Mauricio Pochettino

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3593
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#461 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

emsanya írta: 2023. szeptember 25., hétfő 23:19 Ancelotti nem sokra menne egy ilyen fiatal atlageletkoru csapattal, neki a sztarcsapatok valok, azokat tudja jol kezelni. Az Everton-ban mikor ott volt, nem sztarokkal mar nem hozott eredmenyeket. Emery az ellenpelda aki meg nem sztarcsapatokbol kihozza a maxot, az arsenalban meg egy szenvedes volt amit leművelt.

Az is tenyleg erdekes téma, hogy nalunk miert van minden edzo belebuzulva az 5 vedos rendszerbe. Poch is a 4-2-3-1-rol volt ismert, erre elso meccsen egybol 5 vedo. Conte ota csak Sarri jatszott 4 vedos rendszerr. Még Tuchel-el sikeres volt bár az mar egy hibridebb felallas volt meg ott is volt tervben hogy atall a 4 vedozesre, aztan mar nem volt ra ideje meg lehetosege. Potter sok fele rendszert jatszott a Brighton-nal, talan ő probalgatta a legtobb rendszert de nala is az 5 vedozes volt az alap. Lamps-ot hagyjuk is, mar tetje se volt a meccseknek, de ő meg még deffenzivebb csapatot pakolt fel, az első érájában meg ő is inkabb kiserletetett. Es aztan jott Poch, ő is megkattant.

Thiago Silva lehet az egyik oka, aki miatt ez az allando felallas, őt ebben lehet a legjobban hasznalni.
Már meccsek óta 4 védőzünk, Colwill LB nem CB.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Mauricio Pochettino

#462 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Ancelotti nem sokra menne egy ilyen fiatal atlageletkoru csapattal, neki a sztarcsapatok valok, azokat tudja jol kezelni. Az Everton-ban mikor ott volt, nem sztarokkal mar nem hozott eredmenyeket. Emery az ellenpelda aki meg nem sztarcsapatokbol kihozza a maxot, az arsenalban meg egy szenvedes volt amit leművelt.

Az is tenyleg erdekes téma, hogy nalunk miert van minden edzo belebuzulva az 5 vedos rendszerbe. Poch is a 4-2-3-1-rol volt ismert, erre elso meccsen egybol 5 vedo. Conte ota csak Sarri jatszott 4 vedos rendszerr. Még Tuchel-el sikeres volt bár az mar egy hibridebb felallas volt meg ott is volt tervben hogy atall a 4 vedozesre, aztan mar nem volt ra ideje meg lehetosege. Potter sok fele rendszert jatszott a Brighton-nal, talan ő probalgatta a legtobb rendszert de nala is az 5 vedozes volt az alap. Lamps-ot hagyjuk is, mar tetje se volt a meccseknek, de ő meg még deffenzivebb csapatot pakolt fel, az első érájában meg ő is inkabb kiserletetett. Es aztan jott Poch, ő is megkattant.

Thiago Silva lehet az egyik oka, aki miatt ez az allando felallas, őt ebben lehet a legjobban hasznalni.

Cappy
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Mauricio Pochettino

#463 Hozzászólás Szerző: Cappy »

Bubi írta: 2023. szeptember 25., hétfő 20:50
AwayRoller írta: 2023. szeptember 25., hétfő 20:16
Bubi írta: 2023. szeptember 25., hétfő 18:15
Pochettino 4 védős felállása egy olyan kabaré amin nem tudsz nevetni, de szerintem itt az óriási teljesítménykényszerrel és a kevés önbizalommal van a gond. Nem az a legnagyobb baj, hogy Colwill LB lett, hozza amit kérnek tőle ott is, mert király a srác, de nem is a képességekkel van a gond.
Milyen teljesítménykényszer Bubi?! A kiesés előli menekülés feszíti be őket ennyire? Mi lesz szegénykéimmel, ha a bajnoki címért kell menni? :mrgreen: El kell hozni Dyche-t vagy Allardycet, nincs mese.
Miért, az az elvárás? Nem hiszem. Le lett cserélve a csapat és el lett költve egy szekér pénz. Mindenki űrfocit és nyert meccseket vár -> ez az amiről beszélek. Ezeken a fiatalokon nem volt még soha ekkora teher és nem csak őket örli ez fel, a tapasztaltabb játékosok sem bírkóznak meg vele. Nehéz ebből kimászni.

