Átigazolások

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dante
Hozzászólások: 6475
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#9821 Hozzászólás Szerző: Dante »

A pool és az inter elhúzhat a g*cibe, nem értem miért akarunk velük üzletelni. A olaszok még csak Wallace-t szopatták ki, de a history maker-ek fél csapata lassan a mi nevelésünk, vagy volt játékosunk.
Luís 20 m-ja euróban nem vészes, de még mindig nem látnám itt szívesen, ahogy Miranda-t és Tiago-t sem. Teljesen feleslegesek. Nem értem ezt az idei kapkodást amúgy, kellenek a kész játékosok... Egy év és beérnek a sajátok, erre eladjuk őket és 27-30 évesek jönnek.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Átigazolások

#9822 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Egy kis érdekesség:

Aranytojást tojó tyúk? Fenéket!

Joggal gondolhatják ezt az Atleti-szurkolók, akik a Marca ma megjelent számában értesültek róla, hogy a 38 millió euróért a Chelsea-hez szerződő Diego Costa vételárából mindössze az összeg fele folyik be a matracos kincstárba. Hogy miért? Nézzük!

Az eladás után:
...Jorge Mendes kezét - ő a játékos ügynöke - 10% üti.
...a csatár korábbi klubja, a portugál Braga 20%-ra tart jogos igényt, mivel itt játszott először Európában Costa.
... a Quality invesztíciós alap, mely a játékos jogainak egy részét birtokolta, szintén 20% körüli összeget tehet zsebre.

Így kerül a kasszába a piacon 38 millió euróért értékesített játékos árából mindössze 19 millió, amiért nehéz lesz hasonló kvalitású pótlást vásárolni...

/La Liga Loca/
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Beni17
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009. április 17., péntek 22:07
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Átigazolások

#9823 Hozzászólás Szerző: Beni17 »

Kenobi írta:costa nagyon nagy fék lesz ebben a csapatban
Nem biztos, én se örülök neki, hogy jön, de ki tudja lehet jó lesz.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#9824 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Az Internek ne adjunk senkit! Wallace nem játszott semmit, mert Mazzari építkezni akart, ezért az a majom Jonathan játszott. Zouma baromi kapós jàtékos volt a topcsapatok köreben, nem hiszem hogy nem találunk neki egy jó Buli vagy PL-klubot.

Petit Hazard előtt meg le a kalappal. Két éve itt röhögtünk rajta, hogy Eden beprotezsálta az öcsikéjèt, most meg a Schalke, a Valencia és az Everton vinné.

Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Átigazolások

#9825 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

costa nagyon nagy fék lesz ebben a csapatban

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Átigazolások

#9826 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Napi pletykák:

The Guardian: Liverpool will finalise their interest in Southampton defender Dejan Lovren and Chelsea's Ryan Bertrand this week.

Gazzetta dello Sport: Inter Milan are interested in signing Chelsea defender Kurt Zouma on a loan deal. (via @EdenDassidy)

HLN: Chelsea have accepted loan offers from Bundesliga sides Schalke, Wolfsburg, and Mönchengladbach for Thorgan Hazard.
Spanish reports on the other hand claim Valencia and Malaga are also interested in signing Thorgan Hazard on a loan deal.

AS: Tiago and Filipe Luis will join Diego Costa at Chelsea and the London club are close to capturing Miranda all from Atletico Madrid.

AS also reporting that Atletico Madrid would like Thibaut Courtois on a 4th year loan deal and Romelu Lukaku in return.

COPE: Chelsea are only willing to offer €20m for Atletico Madrid defender Filipe Luis. Club wants €23m release clause. (via @Matte_Moretto)
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6475
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolások

#9827 Hozzászólás Szerző: Dante »

ChesterB írta:ĐCosta nem tudom milyen gyors, de gondolom azért egy Schürrlétől is elmarad, nem hogy Robbentől].
Nem olyan lassú ő, sőt, termetéhez képest gyors. Benzema-nál nem lassabb, nem tudom őt mennyire tartod jónak ilyen téren, szerintem egy erőcsatárnak bőven jó.

