Graham Potter

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Graham Potter

#61 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Bazsi írta: 2023. április 2., vasárnap 21:04 https://www.chelseafc.com/en/news/artic ... t-02-04-23
Húú bazdmeeeg felordítottam örömömben, hogy kirúgtááák végreeeee :D

Azért emsanyának ezt a hírt kemény lesz feldolgozni :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Graham Potter

#62 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Bazsi írta: 2023. április 2., vasárnap 21:04 https://www.chelseafc.com/en/news/artic ... t-02-04-23
Ergo közös megegyezéssel távozott, így nem kell a teljes lelépési pénzt fizetni. Van gerince.

Mostmár tényleg csak annyit kérek, hogy szánjanak időt e megfelelő jelölt megtalálására. Vigye Bruno ezt a szezont akár végig is. csak olyan edzőt válasszunk akivel tényleg hosszú távra tervezünk, és ne kapkodjunk.

Avatar
Bazsi
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 20:22
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Bp

Re: Graham Potter

#63 Hozzászólás Szerző: Bazsi »


Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3455
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Graham Potter

#64 Hozzászólás Szerző: Dízel »

-Emsanya: ha továbbra is ezt a dacos, röghözkötött véleményt vallod, akkor mondanám hogy szived joga, de lassan beláthatnád, hogy olyan ez mint egy rossz párkapcsolat: ha egy parkapcsolat döglődik es végigmentünk a kommunikáció összes vállfaján, pár terápián stb, akkor érdemes a paroknak külön folytatni az útjukat, mert lehet masokkal boldogabbak és sikeresebbek lehetnek. Ha együttmaradnak egy olyan toxikus kapcsolat jön létre, ahol mind a két fél csak szenved és visszafogja a masikat a boldog élettől.
Egy megromlott viszony nem csak önmagában pusztitó, hanem az egyén életére is negativan hat és visszafolytja azt minden pozitiv behatástól.

Más:
Szerintem sokan romantizáljak a múlt futballját és olyan álmokat dédelgetnek, ami mára elérhetetlen. Régen adott volt, hogy egy nagy klubbnal hosszú évekig ott ül egy edző, lásd, fergusson, wenger, ancelotti milanja stb. Sajnos a világ felgyorsult és a technologia segitségével is könnyen kiismerhetőek és monitorozhatóvá váltak az edzői instrukciók, taktikai trükkök, igy pl a nálunk eltöltött első évében mikor Conte leiskolázta az egész PL-t a masodikba teljesen kiismerték a zsenialitását.
Nem hiszem, hogy mára már ördögtől való lenne, ha 2-3 évenkét edzőt cserélne egy adott klubb, ha viszont nagyon nem megy együtt a dolog, akkor idő elött el kell köszönni egymastól.
Felgyorsult világban élünk, nem csak a telefonunkat meg a csajainkat váltogatjuk gyorsan, de a klubbok is a managereit. Erős párhuzamok ezek, de a mintázatok megtalálhatóak bennük szerintem.
Amire kiakartam lyukadni, hogy engedjük el ezt a dacos, edzőhöz való ragaszkodást, maradjunk objektivek és érjünk el ugy sikereket, ahogy a legegyszerűbb.
Eddig a Chelsea fc baromi sikeres 20 évet zárt le, paradigma váltás történt a klubnál, de én amondó vagyok, megfogjak tanulni Todd-ék, hogy nem tudjak feltalálni a spanyol viaszt. Nem tudjak megreformálni a futball-t se a klubbot. Ami nem megy, el kell engedni :!:

#POTTEROUT :!:

