Átigazolási pletykák

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
broduer
Hozzászólások: 1695
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Átigazolási pletykák

#6521 Hozzászólás Szerző: broduer »

Itt van minden idők 25 legdrágább igazolása. A szám az átigazolási összeg milliója (euróban). Félkövérrel azokat a neveket szedtem, akik szubjektív véleményem szerint többé-kevésbé, de beváltak ár/érték arányban. Persze ezzel lehet vitatkozni. De a legnagyobb kérdés bennem az első 15 név. Miért van az, hogy ilyen mértékben bukjuk a csillagászati trasnzfereinket?

Amikor kb 50 millió felett vásárolsz valakit, azt már mindenki úgy kezeli, hogy ennyi pénz nem mehet feleslegesen a kukába, és szinte bizonyos a siker. Ehhez képest nálunk ez a sikerességi ráta siralmas. Oké, Lukakut, Havertzet vagy éppen Wernert nem lehet még totális bukásnak nevezni, de beváltnak sem egyelőre. Nem tudom, hogy ez az elég szubjektív stat más nagycsapatoknál hogyan néz ki, de vajon mi lehet az oka, hogy itt ennyire nem válnak be a "legnagyobb nevek"?

Lukaku 103
Havertz 72
Kepa 72
Morata 60
Pulisic 58
Torres 53
Jorginho 51
Werner 48
Chilwell 45
Kovacic 40

Shevchenko 40
Zyiech 36
Bakayoko 36
Bathuayi 35
Drogba 34
Costa 34
Essien 34

Drinkwater 34
Kanté 32
Willian 32
Hazard 32
Luiz 32
Rüdiger 32
Fabregas 30

Oscar 29

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Átigazolási pletykák

#6522 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

AwayRoller írta: 2022. január 20., csütörtök 20:22
Dante írta: 2022. január 20., csütörtök 15:48 Akik cseréket írnak; a Barca az életben maradásért küzd, nem cserejátékos kell nekik, hanem pénz.
Ez így ebben a formában nem fedi a valóságot. Laporta megoldotta a pénz kérdését, arabok pattintottak több mint 1 millárdot belé. Ezért is vehettek horror összegért egy fél évet játszó Ferran Torrest. Az egyedüli probléma a spanyol liga fizetési szabályozásaival van, ezért kellett egy jópár játékosnak csökkenteni a fizuját és ezért szabadulnának a horror szerződésű alakoktól.
A történet komikus pikantériája, hogy a Barca állítólag Oscar-t szerződtetné. Először kacsának tűnt az ügy, de megbízhatóbb források is felvetették már egykori brazil nyolcasunk európai nagy visszatérésének lehetőségét. A Barcának el kellene adnia játékosokat új emberek regisztrálásához (vagy, ahogy írtad fizut csökkenteni), van realitása egy olyan forgatókönyvnek, hogy pl. Dest Oscar miatt távozik Barcelonából és igazol hozzánk. :)
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolási pletykák

#6523 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Szvsz nem vagyunk egy feltörekvő középcsapat, akinek kockáztatnia kéne. Két kategóriával érdemes foglalkoznunk, a kész játékosokkal magas áron valamint a szuper tehetségekkel, akik kevesebbe kerülnek és nálunk válhatnak sztárrá. Dembelé még nem váltotta be a hypeot előbbi-, és túl drága meg nagy arc az utóbbi kategóriához. Nálam egy Newcastle az a csapat, akinek megéri ezzel rizikózni, nem a Chelsea.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Átigazolási pletykák

#6524 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Vagy leserul 2-3 hónapra ahogy szokta :)

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#6525 Hozzászólás Szerző: Szabi »

emsanya írta: 2022. január 21., péntek 7:18
Szabi írta: 2022. január 20., csütörtök 20:12
emsanya írta: 2022. január 20., csütörtök 14:35 Es akkor mi lesz CHO-val? A nemetekkel? Vagy full tartalekba jonne? Sehova nem illik az atigazolasi politikankba es a keretunkbe.

