Thomas Tuchel

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
flatley09
Hozzászólások: 847
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Thomas Tuchel

#221 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

kecske01 írta: 2022. január 21., péntek 0:05 Valoszinuleg Tuchel nem csak ugy hasrautesszeruen talalja ki ezeket a pozicio felcsereleseket. Szerintem inkabb a jatekosok nem birnak alkalmazkodni ehhez egyelore.
Az lehet...csak azt a hülye is látja, hogy nem tudnak alkalmazkodni. Szóval nem értem, hogy akkor miért a támadó kp (Havertz) megy centerbe, a támadó (Werner) meg a szélre...míg a szélső Puli a padon ül... Vagy találjon ki taktikát az elérhető játékosokhoz...ha nincs szélső, akkor ne legyen szélső...csak könyörgöm ne akarjunk még a kapusból is csatárt csinálni, két mecss alatt, hogy utána BTB-ként próbálgassuk.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#222 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Valoszinuleg Tuchel nem csak ugy hasrautesszeruen talalja ki ezeket a pozicio felcsereleseket. Szerintem inkabb a jatekosok nem birnak alkalmazkodni ehhez egyelore.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 847
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Thomas Tuchel

#223 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Cappy írta: 2022. január 20., csütörtök 22:33
flatley09 írta: 2022. január 20., csütörtök 17:39
broduer írta: 2022. január 20., csütörtök 12:35

Ezt most nem teljesen értem, 25-26 fős kerettel vágtunk neki a szezonnak. Iszonyú nagy a keretünk, minden posztra van/volt két játékos, ennél több egyik nagy csapatnál sincs. Nem lehet elvárni, hogy Gallagher itt üljön egy évet 6. opcióként, mondva, hogy lehet hogy majd valamikor novemberben Kanté megsérül egy évre, és akkor majd fogsz játszani.
Egész egyszerűen pech, hogy a legfontosabb játékosok dőltek ki, a keret mélységével semmi gond nincs.
A mélységével nincs, inkább a minőségével. Na persze nem nevek alapján, mert ha csak a névsort nézzük akkor bika keretünk van. Nem sok csapatnak van erősebb kerete név alapján.
A gond ott kezdődik, hogy nálunk bizonyos posztokon a "kezdő", "húzó" emberek sem nyújtanak olyan teljesítményt, mint pl. a city-nél a sokadrangú cserék. Ennek megvannaka különböző okai...nem a helyén játszik, sérült volt, formány kívül van, durcizik...de tény ami tény....amíg valahol úgy állnak ki, hogy adott posztra van egy sztár aki szárnyal, meg a cseréje aki talán nincs annyira reflektorfényben de maradéktalanul pótolja a másikat, addig nálunk teljesítmény alapján mind a kezdő, mind a csere maximum fél embert ér...
Nagyon jól mutat a Puli, Cho, Havertz, Werner, Ziyech, Mount, Saul, Lukaku névsor...de ezek közül melyik az akit teljesítmény alapján kihagyhatatlannak kell tartani? Hasonlítsuk ezt össze azzal, milyen érzést vált ki amikor a Salah, Mané, Jota, Firmino, Henderson, Thiago, Keita, Fabinho névsort olvassuk. Egyiknél a fejemet fogom...a másiknál meg a két kezem összeteszem.
A gond ott kezdődik, hogy nálunk nincs koncepcio és ossze-vissza igazoltgatunk. A csapat tobbsege nem a sajat poziciojaban jatszik, hogy lehetne elvarni toluk, hogy kiemelkedot nyujtsanak tartosan?

Pulisic, Cho es ujabban mar Werner is szarnyvedokent?
Havertz befejezokent? Mount vagy Ziyech szelso tamadokent? Plusz ezek a jatekosok random modon vannak hasznalva ezekben a poziciokban. En azt gondolom, ha egy jatekos tartosan az adott pozicioban marad akkor abba bele tudna tanulni es fejlodni, de igy nem.

Valamint akkor nem beszeltunk a hozzallasbeli dolgokról. Lehet itt szidni Pulisicet, Havertzet vagy Wernert, ahogy itt sokan teszik is, de ok kihajtjak a beluket is minden meccsen. Nem hisztiznek mint a magat a vilag egyik legjobbjanak kepzelo agyatlan Lukaku, aki futni nem hajlando.
Ez a szárnyvédős dolog most abból jön, hogy ott elfogytunk...nincs senki arra a posztra, csak Alonso meg Azpi. Az már más kérdés, hogy a védelemtől felfele a rotálás Tuchel számára miért jelent egyet a random generátor fogalmával a legtöbb játékos pozícióját illetően.