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Graham Potter

#65 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Pityee írta: 2023. április 2., vasárnap 19:02
emsanya írta: 2023. április 2., vasárnap 18:47
Pityee neked is mint Potter ellenes fogd fel ugy a maradek meccseket, ha kikap a csapat orulsz mert ég az utált Potter mint allat, ha nyerunk akkor is örülsz mert nyert a klub. Win-win.
Az a baj, hogy szerinted én meg lassan a szurkolók 90%-a abban éli ki magát meg annak örül, hogyha a csapat veszít és a lószarban úszik, csak mert akkor lehet szidni potterkóklert. Pedig elhiheted, hogy nem erre áll a farkunk. Én legalábbis ennek a bohóc potternek is pont ugyanannyi esélyt adtam, mint bármelyik előző edzőnknek. De már amikor kinevezték, nem véletlenül voltak vele kapcsolatban aggályaim, hogy egy középszerű edző, aki alkalmatlan egy TOP csapat vezetésére. Az meg elég sajnálatos, hogy nem látod meg azt, hogy meccsről-meccsre építi le a csapat renoméját és alakulunk át egy új középcsapattá. Ha ez a célja az új vezetésnek, akkor nagyon jó úton haladunk. Konkrétan a fél futballvilág rajtunk röhög, hozzáteszem jogosan, hogy miután elverte a szerencsétlen tulajunk a világ pénzét is, annyit sikerült előrelépnünk, hogy a 10.helyről visszaestünk a 11.helyre. Vagy ez már a hosszútávú projekt első lépcsője? Szinte biztos vagyok benne, hogy csak azért nem vágják ki ezt a semmirekellőt, mert az FFP miatt nem tudják. Mert a megjelenése, a nyilatkozatai és a fellépése magában vérlázító és minden egyes itt töltött perce csak egyre több utálatot fog gerjeszteni a szurkolóinkban.
Pedig minden egyes kommented errol szol :D. Szidni Pottert mint allat, meg kóklerezni. Nyugi Tuchel elkuldesenel is rohogott rajtunk a futball vilag meg még millioszor, senkit se erdekel.

De mindegy kar ragozni a dolgot mashogy latjuk.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9358
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Graham Potter

#66 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Amúgy csak a kezdővel kapcs:

Fofana nem 100%os, ezért kezdett James a helyén. Badi ballábas, így szóba sem jön RCBként, ugyan ez Koulibaly. Chalobah nagyon bizonytalan, őt sem raknám kezdőbe. Cucu az uccsó két meccsén úgy játszott mint Ricardo Carvalho fénykorában, ezért lett ő a kezdő és nem badi. Badi azt az ominózus labdát kifejelte volna de nem lett volna gond ha Koulibaly jobban kommunikál, szólnia kellett volna cucunak, hogy hagyja...

...és ugyan ezért kezdett végül RLC mint rwb.

Mudrykot mint csatár dolgot nem értettem, de már leesett. Egyszerű: jobblábas. Az 5 védő miatt nincs 10es poszt, ezért játszik Félix szélsőt, és mivel félix is jobblábas, Havertz pedig ballábas Mudryknak nincs máshol helye. Engedve van neki hogy visszalépjen és kicsit balrol induljon.

Erre lehetne megoldás a 3-5-2 10esben Félixel, jobb és bal támadóba pedig Mudryk - Havertz. Működhetne.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Graham Potter

#67 Hozzászólás Szerző: Pityee »

emsanya írta: 2023. április 2., vasárnap 18:47
Pityee neked is mint Potter ellenes fogd fel ugy a maradek meccseket, ha kikap a csapat orulsz mert ég az utált Potter mint allat, ha nyerunk akkor is örülsz mert nyert a klub. Win-win.
Az a baj, hogy szerinted én meg lassan a szurkolók 90%-a abban éli ki magát meg annak örül, hogyha a csapat veszít és a lószarban úszik, csak mert akkor lehet szidni potterkóklert. Pedig elhiheted, hogy nem erre áll a farkunk. Én legalábbis ennek a bohóc potternek is pont ugyanannyi esélyt adtam, mint bármelyik előző edzőnknek. De már amikor kinevezték, nem véletlenül voltak vele kapcsolatban aggályaim, hogy egy középszerű edző, aki alkalmatlan egy TOP csapat vezetésére. Az meg elég sajnálatos, hogy nem látod meg azt, hogy meccsről-meccsre építi le a csapat renoméját és alakulunk át egy új középcsapattá. Ha ez a célja az új vezetésnek, akkor nagyon jó úton haladunk. Konkrétan a fél futballvilág rajtunk röhög, hozzáteszem jogosan, hogy miután elverte a szerencsétlen tulajunk a világ pénzét is, annyit sikerült előrelépnünk, hogy a 10.helyről visszaestünk a 11.helyre. Vagy ez már a hosszútávú projekt első lépcsője? Szinte biztos vagyok benne, hogy csak azért nem vágják ki ezt a semmirekellőt, mert az FFP miatt nem tudják. Mert a megjelenése, a nyilatkozatai és a fellépése magában vérlázító és minden egyes itt töltött perce csak egyre több utálatot fog gerjeszteni a szurkolóinkban.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1439
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Graham Potter