Bal WB kell es azon dolgozzanak mert Marcos Alonsoval meg fogunk halni minden fronton ha allandoan jatszania kell.
Szerintem meg egy 3-4-3-ban, James előtt baromira is jól nézne ki ez. Az egy dolog, hogy egy gyökér, de voltak itt már balhés alakok korábban (Costa, Meireles), a pályán mégis megemberelték magukat. Engem semennyire sem érdekel mi lesz CHO-val meg a többi bohóc szélsőnkkel, felőlem ingyen is elmehetnek innen, ha végre lenne egy olyan emberünk elöl, aki ugyan baromi ostoba, de legalább 1v1-ben használható és egy méteren nem hármat ver rá sprintben a védője, illetve tud gólt lőni. Mondom ezt úgy, hogy nem kedvelem Dembélét, lehet fél szezon után ugyanúgy leszek vele, mint a mostani garnitúrával, de 15 millió egy ilyen képességű játékosért no brainer szerintem is.
Szakmailag tamadhatatlan Dembele, ha rendbe is lehetne hozni fejben kb legjobb tamadonk lenne evekre.

Inkabb az atigazolasi strategiankba nem fogjak bevallalni. Nincs tavozo, nincs erkezo.
Szerintem nem annyira vészes a helyzet, mivel egyik említett játékosunkra sincs kirakva az "eladó" tábla, nem gondolom, hogy ne lenne esélyünk elpasszolni legalább az egyiküket. CHO-hoz (sajnos) szerintem ragaszkodna még a klub, szóval nála egy PL-kölcsönt tudok legfeljebb elképzelni, a végleges távozását nem. Pulisic sokat sérült és amikor játszik is botrányos, régebben sem volt annyira piacképes (leszámítva, hogy amerikai), tőle valóban szinte lehetetlen lenne értékelhető áron még januárban szabadulni. Viszont a marokkóira szerintem lenne kereslet az olasz és spanyol ligából, el tudom képzelni, hogy érte egy 20-30 m közötti ajánlattal bekopogtat valaki. Persze az megint más történet, hogy az olaszok 8 részletben törlesztenének 2030-tól, de a gazdasági részét leszámítva lenne ott olyan csapat, talán több is, akit érdekelhet Ziyech. Egye kolonctól pedig elég megszabadulni ahhoz, hogy Dembélének megnyíljon az út.
6+8+5+4+1+1+2+1

Cappy
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Átigazolási pletykák

#6526 Hozzászólás Szerző: Cappy »

emsanya írta: 2022. január 21., péntek 7:18
Szabi írta: 2022. január 20., csütörtök 20:12
emsanya írta: 2022. január 20., csütörtök 14:35 Es akkor mi lesz CHO-val? A nemetekkel? Vagy full tartalekba jonne? Sehova nem illik az atigazolasi politikankba es a keretunkbe.

Bal WB kell es azon dolgozzanak mert Marcos Alonsoval meg fogunk halni minden fronton ha allandoan jatszania kell.
Szerintem meg egy 3-4-3-ban, James előtt baromira is jól nézne ki ez. Az egy dolog, hogy egy gyökér, de voltak itt már balhés alakok korábban (Costa, Meireles), a pályán mégis megemberelték magukat. Engem semennyire sem érdekel mi lesz CHO-val meg a többi bohóc szélsőnkkel, felőlem ingyen is elmehetnek innen, ha végre lenne egy olyan emberünk elöl, aki ugyan baromi ostoba, de legalább 1v1-ben használható és egy méteren nem hármat ver rá sprintben a védője, illetve tud gólt lőni. Mondom ezt úgy, hogy nem kedvelem Dembélét, lehet fél szezon után ugyanúgy leszek vele, mint a mostani garnitúrával, de 15 millió egy ilyen képességű játékosért no brainer szerintem is.
Szakmailag tamadhatatlan Dembele, ha rendbe is lehetne hozni fejben kb legjobb tamadonk lenne evekre.

Inkabb az atigazolasi strategiankba nem fogjak bevallalni. Nincs tavozo, nincs erkezo.
Most kepzeld el, hogy leigazoljuk Dembelet es elso meccsen bekerul szarnyvedonek. 🤣

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#6527 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Szabi írta: 2022. január 20., csütörtök 20:12
emsanya írta: 2022. január 20., csütörtök 14:35 Es akkor mi lesz CHO-val? A nemetekkel? Vagy full tartalekba jonne? Sehova nem illik az atigazolasi politikankba es a keretunkbe.

