Maurizio Sarri

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
becus3
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2014. szeptember 13., szombat 16:43
Kedvenc játékos: oscar
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Maurizio Sarri

#361 Hozzászólás Szerző: becus3 »

AwayRoller írta:Nem vagyok se fizio, se edző, de... Esetleg nem kéne mérlegelni, hogy valaki a saját 60%-os kondijával nem hasznosabb-e a csapat számára, mint más a 100%-al?

Azt már csak halkan merem megkérdezni, hogy az illető szervezete hogyan szokjon a 90 perchez, ha hónapok óta 30ra van használva?
Ezt úgye nem mondod komolyan?

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3468
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Maurizio Sarri

#362 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Én még ezek után is megadnám neki a lehetőséget, ha tudnám 100%-ra, hogy most nyáron igazolhatunk és igazolunk is 2-3 minőségi embert. De így, hogy erre kb semmi esély, sarri nem változtat semmin, új emberei nem lesznek (igazából régiek se, ha elmegy hazard), így semmi értelme. Jövőre ugyan ezzel a kerettel ugyan ezt fogjuk járszani, mindenki 1 évvel idősebb lesz és kétlem, hogy nyáron mindenki elsajátítaná a sarriball fortélyait.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Maurizio Sarri

#363 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

"We played probably the best 45 minutes of the season then suddenly, at the beginning of the second half, we stopped playing. I don’t know why,” the Chelsea head coach said.

Nem első a szezonban, hogy nyíltan kimondja, hogy fogalma sincs mi történik. Ráadásul, ha ez volt a legjobb első félidős performansz(0-0 egy olyan everton ellen, amely évek óta nem vert meg top6 csapatot), akkor félidőben mégis milyen motiváló dumát tud lökni, amitől a saját megfogalmazása szerint "stopped playing"

Nem értem, hogy lehet még védeni... Történelmi alázásokat kap vele a csapat, idén kb legszarabb az idegenbeli mérlegünk, és folyamatosan látható, amit szóban is megerősít, hogy fingja sincs az egészről.

Ez a csávó kuka, nálam lassan Scolarinál és FSWnél is haszontalanabb

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6796
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Maurizio Sarri

#364 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Srácok, ha eddig nem rúgták ki, akkor erre a pár fordulóra már nem is fogják... felesleges bizakodni, én már feladtam :roll:
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Apinho
Hozzászólások: 1152
Csatlakozott: 2016. szeptember 17., szombat 12:21
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Maurizio Sarri

#365 Hozzászólás Szerző: Apinho »

Valóban, máshol is írják: "Chelsea could sack manager Maurizio Sarri during the international break following Sunday's defeat to Everton. (Express)" Ezt a Sky Sport-ról másoltam, tehát ők is átvették. Istenem de jó lenne, ha így lenne. Valaminek muszáj már változni. Akkor kezdjünk ezzel.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Maurizio Sarri

#366 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

kecske01 írta:Mik a hirek igy a nemzetkozi sajtoban? Van szo menesztesrol? Azt latom Alonsot betalaltak nagyon mindenhol most, mondjuk joggal.
Én ezzel találkoztam.
http://www.fociclub.hu/2019/03/18/fonto ... -sajtohir/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Maurizio Sarri

#367 Hozzászólás Szerző: emsanya »

kecske01 írta:Mik a hirek igy a nemzetkozi sajtoban? Van szo menesztesrol? Azt latom Alonsot betalaltak nagyon mindenhol most, mondjuk joggal.
Sajnos semmi ilyesmi. A romát irták pár napja hogy várják Sarrit de ők is max a szezon végén. Úgyse küldik.el idén sztem ha minden meccsen kikapnánk akkor se. Vezetőség kedveli, nem ugat az egy jó pont nekik.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6796
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Maurizio Sarri

#368 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kecske01 írta:Mik a hirek igy a nemzetkozi sajtoban? Van szo menesztesrol? Azt latom Alonsot betalaltak nagyon mindenhol most, mondjuk joggal.
Én mostmár egész biztos vagyok benne, hogy a szezon végéig Sarri marad az edző. Aztán ha esetleg nem lesz meg a BL hely, akkor kirúgják.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6968
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Maurizio Sarri

#369 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Mik a hirek igy a nemzetkozi sajtoban? Van szo menesztesrol? Azt latom Alonsot betalaltak nagyon mindenhol most, mondjuk joggal.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Maurizio Sarri

#370 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Azért Pep üzemszerüen hozza a bajnoki címeket mindenhol, az se rossz. Látjuk azota a bayernt, rájuk ez sem igaz már. És igen sok játékost megkap, de ez se garancis semmire, lásd Mancini féle city.

