Átigazolási pletykák

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Anti
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Átigazolási pletykák

#5161 Hozzászólás Szerző: Anti »

AwayRoller írta: 2022. július 13., szerda 11:48 Ez kb annyit tesz, hogy kell 1 évet várni és 70-80 körül mozdítható :D
És nem mi fogjuk...
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolási pletykák

#5162 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Ez kb annyit tesz, hogy kell 1 évet várni és 70-80 körül mozdítható :D

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#5163 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Leao ekkorát fejlődött? Anno nagyon tehetségesnek tartottam, sajnáltam is, hogy nem igazoltuk le, de aztán a Milanban tudtommal még stabil kezdő sem tudott lenni.

Szerk.: Na megnéztem a statjait meg egy videót, szóval mindent tudok róla...:D

Előzőben 14 gól és 12 a. ami nagyon szép egy baloldali támadótól. 188 cm magas és 23 éves.

Ami a videóban feltünt, hogy 10 méteren kb 4 métert ver a védőkre, valszeg a világ egyik legrobbanékonyabb játékosa, de a végsebessége is magas. Nem zökkenti ki ha beleakaszkodik valaki, használja az erejét. A góljainak egy jó része kontrából született ami nekünk nem ideális, gyökereiben más rendszerben kellene helytállnia, de az tetszett, hogy sok a távoli gólja és pazar 1v1ben.

Nem csodálom, hogy ennyit akar érte a Milan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bubi 2022. július 13., szerda 12:02-kor.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Átigazolási pletykák

#5164 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Corriere della Sera es Corriere dello Sport ( a cds talan a legmegbizhatobb forras a Milan ugyeiben) allitja, hogy semmilyen hivatalos ajanlat nem erkezett meg Leao irant.

Maldini es Massara allaspontja egyertelmu a forrasok szerint, ha valaki szeretne a portugalt, ki kell fizetnie a 150 millio euros kivasarlasi zaradekot.

Leao szerzodese 2024-ben jar le, evi netto 1,5 millio eurot keres. A felek targyalnak a hosszabbitasrol, de nem haladnak jol a dolgok, sot, leginkabb tavolodnak egymastol, hiszen Jorge Mendes legalabb evi 7/8 milliot szeretne kiharcolni ugyfelenek.

Nem tartom valoszinunek, hogy kifizetnenk ezt a 150 millio eurot, mindenesetre hatalmas erositest jelenthetne szamunkra es a legigeretesebb nev, akivel eddig szoba hoztak minket.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#5165 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Akénak örülök, Koulibalyt elismerem, Sterlinget elfogadom de összességében eddig nem vagyok lenyűgözve.

Persze ki kell várni a végét, mert ha jön egy Rice vagy M-Savic és hozunk melléjük egy tehetséges támadót akkor aztmondom nem volt ez rossz.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Átigazolási pletykák

#5166 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

A Bild szerint de Light semmikepp sem szeretett volna csatlakozni hozzank. Hiaba ajanlottunk tobbet a Juvenak es majd dupla annyi fizut a hollandnak, mint a Bayern, igy sem sikerult meggyozni.

https://m.sportbild.bild.de/bild-plus/b ... 7703926716

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#5167 Hozzászólás Szerző: James Lee »

emsanya írta: 2022. július 13., szerda 10:57 Lampardnal Christensen es Rüdiger a keretben sem volt akkora szarok voltak, most meg a real es a barca mezzel pózolnak, ezt senki se felejtse el. Arra sincs garancia hogy ott top szintet hoznak.
Nekem is az az álláspontom, hogy befürdenek. Christensennek még ezt is kívánom, patkány módon távozott és már a címert csókolgatja. Kifordul a gyomrom.
Dybala pedig remélem hogy csak vicc.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#5168 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Lampardnal Christensen es Rüdiger a keretben sem volt akkora szarok voltak, most meg a real es a barca mezzel pózolnak, ezt senki se felejtse el. Arra sincs garancia hogy ott top szintet hoznak.

cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Átigazolási pletykák

#5169 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Amazing24 írta: 2022. július 13., szerda 10:49 “I am told by a good source today that there have been recent discussions internally at Chelsea regarding making a move to sign free agent Paulo Dybala. (If Raphinha doesn’t join).”

