Maurizio Sarri

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Maurizio Sarri

#101 Hozzászólás Szerző: focimark »

Positive meeting today. Chelsea are ready to release Sarri. His agent Ramadani has left London already.
{AlfredoPedulla}

cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Maurizio Sarri

#102 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Én sem kötekedésből írtam :D csak leírtam hogy én hogy tudom, de ez nem jelenti azt, hogy ez 100% :D

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Maurizio Sarri

#103 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Nem tudom, tényleg nem szorszalhasogatas akart lenni, de ahogy a manager is mást jelent a gyakorlatban mint a head coach, úgy ez is más lehet. :|

cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Maurizio Sarri

#104 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

AwayRoller írta:
kazomester írta:
AwayRoller írta: A reális pozitívum számomra az lenne, ha valóban Cech lenne a DoF.
Nem kötekedésből, de vele kapcsolatban Sporting Director-t emlegetnek. Na most lehet, hogy a 2 ugyanazt akarja jelenteni a drága mindenható Einstein-eink szemében, de könnyen lehet, hogy az nem lenne annyira gyakorlatias poszt, mint egy DOF. Lehet csak játék a szavakkal, lehet vmi más.
Értem, köszi a korrekciót :wink: Általánosítom: reális pozitívum lenne, ha a boardunk pozícióit elkezdenénk feltöltögetni saját ex-játékosokkal, akik értenek a focihoz és szerencsés véletlenek esetén az új feladatkörüket is jól ellátják.
Egyébiránt szerintem a pozíció mindkét megnevezés esetén ugyanaz, maximum minimális különbségekkel. Vnnak országok ahol a sportigazgató, máshol a "futballigazgató" kifejezés a gyakoribb, de tudtommal általában szinonímaként használják

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Maurizio Sarri

#105 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

kazomester írta:
AwayRoller írta: A reális pozitívum számomra az lenne, ha valóban Cech lenne a DoF.
Nem kötekedésből, de vele kapcsolatban Sporting Director-t emlegetnek. Na most lehet, hogy a 2 ugyanazt akarja jelenteni a drága mindenható Einstein-eink szemében, de könnyen lehet, hogy az nem lenne annyira gyakorlatias poszt, mint egy DOF. Lehet csak játék a szavakkal, lehet vmi más.
Értem, köszi a korrekciót :wink: Általánosítom: reális pozitívum lenne, ha a boardunk pozícióit elkezdenénk feltöltögetni saját ex-játékosokkal, akik értenek a focihoz és szerencsés véletlenek esetén az új feladatkörüket is jól ellátják.

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Maurizio Sarri

#106 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Maurizio Sarri’s representative Alessandro Pellegrini has joined influential agent Fali Ramadani in London to hold talks with Chelsea on Friday over the coach’s future at Stamford Bridge.

Sarri is tempted by a move to Juventus.

- Evening Standard

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Maurizio Sarri

#107 Hozzászólás Szerző: kazomester »

AwayRoller írta: A reális pozitívum számomra az lenne, ha valóban Cech lenne a DoF.
Nem kötekedésből, de vele kapcsolatban Sporting Director-t emlegetnek. Na most lehet, hogy a 2 ugyanazt akarja jelenteni a drága mindenható Einstein-eink szemében, de könnyen lehet, hogy az nem lenne annyira gyakorlatias poszt, mint egy DOF. Lehet csak játék a szavakkal, lehet vmi más.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Maurizio Sarri

#108 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Kösz Megyó a részletes leírást.

A csapat háttérügyeiben és abban, hogy a játékosaink(sokszor hiányzó) mentális képességei számítanak elsősorban, egyetértek. Ellenben én úgy látom, hogy ez a felfordulás lenne a megfelelő alkalom, hogy végre fenekestől fel legyen forgatva minden.