Cappy
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Thomas Tuchel

#224 Hozzászólás Szerző: Cappy »

flatley09 írta: 2022. január 20., csütörtök 17:39
broduer írta: 2022. január 20., csütörtök 12:35
Crap írta: 2022. január 20., csütörtök 10:18
Szeretem Tuchelt és remélem évekig az edzőnk marad, mert az ő rendszere, játékstílúsával elérhetünk még sok mindent. Viszont Mourinho rombolása óta, nagyon allergiásak és ellenszenvesek arra, hogyha egy játékos el vagy kölcsön kell adni és aztán máshol beválik, míg itt megy a sírás, hogy fáradtak vagyunk, igazolni kell és stb. Ezt láttuk kb. minden edzőnknél és valamilyen szinten jogosan vannak így vele. Valamit kikell találnia mindenesetre, de fáradtságra, szűk keretre való hivatkozást szerintem nagyon gyorsan abba kell hagynia, mert ha akarta volna év elején még legalább 4-5 játékos itt lenne a keretben. Remélem ezt az évet, így kihúzza és tanulva a hibájából jövőre már 23 fős kerettel vágunk neki az idénynek minden Covidot meg hülyeséget belekalkulálva.
Ezt most nem teljesen értem, 25-26 fős kerettel vágtunk neki a szezonnak. Iszonyú nagy a keretünk, minden posztra van/volt két játékos, ennél több egyik nagy csapatnál sincs. Nem lehet elvárni, hogy Gallagher itt üljön egy évet 6. opcióként, mondva, hogy lehet hogy majd valamikor novemberben Kanté megsérül egy évre, és akkor majd fogsz játszani.
Egész egyszerűen pech, hogy a legfontosabb játékosok dőltek ki, a keret mélységével semmi gond nincs.
A mélységével nincs, inkább a minőségével. Na persze nem nevek alapján, mert ha csak a névsort nézzük akkor bika keretünk van. Nem sok csapatnak van erősebb kerete név alapján.
A gond ott kezdődik, hogy nálunk bizonyos posztokon a "kezdő", "húzó" emberek sem nyújtanak olyan teljesítményt, mint pl. a city-nél a sokadrangú cserék. Ennek megvannaka különböző okai...nem a helyén játszik, sérült volt, formány kívül van, durcizik...de tény ami tény....amíg valahol úgy állnak ki, hogy adott posztra van egy sztár aki szárnyal, meg a cseréje aki talán nincs annyira reflektorfényben de maradéktalanul pótolja a másikat, addig nálunk teljesítmény alapján mind a kezdő, mind a csere maximum fél embert ér...
Nagyon jól mutat a Puli, Cho, Havertz, Werner, Ziyech, Mount, Saul, Lukaku névsor...de ezek közül melyik az akit teljesítmény alapján kihagyhatatlannak kell tartani? Hasonlítsuk ezt össze azzal, milyen érzést vált ki amikor a Salah, Mané, Jota, Firmino, Henderson, Thiago, Keita, Fabinho névsort olvassuk. Egyiknél a fejemet fogom...a másiknál meg a két kezem összeteszem.
A gond ott kezdődik, hogy nálunk nincs koncepcio és ossze-vissza igazoltgatunk. A csapat tobbsege nem a sajat poziciojaban jatszik, hogy lehetne elvarni toluk, hogy kiemelkedot nyujtsanak tartosan?

Pulisic, Cho es ujabban mar Werner is szarnyvedokent?
Havertz befejezokent? Mount vagy Ziyech szelso tamadokent? Plusz ezek a jatekosok random modon vannak hasznalva ezekben a poziciokban. En azt gondolom, ha egy jatekos tartosan az adott pozicioban marad akkor abba bele tudna tanulni es fejlodni, de igy nem.

Valamint akkor nem beszeltunk a hozzallasbeli dolgokról. Lehet itt szidni Pulisicet, Havertzet vagy Wernert, ahogy itt sokan teszik is, de ok kihajtjak a beluket is minden meccsen. Nem hisztiznek mint a magat a vilag egyik legjobbjanak kepzelo agyatlan Lukaku, aki futni nem hajlando.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 847
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Thomas Tuchel

