ötletnek. Azt meg már le se írom, hogy akkor mi a f*sznak váltunk meg tőle... :roll:

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Átigazolások

#4297 Hozzászólás Szerző: Spring »

AwayRoller írta:
Spring írta:Nagy gondok vannak fejben nála
Bocsi, el is felejtettem, hogy Costa agya maga a stabilitás :D
Costa szerintem Hiddink alatt nagyon sokat fejlődött fejben, nem sok meccset láttam de az osszefoglalokbol azt szűrtem ki, hogy ténylegesen kerüli az osszetuzeseket a vedokkel, nyilvan egy két hiba nála is becsuszik, de Mou alatt sokkal elviselhetetlenebb volt. És valljuk be, amikor rúgja a gólokat akkor én simán elfelejtem a tahosagat neki, bár tény, hogy nem lehet sokszor számítani rá. Viszont contenak kellenek az ilyen játékosok, akik a szívüket kiteszik a pályára.
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#4298 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Szabi írta:
AwayRoller írta: Morata szimpatikus, de őt nem kell valami 30 misiért visszavásárolja a Margit? Mert akkor nem hiszem, hogy 50m font alatt elengedik.
Euróban annyi kb. (23.6 m font), de én olyanokat olvastam, hogy 35-40 millió font körül továbbadnák.
jkopfner írta:Még mindig csak 26 éves, az elmúlt 3 évben baszott 60 gólt az Evertonban.
23 csak :D
Pláne:D Erős vagyok matekból:D

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolások

#4299 Hozzászólás Szerző: Szabi »

AwayRoller írta: Morata szimpatikus, de őt nem kell valami 30 misiért visszavásárolja a Margit? Mert akkor nem hiszem, hogy 50m font alatt elengedik.
Euróban annyi kb. (23.6 m font), de én olyanokat olvastam, hogy 35-40 millió font körül továbbadnák.
jkopfner írta:Még mindig csak 26 éves, az elmúlt 3 évben baszott 60 gólt az Evertonban.
23 csak :D
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolások

#4300 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

És azt se felejtsétek el, hogy már nem ugyanaz a játékos, akit anno mi eladtunk. Még mindig csak 26 éves, az elmúlt 3 évben baszott 60 gólt az Evertonban. Ja és mellesleg chelsea-i drukker:) Gyorsan zavarjuk le az átigazolást, mert szerintem a belga válogatottal eb győzelem esélyes, ami tovább növelheti az árát.

Válasz küldése