Thomas Tuchel

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Amazing24
Hozzászólások: 2488
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Thomas Tuchel

#161 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

3 golig neztem, utana kinyomtam. Nem is az eredmeny frusztralo, hanem az otlettelen, semmi jatekunk. A szarzi kb 2 honappal elottunk jar es kevesebb, mint 2 het mulva kezdunk az Everton ellen, semmi jora nem szamitok.

Boehley fele csapattol sokat vartam, de oriasi csalodas az eddigi munkajuk.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6827
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#162 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Crap írta: 2022. július 24., vasárnap 6:15 Arsenal utáni 4-0 felkészülési meccs után Tuchelnek rendesen kívan a ... És ennek hangot is adott.
- Tuchel on Kounde: There is no update

- Tuchel on lack of goal threat: "We have the same issues because we have the same players."

- Tuchel on Koulibaly performance: " Was the best player on the pitch. On an evening where nothing felt good, this felt good."

- How far off Man City and Liverpool? Tuchel: ״Given our games today we should not mention the two teams in front of us. We got absolutely beaten by a team that does not play Champions League football and is far ahead of us.“

Tuchel: "I saw a team in Arsenal who are mentally committed to a level of exhaustion that we could not match physically and mentally because we have a lot of players who are thinking about leaving and looking at their options."

Full press conference: [from @AdamNewson](https://www.football.london/chelsea-fc/ ... l-24573590)
Abszolút igaza van. Teljes vérfrissítés kellene, nem csoda hogy nem tudunk gólokat rúgni.

Crap
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Thomas Tuchel

#163 Hozzászólás Szerző: Crap »

Arsenal utáni 4-0 felkészülési meccs után Tuchelnek rendesen kívan a ... És ennek hangot is adott.
- Tuchel on Kounde: There is no update

- Tuchel on lack of goal threat: "We have the same issues because we have the same players."

- Tuchel on Koulibaly performance: " Was the best player on the pitch. On an evening where nothing felt good, this felt good."

- How far off Man City and Liverpool? Tuchel: ״Given our games today we should not mention the two teams in front of us. We got absolutely beaten by a team that does not play Champions League football and is far ahead of us.“

Tuchel: "I saw a team in Arsenal who are mentally committed to a level of exhaustion that we could not match physically and mentally because we have a lot of players who are thinking about leaving and looking at their options."

Full press conference: [from @AdamNewson](https://www.football.london/chelsea-fc/ ... l-24573590)

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6827
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#164 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Crap írta: 2022. május 11., szerda 10:13 A csapatnak szabadnapja lett volna, amit Tuchel felülírt és mindenkit berendelt.
Tuchel már nyilatkozott is erről....Elmondása szerint, kiemelte, hogy ez nem büntetés volt, hanem egy szükségszerű lépés, bár egyesek lehet kimondatlanul annak érzik.
Legtöbben egy 30 perces elbeszélgetésre számítottak, de ehelyett tartott egy laza edzést, majd csapat elbeszélgetések , egyéni elbeszélgetések, videózás stb. Tuchel azt nyilatkozta, hogy meglátása szerint mindenki nagyon felelősségteljesen és jól vette ezt, megértették miről van szó... senki nem akart korábban lelépni vagy bármi mást csinálni helyette és stb.

Aki a teljes cikket elolvasná.: https://www.theguardian.com/football/20 ... -air-talks
Nagyon helyes

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Thomas Tuchel

#165 Hozzászólás Szerző: broduer »

Botond9797 írta: 2022. május 11., szerda 9:27
Dante írta: 2022. május 11., szerda 0:17 Emenalo töltötte be utoljára a leírt szerepkört, sport igazgatónak, vagy technikai igazgatónak szokták általában nevezni. Cech valami hasonló lehet most, de hogy valójában mi a feladatköre az rejtély.
Az ötlet jó, a jelölt kérdéses.