- @simonphillips
Remélhetőleg ez annyit jelent, hogy megkérdezték Tuchelt és ő csak annyit reagált hogy "menjetek a picsába"

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Átigazolási pletykák

#5170 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

“I am told by a good source today that there have been recent discussions internally at Chelsea regarding making a move to sign free agent Paulo Dybala. (If Raphinha doesn’t join).”

- @simonphillips

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#5171 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Chelsea are prepared to submit the final, official bid for Kalidou Koulibaly: €38m plus add-ons, up to €40m package. Napoli could accept, after opening proposal worth €35m turned down. 🔵🇸🇳 #CFC

Koulibaly agreed personal terms - while Chelsea are also working on Nathan Aké.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 847
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Átigazolási pletykák

#5172 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Pityee írta: 2022. július 13., szerda 10:07
flatley09 írta: 2022. július 13., szerda 9:11
Értem mit próbálsz kiemelni és nem is mondom, hogy nincs benne igazság. Viszont, ez a két példa nem jó összehasonlítási alap...illetve igazából jó, csak pont az ellenkezőjét bizonyítja.

A Real ennyi pénzért igazolt a Chelsea-től egy 28 (már 29) és német válogatott, BL és Európa Liga győztes játékost. Mi a Napolitól igazolunk egy 31 éves szengáli játékost aki még bajnokságot sem nyert, persze amúgy top szinten játszik. Érzed a külünbséget, igaz?
Sorry de ebbe muszáj bele állnom. Attól, hogy valaki BL győztes, simán lehet hogy csak jókor volt jó helyen, semmit se jelent. Pl. Zouma is BL győztes védő, Koulibaly pedig nem. Ez most azt jelenti, hogy Zouma értéke nagyobb mint a szenegálié csak mert ott volt egy BL győztes csapat keretében? Szerintem Koulibaly jobb védő mint Rüdiger és ezt akkor is simán ki mertem volna jelenteni, mikor Rüdi a mi játékosunk volt. Akár 1 az 1-ben is elmertem volna cserélni őt Koulibalyért bármikor.
Nem a képességekre próbáltam utalni, hanem arra, hogy mi van hatással arra, hogy ki mennyibe kerül, mennyit keres.
Jobb védő Koulibaly...de azt, hogy ki mennyit keres nem mindig, minden esetben csak az határozza meg, ki milyen képességű játékos.
A Hype, marketing érték is fontos befolyásoló tényező, ugyanúgy, mint életkor, vagy, hogy a karriered milyen periódusában vagy. Kis csapattól mész egy nagyobb csapatba (Shaktarból egy Chelseabe, vagy Napoliba), egy ismeretebb csapatból egy nagyobb csapatba (Rómából, Napoliból egy Chelseabe, Arsenal-ba) vagy egy nagyobb csapatból egy top-top csapatba ahol mindenki játszani akar (Chelseaből egy Realba, Barcaba)
És igen, az, hogy valaki világ- és Európa bajnok, Pl győztes sokat számít ilyen esetekben azzal szemben, ha még semmit nem nyertél...akkor is ha csak "jókor voltál jó helyen".

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Átigazolási pletykák

#5173 Hozzászólás Szerző: Pityee »

flatley09 írta: 2022. július 13., szerda 9:11
Értem mit próbálsz kiemelni és nem is mondom, hogy nincs benne igazság. Viszont, ez a két példa nem jó összehasonlítási alap...illetve igazából jó, csak pont az ellenkezőjét bizonyítja.

