Thomas Tuchel

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3466
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Thomas Tuchel

#61 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

andrewm93 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:48
Pityee írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:36
andrewm93 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:33 Kár volt kirúgni, ugyanezt éreztem Contenál is. Senkinek nem adunk elég időt. Tegnapi meccset sajna nem láttam, de arról nem TT tehet, hogy tavaly dobbantott két középhátvéd a csapatból, idén pedig a középpályások szoros harcban vannak a szezon legszarabbja címért, az újak meg még nem épültek be a csapatba. Egyszer megpróbálhatnánk valakinek adni több időt, Arsenalnál úgy tűnik lassacskán kezd megtérülni a türelem. Kíváncsi vagyok ki lesz a következő 2 évre érkező edző. Lassan olyanok leszünk, mint a PSG, épeszű menedzser nem fog jönni.
Arról viszont igenis Tuchel tehet, hogy konkrétan egyik játékosunk sem a saját posztján játszott és össze-vissza rohangáltak mint a fejetlen csirkék. Azt kellene megérteni, hogy ez nem olyan ocsortány szar keret, mint amiből Lampardnak kellett főznie. Tuchel kapott egy fasza kis keretet, megkapta a saját játékosait és ha ebből ezt az okádékot tudta kihozni, akkor ebből ennyi elég is volt.
Tavaly ugyanez a keret eléggé jól muzsikált. Nyerhettünk volna 2 kupát is tavaly, ha jobban fókuszál a keret.
Idén meg elment Abra, kirúgták az összes emberét, ezer dolog változik éppen, Rudi és Christensen helyett jött egy Koulibaly es egy Fofana, vagy beválnak, vagy nem, az majd kiderül. Chilwell most rázódik vissza a játékba fél év kihagyás után, Kante sérült, a középpálya többi tagját nem említeném inkább, Sterling szintén új es Havertz sincs formában. Nem mondom, hogy nem lehet elővenni Tuchelt, de számomra érthetetlen a kirúgása, 2 hónapja még szerződés hosszabbításról volt szó. Attól függetlenül mondhatni hozzá vagyok szokva, hogy nálunk ez így megy, 2 évente kibaszkodjuk az edzőket, csak kérdés, hogy milyen változást várunk ennek fényében. A Pool és a City évek óta egyben van, még ha Kloppéknak most kissé szarabbul indult a szezon. Nem találunk olyan edzőt, aki idejön és megverné akár a Cityt vagy a Poolt a bajnokságban. Időt meg a következő edző sem fog kapni, ha ezt a tradíciót követjük. Nekem csak ennyi bajom van a dologgal.
Szerintem ez mindenkinek bassza a csőrét, nekem is, de ez van, ezt kell szeretni, mondhatni már megszokott a klubnál. Hátha egyszer lesz olyan, aki beválik. Nem mintha a játékosoknál ma már hosszabb távról meg klubhűségről beszélhetnénk 1-2 kivételtől eltekintve...tényleg kicsit zsoldos a csapat, szóval én a játékunkat meg a klubot figyelem és abba "szeretek bele" újra és újra, nem pedig az aktuális keretbe és edzőbe (ami persze nehéz, rég volt ilyen intelligens edzőnk, mint TT).

Amiket meg felsoroltál, az olyan kifogás halmaz, ami működik ideig óráig, de még mindig azt tudom felhozni példának, hogy engem is kirúgnak, ha nem hozom az elvárt szintet/eredményeket, nincs az, hogy 1 éve még jól dolgoztam és maradhatok.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#62 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Nincs rajtam Tucheles szemellenző és jogosak a kritikák, csak próbálom meglátni az embert is a melegítő alatt. Szerintem egész egyszerűen összeroppant a nyomás alatt, amit a háborúnak, a megszűnés fenyegetésének, a tulajdonosváltásnak, az új gárda balfaszkodásának, a sportigazgató hiányának, a soha nem tapasztalt távozási hullámnak, és még sorolhatnám, minek lehet betudni, nem beszélve a magánéleti problémáról.
Tudom, ezen a szinten nem kifogásokat kell keresni, hanem eredményeket kell felmutatni, pláne, ha akárhogy is nézzük, egy ilyen klub megvásárlása befektetés. De ilyen körülmények között se az egekig magasztalt Klopp, se a kopasz nem tudott volna rendesen dolgozni. Igazságtalan és méltatlan az egész történet.
Amazing24 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:43 Graham Potter, Mauricio Pochettino,Jose Mourinho and Zinedine Zidane are among the early contenders - Independent
Ezeket az opciókat pedig kikérem magamnak. Zidane amúgy is a franciákat fogja átvenni. Mindenesetre aki jártasabb Potter munkájában, írhatna róla pár sort majd az Edzőkérdés témában Tedescoval együtt.