Bal WB kell es azon dolgozzanak mert Marcos Alonsoval meg fogunk halni minden fronton ha allandoan jatszania kell.
Szerintem meg egy 3-4-3-ban, James előtt baromira is jól nézne ki ez. Az egy dolog, hogy egy gyökér, de voltak itt már balhés alakok korábban (Costa, Meireles), a pályán mégis megemberelték magukat. Engem semennyire sem érdekel mi lesz CHO-val meg a többi bohóc szélsőnkkel, felőlem ingyen is elmehetnek innen, ha végre lenne egy olyan emberünk elöl, aki ugyan baromi ostoba, de legalább 1v1-ben használható és egy méteren nem hármat ver rá sprintben a védője, illetve tud gólt lőni. Mondom ezt úgy, hogy nem kedvelem Dembélét, lehet fél szezon után ugyanúgy leszek vele, mint a mostani garnitúrával, de 15 millió egy ilyen képességű játékosért no brainer szerintem is.
Szakmailag tamadhatatlan Dembele, ha rendbe is lehetne hozni fejben kb legjobb tamadonk lenne evekre.

Inkabb az atigazolasi strategiankba nem fogjak bevallalni. Nincs tavozo, nincs erkezo.

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Átigazolási pletykák

#6528 Hozzászólás Szerző: focimark »

Nothing is happening for January on Chelsea’s side regarding Ousmane Dembélé.
[@FabrizioRomano on YouTube]

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#6529 Hozzászólás Szerző: Dante »

AwayRoller írta: 2022. január 20., csütörtök 20:22
Dante írta: 2022. január 20., csütörtök 15:48 Akik cseréket írnak; a Barca az életben maradásért küzd, nem cserejátékos kell nekik, hanem pénz.
Ez így ebben a formában nem fedi a valóságot. Laporta megoldotta a pénz kérdését, arabok pattintottak több mint 1 millárdot belé. Ezért is vehettek horror összegért egy fél évet játszó Ferran Torrest. Az egyedüli probléma a spanyol liga fizetési szabályozásaival van, ezért kellett egy jópár játékosnak csökkenteni a fizuját és ezért szabadulnának a horror szerződésű alakoktól.
Kifejtve valóban így van, de nem akartam belemenni jobban a fizetésbe. Én úgy látom, hogy hosszabban magyarázva is igaz amit írtam, nekik nem kell játékos, mert nem tudnak regisztrálni embereket már most sem és valószínűleg nem csereemberekkel akarják feltölteni a keretet, hanem a saját kívánságlistájukról válogatnának. Ferran Torres-t pár napja sikerült nevezni a keretbe, ugyanez lenne a helyzet minden további érkezővel.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolási pletykák

#6530 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Dante írta: 2022. január 20., csütörtök 15:48 Akik cseréket írnak; a Barca az életben maradásért küzd, nem cserejátékos kell nekik, hanem pénz.
Ez így ebben a formában nem fedi a valóságot. Laporta megoldotta a pénz kérdését, arabok pattintottak több mint 1 millárdot belé. Ezért is vehettek horror összegért egy fél évet játszó Ferran Torrest. Az egyedüli probléma a spanyol liga fizetési szabályozásaival van, ezért kellett egy jópár játékosnak csökkenteni a fizuját és ezért szabadulnának a horror szerződésű alakoktól.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#6531 Hozzászólás Szerző: Szabi »

emsanya írta: 2022. január 20., csütörtök 14:35 Es akkor mi lesz CHO-val? A nemetekkel? Vagy full tartalekba jonne? Sehova nem illik az atigazolasi politikankba es a keretunkbe.

Bal WB kell es azon dolgozzanak mert Marcos Alonsoval meg fogunk halni minden fronton ha allandoan jatszania kell.
Szerintem meg egy 3-4-3-ban, James előtt baromira is jól nézne ki ez. Az egy dolog, hogy egy gyökér, de voltak itt már balhés alakok korábban (Costa, Meireles), a pályán mégis megemberelték magukat. Engem semennyire sem érdekel mi lesz CHO-val meg a többi bohóc szélsőnkkel, felőlem ingyen is elmehetnek innen, ha végre lenne egy olyan emberünk elöl, aki ugyan baromi ostoba, de legalább 1v1-ben használható és egy méteren nem hármat ver rá sprintben a védője, illetve tud gólt lőni. Mondom ezt úgy, hogy nem kedvelem Dembélét, lehet fél szezon után ugyanúgy leszek vele, mint a mostani garnitúrával, de 15 millió egy ilyen képességű játékosért no brainer szerintem is.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Átigazolási pletykák

#6532 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Botond9797 írta: 2022. január 20., csütörtök 16:12 https://www.youtube.com/watch?v=yoDbf2vnak0
15 milliót szerintem abszolút megér.
Nem tudni mennyi a fizetési igénye, de ha nem túl vészes akkor szerintem azt a 15m eurót megéri.
De majd a vezetőség és Tuchel eldönti.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Átigazolási pletykák

#6533 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

https://www.youtube.com/watch?v=yoDbf2vnak0
15 milliót szerintem abszolút megér.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#6534 Hozzászólás Szerző: Dante »

Akik cseréket írnak; a Barca az életben maradásért küzd, nem cserejátékos kell nekik, hanem pénz. Nyilván nem véletlen pletykálnak 15-20 millió eurós eladási összeget egy 140 millióért vásárolt játékosnál.