A BL persze ezeknél a klubboknál a főcél, de az mindig lutri, bármennyi pénzed van (psg). Vagy a real megnyerte háromszor, mégse mondja senki hogy Zidane a világ legjobb edzője, sőt.

Sarri egy lebutitott Pep, szarabb álománnyal.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Maurizio Sarri

#371 Hozzászólás Szerző: Dante »

Николаевич írta:Azert ez igy baromi egyoldalu,. Pep-nek a barcelonai karrier es a katalan szarmazas miatt talcan jott a lehetoseg 37 evesen hogy atvegye a Barcelonat es a Ronaldinho-Eto'o-Deco-fele "kutyautoket" olyan nimandokra cserelhette mint a karrierje csucsara ero Xavi, Iniesta, Messi, Pique. Sarri ennyi idosen epp a masodik csapatat vitte fel az olasz hatodosztalybol az otodikbe, ami azert baromira respektalando. Hollandiaban vagy Nemetorszagban azt mondod oke, de segg szegeny Del-Olasz felprofi csapatokkal 5 osztalyt ugrani 10-15 ev alatt nem akarmilyen teljesitmeny.

Valoban nagy koponya Pep, de 2011 ota nem jutott BL-donto kozelebe se a a Bayern-Barca-City trioval pedig ezt varjak tole. Raadasul hatalmas pofonokat kapott az utobbi evekben Jupp-tol, Klopp-tol, Allegrit-tol Azt meg baromira megneznem hogy milyen zsenialis huzassal rukkol elo amikor nem a sokszoros BL- es Libertadores kupagyoztes Danilo lenne a harmadik szamu jobbhatvedje amikor pihentetni kell a hetkozi BL-meccsre hanem olyan jatekosokkal kene dogoznia mint Zappacosta, Barkley, Giroud..Persze ez az eletben is igy van, valaki beleszuletik a tutiba valaki meg melyrol dolgozza fel magat, de en meg hagynek Sarri-nak egy szezont.
Persze hogy egyoldalú, Sarri sosem focizott semmilyen szinten, Pep pedig ennek köszönhetően is lehetett a Barca edzője, de ahogy Sarri alsóbb ligás győzelmei, úgy Pep eredményei sem csak úgy maguktól lettek-jöttek. Az, hogy kikkel dolgozhatott szerintem ebben a témában teljesen irreleváns, olyan játékosokat épített fel ott, mint Busquets, Pique, vagy Pedro, de amikor továbbállt, akkor más embereket keresett, nem úgy mint Sarri, aki teljesen rugalmatlan ebben a tekintetben is. Nyilvánvaló, hogy a "nem kell senki / nem menedzser, csak edző vagyok" szövegek nem igaz kijelentések, csak diplomatikusak. Ha tehetné akkor ahhoz a nem működő taktikához szerződtetne még több játékost, akiket ismer és nem látná be, hogy a taktika halott az emberei pedig kevesek Angliába.

Ne érts félre, nem szeretem sem Pep-et, sem a fociját, de nem kérdés, hogy Sarri hozzá képest amatőr -a jobb játékosállományt, körülményeket tekintetbe véve is. A katalán képes kihozni a legtöbbet, legjobbat a játékosaiból és több utat is lát a győzelem eléréséhez.
A hozzászólásod második fele 100%-ig igaz, az elvárásokhoz képest alulteljesít Guardiola, de a Sarri-val való összevetésen nem változtat, sőt. Az olasznak nem sok esélye marad a BL-ben bizonyítani és csak álmodozik az indulásról, eközben Pep-től és az aktuális csapatától a győzelem az elvárás.


Nem az edzőkérdés a legnagyobb gondunk, de megoldatlan problémának veszem egy olyan szezonban, amikor lenne lehetőség a megújulásra, átalakulásra. Sok esetben bizonyítja az alkalmatlanságát ezen a szinten.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Maurizio Sarri