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Thomas Tuchel

#63 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Pityee írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:36
andrewm93 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:33 Kár volt kirúgni, ugyanezt éreztem Contenál is. Senkinek nem adunk elég időt. Tegnapi meccset sajna nem láttam, de arról nem TT tehet, hogy tavaly dobbantott két középhátvéd a csapatból, idén pedig a középpályások szoros harcban vannak a szezon legszarabbja címért, az újak meg még nem épültek be a csapatba. Egyszer megpróbálhatnánk valakinek adni több időt, Arsenalnál úgy tűnik lassacskán kezd megtérülni a türelem. Kíváncsi vagyok ki lesz a következő 2 évre érkező edző. Lassan olyanok leszünk, mint a PSG, épeszű menedzser nem fog jönni.
Arról viszont igenis Tuchel tehet, hogy konkrétan egyik játékosunk sem a saját posztján játszott és össze-vissza rohangáltak mint a fejetlen csirkék. Azt kellene megérteni, hogy ez nem olyan ocsortány szar keret, mint amiből Lampardnak kellett főznie. Tuchel kapott egy fasza kis keretet, megkapta a saját játékosait és ha ebből ezt az okádékot tudta kihozni, akkor ebből ennyi elég is volt.
Tavaly ugyanez a keret eléggé jól muzsikált. Nyerhettünk volna 2 kupát is tavaly, ha jobban fókuszál a keret.
Idén meg elment Abra, kirúgták az összes emberét, ezer dolog változik éppen, Rudi és Christensen helyett jött egy Koulibaly es egy Fofana, vagy beválnak, vagy nem, az majd kiderül. Chilwell most rázódik vissza a játékba fél év kihagyás után, Kante sérült, a középpálya többi tagját nem említeném inkább, Sterling szintén új es Havertz sincs formában. Nem mondom, hogy nem lehet elővenni Tuchelt, de számomra érthetetlen a kirúgása, 2 hónapja még szerződés hosszabbításról volt szó. Attól függetlenül mondhatni hozzá vagyok szokva, hogy nálunk ez így megy, 2 évente kibaszkodjuk az edzőket, csak kérdés, hogy milyen változást várunk ennek fényében. A Pool és a City évek óta egyben van, még ha Kloppéknak most kissé szarabbul indult a szezon. Nem találunk olyan edzőt, aki idejön és megverné akár a Cityt vagy a Poolt a bajnokságban. Időt meg a következő edző sem fog kapni, ha ezt a tradíciót követjük. Nekem csak ennyi bajom van a dologgal.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3466
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Thomas Tuchel

#64 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

andrewm93 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:33 Kár volt kirúgni, ugyanezt éreztem Contenál is. Senkinek nem adunk elég időt. Tegnapi meccset sajna nem láttam, de arról nem TT tehet, hogy tavaly dobbantott két középhátvéd a csapatból, idén pedig a középpályások szoros harcban vannak a szezon legszarabbja címért, az újak meg még nem épültek be a csapatba. Egyszer megpróbálhatnánk valakinek adni több időt, Arsenalnál úgy tűnik lassacskán kezd megtérülni a türelem. Kíváncsi vagyok ki lesz a következő 2 évre érkező edző. Lassan olyanok leszünk, mint a PSG, épeszű menedzser nem fog jönni.
De érted, ilyen tényleg nincs, hogy egyszerre ennyi ótvar teljesítmény van, sajnos ez ilyenkor már az edző sara. Hogy öltöző vesztés, rossz taktika, motiváció meg nem adás, az már ilyen téren mindegy.

Az Arsenal pedig nem a Chelsea, itt nagyobbak az elvárások, és elmebeteg pénzt költüttünk.


Nem tudom ki írta, hogy a keret most hirtelen top 4 meg minden, eddig meg nem. Eddig is top 4-be kellett érni ezzel a kerettel, vannak hiányosságok, de rengeteg jó játékos is, néhány tényleg kerékkötőt (Zijes, Puli, hátrapassz) kivéve ezekben a játékosokban sokkal több van.

zs198
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2016. január 15., péntek 11:12
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: JF Hasselbaink

Re: Thomas Tuchel

#65 Hozzászólás Szerző: zs198 »

Akkor így Lőw Zsocának is reszeltek??
GO BLUES

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Thomas Tuchel

#66 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Uff... Hát erre senki sem számított. Pont tegnap dumáltunk itt arról, hogy valszeg új szerződést kap. Szerintem történt valami, lehet elküldött a picsába mindenkit.

Sajnálom, én még nem küldtem volna el, de az is igaz, hogy ilyen taktikai fejetlenséget még nem láttam. Lampard alatt szar volt a védelem, de a támadószekció jobban muzsikált.