#68 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Szó szerint semmivel sem indokolható, hogy türelmesnek kellene lenni Potter-el. Ahhoz hogy a szurkolók türelmesek legyenek, és bízzanak egy projektben, szükség lenne egy megfelelő edzőre, aki mind megjelenésben, mind taktikai felkészültségben top szintnek számít. Nálam abszolút ez a kategória volt Tuchel, de hagyjuk is, mert sírni tudnék miatta...A szezon elején még lehetett arra fogni, hogy a sok sérült miatt meg bla bla bla idő kell Potternek, viszont mostmár elég régóta nagyjából a teljes kerettel tud dolgozni, mégis folyamatosan alul múljuk az előző heti teljesítmenyünket...A meddő labdabirtoklás semmit sem ér, amikor folyamatosan szarul állítja össze a csapatot, és olyan hibákat vetünk, mint egy amatőr csapat..Cserékhez egyáltalán nincs érzéke, nem tud belenyúlni egy adott meccsbe.. A karaktere és a személyisége is kevés ehhez a szinthez, ez biztos!

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Graham Potter

#69 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Pityee írta: 2023. április 2., vasárnap 17:43 Graham Potter mondta tegnap a BBC-nek:

"El kell fogadnunk az eredményt és javulnunk kell. Ennél jobbnak kell lennünk. Nem sajnáltathatjuk magunkat".

"Kedden egy ígéretes meccs vár ránk a Liverpool ellen, hogy ezt helyrehozzuk"


Legalább a nyilatkozatai ne lennének ilyen semmitmondó okádékok ennek a vadbaromnak.
emsanya írta: 2023. április 2., vasárnap 16:54 Amugy tegnap is jatekilag nem hiszem tovabbra sem hogy Emery olyan hu de nagy dolgokat csinalt volna, 2 db kaput eltalalo lövesuk volt, siman mi dominaltunk.
Aztán mire mentünk a nagy dominálásunkkal? Kitörölhetjük jó mélyen vele. A tegnapi győzelmükkel meg a 2db kaput eltaláló lövésükkel beelőztek minket ők is a tabellán és már a 11.helyen vagyunk. De tudjuk te már elengedted a plt, mindegy melyik csapat szopat torkosra minket, kiesni úgy sem fogunk 8)
Most akkor az jo lenne ha mi lőnénk 1et kapura es azzal nyerunk? Vagy egyet se, csak ongolokkal, hosszutavon az biztos jo lesz. Egyebkent az elso meccsen pont forditva volt, ugy nyertunk 0-2re ellenuk hogy Kepa god modeban vedett es mi lottunk 2 golt. Szerintem az sokkal aggasztobb meccs volt, mint a tegnapi.

Pityee neked is mint Potter ellenes fogd fel ugy a maradek meccseket, ha kikap a csapat orulsz mert ég az utált Potter mint allat, ha nyerunk akkor is örülsz mert nyert a klub. Win-win.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9358
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Graham Potter

#70 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Pityee írta: 2023. április 2., vasárnap 17:43

Aztán mire mentünk a nagy dominálásunkkal? Kitörölhetjük jó mélyen vele. A tegnapi győzelmükkel meg a 2db kaput eltaláló lövésükkel beelőztek minket ők is a tabellán és már a 11.helyen vagyunk. De tudjuk te már elengedted a plt, mindegy melyik csapat szopat torkosra minket, kiesni úgy sem fogunk 8)
Kitörölhetjük vele, tény, senki sem írta, hogy ez elég. Mindenki győzelmeket vár, csak van akinek nem annyiban merül ki a labdarugás, hogy "lőttünk gólt? Nem? Akkor minden és mindenki egy szar.".