Hiddink tanácsadó volt, de neki nem volt szava a végső döntéseknél.
Én is úgy értelmezem, hogy Berhalter kapocs lenne Tuchel és a klubvezetés között. Ha jól tudom, Cech is hasonló szerepkört tölt/ött be, ez akár az ő távozását is előrevetítené, aminek nem örülnék, egyrészt persze a személye, másrészt a Tuchel-lel és a csapattal való jó viszonya miatt. Amúgy én nem találtam erről komolyabb oldalakon infót. Az elgondolásban még lehetne is logika, de Berhalter személye kicsit furcsa lenne. Jelenleg ő az amerikai szöv. kap., előtte a svéd Hammarby és a Columbus Crew edzője volt, tehát az előélete nem feltétlenül mondatja velem azt, hogy éppen őt kellene kinevezni Tuchel fölé.
Igen, kicsit olyan "saját csókos ember" szaga van a dolognak. Amerikai és valószínűleg jóban van Boelhyvel. Ez inkább kapcsolati, mint szakmai döntés lenne.

Crap
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Thomas Tuchel

#166 Hozzászólás Szerző: Crap »

A csapatnak szabadnapja lett volna, amit Tuchel felülírt és mindenkit berendelt.
Tuchel már nyilatkozott is erről....Elmondása szerint, kiemelte, hogy ez nem büntetés volt, hanem egy szükségszerű lépés, bár egyesek lehet kimondatlanul annak érzik.
Legtöbben egy 30 perces elbeszélgetésre számítottak, de ehelyett tartott egy laza edzést, majd csapat elbeszélgetések , egyéni elbeszélgetések, videózás stb. Tuchel azt nyilatkozta, hogy meglátása szerint mindenki nagyon felelősségteljesen és jól vette ezt, megértették miről van szó... senki nem akart korábban lelépni vagy bármi mást csinálni helyette és stb.

Aki a teljes cikket elolvasná.: https://www.theguardian.com/football/20 ... -air-talks

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Thomas Tuchel

#167 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Dante írta: 2022. május 11., szerda 0:17 Emenalo töltötte be utoljára a leírt szerepkört, sport igazgatónak, vagy technikai igazgatónak szokták általában nevezni. Cech valami hasonló lehet most, de hogy valójában mi a feladatköre az rejtély.
Az ötlet jó, a jelölt kérdéses.

Hiddink tanácsadó volt, de neki nem volt szava a végső döntéseknél.
Én is úgy értelmezem, hogy Berhalter kapocs lenne Tuchel és a klubvezetés között. Ha jól tudom, Cech is hasonló szerepkört tölt/ött be, ez akár az ő távozását is előrevetítené, aminek nem örülnék, egyrészt persze a személye, másrészt a Tuchel-lel és a csapattal való jó viszonya miatt. Amúgy én nem találtam erről komolyabb oldalakon infót. Az elgondolásban még lehetne is logika, de Berhalter személye kicsit furcsa lenne. Jelenleg ő az amerikai szöv. kap., előtte a svéd Hammarby és a Columbus Crew edzője volt, tehát az előélete nem feltétlenül mondatja velem azt, hogy éppen őt kellene kinevezni Tuchel fölé.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Thomas Tuchel

#168 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Dante írta: 2022. május 11., szerda 0:17 Emenalo töltötte be utoljára a leírt szerepkört, sport igazgatónak, vagy technikai igazgatónak szokták általában nevezni. Cech valami hasonló lehet most, de hogy valójában mi a feladatköre az rejtély.
Az ötlet jó, a jelölt kérdéses.

Hiddink tanácsadó volt, de neki nem volt szava a végső döntéseknél.
Sőt alapvetően még a sportigazgató és technikai igazgató is 2 külön szerepkör :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Thomas Tuchel

#169 Hozzászólás Szerző: Dante »

Emenalo töltötte be utoljára a leírt szerepkört, sport igazgatónak, vagy technikai igazgatónak szokták általában nevezni. Cech valami hasonló lehet most, de hogy valójában mi a feladatköre az rejtély.
Az ötlet jó, a jelölt kérdéses.