Cappy: Klopp akkor még nem volt akkora név mint most, Guardiola meg egyből összekapta a cityt, most a címek mellékesek, én az önbizalomról és a folyamatos fejlődésről beszélek.

Ancsát kellett volna visszahozni, benne mindig van 1-2 jó év, ő elindíthatna valamit.
Ancelottit én is adtam volna, de meg Mourinhot is.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9364
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Mauricio Pochettino

#464 Hozzászólás Szerző: Bubi »

AwayRoller írta: 2023. szeptember 25., hétfő 20:16
Bubi írta: 2023. szeptember 25., hétfő 18:15
Pochettino 4 védős felállása egy olyan kabaré amin nem tudsz nevetni, de szerintem itt az óriási teljesítménykényszerrel és a kevés önbizalommal van a gond. Nem az a legnagyobb baj, hogy Colwill LB lett, hozza amit kérnek tőle ott is, mert király a srác, de nem is a képességekkel van a gond.
Milyen teljesítménykényszer Bubi?! A kiesés előli menekülés feszíti be őket ennyire? Mi lesz szegénykéimmel, ha a bajnoki címért kell menni? :mrgreen: El kell hozni Dyche-t vagy Allardycet, nincs mese.
Miért, az az elvárás? Nem hiszem. Le lett cserélve a csapat és el lett költve egy szekér pénz. Mindenki űrfocit és nyert meccseket vár -> ez az amiről beszélek. Ezeken a fiatalokon nem volt még soha ekkora teher és nem csak őket örli ez fel, a tapasztaltabb játékosok sem bírkóznak meg vele. Nehéz ebből kimászni.

Cappy: Klopp akkor még nem volt akkora név mint most, Guardiola meg egyből összekapta a cityt, most a címek mellékesek, én az önbizalomról és a folyamatos fejlődésről beszélek.

Ancsát kellett volna visszahozni, benne mindig van 1-2 jó év, ő elindíthatna valamit.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Cappy
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Mauricio Pochettino

#465 Hozzászólás Szerző: Cappy »

Bubi írta: 2023. szeptember 25., hétfő 18:15
Crap írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:24 Pont ez az a helyzet amiről Poch tehet.
Mert a játékosaink látványosan bele szarhatnak a dolgokba. Mert szabad az utolsó 10 percben kocogni. Mert szabad a bírónak faszsagokka sárgát szerezni és mert szabad el szórakozni egy ilyen helyzetet és nem komolyan venni.
Pep meg egy nyert döntő után is ordibalt Sterlinggel és a játékán javított. Egy ilyen után mit csinált volna ?

Ez a helyzet kristály tisztán Poch sara pont es hogy szezon elejen nem sikerült megbeszélni a játékosokkal ilyen alapvető dolgot, hogy nincs olyan hogy elengedett labda , helyzet stb. hanem mindent végig viszünk , futunk és komolyan veszünk.
Nincs játékos hatalom, nincsenek toxikus személyiségek és halál nem értem mi ez a könnyedség amivel mindenki van a csapatnal. Mintha minden meccsünk egy barátságos meccs lenne.

Ez a helyzet azért maradt ki mert Sterling azt hitte, hogy les és hogy emiatt beleszarva elszorakozhatja , amiatt maradt ki mert nem fogta fel hogy meccsen van és mennyire fontos minden ilyen. Azért maradt ki mert total máshol volt fejben. Egyébként 10/10-szer megoldana o is.
Honnan vesszük, hogy "azt hitte les"? Lehet, hogy ezt gondolta, de végigvitte, csak csúnyán elbaszta. Tipikusan azt a feszültséget láttam rajta amit amúgy szerintem itt a fórumon is átélt már mindenki: megkapod a labdát tisztán, 1v1be vagy a kapussal, az első, egyetlen gondolatod az, hogy ez egy 100%os helyzet, az a minimum, hogy gólt szerzel - és ilyenkor szokott az lenni, hogy a játékos lelassúl, elkezd totyogni a labdával, fingja sincs, hogy hova, milyen erővel kéne rúgnia vagy hogy passzoljon-e és odaér a kapus. Szerintem szétstresszelte magát.

Pochettino 4 védős felállása egy olyan kabaré amin nem tudsz nevetni, de szerintem itt az óriási teljesítménykényszerrel és a kevés önbizalommal van a gond. Nem az a legnagyobb baj, hogy Colwill LB lett, hozza amit kérnek tőle ott is, mert király a srác, de nem is a képességekkel van a gond.