#372 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Dante írta:Nem értem amúgy, amikor Sarri-t Pep-hez hasonlítják. A katalán minden téren jobb edző, tuti, hogy egy diktátor, biztos, hogy jó pár játékossal kib.szott már ő is, de van jobb megoldása. Taktikailag felkészültebb, 4-5 rendszert is alkalmaz, sokkal több játékost használ és nagy részük fiatal. Persze azokkal is dolgozik, akikkel akar, de ha Sarri-n múlna, akkor a nápolyi kezdőt hozná ide és azzal próbálkozna, teljesen sikertelenül.
Azert ez igy baromi egyoldalu,. Pep-nek a barcelonai karrier es a katalan szarmazas miatt talcan jott a lehetoseg 37 evesen hogy atvegye a Barcelonat es a Ronaldinho-Eto'o-Deco-fele "kutyautoket" olyan nimandokra cserelhette mint a karrierje csucsara ero Xavi, Iniesta, Messi, Pique. Sarri ennyi idosen epp a masodik csapatat vitte fel az olasz hatodosztalybol az otodikbe, ami azert baromira respektalando. Hollandiaban vagy Nemetorszagban azt mondod oke, de segg szegeny Del-Olasz felprofi csapatokkal 5 osztalyt ugrani 10-15 ev alatt nem akarmilyen teljesitmeny.

Valoban nagy koponya Pep, de 2011 ota nem jutott BL-donto kozelebe se a a Bayern-Barca-City trioval pedig ezt varjak tole. Raadasul hatalmas pofonokat kapott az utobbi evekben Jupp-tol, Klopp-tol, Allegrit-tol Azt meg baromira megneznem hogy milyen zsenialis huzassal rukkol elo amikor nem a sokszoros BL- es Libertadores kupagyoztes Danilo lenne a harmadik szamu jobbhatvedje amikor pihentetni kell a hetkozi BL-meccsre hanem olyan jatekosokkal kene dogoznia mint Zappacosta, Barkley, Giroud..Persze ez az eletben is igy van, valaki beleszuletik a tutiba valaki meg melyrol dolgozza fel magat, de en meg hagynek Sarri-nak egy szezont.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Maurizio Sarri

#373 Hozzászólás Szerző: Dante »

kecske01 írta:
Dante írta:Nem értem amúgy, amikor Sarri-t Pep-hez hasonlítják. A katalán minden téren jobb edző, tuti, hogy egy diktátor, biztos, hogy jó pár játékossal kib.szott már ő is, de van jobb megoldása. Taktikailag felkészültebb, 4-5 rendszert is alkalmaz, sokkal több játékost használ és nagy részük fiatal. Persze azokkal is dolgozik, akikkel akar, de ha Sarri-n múlna, akkor a nápolyi kezdőt hozná ide és azzal próbálkozna, teljesen sikertelenül.
https://youtu.be/4ufbyxCxmCk
Ismerem, hibátlan reklám volt ez neki és a klubnak is. :)

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6968
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Maurizio Sarri

#374 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Dante írta:Nem értem amúgy, amikor Sarri-t Pep-hez hasonlítják. A katalán minden téren jobb edző, tuti, hogy egy diktátor, biztos, hogy jó pár játékossal kib.szott már ő is, de van jobb megoldása. Taktikailag felkészültebb, 4-5 rendszert is alkalmaz, sokkal több játékost használ és nagy részük fiatal. Persze azokkal is dolgozik, akikkel akar, de ha Sarri-n múlna, akkor a nápolyi kezdőt hozná ide és azzal próbálkozna, teljesen sikertelenül.
https://youtu.be/4ufbyxCxmCk

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6481
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Maurizio Sarri

#375 Hozzászólás Szerző: Dante »

Nem értem amúgy, amikor Sarri-t Pep-hez hasonlítják. A katalán minden téren jobb edző, tuti, hogy egy diktátor, biztos, hogy jó pár játékossal kib.szott már ő is, de van jobb megoldása. Taktikailag felkészültebb, 4-5 rendszert is alkalmaz, sokkal több játékost használ és nagy részük fiatal. Persze azokkal is dolgozik, akikkel akar, de ha Sarri-n múlna, akkor a nápolyi kezdőt hozná ide és azzal próbálkozna, teljesen sikertelenül.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6796
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Maurizio Sarri

#376 Hozzászólás Szerző: Pityee »

AwayRoller írta:Szerintem nem a filozófiája a hibás(Guard is top4ben végzett), hanem a makacsság.

Anno a 4-4-2je a serie A-ba jutva nem működött és előszedte ezt a registas 433at. Most a plben ez láthatóan döglött, erre kijelenti, hogy ezzel akar sikeres lenni, nem fog változtatni és rendre elhangzik, hogy a játékosok nem hajtják kellőképp végre amit kell.