#225 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

broduer írta: 2022. január 20., csütörtök 12:35
Crap írta: 2022. január 20., csütörtök 10:18
Szeretem Tuchelt és remélem évekig az edzőnk marad, mert az ő rendszere, játékstílúsával elérhetünk még sok mindent. Viszont Mourinho rombolása óta, nagyon allergiásak és ellenszenvesek arra, hogyha egy játékos el vagy kölcsön kell adni és aztán máshol beválik, míg itt megy a sírás, hogy fáradtak vagyunk, igazolni kell és stb. Ezt láttuk kb. minden edzőnknél és valamilyen szinten jogosan vannak így vele. Valamit kikell találnia mindenesetre, de fáradtságra, szűk keretre való hivatkozást szerintem nagyon gyorsan abba kell hagynia, mert ha akarta volna év elején még legalább 4-5 játékos itt lenne a keretben. Remélem ezt az évet, így kihúzza és tanulva a hibájából jövőre már 23 fős kerettel vágunk neki az idénynek minden Covidot meg hülyeséget belekalkulálva.
Ezt most nem teljesen értem, 25-26 fős kerettel vágtunk neki a szezonnak. Iszonyú nagy a keretünk, minden posztra van/volt két játékos, ennél több egyik nagy csapatnál sincs. Nem lehet elvárni, hogy Gallagher itt üljön egy évet 6. opcióként, mondva, hogy lehet hogy majd valamikor novemberben Kanté megsérül egy évre, és akkor majd fogsz játszani.
Egész egyszerűen pech, hogy a legfontosabb játékosok dőltek ki, a keret mélységével semmi gond nincs.
A mélységével nincs, inkább a minőségével. Na persze nem nevek alapján, mert ha csak a névsort nézzük akkor bika keretünk van. Nem sok csapatnak van erősebb kerete név alapján.
A gond ott kezdődik, hogy nálunk bizonyos posztokon a "kezdő", "húzó" emberek sem nyújtanak olyan teljesítményt, mint pl. a city-nél a sokadrangú cserék. Ennek megvannaka különböző okai...nem a helyén játszik, sérült volt, formány kívül van, durcizik...de tény ami tény....amíg valahol úgy állnak ki, hogy adott posztra van egy sztár aki szárnyal, meg a cseréje aki talán nincs annyira reflektorfényben de maradéktalanul pótolja a másikat, addig nálunk teljesítmény alapján mind a kezdő, mind a csere maximum fél embert ér...
Nagyon jól mutat a Puli, Cho, Havertz, Werner, Ziyech, Mount, Saul, Lukaku névsor...de ezek közül melyik az akit teljesítmény alapján kihagyhatatlannak kell tartani? Hasonlítsuk ezt össze azzal, milyen érzést vált ki amikor a Salah, Mané, Jota, Firmino, Henderson, Thiago, Keita, Fabinho névsort olvassuk. Egyiknél a fejemet fogom...a másiknál meg a két kezem összeteszem.

fst200
Hozzászólások: 903
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Thomas Tuchel

#226 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Plusz azt se szabad elfelejteni hogy a játékos fejlődése miatt is kell a játék perc, Salah sose lenne az aki ma ha nem ment volna el a Rómába, ha itt marad leepult volna

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Thomas Tuchel

#227 Hozzászólás Szerző: broduer »

Crap írta: 2022. január 20., csütörtök 10:18
Szeretem Tuchelt és remélem évekig az edzőnk marad, mert az ő rendszere, játékstílúsával elérhetünk még sok mindent. Viszont Mourinho rombolása óta, nagyon allergiásak és ellenszenvesek arra, hogyha egy játékos el vagy kölcsön kell adni és aztán máshol beválik, míg itt megy a sírás, hogy fáradtak vagyunk, igazolni kell és stb. Ezt láttuk kb. minden edzőnknél és valamilyen szinten jogosan vannak így vele. Valamit kikell találnia mindenesetre, de fáradtságra, szűk keretre való hivatkozást szerintem nagyon gyorsan abba kell hagynia, mert ha akarta volna év elején még legalább 4-5 játékos itt lenne a keretben. Remélem ezt az évet, így kihúzza és tanulva a hibájából jövőre már 23 fős kerettel vágunk neki az idénynek minden Covidot meg hülyeséget belekalkulálva.
Ezt most nem teljesen értem, 25-26 fős kerettel vágtunk neki a szezonnak. Iszonyú nagy a keretünk, minden posztra van/volt két játékos, ennél több egyik nagy csapatnál sincs. Nem lehet elvárni, hogy Gallagher itt üljön egy évet 6. opcióként, mondva, hogy lehet hogy majd valamikor novemberben Kanté megsérül egy évre, és akkor majd fogsz játszani.
Egész egyszerűen pech, hogy a legfontosabb játékosok dőltek ki, a keret mélységével semmi gond nincs.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Thomas Tuchel

#228 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Crap írta: 2022. január 20., csütörtök 10:18
Ez így van, ahogy te írod, nekik tényleg a játékperc a legfontosabb.
Másrészről viszont a klubb az első, és szerintem űber nagy gáz van, akkor ha Tuchel oda megy egy játékoshoz, hogy szüksége van rá egy Chelseaben ráadásul és ő azt mondja kösz nem, mert mivan ha keveset játszok....
Megnézünk más nagy csapat kereteit, sokkal nagyobb nevek tűrik a padozást évek óta. Minamino, Curtis Jones, Origi, Tsimikas, Aké, Zincenko, Mata, Cavani, Diallo, Martial és stb. Ezek a játékosok, így összesen nem játszottak annyi percet mint idén Rudiger és ha nem lenne ezeknél a csapatoknál 1-1 sérülés vagy fáradtság még ennyi lehetőséget se kapnának, mégse küldözgetik kölcsön őket.
A legutolsó mondatot, pedig ha Tuchel mondaná Abrának / Marinának, szerintem egyből ki is lenne rúgva. Képzeld el, ahogy felvázolják neki, hogy hát 10x játékosunk, aki kölcsön van adva mind megállja a helyét a klubbjába. Miért nem tartottunk itt még belőlük legalább 1-2-őt, ha ilyen szűken vagyunk?
Erre Tuchel rávágja, hogy hát nem számított rá, hogy ők ilyen jók lesznek, míg Azpi és Alonso ennyire vissza esik.
Dehát nem te vagy az edző akinek ezt a felkészülés során fel kellet volna mérnie?
Ilyen alapon posztonként lehetne 5 játékosunk. Senki se várja szerintem egy tehetséges fiataltól, hogy a padunkon tegye tönkre a karrierjét. A szezon felében padon se lettek volna. A pad a Marcos Alonso féle középszerű játékosoknak lett kitalálva.
Szezon előtt szerintem sokan megnyugtatónak gondoltuk, hogy Alonso és Azpi ott van cserének James és Chilwell mögött.