Lampsot gondolom amiatt emelted ki, mert számodra ő lenne a leginkább megfelelő jelölt és kb. mindenkiből örömet váltana ki a kinevezése. Én sem vagyok meggyőződve arról, hogy a semmirekellő játékosaink jobban tisztelnék őt vagy egy másik legendánkat, de talán a semmirekellő boardunk igen. Ez már egy "it's something" pillanat lenne az Abra érás történelmünkben.
Megyó írta:Mindegy, már látszik, hogy Sarri el fog menni és az is, hogy nem idén nyáron fogjuk megvenni Dybalat+Griezmannt.
Ez elég jó összefoglalás volt a jelenlegi helyzetre. A legjobb játékosunk lelép. Nem igazolhatunk, emiatt és a konzervatív szemlélet miatt valószínűleg a selejt is marad még egy évet. Sarri feltehetően megy, hogy most önszántából vagy épp találkoznak az érdekek kb. lényegtelen. A reális pozitívum számomra az lenne, ha valóban Cech lenne a DoF. Azzal valami kezdetét venné, valami nagyon hosszú, de legalább focihoz értő és csapathoz kötődő emberkék is beleütnék az orrukat a kotyvasztásba. Nem lesz belőle arany, de hátha kevésbé lesz büdös legalább.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Maurizio Sarri

#109 Hozzászólás Szerző: Bubi »

http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Maurizio Sarri

#110 Hozzászólás Szerző: Megyó »

AwayRoller írta:
Megyó írta: 2. Épp ezért kelle maradnia Sarrinak és végre egy nem egy emberes támadójátékot felépiteni, ugyanis ez szánalmas ilyen szinten. Ha nincs Hazard kb nincs csel, nincs gól.

Ha nem jön nagy név Hazard helyett és Sarrit is elküldjük, akkor borzalmas évünk lesz, bárki is legyen az edző.
Ezt a pontot és a következtetést nem igazán értem.
- Miért érv a nem egy emberre épülő támadójáték mellett Sarri maradása? Itt van egy éve, a támadójátékunk mégis egész évben Hazardon alapult/az ő formájától függött.
- Miért lenne kevésbé borzalmas a Hazard nélküli első év, ha Sarri marad az edző?

A tisztázást előre is köszi.
Igen. Szóval arra gondoltam, tegyük fel, hogy esedékes lesz a bann/amúgy sem vennénk lófaszt sem két forgatókönyv játszik, akkor marad ilyesmi a keretünk. Megoldás? --> Nyilván a kölcsön adott játékosok és a fiatalok jöhetnek számitásba. Szerintem mindegy milyen formában állitjuk ki a kezdő 11-et (nyilván most nem arra gondolok, hogy legyen Kepa a csatár), alapvetően a játékosok mentalitása, tudása, motivációja stb lesz a mérvadó. Sarri itt van egy éve, elkezdett valamit. Nyilván nem egy olyan lépése (rögeszméje) volt, ami érthetetlen és idegesitő, de összességében a lehetőségekhez mérten jó volt az idény. Vélhetően, ha folytatná a munkát, akkor még jobb lenne és vélhetően, ha Lampard lenne az edző, akkor ő megint a 0-ról kezdené. Ez a teóriám.
Indokok: ezeknek semmit nem számit majd, hogy Lampard ki volt. Őszintén, eddig játszottak ahogy, de most, majd minden megváltozik, mert Lampard egy volt legenda? Nem hiszek ebben. Ráadásul
a renoméja megcsorbul, ha futunk egy jó szar évet.
Mindegy, már látszik, hogy Sarri el fog menni és az is, hogy nem idén nyáron fogjuk megvenni Dybalat+Griezmannt.
Igazából értelmetlen foglalkozni a csapat háttérügyeivel már jó pár éve, mert olyan, mint a magyar politka. Egy kutyakomédia és mindenféle racionalitást mellőz, hogy pár hazug gané lenyulhasson a háttérben egy rakás pénzt.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Maurizio Sarri

#111 Hozzászólás Szerző: kazomester »


Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Maurizio Sarri

#112 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Gaba írta:Maurizio Sarri's agent, Ramadani will meet Chelsea management to negotiate him signing with Juventus.

Ramadani will leave for London in a few hours.

The goal is to study an exit strategy that can please everyone.

The final decision will arise from this meeting.