Örök hála és tisztelet neki a BL győzelemért!
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Thomas Tuchel

#67 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Amazing24 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:43 Graham Potter, Mauricio Pochettino,Jose Mourinho and Zinedine Zidane are among the early contenders - Independent
Tessék? :lol: :lol: Azért na.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Thomas Tuchel

#68 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Graham Potter, Mauricio Pochettino,Jose Mourinho and Zinedine Zidane are among the early contenders - Independent

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Thomas Tuchel

#69 Hozzászólás Szerző: Pityee »

andrewm93 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:33 Kár volt kirúgni, ugyanezt éreztem Contenál is. Senkinek nem adunk elég időt. Tegnapi meccset sajna nem láttam, de arról nem TT tehet, hogy tavaly dobbantott két középhátvéd a csapatból, idén pedig a középpályások szoros harcban vannak a szezon legszarabbja címért, az újak meg még nem épültek be a csapatba. Egyszer megpróbálhatnánk valakinek adni több időt, Arsenalnál úgy tűnik lassacskán kezd megtérülni a türelem. Kíváncsi vagyok ki lesz a következő 2 évre érkező edző. Lassan olyanok leszünk, mint a PSG, épeszű menedzser nem fog jönni.
Arról viszont igenis Tuchel tehet, hogy konkrétan egyik játékosunk sem a saját posztján játszott és össze-vissza rohangáltak mint a fejetlen csirkék. Azt kellene megérteni, hogy ez nem olyan ocsortány szar keret, mint amiből Lampardnak kellett főznie. Tuchel kapott egy fasza kis keretet, megkapta a saját játékosait és ha ebből ezt az okádékot tudta kihozni, akkor ebből ennyi elég is volt.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Thomas Tuchel

#70 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

andrewm93 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:33 Kár volt kirúgni, ugyanezt éreztem Contenál is. Senkinek nem adunk elég időt. Tegnapi meccset sajna nem láttam, de arról nem TT tehet, hogy tavaly dobbantott két középhátvéd a csapatból, idén pedig a középpályások szoros harcban vannak a szezon legszarabbja címért, az újak meg még nem épültek be a csapatba. Egyszer megpróbálhatnánk valakinek adni több időt, Arsenalnál úgy tűnik lassacskán kezd megtérülni a türelem. Kíváncsi vagyok ki lesz a következő 2 évre érkező edző. Lassan olyanok leszünk, mint a PSG, épeszű menedzser nem fog jönni.

Mondjuk ha valaki Boehlytől több időt kap, az az általa kiválasztott személy lesz nem pedig akit csak úgy kapotta csapattal valszeg

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Thomas Tuchel

#71 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Kár volt kirúgni, ugyanezt éreztem Contenál is. Senkinek nem adunk elég időt. Tegnapi meccset sajna nem láttam, de arról nem TT tehet, hogy tavaly dobbantott két középhátvéd a csapatból, idén pedig a középpályások szoros harcban vannak a szezon legszarabbja címért, az újak meg még nem épültek be a csapatba. Egyszer megpróbálhatnánk valakinek adni több időt, Arsenalnál úgy tűnik lassacskán kezd megtérülni a türelem. Kíváncsi vagyok ki lesz a következő 2 évre érkező edző. Lassan olyanok leszünk, mint a PSG, épeszű menedzser nem fog jönni.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Thomas Tuchel

#72 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Lol what? :shock: Azért ez váratlanul ért. Azt hittem kap még pár meccset. Boehly keményebb arc lenne, mint Abra? :shock: :o Hát kíváncsi leszek ki jön...

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Thomas Tuchel

#73 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Ez meglepett, még en is adtam volna neki időt, pedig türelmetlen ember vagyok.
Az Amerikaiak még türelmetlenebbek, mint Abramovic úr volt. :D

De igazából ez a legjobb döntés, még időben vagyunk, nem vagyunk nagyon lecsúszva.
Gondolom attól féltek Todd-ék, hogy még lejjebb csúszunk a premier league-be és a bl-ben sem jutunk tovább.

Remek döntés, sajnálom tuchelt, de mégsem akkora modern edző géniusz, mint ahogy sokan beállították.

Nem csak ebben a helyzetben, hanem az élet minden területén azt vallom, a vezetők hibasak mindenért ami történik, övék a döntési jog, a felelősség.
Igy én semmiben nem hibaztatom a jatékosokat, ez most nem az a szint, hogy abból főzzött TT ami van, mert az Lampardnal volt igaz, hogy nem tudtunk igazolni és be kellett építeni a fiatalokat.

Nézzünk előre, remélem ambiciózus ember kerül TT helyére aki a kerethez igazitja a taktikát, a játékosokat ott hasznalja ahol kell és ha 1 évig csak, de sikerre viszi a csapatot mar nyertünk. Top 4 legyen meg, bl mind1, innen jussunk tovább meg egy liga kupa/fa kupa döntő.