Hogy tudná azt az edző felmérni, hogy pl Alonso a szezon második részére konkrétan egy nagy nulla lesz? Szezon elején jól játszott, akkor még fosott a konkurenciától.

Az általad felsorolt játékosok nem 3. számú cserék, kapnak lehetőséget bőven. Úgy vannak mint nálunk CHO.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Thomas Tuchel

#229 Hozzászólás Szerző: Crap »

Bubi írta: 2022. január 19., szerda 17:43 Crap: bocs, hogy nem idézlek precízen:

"Én mint egy szurkoló nem mondtam volna meg, hogy a fentiek ilyen stabil, jó játékosok lesznek, sőt én Gallagherről ostobán ki is jelentettem, hogy nem Chelsea szint mikor nálunk játszott egy barátságos meccset. Viszont neki és rohadt nagy stábjának, amire hatalmas költségek mennek el, ez a munkája és volt rengeteg ideje, hogy edzen / feltérképezze, dolgozzon velük. Bárkit itt tarthatott volna, nem hiszem hogy a board ezzel szemben azért is eladja / kölcsön adja őket. Marina mondhatja neki röhögve, Abra pedig bosszankodva hogy hát wazze... van itt játékos, egyik jobban játszik a klubjában mint a másik... miért nem kellettek neked? nehogymá igazoljak még így... És akkor ezután rátérnek majd arra, hogy mivan a 100 millás Lukakuval? Nem mondhatja azt, hogy nem volt nyáron elég játékos, ahhoz hogy betudjunk neki adni normálisan...."


Mi van, ha az általad említett játékosok döntöttek inkább a kölcsön mellett?

Pl mit várhat egy Livramento ha van előtte egy James és egy Azpi?

Ezeknek a fiataloknak a legfontosabb a sok játékperc, nem vált volna előnyére egyiknek sem rangsorban a 3.nak lennie. Persze most játszhatnának bőven, de senki sem számított rá, hogy Chilwell egész szezonra offol, James meg vele egyszerre kiesik hónapokra, na meg arra sem, hogy Azpi és Alonso erősen visszaesnek.
Ez így van, ahogy te írod, nekik tényleg a játékperc a legfontosabb.
Másrészről viszont a klubb az első, és szerintem űber nagy gáz van, akkor ha Tuchel oda megy egy játékoshoz, hogy szüksége van rá egy Chelseaben ráadásul és ő azt mondja kösz nem, mert mivan ha keveset játszok....
Megnézünk más nagy csapat kereteit, sokkal nagyobb nevek tűrik a padozást évek óta. Minamino, Curtis Jones, Origi, Tsimikas, Aké, Zincenko, Mata, Cavani, Diallo, Martial és stb. Ezek a játékosok, így összesen nem játszottak annyi percet mint idén Rudiger és ha nem lenne ezeknél a csapatoknál 1-1 sérülés vagy fáradtság még ennyi lehetőséget se kapnának, mégse küldözgetik kölcsön őket.
A legutolsó mondatot, pedig ha Tuchel mondaná Abrának / Marinának, szerintem egyből ki is lenne rúgva. Képzeld el, ahogy felvázolják neki, hogy hát 10x játékosunk, aki kölcsön van adva mind megállja a helyét a klubbjába. Miért nem tartottunk itt még belőlük legalább 1-2-őt, ha ilyen szűken vagyunk?
Erre Tuchel rávágja, hogy hát nem számított rá, hogy ők ilyen jók lesznek, míg Azpi és Alonso ennyire vissza esik.
Dehát nem te vagy az edző akinek ezt a felkészülés során fel kellet volna mérnie?

De egyébként szerintem itt a fórumon is mindenki azzal készült, hogy Azpi már belső védő lesz idén, nem pedig jobb oldalt fog játszani. Mindenesetre, már év elején látható volt, hogy lesznek posztok, ahol egy egy sérülés bizony nagyon fájhat. Szezon elején óriási volt a keret, ráadásul, így hogy kb. 10/9 kölcsönjátékosunk megállja a helyét szerintem igen nagy blama, új igazolás, fáradtság és stb.-re hivatkozni, még ennyi sérülttel is.