Nagyon mélyen vagyunk és joggal panaszkodik mindenki, de az nem baj ha ilyenkor is észre tudod venni a jó dolgokat, az még nem jelenti azt, hogy teljesen elégedett vagy.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Graham Potter

#71 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Graham Potter mondta tegnap a BBC-nek:

"El kell fogadnunk az eredményt és javulnunk kell. Ennél jobbnak kell lennünk. Nem sajnáltathatjuk magunkat".

"Kedden egy ígéretes meccs vár ránk a Liverpool ellen, hogy ezt helyrehozzuk"


Legalább a nyilatkozatai ne lennének ilyen semmitmondó okádékok ennek a vadbaromnak.
emsanya írta: 2023. április 2., vasárnap 16:54 Amugy tegnap is jatekilag nem hiszem tovabbra sem hogy Emery olyan hu de nagy dolgokat csinalt volna, 2 db kaput eltalalo lövesuk volt, siman mi dominaltunk.
Aztán mire mentünk a nagy dominálásunkkal? Kitörölhetjük jó mélyen vele. A tegnapi győzelmükkel meg a 2db kaput eltaláló lövésükkel beelőztek minket ők is a tabellán és már a 11.helyen vagyunk. De tudjuk te már elengedted a plt, mindegy melyik csapat szopat torkosra minket, kiesni úgy sem fogunk 8)
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Graham Potter

#72 Hozzászólás Szerző: emsanya »

broduer írta: 2023. április 2., vasárnap 14:51
flatley09 írta: 2023. április 2., vasárnap 14:26
broduer írta: 2023. április 2., vasárnap 13:55

Igen, egészen biztos, hogy lennének olyanok, akik egy rosszabb félév után kiakarnák vágni Nagelsmannt. Csak a német jelenleg világszinten top edző. Ahogy az volt Tuchel, Conte vagy Ancelotti is. Ők tőlem kaphattak volna még 3-4 évet is, függetlenül az eredményektől (nyugodtan keresd vissza a kommenteimet, ha van időd). Lampard idején a kirúgását követeltem, mert képességekben egy gyenge edző, ahogy Potter is az. Taktikailag sincs rendben, de elsősorban a karaktere és a karizmája nem teszi lehetővé, hogy itt nagy eredményeket érjen el.

Ettől még Potter egy áldozat, aki pokolian nehéz feladatot kapott és ezt nem fogja tudni megoldani, kevés hozzá. Mindenki rajta veri el a dolgot, holott Boelhy a fő hibás. Ad egy irgalmatlan nagy szerződést egy még nem bizonyított edzőnek, majd amikor az már nagyjából kezdi kialakítani a saját képét, igazol a nyakába fifa-üzemmódba játékosokat 0 koncepció alapján. Ősszel leginkább háromvédőztünk, ami nem nézett ki rosszul és amihez a jelenlegi keret jól ki van alakítva (Reece és Chilwell miatt). Boelhy a télen igazolt neki két tipikus szélsőt, irgalmatlan nagy pénzért, akiknek a háromvédős rendszerben nincs helyük. Potter próbált ezért újratervezni, átállt négy védőre Mudrykék miatt, akkor amiatt anyázott mindenki, hogy Jamesék képessége nincs kiaknázva. Most visszaállt háromvédőre, a milliós igazolásainknak nincs posztja, megy le a értékük, az egész klub és a keret megy a pöcegödör felé, hála amiatt, mert az új tulaj azt hiszi ő szarja a spanyol viaszt. És sokan még tapsolnak neki, hogy elköltötte a világ pénzét, mindenféle szakmaiság és vízió nélkül.
Én viszont azt nem értem - és nem neked szól, hanem inkább csak a leírtak függvényében nem értem - hogy ha a gond itt igazából az, hogy a keret kialakítása nem megfelelő, egyes adottságok szülik a másik hibát, amit itt te is kifejtettél, akkor mégis miért Potter-en van ez elverve? Egy Conte ezt jobban megoldaná? Vagy Nagelsmann? Ők ki tudnak találni egy olyan taktikát, ahol mind mudryk, chilly, james erősségei kijőnnek , mindenki jól játszik és mindenki elégedett? Ahol havertz meg mudryk beverik 3 méterről? Ahol kova rá meri lőni (és kapura megy, nem ki a stadionból)?