A Real ennyi pénzért igazolt a Chelsea-től egy 28 (már 29) és német válogatott, BL és Európa Liga győztes játékost. Mi a Napolitól igazolunk egy 31 éves szengáli játékost aki még bajnokságot sem nyert, persze amúgy top szinten játszik. Érzed a külünbséget, igaz?
Sorry de ebbe muszáj bele állnom. Attól, hogy valaki BL győztes, simán lehet hogy csak jókor volt jó helyen, semmit se jelent. Pl. Zouma is BL győztes védő, Koulibaly pedig nem. Ez most azt jelenti, hogy Zouma értéke nagyobb mint a szenegálié csak mert ott volt egy BL győztes csapat keretében? Szerintem Koulibaly jobb védő mint Rüdiger és ezt akkor is simán ki mertem volna jelenteni, mikor Rüdi a mi játékosunk volt. Akár 1 az 1-ben is elmertem volna cserélni őt Koulibalyért bármikor.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Átigazolási pletykák

#5174 Hozzászólás Szerző: Crap »

flatley09 írta: 2022. július 13., szerda 9:11
Értem mit próbálsz kiemelni és nem is mondom, hogy nincs benne igazság. Viszont, ez a két példa nem jó összehasonlítási alap...illetve igazából jó, csak pont az ellenkezőjét bizonyítja.

A Real ennyi pénzért igazolt a Chelsea-től egy 28 (már 29) és német válogatott, BL és Európa Liga győztes játékost. Mi a Napolitól igazolunk egy 31 éves szengáli játékost aki még bajnokságot sem nyert, persze amúgy top szinten játszik. Érzed a külünbséget, igaz?
A másik amiért ez nem egy jó példa mivel a real szintén egy új játékost hozott egy másik csapattól, csak úgy, mint mi...szóval ezen logika alapján azok akik ilyen pénzt fizetnek a játákosnak mi is lehettünk volna. Nem azért kerül kevesebbe Koulibaly mert ő egy új játékos a csapatban. Rüdiger is új a Real-ban.

Szimplán annyi a magyarázat, hogy mi egyel magasabb polc vagyunk, mint a Napoli, a Real meg egyel magasabb, mint mi. Mi olcsóbban veszünk játékost a Napolitól, míg a Reál drágábban vesz játékost tűlönk, mint mi a Napolitól...egszerűen azért mert a játékos még nem annyira felfutott.

Persze vannak kivételek...ez egy sok tényezős egyenlet. Viszont szerintem érthető mit próbálok mondani.
Nem, egyáltalán nem érzem a különbséget. Koulibaly a világon mindenhol, mindenki top 3 védők között sorolja és akárhova menne, egyből kezdőként számolnának vele. Mindenegyes focis játék, kártyajáték stb. a legmagasabban rangsorolt védők között van, mindenki csapatában ott a helye, emiatt a marketing értéke is sokkal nagyobb. Ezzel szemben Rudigerről a realosok azt se tudták a fórumokon, hogy kiaz és továbbra is úgy tartják, hogy majd cserének jó lesz Alaba és Militao mögé + nálunk is csak az utóbbi 1,5 évben Tuchel alatt értékelődött fel a játéka.

Az egyik játékos egy B listás sztár, még a másik abszolút A listás. Előbbi kb. 20-30 millióval többe került volna, ha itt akarjuk tartani, mintha leigazoljuk az újat.
Az meg teljesen lényegtelen, hogy ki hol játszik szerintem, ha van mögötte teljesítmény. Ha Koulibalynak nem járna le a szerződése, ugyanúgy 80 millió lenne a mai napig.

Nem azt mondom, hogy ez a legjobb példa, de akárhogy nézem, kb. ugyanott vagyunk Rudi megtartásával mint Kouly idehozatalával, csak éppen 20-30m a zsebbe maradt egy másik játékosra vagy akármire, hacsak az utóbbi elnem felejt hirtelen focizni nálunk.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Átigazolási pletykák

#5175 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Rüdi - Koulibaly
Christensen - Aké

Akárhogy is nézem, ez nem visszaesés. Sőt, ha figyelembe vesszük, hogy Rüdi Tuchel alatt lett elit CB, Chris pedig Tuchel alatt lett használható opció, még upgrade-ként is elkönyvelhetjük a 2 in/out transzfert.