Szerintem Klopp vagy Guardiola az a két név akik azonnal szinteket emelnének a csapaton, mert egy ilyen vezető alatt mindenki kicsattan az önbizalomtól. Mindegy, hogy mit taktikáznak vagy mit nem, elég a nevük. Én pepért leraknék 200 millát is, bármikor, többet ér mint az összes 100 millás igazolásunk egyben.
Lehet csak nekem csal az emlekezetem, de Klopp es Pep elso eve sem lett eppen diadalmenet Angliaban, igy tulzas azt mondani, hogy a szemelyuktol egy csapasra valtozik meg minden, nekik is kellett ido. Klopp azota is csak 1 bajnoksagot es egy bl-t nyert 8 ev alatt. Nem neveznem sikersztorinak.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4819
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Mauricio Pochettino

#466 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bubi írta: 2023. szeptember 25., hétfő 18:15
Pochettino 4 védős felállása egy olyan kabaré amin nem tudsz nevetni, de szerintem itt az óriási teljesítménykényszerrel és a kevés önbizalommal van a gond. Nem az a legnagyobb baj, hogy Colwill LB lett, hozza amit kérnek tőle ott is, mert király a srác, de nem is a képességekkel van a gond.
Milyen teljesítménykényszer Bubi?! A kiesés előli menekülés feszíti be őket ennyire? Mi lesz szegénykéimmel, ha a bajnoki címért kell menni? :mrgreen: El kell hozni Dyche-t vagy Allardycet, nincs mese.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3460
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Mauricio Pochettino

#467 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Minden csak akarat kerdese, ha akarna az edzo modernebb tamado jatekot meglehetne oldani.
Egy csatarunk van ugyan, de az egeszseges, szelsoink vannak, jott nkunku helyett palmer. Szoval lehetne itt varialni, ra lehet fogni, hogy fiatal a keret meg mindenki uj, de egyedul itt az edzok fogalmatlanok. Potter, lamps, poch, fogalmatlanok, ugyanazokat a hibakat kovetik el, nem a helyen jatszatjak a jatekosokat, nem tudnak megszervezni egy vedekezest, egy tamadast.
Nem ismerik a jatekosaik kvalitasait, ki miben es hol jo.

Avatar
Izland
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2023. január 6., péntek 0:04
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: Frank James Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#468 Hozzászólás Szerző: Izland »

Bubi írta: 2023. szeptember 25., hétfő 18:15
Crap írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:24 Pont ez az a helyzet amiről Poch tehet.
Mert a játékosaink látványosan bele szarhatnak a dolgokba. Mert szabad az utolsó 10 percben kocogni. Mert szabad a bírónak faszsagokka sárgát szerezni és mert szabad el szórakozni egy ilyen helyzetet és nem komolyan venni.
Pep meg egy nyert döntő után is ordibalt Sterlinggel és a játékán javított. Egy ilyen után mit csinált volna ?

Ez a helyzet kristály tisztán Poch sara pont es hogy szezon elejen nem sikerült megbeszélni a játékosokkal ilyen alapvető dolgot, hogy nincs olyan hogy elengedett labda , helyzet stb. hanem mindent végig viszünk , futunk és komolyan veszünk.
Nincs játékos hatalom, nincsenek toxikus személyiségek és halál nem értem mi ez a könnyedség amivel mindenki van a csapatnal. Mintha minden meccsünk egy barátságos meccs lenne.

Ez a helyzet azért maradt ki mert Sterling azt hitte, hogy les és hogy emiatt beleszarva elszorakozhatja , amiatt maradt ki mert nem fogta fel hogy meccsen van és mennyire fontos minden ilyen. Azért maradt ki mert total máshol volt fejben. Egyébként 10/10-szer megoldana o is.
Honnan vesszük, hogy "azt hitte les"? Lehet, hogy ezt gondolta, de végigvitte, csak csúnyán elbaszta. Tipikusan azt a feszültséget láttam rajta amit amúgy szerintem itt a fórumon is átélt már mindenki: megkapod a labdát tisztán, 1v1be vagy a kapussal, az első, egyetlen gondolatod az, hogy ez egy 100%os helyzet, az a minimum, hogy gólt szerzel - és ilyenkor szokott az lenni, hogy a játékos lelassúl, elkezd totyogni a labdával, fingja sincs, hogy hova, milyen erővel kéne rúgnia vagy hogy passzoljon-e és odaér a kapus. Szerintem szétstresszelte magát.