- Di Marzio
Na még a végén kiderül, hogy ő akar magától elmenni és a vezetőség ki sem akarja rúgni őt :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Maurizio Sarri

#113 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Maurizio Sarri's agent, Ramadani will meet Chelsea management to negotiate him signing with Juventus.

Ramadani will leave for London in a few hours.

The goal is to study an exit strategy that can please everyone.

The final decision will arise from this meeting.

- Di Marzio

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Maurizio Sarri

#114 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Megyó írta: 2. Épp ezért kelle maradnia Sarrinak és végre egy nem egy emberes támadójátékot felépiteni, ugyanis ez szánalmas ilyen szinten. Ha nincs Hazard kb nincs csel, nincs gól.

Ha nem jön nagy név Hazard helyett és Sarrit is elküldjük, akkor borzalmas évünk lesz, bárki is legyen az edző.
Ezt a pontot és a következtetést nem igazán értem.
- Miért érv a nem egy emberre épülő támadójáték mellett Sarri maradása? Itt van egy éve, a támadójátékunk mégis egész évben Hazardon alapult/az ő formájától függött.
- Miért lenne kevésbé borzalmas a Hazard nélküli első év, ha Sarri marad az edző?

A tisztázást előre is köszi.

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Maurizio Sarri

#115 Hozzászólás Szerző: Chucky »

Gondoltam én is leírom a véleményem, de találtam egy hozzászólást, ami tulajdonképpen olyan, mintha az én gondolataim lennének:

"A győzelem és a hurráhangulat ellenére a véleményem továbbra sem változott összességében. Főleg azért, mert egyre inkább valósnak tűnik, hogy lenyeljük a bant és Hazard pedig lelép. Ergo igazolások nélkül, a fiatalokra építve kellene összehozni valamit, ahol az elvárásoknak kb a felsőházas végzés és a jobb esetben EL indulás kellene, hogy célként lebegjen a szemünk előtt. (amúgy eléggé felmerül a kérdés, hogy ha Hazard távozási szándéka és a mi szándékaink vele is összevágnak, még ha bíztunk is a ban eltörlésében, vajon miért erőltettük ennyire a BL indulást? Jelen pillanatban a csoportkör túlélése is eredménynek tűnhet)

Leírtam már párszor, tekintetve véve a klub mindenféle (anyagi, tulajdonosi, stb) helyzetét, szvsz két út van előttünk, abból én arra szavaznék, hogy az akadémiára, a fiatalokra építve kezdjünk neki a jövőnek, egy olyan DoF-fal, és olyan edzővel, akik ehhez nem csak, hogy értenek, de jók is benne. Mislintat+Rangnick, ten Hag vagy Favre, aztán hojrá. Üdvözölném, ha Cech visszatérne - akár DoF-ként -, de egy nulláról kezdő DoF, Sarrival, a jelen stábgondolkodással és lehetőségekkel, szerintem nagy vonalakban alkalmatlan a feladatra. Ujjá kell képezni a Chelseat, ez nem lehet kérdés, új alapokra helyezni, és remélni, hogy a már bezsákolt és bezsákolandó 30+-os játékosok legkésőbb a szezon második felére már csak padra férnek oda.

Más kérdés persze, hogy ez ilyen álomvilág kategória, és magam sem hiszem, hogy megtörténik. Lesz ebból az egészből egyfajta beteg hibrid, ehhez pedig - sajnos - kb lényegtelen, ki lesz az edző. Akár Sarri is. Én nem látom benne az előrelépést, de jelen pillanatban a klubban sem igazán, az meg már szimbiózis.