Én sem csípem az eredményeket Potter alatt, csak nem vagyok meggyőződve róla, hogy sokkal jobbak lennénk mással. Tuchel-lel is gyötrelmes volt a játék a vége felé (vereség Bukarestben, ugye) csak ott sokszor kibrusztoltunk egy döntetlent, etc. Szerintem a játék az utolsó meccsen nem volt rossz. Megvoltak a helyzetek...csak impotensek voltunk kapu előtt. Ez viszont nem Potter miatt van...évek óta azok vagyunk.
Ettől persze látom a megkérdőjelezhető döntésekete is...a cseréket, pl. De melyik edzőnek nincsenek ilyen dolgai?
A kiemelt rész a lényeg nálam. Nincs meg benne az a karizma, ami kell egy ekkora csapathoz. Szerintem nem jó a Conte-féle korbács-módszer sem, de szerintem fontos, hogy a játékosok tiszteljék az edzőt, és ha kell tűzbe menjenek érte. Nem látom, hogy valaha Potterért ez megtörténne, egésze egyszerűen mert nem ilyen karakter. Azért mondom, hogy egy bizonyított nagy név szerintem a rossz eredmények alatt is megtartaná a játékosok hitét, mint anno pl. Klopp a poollal. Meg én szeretném látni, mit szeretne játszani a csapat Potter alatt mondjuk 2 év múlva. De fogalmam sincs, mi lenne az ő játéka...
Viszont akkor erre Nagelsmann se lesz alkalmas, mert nem bizonyitott nagy név, raadasul nagyon fiatal is, lesz neki tekintélye hosszutavon? Olyan nagy nevet meg nem tudok aki fixen jo erre, Klopp, Guardiola foglalt, Tuchelt mar elvesztettuk mas meg nagyon nincs. Zidane nekem homaly, Simeonet nem fogadna el senki, nem nagyon van opcio.

Az hogy mi a jatekunk, azt is nehez kialakitani ebben a szezonban. Amugy tegnap is jatekilag nem hiszem tovabbra sem hogy Emery olyan hu de nagy dolgokat csinalt volna, 2 db kaput eltalalo lövesuk volt, siman mi dominaltunk.

Crap
Hozzászólások: 995
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Graham Potter

#73 Hozzászólás Szerző: Crap »

Egyébként Nagelsmant nem tudjuk most elhozni pénzügyi gondok miatt.
1 Potter kirugasa FFP ügyileg rohadtul nagy szívás mert így se tudunk már igazolni és a nyáron el kell adni jó pár játékost.
2. Nagelsman released lett a Bayerntol nem pedig terminated. Azaz benne maradt a fizetése a Bayern keretébe és még egyenlőre oda tartozik. Ha meg akarjuk szerezni akkor fizetni kell érte a Bayernnek, ami pláne nem fér bele.

Óriási szopás ez a helyzet de ez full Boehly okozta.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1701
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Graham Potter

#74 Hozzászólás Szerző: broduer »