Ha Silva csak 5-6 évvel lenne fiatalabb, Koulibaly érkezése megnyitná az utat a négy védős átállás felé. James-prime Silva-Koulibaly-Chilly négyes szerintem világelső lehetne, előttük 4-3-3-ban Kanté, Mount, Kova... Aké egyelőre nem életbiztosítás, de ha Kimpembe is érkezne, Koulibaly-val és vele is működhetne a négyvédőzés, főleg defenzívebb csapatok ellen, Silva pedig lehetne plusz opció a BL meccsekre/rangadókra az ötvédős átálláshoz.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 847
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Átigazolási pletykák

#5176 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Crap írta: 2022. július 13., szerda 8:32 Nagyon örülök ennek a dealnek. Abszolút top 5 játékos a posztján és még simán van 4-5 jó éve. 5 éves szerződés is simán okés, mert a csávónak legalább olyan előélete van sérülésekkel kapcsolatban mint Thiago Silvanak (kb. semmi hosszabb távú)

Boehly rohadt jó melót végez továbbra is, és ez szerintem látható. Ahogy egyfolytában pörögnek a hírek, meg hogy mindig valahova utazik, valakivel találkozik, abszolút le a kalappal. Sterling + Koulibaly kettős elég erős kezdés, marketing meg erőbemutatás szempontjából is, mindezt kb. 2 hét alatt hozta össze és kijött 80-90 millából. Abszolút le a kalappal, ha minden így marad és végre be is jelentik őket.

Még annyit tennék hozzá, hogy amit korábban írtam illetve beszéltünk a fórumon... ma már egy új játékost kb. néha olcsóbb elhozni mint megtartani egy korábbit, ami egyébként elég káros szerintem + megnehíziti rendesen a klubbok dolgát.

Rudiger a Realnak kb. minimum 90-110 millióba fog kerülni a 5 éves szerződésével. (ugye a rengeteg aláírási pénz + add on + fizetése)
edit.: Kicsit pontosabban ; 35 milliós aláírási pénze volt, (ezt viszont adóznia kell, szemben az átigazolási pénzzel, így kb. ez 50-60 közötti összegre jön ki + a fizetése kb. évi 8 milla, de rohadt sok add on van rajta, így kb. évi 13-ra jön ki + még vannak olyan extrák amik nem derültek ki) Összesen, így 5 évre kerülhet kb. min. 90 millába.

Ezzel szemben.:

Koulibaly pedig 38 milla átigazolási díj + évi 10 milla fizetés (kb. heti 160k) Kb. egy 20m-30m bentebb vagyunk.
Értem mit próbálsz kiemelni és nem is mondom, hogy nincs benne igazság. Viszont, ez a két példa nem jó összehasonlítási alap...illetve igazából jó, csak pont az ellenkezőjét bizonyítja.

A Real ennyi pénzért igazolt a Chelsea-től egy 28 (már 29) és német válogatott, BL és Európa Liga győztes játékost. Mi a Napolitól igazolunk egy 31 éves szengáli játékost aki még bajnokságot sem nyert, persze amúgy top szinten játszik. Érzed a külünbséget, igaz?
A másik amiért ez nem egy jó példa mivel a real szintén egy új játékost hozott egy másik csapattól, csak úgy, mint mi...szóval ezen logika alapján azok akik ilyen pénzt fizetnek a játákosnak mi is lehettünk volna. Nem azért kerül kevesebbe Koulibaly mert ő egy új játékos a csapatban. Rüdiger is új a Real-ban.

Szimplán annyi a magyarázat, hogy mi egyel magasabb polc vagyunk, mint a Napoli, a Real meg egyel magasabb, mint mi. Mi olcsóbban veszünk játékost a Napolitól, míg a Reál drágábban vesz játékost tűlönk, mint mi a Napolitól...egszerűen azért mert a játékos még nem annyira felfutott.

Persze vannak kivételek...ez egy sok tényezős egyenlet. Viszont szerintem érthető mit próbálok mondani.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Átigazolási pletykák

#5177 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Pityee írta: 2022. július 11., hétfő 13:39
emsanya írta: 2022. július 11., hétfő 13:34 Maradjanak inkább Brojáék meg Harvey Vale, kellenek a fasznak ilyen barca szopo emberek. Ők legalább meghalnak a pályán. Gallagher is jó lesz, Aké-nak is van kötődés. Eltakarodhatna Zijes is meg a többi fos, ha nem jön támado még megoldjuk fiatalokkal, Sterling elég.