Pochettino 4 védős felállása egy olyan kabaré amin nem tudsz nevetni, de szerintem itt az óriási teljesítménykényszerrel és a kevés önbizalommal van a gond. Nem az a legnagyobb baj, hogy Colwill LB lett, hozza amit kérnek tőle ott is, mert király a srác, de nem is a képességekkel van a gond.

Szerintem Klopp vagy Guardiola az a két név akik azonnal szinteket emelnének a csapaton, mert egy ilyen vezető alatt mindenki kicsattan az önbizalomtól. Mindegy, hogy mit taktikáznak vagy mit nem, elég a nevük. Én pepért leraknék 200 millát is, bármikor, többet ér mint az összes 100 millás igazolásunk egyben.
Ancelottit ne felejtsük el.

Egyébként azt sem értem, hogy mi miért tudtunk soha normálisan 2-3 igazi támadóval játszani? Értem ezalatt, hogy évek óta nincs valami modernebb 4-4-2, 4-3-3, vagy ilyen felállásunk.
Akárki az edző, akármennyit igazolunk, az nem változik, hogy elől van egy támadó "ékként". Aztán ha nincs formában/sérült, oda a szezon, mert nincs aki gólt szerezzen.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9364
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Mauricio Pochettino

#469 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Crap írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:24 Pont ez az a helyzet amiről Poch tehet.
Mert a játékosaink látványosan bele szarhatnak a dolgokba. Mert szabad az utolsó 10 percben kocogni. Mert szabad a bírónak faszsagokka sárgát szerezni és mert szabad el szórakozni egy ilyen helyzetet és nem komolyan venni.
Pep meg egy nyert döntő után is ordibalt Sterlinggel és a játékán javított. Egy ilyen után mit csinált volna ?

Ez a helyzet kristály tisztán Poch sara pont es hogy szezon elejen nem sikerült megbeszélni a játékosokkal ilyen alapvető dolgot, hogy nincs olyan hogy elengedett labda , helyzet stb. hanem mindent végig viszünk , futunk és komolyan veszünk.
Nincs játékos hatalom, nincsenek toxikus személyiségek és halál nem értem mi ez a könnyedség amivel mindenki van a csapatnal. Mintha minden meccsünk egy barátságos meccs lenne.

Ez a helyzet azért maradt ki mert Sterling azt hitte, hogy les és hogy emiatt beleszarva elszorakozhatja , amiatt maradt ki mert nem fogta fel hogy meccsen van és mennyire fontos minden ilyen. Azért maradt ki mert total máshol volt fejben. Egyébként 10/10-szer megoldana o is.
Honnan vesszük, hogy "azt hitte les"? Lehet, hogy ezt gondolta, de végigvitte, csak csúnyán elbaszta. Tipikusan azt a feszültséget láttam rajta amit amúgy szerintem itt a fórumon is átélt már mindenki: megkapod a labdát tisztán, 1v1be vagy a kapussal, az első, egyetlen gondolatod az, hogy ez egy 100%os helyzet, az a minimum, hogy gólt szerzel - és ilyenkor szokott az lenni, hogy a játékos lelassúl, elkezd totyogni a labdával, fingja sincs, hogy hova, milyen erővel kéne rúgnia vagy hogy passzoljon-e és odaér a kapus. Szerintem szétstresszelte magát.

Pochettino 4 védős felállása egy olyan kabaré amin nem tudsz nevetni, de szerintem itt az óriási teljesítménykényszerrel és a kevés önbizalommal van a gond. Nem az a legnagyobb baj, hogy Colwill LB lett, hozza amit kérnek tőle ott is, mert király a srác, de nem is a képességekkel van a gond.

Szerintem Klopp vagy Guardiola az a két név akik azonnal szinteket emelnének a csapaton, mert egy ilyen vezető alatt mindenki kicsattan az önbizalomtól. Mindegy, hogy mit taktikáznak vagy mit nem, elég a nevük. Én pepért leraknék 200 millát is, bármikor, többet ér mint az összes 100 millás igazolásunk egyben.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Mauricio Pochettino

#470 Hozzászólás Szerző: Szabi »

emsanya írta: 2023. szeptember 25., hétfő 15:12
Crap írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:24 Pont ez az a helyzet amiről Poch tehet.
Mert a játékosaink látványosan bele szarhatnak a dolgokba. Mert szabad az utolsó 10 percben kocogni. Mert szabad a bírónak faszsagokka sárgát szerezni és mert szabad el szórakozni egy ilyen helyzetet és nem komolyan venni.
Pep meg egy nyert döntő után is ordibalt Sterlinggel és a játékán javított. Egy ilyen után mit csinált volna ?