flatley09 írta: 2023. április 2., vasárnap 14:26
broduer írta: 2023. április 2., vasárnap 13:55
emsanya írta: 2023. április 2., vasárnap 13:40
Ugyanazt valljuk Bubival, lényegtelen milyen a stilusom. Nagelsmann projekt, Pochettino projekt vagy bármi, itt képtelenség ebben gondolkodni, ez a lényeg. Személytől független, bárkivel merek fogadni ha most kinevezik Nagelsmannt 1-2 szezonon belül meg fog inogni mert nem fog tudni ilyen rövid idő alatt olyan eredményt hozni ami itt mindenkinek megfelel. (Mondom ezt ugy hogy már Tuchel előtt nagyon nagyra tartottam Nagelsmann-t és vártam hátha hozzábk jön)
Igen, egészen biztos, hogy lennének olyanok, akik egy rosszabb félév után kiakarnák vágni Nagelsmannt. Csak a német jelenleg világszinten top edző. Ahogy az volt Tuchel, Conte vagy Ancelotti is. Ők tőlem kaphattak volna még 3-4 évet is, függetlenül az eredményektől (nyugodtan keresd vissza a kommenteimet, ha van időd). Lampard idején a kirúgását követeltem, mert képességekben egy gyenge edző, ahogy Potter is az. Taktikailag sincs rendben, de elsősorban a karaktere és a karizmája nem teszi lehetővé, hogy itt nagy eredményeket érjen el.

Ettől még Potter egy áldozat, aki pokolian nehéz feladatot kapott és ezt nem fogja tudni megoldani, kevés hozzá. Mindenki rajta veri el a dolgot, holott Boelhy a fő hibás. Ad egy irgalmatlan nagy szerződést egy még nem bizonyított edzőnek, majd amikor az már nagyjából kezdi kialakítani a saját képét, igazol a nyakába fifa-üzemmódba játékosokat 0 koncepció alapján. Ősszel leginkább háromvédőztünk, ami nem nézett ki rosszul és amihez a jelenlegi keret jól ki van alakítva (Reece és Chilwell miatt). Boelhy a télen igazolt neki két tipikus szélsőt, irgalmatlan nagy pénzért, akiknek a háromvédős rendszerben nincs helyük. Potter próbált ezért újratervezni, átállt négy védőre Mudrykék miatt, akkor amiatt anyázott mindenki, hogy Jamesék képessége nincs kiaknázva. Most visszaállt háromvédőre, a milliós igazolásainknak nincs posztja, megy le a értékük, az egész klub és a keret megy a pöcegödör felé, hála amiatt, mert az új tulaj azt hiszi ő szarja a spanyol viaszt. És sokan még tapsolnak neki, hogy elköltötte a világ pénzét, mindenféle szakmaiság és vízió nélkül.
Én viszont azt nem értem - és nem neked szól, hanem inkább csak a leírtak függvényében nem értem - hogy ha a gond itt igazából az, hogy a keret kialakítása nem megfelelő, egyes adottságok szülik a másik hibát, amit itt te is kifejtettél, akkor mégis miért Potter-en van ez elverve? Egy Conte ezt jobban megoldaná? Vagy Nagelsmann? Ők ki tudnak találni egy olyan taktikát, ahol mind mudryk, chilly, james erősségei kijőnnek , mindenki jól játszik és mindenki elégedett? Ahol havertz meg mudryk beverik 3 méterről? Ahol kova rá meri lőni (és kapura megy, nem ki a stadionból)?

Én sem csípem az eredményeket Potter alatt, csak nem vagyok meggyőződve róla, hogy sokkal jobbak lennénk mással. Tuchel-lel is gyötrelmes volt a játék a vége felé (vereség Bukarestben, ugye) csak ott sokszor kibrusztoltunk egy döntetlent, etc. Szerintem a játék az utolsó meccsen nem volt rossz. Megvoltak a helyzetek...csak impotensek voltunk kapu előtt. Ez viszont nem Potter miatt van...évek óta azok vagyunk.
Ettől persze látom a megkérdőjelezhető döntésekete is...a cseréket, pl. De melyik edzőnek nincsenek ilyen dolgai?
A kiemelt rész a lényeg nálam. Nincs meg benne az a karizma, ami kell egy ekkora csapathoz. Szerintem nem jó a Conte-féle korbács-módszer sem, de szerintem fontos, hogy a játékosok tiszteljék az edzőt, és ha kell tűzbe menjenek érte. Nem látom, hogy valaha Potterért ez megtörténne, egésze egyszerűen mert nem ilyen karakter. Azért mondom, hogy egy bizonyított nagy név szerintem a rossz eredmények alatt is megtartaná a játékosok hitét, mint anno pl. Klopp a poollal. Meg én szeretném látni, mit szeretne játszani a csapat Potter alatt mondjuk 2 év múlva. De fogalmam sincs, mi lenne az ő játéka...

