Maurizio Sarri

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Maurizio Sarri

#741 Hozzászólás Szerző: Pityee »

https://twitter.com/talkSPORT/status/10 ... 08/photo/1
Mekkora tag :D Ilyet se láttam még, hogy valamelyik edző bevitte volna a klub laptopját, hogy bebizonyítsa az igazat a médiának :D
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Maurizio Sarri

#742 Hozzászólás Szerző: béla »

‘With Cahill the situation is different because we have Ampadu, so we don’t need a replacement.’

Ezt nem láttam még idézve. Azért ez is örömteli.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Maurizio Sarri

#743 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Tetszett, amit Sarri mondott, hogy az egykori akadémisták képesek leginkább gerincet adni egy csapatnak, de sajnos, a Chelsea nem így működik. Jelenleg van három saját nevelésű játékosunk, akikből bőven klasszis válhat, RLC, CHO és Ampadu. Sajnos mi ahelyett, hogy beépítenénk a homegrown tehetségeket, pénzzé tesszük őket, és igazolunk helyükre egy semmivel sem jobb Pulisic-ot 65 milláért. CHO esetében nem a klub a hibás, mert megkapná a szerződést és jelenleg jogos, hogy még padozik, nem követelheti meg, hogy Pedro és Willian csak úgy dobva legyenek egy 18 éves, még semmit sem bizonyított játékosért. Az viszont mindenképpen jelzés értékű, hogy a helyére hoztuk Pulisic-ot. A mi akadémiánk csak az üzletről, a rövid távú profitról szól, hogy minél több sallangot küldjünk kölcsönbe és a potenciális klasszisokból meg lehúzzunk 30-40 milkát még mielőtt beépítettük volna őket. Pedig CHO és RLC előbb utóbb klasszisok lesznek, ebben majdnem biztos vagyok.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Maurizio Sarri

#744 Hozzászólás Szerző: béla »

Gallion írta:Sarri says we have a very good Academy which is important because if it can produce five or six players 'you can have a soul, more than when you have 25 foreign players'. :roll: :roll:
Valószínűleg úgy számol,hogy Christensen, RLC, CHO,Bulka és Ampadu kerettagok,tehát már megvan az 5 :D

Gallion
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2012. március 15., csütörtök 15:14
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Maurizio Sarri

#745 Hozzászólás Szerző: Gallion »

Sarri says we have a very good Academy which is important because if it can produce five or six players 'you can have a soul, more than when you have 25 foreign players'. :roll: :roll:

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Maurizio Sarri

#746 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

https://tobbmintegysport.blog.hu/2018/0 ... gazdajatol" onclick="window.open(this.href);return false;
Egy nagyon színvonalas elemzés a Mesterről és taktikájáról, az utolsó néhány bekezdést illik figyelmen kívül hagyni, de az Empoli-s, Napoli-s rész érdekes. :)
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3452
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Maurizio Sarri

#747 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Chucky írta:Semmivel sem volt rosszabb. De a szezon második felére valami megváltozott, de nagyon. És ez leginkább Conte viselkedéséből látszott. Egy megtört embert lehetett látni..... Hogy miért? Jó kérdés. Erre ő és a vezetőség tudja csak a választ.

Mindenesetre a gatyát fel kell kötni, de nagyon!
Amikor még nem volt nálunk Conte, már akkor mondták paran, hogy a juveba is az volt a gondja, hogy nem kapta meg azt akit akart. Hát nálunk meg ez hatványozottan igaz. Talán ez a válasz a kérdésedre.
Én megértem mindkét felet, Conte a legjobbat akarta a csapatnak és a karrierje szempontjából sem mindegy, mit alkot, és hát valljuk be csak jó alapanyagból lehet jót főzni (Ranieri most felnevetett, de ezt most hagyjuk). A vezetőség meg szintén jót akar a klubnak, viszont ők felelnek a pénzügyi részéről is, ami felforgatja az egész dolgot. Valahol a kettő között kellene megtalálni az egyensúlyt, ami nem egyszerű aláírom. Egy üzlet ami 120millióba kerül, pl Griezmann, hatalmas kiadás bármilyen klubnak, és ha bukta van akkor tényleg fejek hullanak, amit egyik vezető sem vállal. Viszont, ha 50-60 milliókkal játszunk akkor akkora baj nem lehet, gondolják ők, csak persze szépen lassan a középszerűségbe esik vissza a csapat. De mi sosem a hosszútávú céljainkról voltunk híresek, gondolok itt a fiataljainkkal való bánásmódról, vagy a 2-3 évente kirúgott edzőinkről stb.