Ez a helyzet kristály tisztán Poch sara pont es hogy szezon elejen nem sikerült megbeszélni a játékosokkal ilyen alapvető dolgot, hogy nincs olyan hogy elengedett labda , helyzet stb. hanem mindent végig viszünk , futunk és komolyan veszünk.
Nincs játékos hatalom, nincsenek toxikus személyiségek és halál nem értem mi ez a könnyedség amivel mindenki van a csapatnal. Mintha minden meccsünk egy barátságos meccs lenne.

Ez a helyzet azért maradt ki mert Sterling azt hitte, hogy les és hogy emiatt beleszarva elszorakozhatja , amiatt maradt ki mert nem fogta fel hogy meccsen van és mennyire fontos minden ilyen. Azért maradt ki mert total máshol volt fejben. Egyébként 10/10-szer megoldana o is.
Ezzel csak meg az a bajom, hogy Pochettino elvileg azert jott mert hogy nem "puhapöcs" mint Potter, Mr. Aura, azt momdtak rola, szethatja a jatekosokat edzesen sose futottak még ennyit, temperamentumos argentin edző dolgozott fiatalokkal stb. Neki is telibe szarnak mindent? En sztem amugy ezen az edző mar nem sokat tud hatni, 2 v 1 viszik kapusra, megye2-ben masnaposan pocakos apukák berugjak az ilyet a szantoföldön.

Amugy Poch kb ugyanazokat mondja el minden meccs utan amiket Potter (hosszu projekt, folyamat stb), lassan bele is beleallnak majd, amiert az angolt folyamatosan kiröhögték.
Csak azt felejted ki a képletből, hogy Potter nem 20 évesekkel dolgozott együtt, mégis nyomatta az idétlen process dumáját Koulibaly-val és Kantéval a kezdőben. Pochettino mi mást tudna mondani, amikor a keret 3/4-e 2000 után született?
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Mauricio Pochettino

#471 Hozzászólás Szerző: almos »

edeskeves írta: 2023. szeptember 25., hétfő 14:02
almos írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:52
emsanya írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:00 Ez az a helyzet aminel teljesen mindegy ki az edző, a tulajdonos, a sportigazgato az orvos a palyamunkas vagy akarki. Itt még mit lehet hozza tenni a palyan kivulrol? Ha lemegy 3 ovodas focizni a margiszigetre es 1 beall a kapuba a masik ketto kisgyerek biztos jobban megoldja ezt mint a jatekosaink. Vagy izombol belebasz egyet es lehet gol vagy atpasszolja es ures kapu gol. Itt Martinezrol ki se jott a labda. Es a vicc az egeszben, hogy pont egy olyan jatekos raadasul aki mar lejatszott 600 ezer meccset. Nem is rá akarom kihegyezni a dolgot mert mindenki kb ezt eljatsza a meccseinken, sorra hagyunk ki mindent.

Ettol fuggetlenul mindenki hibas valamiben, Poch is, vannak faszsagai amik erthetetlenek, de ez megfejthetetlen.

A bournemouth persze tegnap bekurt ket ongolt a brighton ellen, biztos ami biztos, nekunk kell 20 millio helyzet (ellenuk is volt) hogy rimankodjunk egy gólért.


Kép
Itt nincs mese, le kell passzolni az üres csapattársnak. Az hogy erre nem képes... Nálam biztos (ha én lennék az edző), hogy szankciókat vonna maga után. Gyakorlatilag emiatt nem nyertük meg a meccset.
A legnagyobb gond az, hogy ez nem forditva tortent (Jackson-Sterling) mert akkor meg lehetne fogni a fiatalsagra, tapasztalatlansagra, de Sterling lejatszott mar 2467544 meccset… ez szerintem se Pochettino sara, ha megegyszer elofordul akkor azt mondom igen.
Erre a helyzetre nincs semmi mentség. Sterling elbaszta.
LAMPARD#8

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Mauricio Pochettino

#472 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Crap írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:24 Pont ez az a helyzet amiről Poch tehet.
Mert a játékosaink látványosan bele szarhatnak a dolgokba. Mert szabad az utolsó 10 percben kocogni. Mert szabad a bírónak faszsagokka sárgát szerezni és mert szabad el szórakozni egy ilyen helyzetet és nem komolyan venni.
Pep meg egy nyert döntő után is ordibalt Sterlinggel és a játékán javított. Egy ilyen után mit csinált volna ?