Hiddink tanácsadó volt, de neki nem volt szava a végső döntéseknél.

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Thomas Tuchel

#170 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Annak idejen Hiddink is ehhez hasonlo pozicioba volt a klubnal, nem?

cech19960320
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Thomas Tuchel

#171 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Dízel írta: 2022. május 10., kedd 17:22 Első blikkre ez nem hangzik jól.
Kinek hianyozna egy olyan ember a feje fölé, aki minden lépését követi és magyaráz neki a háttérből és megmondjak mit csinaljon, ha valamit hibázott akkor beszámoljon neki.
Aztan lehet ez csak olyan formalitás, mindenesetre én Tuchel helyébe nem örülnék neki.
Simán lehet, hogy a terv az, hogy ő lenne a felelős azért, hogy Tuchel megkapjon mindenkit akit szeretne és meglegyen a koncepció a csapatnál :D

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3430
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Thomas Tuchel

#172 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Első blikkre ez nem hangzik jól.
Kinek hianyozna egy olyan ember a feje fölé, aki minden lépését követi és magyaráz neki a háttérből és megmondjak mit csinaljon, ha valamit hibázott akkor beszámoljon neki.
Aztan lehet ez csak olyan formalitás, mindenesetre én Tuchel helyébe nem örülnék neki.

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Thomas Tuchel

#173 Hozzászólás Szerző: focimark »

Abszolút semmit nem találtam erről. Egyébként ő az amerikai válogatott szövetségi kapitánya.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4763
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Thomas Tuchel

#174 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

James Lee írta: 2022. május 10., kedd 15:31
Amazing24 írta: 2022. május 10., kedd 14:20 Tobb hiteles forras is azt irja, hogy Boehly szeretne a klubhoz csabitani Gregg Belhatert, aki Tuchel felettese es egyben segitoje lenne.
Jó ez nekünk? Be kell vallanom, fogalmam sincs, ki ez.
+1

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Thomas Tuchel

#175 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Amazing24 írta: 2022. május 10., kedd 14:20 Tobb hiteles forras is azt irja, hogy Boehly szeretne a klubhoz csabitani Gregg Belhatert, aki Tuchel felettese es egyben segitoje lenne.
Jó ez nekünk? Be kell vallanom, fogalmam sincs, ki ez.

Amazing24
Hozzászólások: 2488
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Thomas Tuchel

#176 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Tobb hiteles forras is azt irja, hogy Boehly szeretne a klubhoz csabitani Gregg Belhatert, aki Tuchel felettese es egyben segitoje lenne.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4763
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Thomas Tuchel

#177 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

8)
emsanya írta: 2022. május 9., hétfő 16:51 Todd Boehly is expected to reassure #Chelsea head coach Thomas Tuchel that he will receive the support and backing of the club’s incoming new owners.

Boehly is believed to be ready to make significant funds available for transfers. Granovskaia has started making plans for Chelsea’s summer business with Cech and Tuchel.

{The Telegraph}


Jol hangzik.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Thomas Tuchel

#178 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Todd Boehly is expected to reassure #Chelsea head coach Thomas Tuchel that he will receive the support and backing of the club’s incoming new owners.

Boehly is believed to be ready to make significant funds available for transfers. Granovskaia has started making plans for Chelsea’s summer business with Cech and Tuchel.

{The Telegraph}


Jol hangzik.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Thomas Tuchel

#179 Hozzászólás Szerző: emsanya »

James nem birja végig játszani egyelöre wingbackben a meccseket, a szezonbeli két komolyabb sérülés után most fokozatosan vezetik vissza.

Tegnap ezt mondta Tuchel a sajtotájékoztaton azért játszik egyelőre James hátrébb mert kevesebbet kell futnia azon a poszton.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Thomas Tuchel

#180 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

BlueBlood1993 írta: 2022. április 21., csütörtök 11:23 Ha jó meccsek után éltetjük, most vegyük egy kicsit elő...