Nagyon remélem hogy visszatáncolunk a Luís üzlettől és rámegyünk Rodríguez-re (a svájcira gondolok, de James miatt sem szomorkodnék, főleg hogy meglőtte a VB gólját) mert az az ember mindenben jó és 8 évvel fiatalabb a brazilnál, ráadásul nem is kerülne 20-25-nél többe. Ha okos a vezetőség...olvassa ezt a hsz-t :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#9828 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:És 24 millió euró annyira áron aluli egy 29 éves brazil játékosért?
30 millió font egy 18 évesért? Sajnos ugyan ott vagyunk, pedig az első pletykák 15-18 millió euróról szóltak, annyit meg is ért volna, de ez már kicsit sok. :?

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Átigazolások

#9829 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Николаевич írta:
marknagy írta:Filipe Luis 24 millió euróért fog a Chelseahez igazolni minden valószínűség szerint. A játékos saját maga kérte meg a klubbot, hogy engedjék el ha kell áron alúl is. - Marca

http://www.sport1tv.hu/Hirek/2014/07/01 ... s_chelsea7" onclick="window.open(this.href);return false;

És 24 millió euró annyira áron aluli egy 29 éves brazil játékosért?
Nem, ez a kivásárlási ára.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#9830 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:Filipe Luis 24 millió euróért fog a Chelseahez igazolni minden valószínűség szerint. A játékos saját maga kérte meg a klubbot, hogy engedjék el ha kell áron alúl is. - Marca

http://www.sport1tv.hu/Hirek/2014/07/01 ... s_chelsea7" onclick="window.open(this.href);return false;

És 24 millió euró annyira áron aluli egy 29 éves brazil játékosért?

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Átigazolások

#9831 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Filipe Luis 24 millió euróért fog a Chelseahez igazolni minden valószínűség szerint. A játékos saját maga kérte meg a klubbot, hogy engedjék el ha kell áron alúl is. - Marca

http://www.sport1tv.hu/Hirek/2014/07/01 ... s_chelsea7" onclick="window.open(this.href);return false;
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Átigazolások

#9832 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Shady60 írta:Elvileg Bamfordal is számolunk idén nem ?
Erősen kétlem. Ha egy PL-csapatba tudnánk kölcsönbe adni, az több, mint elég lenne szerintem.
They do now.

Shady60
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2010. március 27., szombat 23:38
Kedvenc játékos: John Terry
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Átigazolások

#9833 Hozzászólás Szerző: Shady60 »

Elvileg Bamfordal is számolunk idén nem ?
Ki a szarral hadakozik,szaros lészen az maga is.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#9834 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:A statisztika szerint több ziccert hagyott ki mint a mi három csatárunk együttvéve.
Többet hagy ki, de pontosabb, 26 belőtt, 26 kihagyott, míg a három jó barát aránya 17 be, 21 mellé, ez pontatlanabb, mint Costa helyzetkihasználása ziccerben. De igazából ott halott, hogy 3 ember statisztikája 1 ember ellen, ez mindent elmond a jelenlegi csatárhelyzetről... Persze az sincs kizárva, hogy ő sem fog ennél jobban termelni, de ha tényleg leveszi a védők figyelmét, és így Hazard jobban villoghat, akkor már más lesz róla a kép.