Ez a helyzet kristály tisztán Poch sara pont es hogy szezon elejen nem sikerült megbeszélni a játékosokkal ilyen alapvető dolgot, hogy nincs olyan hogy elengedett labda , helyzet stb. hanem mindent végig viszünk , futunk és komolyan veszünk.
Nincs játékos hatalom, nincsenek toxikus személyiségek és halál nem értem mi ez a könnyedség amivel mindenki van a csapatnal. Mintha minden meccsünk egy barátságos meccs lenne.

Ez a helyzet azért maradt ki mert Sterling azt hitte, hogy les és hogy emiatt beleszarva elszorakozhatja , amiatt maradt ki mert nem fogta fel hogy meccsen van és mennyire fontos minden ilyen. Azért maradt ki mert total máshol volt fejben. Egyébként 10/10-szer megoldana o is.
Ezzel csak meg az a bajom, hogy Pochettino elvileg azert jott mert hogy nem "puhapöcs" mint Potter, Mr. Aura, azt momdtak rola, szethatja a jatekosokat edzesen sose futottak még ennyit, temperamentumos argentin edző dolgozott fiatalokkal stb. Neki is telibe szarnak mindent? En sztem amugy ezen az edző mar nem sokat tud hatni, 2 v 1 viszik kapusra, megye2-ben masnaposan pocakos apukák berugjak az ilyet a szantoföldön.

Amugy Poch kb ugyanazokat mondja el minden meccs utan amiket Potter (hosszu projekt, folyamat stb), lassan bele is beleallnak majd, amiert az angolt folyamatosan kiröhögték.

edeskeves
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Mauricio Pochettino

#473 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

almos írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:52
emsanya írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:00 Ez az a helyzet aminel teljesen mindegy ki az edző, a tulajdonos, a sportigazgato az orvos a palyamunkas vagy akarki. Itt még mit lehet hozza tenni a palyan kivulrol? Ha lemegy 3 ovodas focizni a margiszigetre es 1 beall a kapuba a masik ketto kisgyerek biztos jobban megoldja ezt mint a jatekosaink. Vagy izombol belebasz egyet es lehet gol vagy atpasszolja es ures kapu gol. Itt Martinezrol ki se jott a labda. Es a vicc az egeszben, hogy pont egy olyan jatekos raadasul aki mar lejatszott 600 ezer meccset. Nem is rá akarom kihegyezni a dolgot mert mindenki kb ezt eljatsza a meccseinken, sorra hagyunk ki mindent.

Ettol fuggetlenul mindenki hibas valamiben, Poch is, vannak faszsagai amik erthetetlenek, de ez megfejthetetlen.

A bournemouth persze tegnap bekurt ket ongolt a brighton ellen, biztos ami biztos, nekunk kell 20 millio helyzet (ellenuk is volt) hogy rimankodjunk egy gólért.


Kép
Itt nincs mese, le kell passzolni az üres csapattársnak. Az hogy erre nem képes... Nálam biztos (ha én lennék az edző), hogy szankciókat vonna maga után. Gyakorlatilag emiatt nem nyertük meg a meccset.
A legnagyobb gond az, hogy ez nem forditva tortent (Jackson-Sterling) mert akkor meg lehetne fogni a fiatalsagra, tapasztalatlansagra, de Sterling lejatszott mar 2467544 meccset… ez szerintem se Pochettino sara, ha megegyszer elofordul akkor azt mondom igen.

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Mauricio Pochettino

#474 Hozzászólás Szerző: almos »

emsanya írta: 2023. szeptember 25., hétfő 13:00 Ez az a helyzet aminel teljesen mindegy ki az edző, a tulajdonos, a sportigazgato az orvos a palyamunkas vagy akarki. Itt még mit lehet hozza tenni a palyan kivulrol? Ha lemegy 3 ovodas focizni a margiszigetre es 1 beall a kapuba a masik ketto kisgyerek biztos jobban megoldja ezt mint a jatekosaink. Vagy izombol belebasz egyet es lehet gol vagy atpasszolja es ures kapu gol. Itt Martinezrol ki se jott a labda. Es a vicc az egeszben, hogy pont egy olyan jatekos raadasul aki mar lejatszott 600 ezer meccset. Nem is rá akarom kihegyezni a dolgot mert mindenki kb ezt eljatsza a meccseinken, sorra hagyunk ki mindent.