-Minek játszik ez a semmirekellő hálátlan dán puhapöcs, amikor egyrészt egy kalap szar, másrészt úgyis eligazol? Megjegyzem az ő helyében nagyon összekapnám magam a szezon hátralevő részére, mert én így a bőrszalonna helyében fix nem vinném el, ez megye 2 szint, amit művel...mikor lesz végre Silva helyett valakink?
-A balga belga játszatását egy fokkal jobban megértem, mert érte legalább pénzt látunk, de lassan ez a top 4-be fog kerülni, ami sokkal nagyobb anyagi és presztízs bukta lesz...gyakorlatilag fix 10 emberrel kezdünk.
-James Vini ellen játszatása tök jó volt, de az akkor kellett és kész. Most miért rakjuk ki a futni nem tudó Azpit szélre? Érdekes módon miután a 3. gól után kiment James a szélre, feljavult a játékunk (csak akkor már beállt bekkelni a szarzi).
-Kanté sürgősen kapjon pár hét pihenőt, egy egyeneset nem tud a labdába rúgni még is folyamatosan kezd.
-Chaloban miért nem kap esélyt? Volt pár gyengébb meccse, de amit a dán művel, azt látatlanban felülmúlja...

Azért 2 pozitívum:

-Werner nagyon feljavult, isten ments, hogy elengedjük.
-RLC tudja azt, mint Jorginho (labdabiztos), de tud cselezni és előre passzolni is (sajnos lőni nem), ő mindenképp pozitívum. RLC-Kova jelenleg akiknek kéne kezdenie.
Szerintem hibás döntés volt még Alonso játszatása is, Saka megette vacsorára. Tudom, nincs igazi bal szárnyvédő alternatíva de szvsz még Azpi ott játszatása is jobb húzás lett volna, vagy akár James is játszhatott volna ott, Azpi középen és RLC a jobb oldalon.

Ami Lukaku-t illeti, jelenleg nem látom jövőjét nálunk (ha Tuchel marad), persze, ahogy Werner-nél is, nála is elég lenne 2-3 jó meccs, hogy másképpen vélekedjen róla a közvélemény. Werner esetében is kicsi a minta, volt 2-3 jó mérkőzése most sorozatban és tény, hogy személyisége miatt inkább elnézem az ő szenvedését, mint belga kollégájáét, de ahhoz, hogy a német maradása mellett érveljek, még szükség lenne 5-6 jó meccsre sorozatban. Én bevallom, nagyon bíztam Lukaku-ban, mielőtt idehoztuk, mára szerintem jogosan merül fel a kérdés, hogy Mount és Havertz mellé érdemes-e valakit megtartani a Lukaku/Ziyech/Puli/Werner négyesből vagy a nyilvánvalóan irreális "nagytakarítás" lenne a jó megoldás új arcok érkezésével?

Egy topkategóriás és sokoldalú középhátvéd és minimum egy védekező középpályás mindenképpen kell a nyáron. Rüdi és Silva a két topcsapat szintű középső védőnk, előbbi maradása ugye továbbra is kérdéses, utóbbi 38 lesz jövőre, jó, ha a meccsek felén játszani tud a jövő idényben. Kanté ugyanez, szét lett hajtva a kis francia, év végén Világbajnokság, válogatottja egyik alapembere, az ő esetében várható és érthető is az egyre gyakoribb formaingadozás. Jorgi szerintem tavaly ki lett maxolva, Saúl mehet vissza, Kova jövőre szvsz még inkább kirobbanthatatlan lesz, mellette RLC opció lehet, valamint Gallagher is számításba jöhet, de szvsz kellene egy olyan ember, aki Kanté szinten szűr és emellett a levegőben sem nyomják el, jó mélységi irányító skill-ekkel, labdabiztos, és esetleg még vezéregyéniség is. (Rice...)
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Lezárt