Szeretem Tuchelt és remélem évekig az edzőnk marad, mert az ő rendszere, játékstílúsával elérhetünk még sok mindent. Viszont Mourinho rombolása óta, nagyon allergiásak és ellenszenvesek arra, hogyha egy játékos el vagy kölcsön kell adni és aztán máshol beválik, míg itt megy a sírás, hogy fáradtak vagyunk, igazolni kell és stb. Ezt láttuk kb. minden edzőnknél és valamilyen szinten jogosan vannak így vele. Valamit kikell találnia mindenesetre, de fáradtságra, szűk keretre való hivatkozást szerintem nagyon gyorsan abba kell hagynia, mert ha akarta volna év elején még legalább 4-5 játékos itt lenne a keretben. Remélem ezt az évet, így kihúzza és tanulva a hibájából jövőre már 23 fős kerettel vágunk neki az idénynek minden Covidot meg hülyeséget belekalkulálva.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Thomas Tuchel

#230 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Botond9797 írta: 2022. január 19., szerda 20:49 Havertz például jogosan teheti fel magában a kérdést, hogy miért játszik ötből ötször a rossz formában futballozó, csapatát és edzőjét nyilvánosan kritizáló, presszingben gyakorlatilag használhatatlan Lukaku helyette.
OFF
Jogosan? Miért, Havertz mennyivel lő több gólt? Mennyivel volt jobb formában bármikor is mióta Tuchel az edző, mint a belga most? Volt rá Lukaku előtt fél éve, hogy megmutassa. Nagyjából egy árkategória mindkettő, még csak azt sem lehet mondani, hogy a drágábbat favorizálja. Szimplán ugyanúgy sz@r ő is és a letámadáson kívül semmit se ér. Pedig megvan az a fórja, hogy egy nyelvet beszél az edzőjével, valamiért még sincs protekció, gondolom nem véletlenül.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Thomas Tuchel

#231 Hozzászólás Szerző: Dante »

Botond9797 írta: 2022. január 19., szerda 20:49 Éppen a tegnapi meccs közben éreztem a Tuchel érában először az első Mou-korszak vége óta oly gyakori tipikus edzőváltás előtti érzést.
Ez csak a tél, már beidegződött, hogy ilyenkor leépül a csapat. (Bocs hogy kiragadtam egy részletet)

Egyébként hogy a témához is szóljak, a vezetőség tisztában van vele, hogy Tuchel után nem tudnak jobb edzőt hozni. Ha elégedetlen is lenne bárki, akkor most türelemmel lesznek. Ráadásul ők is tudják mekkora probléma a sérültek pótlása, a szoros meccsnaptár, covid stb, a problémákat figyelembe véve nem lehet ugyanaz az elvárás, mint év elején, amikor hozta is a csapat az eredményeket. (Kora ősszel szerintem a legerősebb, legmasszilívabb csapat voltunk, amit már elég rég érezhettünk)

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Thomas Tuchel

#232 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Szezon elején mikor nehéz is volt a sorsolásunk nyertük a meccseket és csomo ideig elsők voltunk. Mindenki mondta azt a sorsolást ugyse éljük túl és lám mégis jok voltunk.

A juventust is szétvertük és ugy rémlik utána a leicestert is simán. Baromi jol néztünk ki. De kb utána tört meg az egesz, a covid, a sérülések és az a halom meccs amit toltunk.

Én tökre elfogadom hogy fáradtak a játékosok, látszik is. Több meccsünk is volt mint egy ilyen brightonnak aki kb csak a PL-ben áll, semmi másra nem koncentrálnak.

Kizártnak tartom hogy most majd előveszik Tuchelt és elküldik. Nem normális 1 év után bajnokcsapatot várni a city meg a pool mellett. A top4 sztem meglesz az reális, egy kupadöntönk már biztos, a BL-ben is lehet menetelni meg FA kupa is áll még + klub vb is jön.

Ráadásul Tuchel továbbra is még hozott anyagbol dolgozik. Egyelöre kapott egy Lukakut az oké (bár Haalandot kérte de érthetö a norvég elérhetetlen), meg egy full lélektelen Saul beesett. Mostani játékosaink nagyrésze Sarri és Lampard ideje alatt érkezett.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Thomas Tuchel

#233 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Éppen a tegnapi meccs közben éreztem a Tuchel érában először az első Mou-korszak vége óta oly gyakori tipikus edzőváltás előtti érzést.
Gyatra játék, frusztráció, sokatmondó nonverbális kommunikáció, viták a pályán. Shearer szerintem jól látja, talán hosszú idők óta először néhány megoldatlan problémából adódóan megromlott a hangulat az öltözőben. Tuchel is feszültnek tűnik, nem elégedett a kerettel, ami abszolút érthető. Kidolgozott egy működőképes koncepciót, aminek tavaly BL-győzelem lett az eredménye, csiszolta precízen, majd beesett Chilly és James sérülése és azóta posztidegen vagy használhatatlan emberekkel kellene játszania ugyanazt, vagy borítania minden eddigi rendszert, ami pedig szintén újabb hiányosságokról rántja le a leplet, hiszen azáltal, hogy egy támadó felfogású emberrel több szerepel a kezdőcsapatban, nem lettünk kreatívabbak, sőt...