Ettol fuggetlenul mindenki hibas valamiben, Poch is, vannak faszsagai amik erthetetlenek, de ez megfejthetetlen.

A bournemouth persze tegnap bekurt ket ongolt a brighton ellen, biztos ami biztos, nekunk kell 20 millio helyzet (ellenuk is volt) hogy rimankodjunk egy gólért.


Kép
Itt nincs mese, le kell passzolni az üres csapattársnak. Az hogy erre nem képes... Nálam biztos (ha én lennék az edző), hogy szankciókat vonna maga után. Gyakorlatilag emiatt nem nyertük meg a meccset.
LAMPARD#8

Crap
Hozzászólások: 995
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Mauricio Pochettino

#475 Hozzászólás Szerző: Crap »

Pont ez az a helyzet amiről Poch tehet.
Mert a játékosaink látványosan bele szarhatnak a dolgokba. Mert szabad az utolsó 10 percben kocogni. Mert szabad a bírónak faszsagokka sárgát szerezni és mert szabad el szórakozni egy ilyen helyzetet és nem komolyan venni.
Pep meg egy nyert döntő után is ordibalt Sterlinggel és a játékán javított. Egy ilyen után mit csinált volna ?

Ez a helyzet kristály tisztán Poch sara pont es hogy szezon elejen nem sikerült megbeszélni a játékosokkal ilyen alapvető dolgot, hogy nincs olyan hogy elengedett labda , helyzet stb. hanem mindent végig viszünk , futunk és komolyan veszünk.
Nincs játékos hatalom, nincsenek toxikus személyiségek és halál nem értem mi ez a könnyedség amivel mindenki van a csapatnal. Mintha minden meccsünk egy barátságos meccs lenne.

Ez a helyzet azért maradt ki mert Sterling azt hitte, hogy les és hogy emiatt beleszarva elszorakozhatja , amiatt maradt ki mert nem fogta fel hogy meccsen van és mennyire fontos minden ilyen. Azért maradt ki mert total máshol volt fejben. Egyébként 10/10-szer megoldana o is.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3593
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#476 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

És az a durva hogy ez nem lett volna les...a bíró beintette de a var felülvizsgálatta volna, gól és 1-0 ide.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Mauricio Pochettino

#477 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Ez az a helyzet aminel teljesen mindegy ki az edző, a tulajdonos, a sportigazgato az orvos a palyamunkas vagy akarki. Itt még mit lehet hozza tenni a palyan kivulrol? Ha lemegy 3 ovodas focizni a margiszigetre es 1 beall a kapuba a masik ketto kisgyerek biztos jobban megoldja ezt mint a jatekosaink. Vagy izombol belebasz egyet es lehet gol vagy atpasszolja es ures kapu gol. Itt Martinezrol ki se jott a labda. Es a vicc az egeszben, hogy pont egy olyan jatekos raadasul aki mar lejatszott 600 ezer meccset. Nem is rá akarom kihegyezni a dolgot mert mindenki kb ezt eljatsza a meccseinken, sorra hagyunk ki mindent.

Ettol fuggetlenul mindenki hibas valamiben, Poch is, vannak faszsagai amik erthetetlenek, de ez megfejthetetlen.

A bournemouth persze tegnap bekurt ket ongolt a brighton ellen, biztos ami biztos, nekunk kell 20 millio helyzet (ellenuk is volt) hogy rimankodjunk egy gólért.