Talán Sarrinak lesz igaza, mert azzal hogy nem lázad, hagy időt magának és a vezetőség is, talán össze tud kovácsolni ebből a csapatból valamit, bár szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert ha egy idő után nem jönnek az eredmények, repülni fog így is, úgy is.

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Maurizio Sarri

#748 Hozzászólás Szerző: Chucky »

Semmi értelme nem lenne a menesztésének. Csak magunk alatt vágnánk a fát (lassan már kidől). Az viszont nonszensz, hogy nem is akar belefolyni az igazolásokba. Ne már! Akkor ki a fene döntse el? Pont ezért ugatunk már évek óta, erre most "legálisan" nem dönt az edző. Nevetséges!

Klopp volt a favoritom régen, de sajnos már télen elfogadta a pool ajánlatát. Ahogy írtátok, lehet szeretni és nem szeretni ezt a lagymatag foshalmazt. nekem nem jön be. Sokkal több a dinamika a pool játékában, kevesebb passzal.

Volt itt régen egy AVB nevezetű emberke.... Neki is volt egy elképzelése, ami nem illett a kerethez. Akkor ő volt a közellenség itt (is). A vezetőség egy kalap szedret nem ér. És ez főleg az edzőkkel való bánás miatt van. A másik topikban leírtam a tavalyi szereplésünket féltávig(21. fordulóig). Semmivel sem volt rosszabb. De a szezon második felére valami megváltozott, de nagyon. És ez leginkább Conte viselkedéséből látszott. Egy megtört embert lehetett látni..... Hogy miért? Jó kérdés. Erre ő és a vezetőség tudja csak a választ.

Mindenesetre a gatyát fel kell kötni, de nagyon!

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Maurizio Sarri

#749 Hozzászólás Szerző: laczze »

Azért az gáz, hogy Sarri is lenyilatkozta kb köze nincs az igazolásokhoz, elmondja kiket kér ( nyilván nem kapja meg ugysem őket, talán 1-2 t ) a többieket (most Pulisic) a vezetőség döntése. Ez nem működőképes, hihetetlen, hogy ezek a dolgok igy mehetnek, miért nem kap Sarri egy pénzkeretet, bökjön rá, hogy Ő meg Ő kell ha nem lehet akkor helyette az meg az.
És akkor lehet számonkérni hol vannak az eredmények edzőbá??!! De addig szánalmas a számonkérés és a fikázás is.
Arrol nem is beszélve, hogy nyugodt szívvel rúgják ki eredménytelenség után az edzőt, sőt mit nyugodt szívvel, büszkén hogy márpedig mi felismertük a helyzetet és megmentjük a klubbot a mélyzuhanástól. Ja csak pont miattuk van az egész ördögi kör. Siránkozás vége.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Maurizio Sarri

#750 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Kár lenne leírni az öreget. Végre van egy stílusa a csapatnak,ami nem csak átmeneti.Arról nem tehet hogy jó pár játékos nagyon kevés ehhez a rendszerhez.Guardiola szintén ezt a vonalat képviseli,és az első évében neki sem ment,pedig jóval erősebb kerettel dolgozhatott.Én azt gondolom hogy kezd alakulni szépen lassan a csapat, be kell tömni a réseket,és időt hagyni Sarrinak. Conte is jó edző,jól is működött az első évében a 3 védős rendszer,de totálisan kiszámítható lett. Ezzel a focival folyamatosan lehet dominálni,és ha jön egy kis kreativitás előre,akkor a gólok is jönni fognak.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Maurizio Sarri