Kicsit olyan, mintha a klub, Abra, board félne meghozni stratégiai döntéseket, amik pedig egyébként nem nagyon tűrnének halasztást, ha vissza akarunk kerülni a közvetlen elitbe, nem csak kullogni mögötte. Kenegetjük a szart szarral, rátesszük a büdösre a fedőbüdöset, és reménykedünk, hogy már emellé senki nem fingik be a liftbe. Annak ellenére, hogy eredményekben Sarri kimaxolta a szezont, aki nézett is, nem csak látott, annak nyilvánvalónak kell lenni, hogy Sarri, a maga begyöpösödött, avíttas, makacs gondolkodásával és a szűk kerettel nem tud együtt dolgozni, mert a két dolog, az elképzelés és a keret legjobb esetben is csak egy erős közepesre futja együtt. Márpedig, igazolni nem fogunk tudni. Nem látom, nekünk ez miért és hogyan lehet jó folytatni ebben a formában, de mégis ez körvonalazódik a horizonton. Szerintem hasznosabb lenne egy váltás, visszakettő-padlógáz, mint ez, hogy harmadikban 28kmh-val csorgunk, miközben a motor meg lefulladni látszik. Nem az a kérdés, hogy meg kell-e hozni ezt a döntést, hanem, hogy mikor. A ban jó alkalmat adna most erre. De, egyelőre úgy tűnik, nem használjuk ki, és a lassan járj, tovább érsz-re teszünk voksot. Ami azért kár, mert az élsportban ez ritkán jön be."

Igen, én azt sem akartam, hogy ő legyen az edző. Miért? Mert az ő taktikájához ez a keret nem jó. Persze lehet itt mondani, hogy nem kapott meg embereket, de aki azt hitte, hogy itt majd 3-400 millát elkölt a vezetőség, az egy álomvilágban él! Ezt a csapatot át kell építeni teljesen! Vezetőséget, játékosokat, edzőt. És ha már BAN lesz, akkor itt van rá az alkalom. De ha most nem lépünk akkor a szart fogjuk magunk előtt tolni egy gödörig, csak a baj az, hogy a lendülettől bele is esünk..........

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Maurizio Sarri

#116 Hozzászólás Szerző: Megyó »

1. Szerintem Hazard kiválása nagy érvágás lenne, ha folytatnák azt a "majd lesz valahogy" taktikát, amit 5 éve teszünk.
2. Épp ezért kelle maradnia Sarrinak és végre egy nem egy emberes támadójátékot felépiteni, ugyanis ez szánalmas ilyen szinten. Ha nincs Hazard kb nincs csel, nincs gól.

Ha nem jön nagy név Hazard helyett és Sarrit is elküldjük, akkor borzalmas évünk lesz, bárki is legyen az edző.
Őszintén, egy kibaszott csatárunk nincs, akire úgy lehetne alapozni, hogy mondjuk 2 meccs / 1 gól.

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Maurizio Sarri

#117 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Azert amik felvetelek keszultek a meccs utan a palyan az oltozoben szamomra egyertelmu, hogy szeretik Sarrit es szimpi nekik, az hogy 1 olasz 1 brazil meg 1 argentin aki koztudottan bolond osszeugrik edzesen es kulonbozo gesztusokkal fejezik ki ezt, teljesen normalis, tegnap Luiz meg Higuain mar egymast puszilgattak es az argentin se tunt sertodottnek, kb ugy unnepelt a tobbiekkel mint aki lott volna egy mesterharmast a dontoben :lol:

SZAMOMRA ez a szezon pozitiv csalodas lett a vegere, azert voltak jo csapatok ebben a sorozatban es sokszor mi se a full kezdonkkel alltunk ki es a rangadokat figyelembe veve tukorsiman nyertuk ezt a kupat meg ha csak a masodik szamu sorozat is. Na jo a Frankfurt nem volt sima.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Maurizio Sarri

#118 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Kép

Maurizio Sarri a szerda esti Európa-liga-győzelmet megelőzően csak egyetlen trófeát nyert az edzői pályafutása során: 2003-ban az olasz negyedosztályú csapatok számára kiírt kupát emelhette a magasba

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Maurizio Sarri

#119 Hozzászólás Szerző: Pityee »

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ep-2703155" onclick="window.open(this.href);return false;

Köszönjük neki az EL győzelmet, meg a BL helyet! Mostmár nyugodt szívvel mehet a juvehoz.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Maurizio Sarri

#120 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Frankie1986 írta:Megvan az Olasz első trófeája. :)
Nagyon örülök neki, megérdemelte. Ha távozik, legalább nem volt hiába.

Lezárt