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Átigazolások

#9835 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Olyan szempontból tényleg tipik Mourinho igazolás, hogy Costa egy jó iparos, aki a hozzáállásával és küzdőszellemével a mezőny fölé tud nőni. És mivel remélhetőleg ezúttal tényleg egy évtizedre marad José, végig az ő keze alatt játszhat majd. Ami egy elég nagy fegyvertény, ha megtalálják a közös hangot és vevő lesz Mou fanatizálására.
They do now.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Átigazolások

#9836 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Costa 100%-ban kielégíti Mourinho azon vágyát, hogy neki egy "killer striker" kell, Európában ő értékesítette a leghatékonyabban az ajtó-ablak ziccereket, olyanokat, amiket Torres vagy Ba rendre kihagyott, és Eto'o is nagy hibaszázalékkal használta ki ezeket. Biztos hasznos lesz a csapatjátékban, akár úgy is, ahogy Hawaii említette, akár úgy, hogy az ilyen lecsorgó vagy bepasszolt labdákal beb*ssza a kapuba. Csak látva hogyan működik a holland vagy a chilei csapat, egy lesipuskás, gyors támadóra kihegyezve, én inkább ezt az utat erőltetném, akár Schürrlével, akár egy másik igazolással ĐCosta nem tudom milyen gyors, de gondolom azért egy Schürrlétől is elmarad, nem hogy Robbentől].

A statisztika szerint több ziccert hagyott ki mint a mi három csatárunk együttvéve. Remélem javít ezen.
Kép

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Átigazolások

#9837 Hozzászólás Szerző: Chester »

Costa 100%-ban kielégíti Mourinho azon vágyát, hogy neki egy "killer striker" kell, Európában ő értékesítette a leghatékonyabban az ajtó-ablak ziccereket, olyanokat, amiket Torres vagy Ba rendre kihagyott, és Eto'o is nagy hibaszázalékkal használta ki ezeket. Biztos hasznos lesz a csapatjátékban, akár úgy is, ahogy Hawaii említette, akár úgy, hogy az ilyen lecsorgó vagy bepasszolt labdákal beb*ssza a kapuba. Csak látva hogyan működik a holland vagy a chilei csapat, egy lesipuskás, gyors támadóra kihegyezve, én inkább ezt az utat erőltetném, akár Schürrlével, akár egy másik igazolással ĐCosta nem tudom milyen gyors, de gondolom azért egy Schürrlétől is elmarad, nem hogy Robbentől].

Avatar
makraemil
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2010. december 17., péntek 1:14
Kedvenc játékos: Ivanovic
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Szerbia, Ada

Re: Átigazolások

#9838 Hozzászólás Szerző: makraemil »

Én Costától azt várom hogy az ilyen nyögvenyelős meccseken mint amilyenek voltak a West Ham meg a Villa elleneik gyötörjön be egy-egy gólt, ezzel megnyitva a csapot. Nyakkal, háttal, lábbal, fejjel, lesről, messziről nekem mindegy mivel meg hogy lövi csak kotorja be valahogy.

Ha ez megvan akkor egy gyengeségünkön javítottunk és ez nekem bőven elég. A nagyobb meccseken meg csak adja önmagát, legyen paraszt, idegesítse az ellent, ha más nem is megy neki.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Átigazolások

#9839 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Kövezzetek meg, de szerintem meg pont egy ilyen Costa-típusú játékosra van szükségünk. Fizikálisan nagyon erős játékos, ezért általában 2-3 védőt le bír kötni, így meg jóval több esély nyílhat a mögötte lévő támadó középpályásoknak. Akármilyen furcsán is hangzik, de én Costa-tól elsősorban nem gólokat várok, hanem azt, hogy ügyeljen arra, hogy még csak véletlenül se jusson ember pl Hazard-ra.

Arról nem is beszélve, hogy Costa üres helyekre is egész jól fut be, folyamatosan lehet keresni labdával (még úgy is, hogy állandóan lógnak rajta a védői), baromi jól lő, és fejjel sem ügyetlen. Magyarul leigazoltunk egy kiváló képességekkel rendelkező játékost, potom 38 millió euróért, szvsz elég jó üzlet, főleg ennyi pénzért. Akik pedig kételkednek Costa-ban, azoknak üzenem, hogy elsősorban ne a világbajnokságon nyújtott teljesítményéből induljanak ki, mert ott a komplett spanyol válogatott utcalány sz@r volt, ráadásul Costa sem épp régóta spanyol válogatott, és őszintén szólva nekem (sokakkal ellentétben) nem is voltak vele kapcsolatban irreális elvárásaim.