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Graham Potter

#75 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

broduer írta: 2023. április 2., vasárnap 13:55
emsanya írta: 2023. április 2., vasárnap 13:40
broduer írta: 2023. április 2., vasárnap 13:23

Ne hasonlítsd magad Bubihoz. Ő képes érvelni és árnyalni, te meg már jóideje csak egy troll vagy, aki elsősorban provokál, érv nincs. Ez nem a személyed ellen szól, hanem a stílus ellen, amit itt képviselsz. Éppen ezért is felesleges leírni, hogy a fórumozók 90 %-a miért elégedetlen Potterrel és miért lenne jobb projekt Nagelsmann...
Ugyanazt valljuk Bubival, lényegtelen milyen a stilusom. Nagelsmann projekt, Pochettino projekt vagy bármi, itt képtelenség ebben gondolkodni, ez a lényeg. Személytől független, bárkivel merek fogadni ha most kinevezik Nagelsmannt 1-2 szezonon belül meg fog inogni mert nem fog tudni ilyen rövid idő alatt olyan eredményt hozni ami itt mindenkinek megfelel. (Mondom ezt ugy hogy már Tuchel előtt nagyon nagyra tartottam Nagelsmann-t és vártam hátha hozzábk jön)
Igen, egészen biztos, hogy lennének olyanok, akik egy rosszabb félév után kiakarnák vágni Nagelsmannt. Csak a német jelenleg világszinten top edző. Ahogy az volt Tuchel, Conte vagy Ancelotti is. Ők tőlem kaphattak volna még 3-4 évet is, függetlenül az eredményektől (nyugodtan keresd vissza a kommenteimet, ha van időd). Lampard idején a kirúgását követeltem, mert képességekben egy gyenge edző, ahogy Potter is az. Taktikailag sincs rendben, de elsősorban a karaktere és a karizmája nem teszi lehetővé, hogy itt nagy eredményeket érjen el.

Ettől még Potter egy áldozat, aki pokolian nehéz feladatot kapott és ezt nem fogja tudni megoldani, kevés hozzá. Mindenki rajta veri el a dolgot, holott Boelhy a fő hibás. Ad egy irgalmatlan nagy szerződést egy még nem bizonyított edzőnek, majd amikor az már nagyjából kezdi kialakítani a saját képét, igazol a nyakába fifa-üzemmódba játékosokat 0 koncepció alapján. Ősszel leginkább háromvédőztünk, ami nem nézett ki rosszul és amihez a jelenlegi keret jól ki van alakítva (Reece és Chilwell miatt). Boelhy a télen igazolt neki két tipikus szélsőt, irgalmatlan nagy pénzért, akiknek a háromvédős rendszerben nincs helyük. Potter próbált ezért újratervezni, átállt négy védőre Mudrykék miatt, akkor amiatt anyázott mindenki, hogy Jamesék képessége nincs kiaknázva. Most visszaállt háromvédőre, a milliós igazolásainknak nincs posztja, megy le a értékük, az egész klub és a keret megy a pöcegödör felé, hála amiatt, mert az új tulaj azt hiszi ő szarja a spanyol viaszt. És sokan még tapsolnak neki, hogy elköltötte a világ pénzét, mindenféle szakmaiság és vízió nélkül.
Én viszont azt nem értem - és nem neked szól, hanem inkább csak a leírtak függvényében nem értem - hogy ha a gond itt igazából az, hogy a keret kialakítása nem megfelelő, egyes adottságok szülik a másik hibát, amit itt te is kifejtettél, akkor mégis miért Potter-en van ez elverve? Egy Conte ezt jobban megoldaná? Vagy Nagelsmann? Ők ki tudnak találni egy olyan taktikát, ahol mind mudryk, chilly, james erősségei kijőnnek , mindenki jól játszik és mindenki elégedett? Ahol havertz meg mudryk beverik 3 méterről? Ahol kova rá meri lőni (és kapura megy, nem ki a stadionból)?