Amúgy a Barcabol nem kéne senki Frankie de Jong-on kívül. Talán Lenglet megpróbálnám, de mert volt amikor nagyon jól teljesített (ahogy Umtiti is) de nem véletlen játszik helyettük Juan és Pedro Lamasia.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Átigazolási pletykák

#6535 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

emsanya írta: 2022. január 20., csütörtök 15:07 Jo persze ezek fifaban jol neznek ki, de a valosagban egyiknek sincs realitasa. A kutya nem erdeklodik CHO irant se, semmi hír. De mas tavozorol se a tamadosorban.

Az meg hogy nyaron tavoznak es addig jegeljuk őket a padon, nagy luxus, nem ránk vall. Talan Malouda volt ilyen utoljara.

Szerintem oruljunk ha a vedelmi reszt megoldjak valahogy es a mai hirek szerint Emerson kilove, sok penzt ker a lyon.
Nem tudom, hogy Dest még mindig opció,mert ha igen akár lehetne a Barcelona-val egy olyan üzlet,hogy Pulisic vagy Ziyech megy és Dembele meg Dest jön.
Balhátvéd poszton amúgy pont ma olvastam,hogy a MU-nál Ragnick nem számol Luke Shaw-al ő szerintem jó lenne,bár biztos nagy összeget kérne érte a MU.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#6536 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Jo persze ezek fifaban jol neznek ki, de a valosagban egyiknek sincs realitasa. A kutya nem erdeklodik CHO irant se, semmi hír. De mas tavozorol se a tamadosorban.

Az meg hogy nyaron tavoznak es addig jegeljuk őket a padon, nagy luxus, nem ránk vall. Talan Malouda volt ilyen utoljara.

Szerintem oruljunk ha a vedelmi reszt megoldjak valahogy es a mai hirek szerint Emerson kilove, sok penzt ker a lyon.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1560
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#6537 Hozzászólás Szerző: James Lee »

CHO-t kölcsön kell adni egy olyan helyre, ahol nyomás nélkül állandó játéklehetőséget kap és lehetőleg letörik az önzőségét.
A többi szélsővel kapcsolatban csak edeskevest ismételném.

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Átigazolási pletykák

#6538 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

emsanya írta: 2022. január 20., csütörtök 14:35 Es akkor mi lesz CHO-val? A nemetekkel? Vagy full tartalekba jonne? Sehova nem illik az atigazolasi politikankba es a keretunkbe.

Bal WB kell es azon dolgozzanak mert Marcos Alonsoval meg fogunk halni minden fronton ha allandoan jatszania kell.
CHO pl mehetne a helyere, ami a padot jelenti a tobbi szelsok kozul Pulisic, Ziyech szinten, de ezt a harmat el is lehetne adni akar a nyaron. Dembele serulekeny az tuti, de egy normalis fizuval meg lehetne probalni siman, lenne valaki aki tud kapura loni, gyors es 1v1-ben nem vakon belevezetni a labdat az elotte allo vedokbe.
Az egy dolog, hogy letszamban megvagyunk, de minosegben..
Masreszt ez nem zarna ki egy bal hatved erkezeset, ha valoban akarnak valakit es vegul nem Kenedy lesz a befuto.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#6539 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Es akkor mi lesz CHO-val? A nemetekkel? Vagy full tartalekba jonne? Sehova nem illik az atigazolasi politikankba es a keretunkbe.

Bal WB kell es azon dolgozzanak mert Marcos Alonsoval meg fogunk halni minden fronton ha allandoan jatszania kell.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1560
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#6540 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Nos ha valóban ennyiért mozdítható, akkor mozdítsuk, de egy centtel se többért. Amit már többen is leírtatok, jöttek már ennél többért még nagyobb katasztrófák.
A történet emberi oldala azonban továbbra sem tetszik. Arról nem is beszélve, hogy ha a board képes horror fizetéssel szerződést kötni, akkor végképp nem értem, min ment a tökölés Rüdivel kapcsolatban. Nem támogatom azt sem, hogy kétszeres fizetést kapjon, de ezt a pénzt akkor már inkább neki adnám, mint annak a faszkópénak.

Válasz küldése