Hajrá! Csak előre!

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Thomas Tuchel

#74 Hozzászólás Szerző: Pityee »

cech19960320 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:28
Pityee írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:22
White írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:20
Potter is ugyanolyan szárnyvédős ,tologatós , unalmas focit játszik , jönne 3-4 rosszab meccs és mindenki el akarná küldeni
Bezony, elég volt a 3 védős foshalmazból. Olyan edző jöjjön ide aki rendbe dob egy rendes 4 védős felállást.
A 3 védő is tud utcalány jó és offenzív lenni ha a jàtékosoknak megvan a szerepköre és nem csak rohangálnak mint a fejetlen csirkék…
Szerencsére a keret most 3 és 4 védőre is alkalmas
Hát nem tudom. Elnézve a Brightont, kb ugyanezt játsza mint mi. Részemről, ebből elég volt. Megnéznék már egy jó kis 4-3-3at vagy 4-1-4-1-et is akár.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Thomas Tuchel

#75 Hozzászólás Szerző: Szabi »

White írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:20
Bandi írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:18
White írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:17

Nem hiszem hogy csak úgy elengedné a Brighton
Ez Potter-en múlik, ha ő azt mondja hogy jönne akkor Boehly-ék kivásárolják őt a szerződéséből, ha 10 millióba kerül akkor is.
Potter is ugyanolyan szárnyvédős ,tologatós , unalmas focit játszik , jönne 3-4 rosszab meccs és mindenki el akarná küldeni
Csak elvitte az Östersundot az EL kieséses szakaszába (amelyik csapat épp most esik ki a svéd masodosztályból), a Brighton pedig a kezei alatt a PL egyik legstabillabb együttese lett. Nélküle már rég kiestek volna.

Nem mondom, hogy életbiztosítás, de a csávó még nem érte el a plafonját és tuti extra motiváció lenne neki, hogy ilyen minőségi kerettel dolgozhat, életében először. Végre nem olyan edző jönne, aki ide-oda kering vetésforgóban a top15 európai klub között. Boehly-éknek nem számít a pénz, ez kiderült ennyi idő alatt is. A kivásárláson nem fog múlni, ha őt akarják.
6+8+5+4+1+1+2+1

cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Thomas Tuchel

#76 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Pityee írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:22
White írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:20
Potter is ugyanolyan szárnyvédős ,tologatós , unalmas focit játszik , jönne 3-4 rosszab meccs és mindenki el akarná küldeni
Bezony, elég volt a 3 védős foshalmazból. Olyan edző jöjjön ide aki rendbe dob egy rendes 4 védős felállást.
A 3 védő is tud utcalány jó és offenzív lenni ha a jàtékosoknak megvan a szerepköre és nem csak rohangálnak mint a fejetlen csirkék…
Szerencsére a keret most 3 és 4 védőre is alkalmas

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#77 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Graham Potter is the early favourite to replace Thomas Tuchel. (via @Matt_Law_DT)

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#78 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Szabi írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:18 Azért tök jó, hogy igazoltunk egy Aubameyangot két évre az ő kifejezett kérésére, erre megéltek közösen egy meccset. :D
Pont ezt akartam írni, de nem akartam megint Aubázni. Ide lett hozva két identitás nélküli ember Tuchel kérésére, erre ajtót mutatnak neki. Ilyenkor a hasonló igazolások értelmetlenek a szememben, legalább annyira, mint olyan tehetségek kiebrudalása, mint Tammy, Billy, de Werner is kitűnő példa.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Thomas Tuchel

#79 Hozzászólás Szerző: Pityee »

White írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:20
Potter is ugyanolyan szárnyvédős ,tologatós , unalmas focit játszik , jönne 3-4 rosszab meccs és mindenki el akarná küldeni
Bezony, elég volt a 3 védős foshalmazból. Olyan edző jöjjön ide aki rendbe dob egy rendes 4 védős felállást.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
White
Hozzászólások: 3442
Csatlakozott: 2011. január 31., hétfő 12:49
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba.
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: Thomas Tuchel

#80 Hozzászólás Szerző: White »

Bandi írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:18
White írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:17
kecske01 írta: 2022. szeptember 7., szerda 11:15 Potter kell más nem jöhet szóba
Nem hiszem hogy csak úgy elengedné a Brighton
Ez Potter-en múlik, ha ő azt mondja hogy jönne akkor Boehly-ék kivásárolják őt a szerződéséből, ha 10 millióba kerül akkor is.
Potter is ugyanolyan szárnyvédős ,tologatós , unalmas focit játszik , jönne 3-4 rosszab meccs és mindenki el akarná küldeni
#OnceABlueAlwaysABlue

Lezárt