Én sem csípem az eredményeket Potter alatt, csak nem vagyok meggyőződve róla, hogy sokkal jobbak lennénk mással. Tuchel-lel is gyötrelmes volt a játék a vége felé (vereség Bukarestben, ugye) csak ott sokszor kibrusztoltunk egy döntetlent, etc. Szerintem a játék az utolsó meccsen nem volt rossz. Megvoltak a helyzetek...csak impotensek voltunk kapu előtt. Ez viszont nem Potter miatt van...évek óta azok vagyunk.
Ettől persze látom a megkérdőjelezhető döntésekete is...a cseréket, pl. De melyik edzőnek nincsenek ilyen dolgai?

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Graham Potter

#76 Hozzászólás Szerző: emsanya »

kazomester írta: 2023. április 2., vasárnap 14:12 Egy kicsit off, de Sanya, nálad mi okozta egyébként ezt a tudathasadást, amin átmentél az elmúlt időszakban? Régen ugye minden szar volt, most meg hirtelen minden jó lett? Mi változott?
Regen leginkabb az igazolasoknal voltam negativ, sosem tudtunk ugy erősiteni ahogy kellett volna (ez a regi vezetes hibaja). Akkor is altalaban az edzőket sajnaltam emiatt. Amugy a sok sikernek amik az elmult evekben voltak nagyon örultem mindig, neha lehet tulsagosan is.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Graham Potter

#77 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Egyébként abban is egyetértek az egyik előttem hozzászólóval, hogy nem potterkókler a főludas ebben az egészben, hanem bóléék. Milyen tulaj az olyan, akk nyíltan belemondja egy kamerafelvételbe hogy darab szar volt az everton elleni teljesítmény. De azért meghagyja a helyén az edzőt, majd jön egy villa elleni meccs, ahol szétkapják a csapatot. És természetesen ugyanúgy hagyja a helyén az edzőt, aztán persze hogy darabokra szedik ezt a bohócot.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Graham Potter

#78 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Nekem ez még keves idő hogy azt mondjam nem a megfelelő ember. Leginkabb ez ami a kulonbseg a velemenyunk kozott. Ti mar eldontottetek hogy nem alkalmas a posztra, amihez szive jogotok, nekem ez még keves, a millioszor leirt kaotikus allapotban es egy ido kozben atvett csapatnal.

A taktikai valtasnal is az az indok, hogy probalt a mindenki altal várt 4-2-3-1-et elkezdeni epiteni, ami nem mükodott még, de kozben kapta az ívet rendesen meg nem jottek az eredmenyek, visszavaltott 5 vedore hogy nyerjen egy kis időt. Meg valoszinu azert bunkerezett a cserékkel is. Ugyanez zajlik a MU-nal, csak rovidebb idő alatt kovetkezett be, ten Hag ajax-focit akart az elejetol, nem jott be, rament az eredmenyre, picsan rugdossak a labdat de nyeregettek es igy kapott egy kis levegot. Ettol fuggetlenul hosszutavon nem fog működni nekik sem.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6777
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Graham Potter

#79 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Kedvencem ez a duma, miszerint adjunk időt potterkóklernek, mert hosszútávon tuti megéri. De, hogy ezt honnan szedi emsanya, hogy hosszútávon vele tuti a siker, az jó kérdés :D Egyébként tényleg felesleges ezen az edzőkérdésen idén vitatkozni. Amikor kikaptunk szégyenteljesen hazai pályán a tök utolsó Sotontól, akkor is megfogták potter seggét. Sajnos most is ez lesz a forgatókönyv, ez 100%. Remélem nagelsmann aláír a spurihoz és tuchel pedig megnyeri a blt a bayernal.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Pityee 2023. április 2., vasárnap 14:22-kor.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Graham Potter

#80 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Egy kicsit off, de Sanya, nálad mi okozta egyébként ezt a tudathasadást, amin átmentél az elmúlt időszakban? Régen ugye minden szar volt, most meg hirtelen minden jó lett? Mi változott?

Válasz küldése