Lukaku jelenléte felborította az egyensúlyt a pályán és könnyen lehet, hogy az öltözőben is. Tapintható a feszültség közte és a játékostársak között. Havertz például jogosan teheti fel magában a kérdést, hogy miért játszik ötből ötször a rossz formában futballozó, csapatát és edzőjét nyilvánosan kritizáló, presszingben gyakorlatilag használhatatlan Lukaku helyette.

Csak remélni tudom, hogy Tuchel megkapja az időt és 1-2 embert szárnyvédő posztra. A baj az, hogy ugyanezt leírtam Conténál és Lampinál is (bevallom, utóbbi valószínűleg hiba volt), de a lejtmenet nem állt meg az edzőbuktatásig. Ha januárban nem érkezik ember, fennáll a veszélye a Tuchel és a klubvezetés közötti kapcsolat megromlásának is, német mesterünk esetében nem ez lenne az első alkalom, amikor a munkája egy efféle konfliktus áldozata lesz.

Két gyors pozitívum a végére:

1. Szvsz nagyon jól tette Tuchel, hogy a meccs utáni interjúban "rákente' a fáradtságra a rossz teljesítményt. Csak tovább mélyíti a szakadékot egy nyilvános kritika. A két szabadnap is jól hathat mentálisan a játékosokra.

2. A lehető legjobbkor jön a Klub-VB. Talán azt behúzzuk és az élmény egy részről összehozhatja a fiúkat, más részről talán bebiztosíthatja 1-2 hónapig Tuchel pozícióját a padon. (Talán...)
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3437
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Thomas Tuchel

#234 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Igen, most jön egy elbeszélgetés, talán egy ultimátum is Tuchelnek.
Nem igaz, hogy nem lehet a csapatot összekovácsolni. Minden edzőnk második évének a félénel jönnek elő a problémák és sosem oldodnak meg, sosem jön a felfelé ívelés. Csak a mégnagyobb gödör, aminek a vége az edző menesztése.

Majd mikor jön az új edző, az összes jatékos megtanul focizni, értik a taktikát, megtanulnak gólt lőni. A premier league-t már nem tudjak megnyerni februar/marciustól mert akkora a lemaradás, de egy BL-t, vagy valamilyen kupáért vért izzadnak. Ennek az okát nem tudom.
Ole kirugasa utan még mindig szarba van a MU, szóval ez csak nálunk egy kibaszott hagyomány.

Engem Conte és Lampard kirugasa után már semmi sem visel meg, én már akkor kettőt hátraléptem a klubtól, mert ez az én értékrendembe nem fér bele. Lehet tök fasza dolog egy BL győzelem, meg milyen jó hogy nyerünk dolgokat, de ez a kínszenvedés másfél évente érthetetlen.

Én sem tudom mi lenne a jó döntés ilyen esetekben: Megtartani az edzőt és bízni abban, hogy ne süllyedjünk még méllyebre. (top 4 elvesztése)
Vagy kirúgni érzelemmentesen és csak az eredményekre koncentrálni. Lassan én is ugy leszek vele, hogy az edző csak egy fogyó eszköz amit kidobunk ha valami nem működik, mert a tapasztalatok alapján utána megjavulnak a dolgok. A szívem ellenzi, de az agyam hajlik felé.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Thomas Tuchel

#235 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Crap: bocs, hogy nem idézlek precízen:

"Én mint egy szurkoló nem mondtam volna meg, hogy a fentiek ilyen stabil, jó játékosok lesznek, sőt én Gallagherről ostobán ki is jelentettem, hogy nem Chelsea szint mikor nálunk játszott egy barátságos meccset. Viszont neki és rohadt nagy stábjának, amire hatalmas költségek mennek el, ez a munkája és volt rengeteg ideje, hogy edzen / feltérképezze, dolgozzon velük. Bárkit itt tarthatott volna, nem hiszem hogy a board ezzel szemben azért is eladja / kölcsön adja őket. Marina mondhatja neki röhögve, Abra pedig bosszankodva hogy hát wazze... van itt játékos, egyik jobban játszik a klubjában mint a másik... miért nem kellettek neked? nehogymá igazoljak még így... És akkor ezután rátérnek majd arra, hogy mivan a 100 millás Lukakuval? Nem mondhatja azt, hogy nem volt nyáron elég játékos, ahhoz hogy betudjunk neki adni normálisan...."


Mi van, ha az általad említett játékosok döntöttek inkább a kölcsön mellett?

Pl mit várhat egy Livramento ha van előtte egy James és egy Azpi?

Ezeknek a fiataloknak a legfontosabb a sok játékperc, nem vált volna előnyére egyiknek sem rangsorban a 3.nak lennie. Persze most játszhatnának bőven, de senki sem számított rá, hogy Chilwell egész szezonra offol, James meg vele egyszerre kiesik hónapokra, na meg arra sem, hogy Azpi és Alonso erősen visszaesnek.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Thomas Tuchel

#236 Hozzászólás Szerző: Crap »

Szeretem Tuchelt és remélem marad évekig... deee
Az hogy a Livramento, Emerson, Guehi, Gallagher, Maetsen, Zouma, Broja, Abraham és stb. stb. játékosok mind kölcsön vagy el lettek adva, míg pl. Barkelyt vagy RLC-t meg itt tartotta. Ez az ő hibája is. Tökölünk, hogy szerezzünk egy balhátvédet, de közbe teljesen jogosan mondhatja neki a board, hogy itt volt lekészítve neked 5 db játékos erre a posztra.. nehogymá vegyünk mégegyet.