Tisztában vagyok vele, hogy ez nem sokakat nyugtat meg, de abban biztosak lehettek, hogy valószínűleg Costa egymaga többet fog érni, mint a Torres-Ba-Eto'o triónk együttvéve. Itt a kérdés leginkább az, hogy mekkora mértékű minőségi javulás lesz az előbb említett csatárokhoz képest. Én bízok benne, hogy minél nagyobb. Egyébként ne ítéljétek el úgy Costa-t, hogy még egy percet se játszott Chelsea mezben. Ezt csak azért mondom, mert ez már tavaly nyáron is egy elég rossz szokás volt itt a fórumon, és ha jól emlékszem az egy évvel ezelőtti igazolásaink elég szépen rácáfoltak azokra a véleményékre, amelyek 0 perc alapján születtek. Én csak annyit kérek, hogy had kapjon 10-20 meccs türelmet, mert ha Torres kapott 3,5 évet, akkor Costa is igazán megérdemli. ;)

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Átigazolások

#9840 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

Николаевич írta:
ChesterB írta:Jobban örültem volna egy gyors támadónak, akit csak ki kell ugratni és lefut mindenkit, majd kapura tör, Robbennel vagy Sánchezzel baromi jól működik ez a szisztéma. Mindegy, azért remélem beválik.



Egyetértek!

Úgy látom hogy a klasszikus középcsatárok kihalóban vannak, fejlődik (illetve változik) a foci. Régen jobb- és balbunkó volt, ma full-backek, a középpályán megjelentek a box-to-boxok, a szélsőknél lassan fontosabb szempont lesz a védekezés mint a támadói kvalitások. A (legtöbb csapatban egy szem) csatárnak is multifunkcionálisnak kell lennie.

Ma már rengeteg csapat 4-2-3-1-ben játszik, ahol a center nagyon egyedül van. Nem véletlen, hogy se nálunk, se a Real Madridnál, se a Bayern-nél, se a Sp*rs-nél(stb) nem a csatárok a legeredményesebb játékosok, hanem a mögötte játszó három játékosok az igazi húzóemberek(Hazard, Cé, Bale, Eriksen, Robben stb stb).

Jó ideje úgy látom, hogy olyan csatár illene a csapatba, aki hátra tud lépni a három tkp-hoz és bármelyik helyére be tud menni adott esetben. Neymar ennek a királya, de Schürrle is meg tudná ezt oldani(főleg hogy ilyen pontosan fejezi be a ziccereket), de sok játékos van a piacon aki meg tudná ezt csinálni(pl. Doumbia, Lacazette, Remy, Lukaku).

Costa olyan tipikus középcsatárnak tűnik. Az Atletico-ban mögötte játszó Arda, Adrian, Sosa vagy Diego közel sem akkora egyéniségek, mint Hazard vagy Oscar, ott rá volt kihegyezve minden támadás. Itt ez nem így lesz. Rendszeresen hátra kellene lépnie vagy kihúzódnia a szélre, hogy jól együtt tudjon működni a tkp-kal. Idén láthattuk, hogy Hazard milyen jól össze tudott játszani Eto'o-val, aki folyamatosan változtatta a helyét, és nem csak a tizenhatoson belül. Torres is próbálkozik ezzel, csak neki nagyon nem fekszik sajnos.

Azt is meg lehetne próbálni, hogy Hazard-ból, Willian-ből meg Oscar-ból igáslovat csinálunk, akik alázatosan a csatár alá játszanak, de ezt Torres-nek sem tettük meg soha, és elég nagy kár lenne ezekért a kreatív játékosokért.

Na mindegy, pár hónap múlva meglátjuk.
Lukakut ezek közé a nevek közé sorolni igen érdekes szerintem. Kb olyan a srác mint egy birodalmi lépegető és abszolút nem egy nagy király az ilyen tilitoliban.

Válasz küldése