Nem védem ezt a semmirekellő bandát sem, de szerintem a top szintű edzőséghez hozzátartozik, hogy a repertoárod nem egyetlen formáció használatából áll. Bocsánat, ne legyek túl kegyetlen, néha változat, hogy a kapuratörőbb Pedro vagy a visszatáncoló Vili kezd, csak ez baromi kevés, amikor egy ideje nincs védelmünk és középpályás védekezésünk.
Nem kell messzire mennünk, hogy lássunk egy hasonlóságot. Anno Conte is egy nagy taktika és formáció váltás után tudott csak valamit elérni a PL-ben. Én próbálom megkedvelni Sarrit és elfogadni a filozofiáját, de ilyen rohadt makacs és vak emberket nagyon nehéz.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4828
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Maurizio Sarri

#377 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Szerintem nem a filozófiája a hibás(Guard is top4ben végzett), hanem a makacsság.

Anno a 4-4-2je a serie A-ba jutva nem működött és előszedte ezt a registas 433at. Most a plben ez láthatóan döglött, erre kijelenti, hogy ezzel akar sikeres lenni, nem fog változtatni és rendre elhangzik, hogy a játékosok nem hajtják kellőképp végre amit kell.

Nem védem ezt a semmirekellő bandát sem, de szerintem a top szintű edzőséghez hozzátartozik, hogy a repertoárod nem egyetlen formáció használatából áll. Bocsánat, ne legyek túl kegyetlen, néha változat, hogy a kapuratörőbb Pedro vagy a visszatáncoló Vili kezd, csak ez baromi kevés, amikor egy ideje nincs védelmünk és középpályás védekezésünk.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Maurizio Sarri

#378 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Akik védik azok szerint ez a "korszerű foci", a jövő. Csak hogy kéne még igazolnia, mert a keret nagy része alkalmatlan erre a valamire. És egyelőre lóg a levegőben hogy nem igazolhatunk, szoval teljes zsákutca az ember.

Én egyébként elfogadnám, hogy akkor őt azért hoztuk mert hogy látványos, kispasszos focit játszunk vele és az eredmény másodlagos. Mert valljuk be, full eredménytelen a csávó, soha életében nem nyert semmit, alacsonyabb osztályokban dolgozott. De ezzel se lenne baj, ha valóban látványos focit játszanánk és úgy kapnák ki mondjuk 4-2-re vagy 6-3-ra, támadnánk végig, sok gólváltás stb. Élvezhető meccsek lehetnének, a helyezés meg lenne ami lenne. De ez a rengeteg oldalpassz és kockázat mentes támadások sokszor inkább unalmasak. Felállt fal ellen kézilabdázunk.

Meg persze lehetne többet foglalkoztatni ezesetben a fiatalokat, de ez meg a másik amiről Sarri híres, utál rotálni vagy szarul csinálja (már lefutott meccsen Hazardt és Kantét cseréli be).

Az a baj semmi bíztatót nem látni a jövőt illetően pláne ha jön a transzfer kizárás és marad Sarri. A többi csapat erősödik, fejlödik nálunk meg arrol fog szólni a szezon hogy Barkleyt meg a hozzá hasonlokat hogyan tanítsa meg erre a Sarriballra vagy mire.

paliczandras
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2012. május 13., vasárnap 18:10
Kedvenc játékos: lampard
Kedvenc exjátékos: ballack

Re: Maurizio Sarri

#379 Hozzászólás Szerző: paliczandras »

Én komolyan nem értem azokat, akik még védik Sarrit.

Persze a keretben egy-két játékossal is vannak gondok, de ezt a teljesítményt 10 évvel ezelőtt a klubnál már decemberben sem tűrték volna, megjegyzem ha januárban elküldik még ez a szezon menthető lett volna.

Elkezdett ez a vén cigis egy taktikát amit körülbelül két hónap alatt mindenki kiismert és ott tartunk, hogy konkrétan a kis csapatok ellen is maximum szenvedve tudunk nyerni, az elvileg szép labdatartós focival.

Jó dolog, hogy még az EL-ben is megvárjuk amíg kipottyanunk, mert ne legyenek illúziók a 8 között már jó csapatok jönnek, és ez lenne a reálisabb esélyünk a BL-re.

Márpedig zsinórban két évet kihagyni a BL-ből már nagy visszaesés lesz, minden szempontból.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Maurizio Sarri

#380 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Sarri says we didn't move the ball quickly enough today and took too many touches against a team who were defending with a lot of players in the last 20 metres. #CHEWOL

Szokásos. Még kihagyta a "fejlődni kell az utolsó 20 méterben" szöveget. Ez vajon években mérhető mire felfejleszti?

Lezárt