Én mint egy szurkoló nem mondtam volna meg, hogy a fentiek ilyen stabil, jó játékosok lesznek, sőt én Gallagherről ostobán ki is jelentettem, hogy nem Chelsea szint mikor nálunk játszott egy barátságos meccset. Viszont neki és rohadt nagy stábjának, amire hatalmas költségek mennek el, ez a munkája és volt rengeteg ideje, hogy edzen / feltérképezze, dolgozzon velük. Bárkit itt tarthatott volna, nem hiszem hogy a board ezzel szemben azért is eladja / kölcsön adja őket. Marina mondhatja neki röhögve, Abra pedig bosszankodva hogy hát wazze... van itt játékos, egyik jobban játszik a klubjában mint a másik... miért nem kellettek neked? nehogymá igazoljak még így... És akkor ezután rátérnek majd arra, hogy mivan a 100 millás Lukakuval? Nem mondhatja azt, hogy nem volt nyáron elég játékos, ahhoz hogy betudjunk neki adni normálisan....

Anno Lampard is dönthetett volna úgy, hogy Giroud, Pedro, Willian, Barkely, Zappacostaval nyomja végig a szezont mert ők már bizonyítottak. Mégis már az első meccsen kibaszta őket a csapatból és játszott helyettük Abraham, Mount, James, RLC, még Lamptey is előrébb volt mint Zappacosta mondjuk, pedig utóbbi egy Olaszban bizonyított játékos volt. Lampard úgy lett elküldve, hogy egy percig se vette komolyan a vezetőség, és Ziyesen kívül kb. egyik igazolás se volt az ő kérése. Sokkal kevesebb támogatottsága volt mint most Tuchelnek, persze mások voltak az eredmények is. Contenak is sokkal kisebb támogatottsága volt mint Tuchelnek.

Én megértem, hogy sok a sérült, meg covid és stb. Ennyi meccsel azért lehetett is sérültekkel számolni és mi is itt a fórumon, megvitattuk, hogy elég védőnk van-e , elegek vagyunk-e kp-ra és stb. mert az elől játszókat leszámítva a többi helyen azért annyira acélosak nem voltunk. Ezt már mi is láttuk, itt a fórumon, mégis szinte mindenki kölcsön vagy eladtunk.

Ilyen szempontból, teljesen jogos, hogy a board behívta és van is megbeszélni való. Ha tippelhetnék most jön az ultimátum adás... mi az elvárás kövi pár hónapra és stb. Ha az nem teljesül, szinte biztos vagyok benne, hogy repülni fog.

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Thomas Tuchel

#237 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Rossz eredmények után törvényszerű hogy jönnek ilyen hírek, akár van valóságalapja, akár nincs. Amíg ilyen formában vagyunk, addig minden héten meg fogja írni valamelyik okos hogy veszélyben van Tuchel állása. Szerintem ha meglesz a top4, plusz még esetleg 1-2 kupa, akkor meg fogja tartani az állását, nincs azért még olyan nagy baj hogy ezen kelljen gondolkozni.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#238 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Én akkor tuti két lépéssel hátrébbról figyelném a klubbot. Hatalmas Tuchel fan lettem az 1 év alatt, nagyon sok elemzést néztem róla. Ha a board képes elküldeni egy rossz széria miatt és nem tàmogatni új játékosokkal, mint amire most lenne szükség akkor basszák meg. Tavasszal 3x szopattuk le Guardiolat meg egész Európát. Mit szeretnének? 5-6 év lemaradásban vagyunk a City meg Pooltol, ők már egy kész csapat.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Thomas Tuchel

#239 Hozzászólás Szerző: broduer »

AwayRoller írta: 2022. január 19., szerda 11:52
Amazing24 írta: 2022. január 19., szerda 11:34 "Chelsea owner Roman Abramovic is said to be growing impatient with Thomas Tuchel.

A Chelsea source told us, “Roman wants to win the League again, and Thomas hasn’t yet done that for Chelsea, so of course, his job is on the line – why wouldn’t it be?"

"Thomas Tuchel ‘holds talks with Chelsea director Marina on Wednesday afternoon."

Ti az ilyen jellegu hireket elhiszitek? Valoban kezd turelmetlen lenni a vezetoseg Tuchellel szemben? Ha esetleg kirugjak, en tuti nem nezek meccset egy jo ideig.
Félig. Az, hogy leülnek átbeszélni a vezetőséggel teljesen jogos, bármelyik vállalatnál normális, ha nem jönnek a várt eredmények.