Kép

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6780
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Mauricio Pochettino

#478 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kecske01 írta: 2023. szeptember 25., hétfő 11:17
BlueBlood1993 írta: 2023. szeptember 25., hétfő 11:13 Ezen a ponton aki azt gondolja hogy egy új edző segít, az álomvilágban èl. Ki kellene baszni az amcsi vezetőket első körben és utána lehetne bármiről beszélni...mivel ez nem fog megtörténni így én semmi jóra nem számítok az elkövetkező években. Középcsapat vagyunk, ez tény.
Durva belegondolni, ha normálisan költjük el az 1 milliárdot akkor évekig dominálhattuk volna Európát. Persze, ha drágán veszel 26+os játékosokat akkor azokból profitot nem látnánk. Gondolom ez a fő oka annak, hogy csak fiatalokat hozunk.
Igen, viszont ahogy írod, ilyen mértékű költekezés után nem lett volna kérdés hogy BLbe jutunk e. Inkább az hogy hányszor nyerjük meg. Ennyi pénzből olyan top csapatot lehetett volna építeni, hogy fáj belegondolni. Ennek ellenére Európa bohócai lettünk ezeknek az amerikai szerencsétleneknek köszönhetően.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Mauricio Pochettino

#479 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Én hiszem, hogy egy másik, megfelelő edző hozhat változást bármekkora is legyen a fostenger a csapat körül.

Egy csapat teljesítménye sok tényezős, rengeteg dolgon múlik. Viszont, a két összetevő aminek a legnagyobb hatása van erre az a keret minősége és a taktika amit a csapat jatszik, ez meg az edzőn múlik.
Ha mindkettő top, akkor a csapat is remekel. Ha csak az egyik, akkor a csapat rosszabbul, közepesen, gyengén szerepel...de biztos, hogy nem annyira botrányosan, amennyire mi...
Egy top edző egy szar keretből is képes tiszességes eredmént kihozni, jó taktikával (De Zerbi-Brighton, Mourinho-Porto, etc.) ,úgy ahogy egy top keret is el tud muzsikálni normálisan egy gagyi edző alatt, tisztességgel helytállva (Sarri-Chelsea, -Juventus, Emery-PSG, etc).
Viszon, ha a keret sem minőségi és az edző is szar akkor ott gondok vannak és jönnek a kiábrándító eredmények,mint nálunk.
Ez a keret lehet fiatal, lehet nincs tapasztalat, nincs egyensúlyban de ennyire nem szar, hogy hazai pályán egy villától kapjunk ki, vagy X-eljünk egy Notthingam-mel, etc. Nem azt várnám rúlük, hogy a bajnoki címért küzdjenek de egy stabil 4-7 hely, a megszerezhető 15 pontból mondjuk 10-11 pont eddig lehetett reális elvárás.

Sok dolgot lehet a vezetőkre fogni. Nem megfelelően alakították ki a keretet...nem jó a legkör, a management kaoikus, stb. De az, hogy Jackson, Sterling, és társai nem képesek beverni a gólokat, vagy, hogy Chillwell, szélsőt játszik, Disasi a jobb bunkó az nem rajtuk múlik. Nem ők ülnek a padon meg vannak ott edzésen.

Én ettől függetlenül nem tartom Poch-ot szar edzőnek. Remélem, akarom hinni, hogy csak egy kis idő kell neki is meg a cspatnak is, hogy eddig tényleg minden balszerencse volt. Nem akarom, hogy repüljön ő is...
De ha hamarosan nem történik változás, akkor egyszeren csak nem működik a dolog, nincs kémia. Van ez így...nem ő az egyetlen edző aki egyik csapatnál teljesített, máshol meg nem...ebben az esetben mennie kell. De ne legyen igazam. Én is állandóságot, hossztvávú edzőt szeretnék.

És én sem Ancellott-t, Zidane-t Simeone-t vagy Enrique-t hoznék...Mind a nevéből él de igazaából egyikre sem mondható, hogy mindenhol top performanszt hozott volna. Valahol mindegyik felsült már (Simeone nem:D)
Inkább valami nem anniyra ismert edzőt (pl. a Spuri edzője volt ilyen) hoznék aki valahol lutri de legalabb nem kiismert, befásult mint Mourinho, Ancellotti és társai. Tud valami újat hozni a játékba.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mauricio Pochettino

#480 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

BlueBlood1993 írta: 2023. szeptember 25., hétfő 11:13 Ezen a ponton aki azt gondolja hogy egy új edző segít, az álomvilágban èl. Ki kellene baszni az amcsi vezetőket első körben és utána lehetne bármiről beszélni...mivel ez nem fog megtörténni így én semmi jóra nem számítok az elkövetkező években. Középcsapat vagyunk, ez tény.
Durva belegondolni, ha normálisan költjük el az 1 milliárdot akkor évekig dominálhattuk volna Európát. Persze, ha drágán veszel 26+os játékosokat akkor azokból profitot nem látnánk. Gondolom ez a fő oka annak, hogy csak fiatalokat hozunk.

Válasz küldése