#751 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Szerintem azért nem szabad szó nélkül elmenni amellett, hogy a mezőnyjátékban szemmel látható a pozitív változás. "Mire megyünk vele?"-jön a jogos kérdés. Ahogy Sarri is fogalmazott a tengapi meccs után, jól játszunk, leszámítva az ellenfél kapuja előtti 20 métert, ott általában elfogy a tudomány. De a csapatnak, még ha kezdeti fázisban is vagyunk, azért van stílusa, ez a 800 passzos játék valakinek bejön, valakinek nem, én például évezem, szívesebben nézem a kulturált labdakihozatalokat,mint a Courtois vagy Zouma b++ előre típusú játékot. Tetszik, ahogy Kepától indulva, a középhátvédeken, Kantén, Jorginho-n, Kovacic-on át kispasszokkal, rengeteg mozgással építjük a támadásokat, az viszont nem tetszik, hogy ha elérünk az ellenfél 16-osának környékére, betömörülő védelem ellen még nem igazán tudunk mit kezdeni. Ezen kell javítani, mindenek előtt új szélső és új csatár érkezésével. Szerintem Sarri jó edző, karakteres csapatot épít, nem az aktuális ellenfélhez vagy a kerethez igazítja a csapatot, ahogy Mou vagy Conte tette, hanem "filozófus" típus. Az ilyen edzőkkel csak hosszú távra lehet tervezni, Klopp is ilyen, megadták neki az időt és a játékosokat, meg is látszik az eredménye. Sarrinak is adjunk időt! Én személy szerint örülök, hogy Sarri, Klopp, Pep féle edzők irányítanak a PL-ben, hatalmasat emel ez a PL nívóján és megítélésén, újra az angol foci diktálja a divatot, elég csak az Allisson, Ederson, Kepa féle söprögető kapusokra gondolni.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Maurizio Sarri

#752 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Nekem Conte első szezonja a best, miután átállt 3 védőre. Nagy területek voltak, kontrák, sok gól , eredményes, legjobb foci volt. Mikor lezuztuk az evertont otthon, Koeman is azt mondta hogy ilyen atom játékot még nem látott, de a city elleni iden győzelem is nagy volt. Kár hogy nem erősítettük azt a vonalat (Alex Sandro, Nainggolan stb akiket kért Conte) és csak a b-tervek jöttek igazolások terén.

Ha nyáron Kova is kivásárlásra kerül, Sarri megkap már 4 nagy pénzes igazolást, Kepa, Jorginho, Pulisic mellett. Kepa bevállt, Jorginho az kb Bakayoko, semmi haszna, Pulisic kiderül még mire elég.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Maurizio Sarri

#753 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Nem tudom, én lassan szépen csendben elkezdem visszasírni Conte háromvédős támadófociját, amivel szép kontrákat lehetett játszatni. Ennek több oka is van. Az egyik, hogy világéletemben irtóztam ettől az úgy nevezett atom szépfocitól (tiki-taka lófos), miszerint körbepasszolgatják a labdát 28000-szer és ahelyett, hogy be lenne fejezve a támadás még körbeadogatják 30000-szer, aztán persze a labdavesztés a végkifejlet. A másik dolog, pedig a teljes ötlettelenség, ami az egész csapatra jellemző a kapu előtt. Nem is tudom mikor volt utoljára ilyen a csapattal, hogy egymás után két hazai PL meccsen keresztül nem tudtunk gólt lőni az SB-n. Ráadásul két középcsapat ellen. Rendben, aláírom, hogy ebben egész biztosan közrejátszik a csatáraink gólképtelensége, de akkor legalább ne nyilatkozná le Sarri mester, hogy nincs szüksége támadóra. Mert ez nonszensz. Ha nem fog tudni valami újat mutatni Sarri és hétről-hétre felpakolja ugyanazt a csapatot (1-2 változás kivételével), ugyanazzal a taktikával, akkor itt Angliában felfogják őt falni. Anno Conte is csak úgy tudott sikeres lenni, hogy meghúzott egy nagy változást (3 védős rendszer), ami Angliába ugye teljesen ismeretlen volt és aminek segítségével leiskolázta a PL mezőnyt.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Maurizio Sarri

#754 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Sarri after being asked about bringing back Batshuayi: "I think we need someone with new characteristics." #CFC #CHESOU

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Maurizio Sarri

#755 Hozzászólás Szerző: focimark »

Sarri on Pulisic: "I didn't know anything about Pulisic yesterday. The club asked my opinion about him one month ago. My opinion was positive and today I've known that the deal is done."
Ugylatszik nem hazudott, mikor azt mondta, hogy nem igazan erdeklik az atigazolasok.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Maurizio Sarri

#756 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Bubi írta:Mondjatok egy taktikát amihez megvannak az embereink...