Azt, hogy Abra máris kirakná már nem annyira, de ahogy kirakták JMet először, Ancsát, Di Matteot, Contet meg Lampardot, világos, hogy itt nem számít se serleg se klubstátusz. Tuchelnél az egyik oldalon ott egy BL serleg, a másikon pedig, hogy 4 meccse nyeretlenek vagyunk, idén 1-2 hónapot leszámítva formába se lendültünk igazán, a 100 millás csatárunk nem működik és rinyál(mint tudjuk ez nálunk mindig az edző nyakába van varrva) és a német kontingens ugyanúgy használhatatlan, mint előtte. Az egyik fő indok utóbbi volt a Májsztro mellett...

Már leírtam Lamps menesztése után, csak akkor sokan előszeretettel értelmezték itt úgy, hogy Frank után sír a szám, de fenntartom most is. Ez a hozzáállás, hogy bárkit kiteszünk az első rossz széria után, rohadtul káros a klubra nézve. A trófea szekrényt lehet, hogy gyarapítja, de a kasszát biztosan nem. Ráadásul mostanra, akarva akaratlanul, akkora hatalmat adtak a játékosok kezébe, hogy nagyon nehéz lesz ezen változtatni. Ezért akartam, hogy maradjon Frank, ezért akarom, hogy maradjon a Nagymájsztro és ezért akarom majd, hogy egy év múlva az utódja első hullámvölgyénél maradjon majd az utód is ... Kezdjük el végre egy ember igénye után igazítani a klubot és ne 25-é után, 3-5 év után pedig értékeljük ki, hogy az az egy alkalmas-e a feladatra vagy kell valaki új.

Bocs a regényért, kösz aki elolvasta
Félig igazad van, főleg ami az itteni alapfelfogást illeti ebben a kérdésben. Viszont azzal nem értek egyet, hogy a feltétlen bizalom minden esetben kifizetődő. Csak az kapja meg az esélyt, akire van értelmes indok. Lampard (vagy akár anno Di Matteo, AVB, vagy a második José korszak Joséje) kirúgása szükséges és indokolt volt. Ha nem léptük volna meg, valószínűleg egy Solskjaer- szindrómában szenvednénk még mindig. A gond inkább akkor van, amikor közepesen szar eredmények után olyan minőségi, és koncepcióval teli neveket rúgunk ki, mint Ancelotti, Conte, vagy éppen most Tuchel. Ők mind bizonyított, minőségi edzők, akik ha megkapnák azt a bizalmat, amit Pep vagy Klopp megkapott, éveken át a csúcson lehetnénk. De igen, ez a kirugósdni kezd a játékosok szemében is alapvető attitűd lenni, ami iszonyat káros.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Thomas Tuchel

#240 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Amazing24 írta: 2022. január 19., szerda 11:34 "Chelsea owner Roman Abramovic is said to be growing impatient with Thomas Tuchel.

A Chelsea source told us, “Roman wants to win the League again, and Thomas hasn’t yet done that for Chelsea, so of course, his job is on the line – why wouldn’t it be?"

"Thomas Tuchel ‘holds talks with Chelsea director Marina on Wednesday afternoon."

Ti az ilyen jellegu hireket elhiszitek? Valoban kezd turelmetlen lenni a vezetoseg Tuchellel szemben? Ha esetleg kirugjak, en tuti nem nezek meccset egy jo ideig.
Félig. Az, hogy leülnek átbeszélni a vezetőséggel teljesen jogos, bármelyik vállalatnál normális, ha nem jönnek a várt eredmények.

Azt, hogy Abra máris kirakná már nem annyira, de ahogy kirakták JMet először, Ancsát, Di Matteot, Contet meg Lampardot, világos, hogy itt nem számít se serleg se klubstátusz. Tuchelnél az egyik oldalon ott egy BL serleg, a másikon pedig, hogy 4 meccse nyeretlenek vagyunk, idén 1-2 hónapot leszámítva formába se lendültünk igazán, a 100 millás csatárunk nem működik és rinyál(mint tudjuk ez nálunk mindig az edző nyakába van varrva) és a német kontingens ugyanúgy használhatatlan, mint előtte. Az egyik fő indok utóbbi volt a Májsztro mellett...

Már leírtam Lamps menesztése után, csak akkor sokan előszeretettel értelmezték itt úgy, hogy Frank után sír a szám, de fenntartom most is. Ez a hozzáállás, hogy bárkit kiteszünk az első rossz széria után, rohadtul káros a klubra nézve. A trófea szekrényt lehet, hogy gyarapítja, de a kasszát biztosan nem. Ráadásul mostanra, akarva akaratlanul, akkora hatalmat adtak a játékosok kezébe, hogy nagyon nehéz lesz ezen változtatni. Ezért akartam, hogy maradjon Frank, ezért akarom, hogy maradjon a Nagymájsztro és ezért akarom majd, hogy egy év múlva az utódja első hullámvölgyénél maradjon majd az utód is ... Kezdjük el végre egy ember igénye után igazítani a klubot és ne 25-é után, 3-5 év után pedig értékeljük ki, hogy az az egy alkalmas-e a feladatra vagy kell valaki új.

Bocs a regényért, kösz aki elolvasta

Lezárt