Védelemben de Ligt is felejtős, bayernbe akar menni, menjen is oda a nyomorult. Oda Aké mellé kéne még talán valaki, de megvagyunk, Colwill is játszhatna többet.

Aké-Chalobah-Colwill nagyon jol nézne ki + Chilly es Reece James két wingback maga lenne a mámor!
Nem is értem, hogy a klub miért nem mozdul rá Koulibalyra. Állítólag ő is szívesen távozna és az ára is eléggé baráti, 25-30 millákról pletykálnak.
Azért annak örülök, hogy az új tulaj is olvassa a fórumot :mrgreen:
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Átigazolási pletykák

#5178 Hozzászólás Szerző: Crap »

Nagyon örülök ennek a dealnek. Abszolút top 5 játékos a posztján és még simán van 4-5 jó éve. 5 éves szerződés is simán okés, mert a csávónak legalább olyan előélete van sérülésekkel kapcsolatban mint Thiago Silvanak (kb. semmi hosszabb távú)

Boehly rohadt jó melót végez továbbra is, és ez szerintem látható. Ahogy egyfolytában pörögnek a hírek, meg hogy mindig valahova utazik, valakivel találkozik, abszolút le a kalappal. Sterling + Koulibaly kettős elég erős kezdés, marketing meg erőbemutatás szempontjából is, mindezt kb. 2 hét alatt hozta össze és kijött 80-90 millából. Abszolút le a kalappal, ha minden így marad és végre be is jelentik őket.

Még annyit tennék hozzá, hogy amit korábban írtam illetve beszéltünk a fórumon... ma már egy új játékost kb. néha olcsóbb elhozni mint megtartani egy korábbit, ami egyébként elég káros szerintem + megnehíziti rendesen a klubbok dolgát.

Rudiger a Realnak kb. minimum 90-110 millióba fog kerülni a 5 éves szerződésével. (ugye a rengeteg aláírási pénz + add on + fizetése)
edit.: Kicsit pontosabban ; 35 milliós aláírási pénze volt, (ezt viszont adóznia kell, szemben az átigazolási pénzzel, így kb. ez 50-60 közötti összegre jön ki + a fizetése kb. évi 8 milla, de rohadt sok add on van rajta, így kb. évi 13-ra jön ki + még vannak olyan extrák amik nem derültek ki) Összesen, így 5 évre kerülhet kb. min. 90 millába.

Ezzel szemben.:

Koulibaly pedig 38 milla átigazolási díj + évi 10 milla fizetés (kb. heti 160k) Kb. egy 20m-30m bentebb vagyunk.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#5179 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Bandi írta: 2022. július 13., szerda 5:39
kecske01 írta: 2022. július 13., szerda 5:00 Kalidou Koulibaly has accepted Chelsea as next club after new meeting with his agent yesterday in Milano. Personal terms agreed for €10m net salary per year. He's waiting for the clubs to complete the agreement. 🔵 #CFC

Chelsea sources consider this deal "just matter of time".

Ez ma meg lesz
Azért ilyet a mi esetünkben kijelenteni elég optimista dolog. Innentől még általában 1 hét szokott eltelni a bejelentésig :D
Annyira gyorsan történt, hogy simán benne van :D

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Átigazolási pletykák

#5180 Hozzászólás Szerző: Bandi »

kecske01 írta: 2022. július 13., szerda 5:00 Kalidou Koulibaly has accepted Chelsea as next club after new meeting with his agent yesterday in Milano. Personal terms agreed for €10m net salary per year. He's waiting for the clubs to complete the agreement. 🔵 #CFC

Chelsea sources consider this deal "just matter of time".

Ez ma meg lesz
Azért ilyet a mi esetünkben kijelenteni elég optimista dolog. Innentől még általában 1 hét szokott eltelni a bejelentésig :D

Válasz küldése