Nen sarri rendszerével van baj, inkább azzal hogy a csapat háromnegyede középszerű. Csoda hogy hozzuk amit hozunk.
Szerintem simán van 11 nem középszerű játékosunk. Ami valós probléma, hogy ezek közül sok olyan van, akikből Sarri láthatóan nem tudja kihozni egyenlőre ami van bennük. Azpi, Kanté, Willian, Morata, Fabregas vagy Kovacic jobb napjakon klasszisok, de Sarri alatt nagyon kevésszer láttuk őket a potenciáljuknak megfelelően játszani.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Maurizio Sarri

#757 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Mondjatok egy taktikát amihez megvannak az embereink...

Nen sarri rendszerével van baj, inkább azzal hogy a csapat háromnegyede középszerű. Csoda hogy hozzuk amit hozunk.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

paliczandras
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2012. május 13., vasárnap 18:10
Kedvenc játékos: lampard
Kedvenc exjátékos: ballack

Re: Maurizio Sarri

#758 Hozzászólás Szerző: paliczandras »

Az a baj azzal amit Sarri játszatni akar, hogy több poszton sincs meg hozzá a megfelelő emberünk.

Van két erőcsatárunk és egyik sem épp klasszis, pedig ehhez a játékhoz sokkal inkább gyorsabb technikásabb csatár kellene, mint például Aguero vagy Suarez, akik részt tudnak venni az összjátékban, ha kell mélységből indulnak és technikásak.

Szélső védők sem jó. Mind Azpi mind Alsonso esetében támadásnál dadog a labda ide is sokkal inkább technikásabb gyors szélső védők kellenének. Bal szélen még talán Emersonban lehetne potenciál erre ha kap elég lehetőséget, de jobb szélen Zappacosta sem alternatíva. Azpilicueta meg sajnos bármennyire is szorgalmas szerethető játékos igazán csak a 3 védős rendszerben volt jó. Védekezésben hozza a kötelezőt de előre nagyon kevés, főleg ebben a rendszerben.

Középpályán pedig elvileg Jorginho lenne a kreatív kk de szerintem ez a gyerek messze nem az a szint ami ide kellene, sajnos Fabregas pedig már kiöregszik, de még így is azon a néhány meccsen amikor beáll többet tud hozzátenni mint Jorginho.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3452
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Maurizio Sarri

#759 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Gaba írta:
Dízel írta:
Gaba írta:SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ:

- Marcos Alonso szerinte nem fáradt, a mai edzés után kiderül, hogy kezd-e holnap vagy sem
Szerintem se fáradt, ő szimplán ilyen tempóba játszik. :D
Jó, hogy nem látom a holnapi meccset, isten irgalmazzon nekünk.
+ hozzátett hogy Emerson egy jó opció. Az még lemaradt róla hogy ameddig jöttek az eredmények,senkinek sem volt baja Kanté poziciójával.Persze elfogadja mindenki véleményét.
persze, mert még az ellenfelet is meglepte kanté pozicióidegen helyezkedése. :D mostanra saját maga sarri kihúzta a méregfogát kantéből, így a világklasszis tulajdonsága kárbavész. Ettől még jó játékos, de közel sem azt a szintet verdesi amiben a legjobb és ez nem az ő hibája.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Maurizio Sarri

#760 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Mikor aláirta Kanté az új szerződését, azt mondta Sarri hogy fejlödnie kell, több gólt kell lőnie. Ezen mondjuk a hajamat téptem...



‘He’s very important for us in the defensive phase but he’s improving in the offensive movements. He has to improve in the last 20/25 metres, he can score more goals.’

Lezárt