Átigazolási pletykák

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#601 Hozzászólás Szerző: Bubi »

emsanya írta: 2023. szeptember 1., péntek 10:34
kecske01 írta: 2023. szeptember 1., péntek 7:28
Dante írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 23:04 Hogy lehet az, hogy a Cucurella-kölcsön azonnal bedőlt tegnap ahogy pályára lépett a spanyol, de Gallagher az utolsó percekig potenciális távozó, úgy hogy ő töltötte a legtöbb időt a pályán, a tapasztaltabb középpályásaink közé tartozik és hébe hóba rákerül a csk karszalag is..?

Nem elég üzenet ez a vezetőségnek, hogy ha mások ennyire szeretnék akkor talán nálunk is hasznos lehet?

Cucurella-t jó lett volna elpasszolni, de a United-es kölcsön nettó baromság volt, így aggodhatunk a sokkal piacképesebb és jobb Maatsen miatt is.
Cucurella kölcsön azért dőlt be, mert csak Januárig akarták kölcsönvenni ami nyilván nem lehetséges a részünkről. Persze így simán lehet, hogy Maatsen lesz eladva, mert nem kell ennyi lb a szezonra…
Gallagher is sajnos hasonló sztori lesz, de ha 50m Fontot adnak azt nehéz visszautasítani. Nagyon bő a keret jelenleg kp-n meg hátul. Chalobah valószínű menni fog kölcsön.
Palmer erkezese miatt lehet szó Gallagher tavozasarol, hogy megfontoljak. A tamado reszlegbe jobban bele illene Palmer profilja, tobb helyen hasznalhato. Gallagher viszont a Poch fele magas tempos letamadasos fociban nagyot megy, csak kozeppalyan vedekezo resznel nem jo, ott sok labda elmegy rajta.
Faszt nem jó, 6osba is állat idén.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#602 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta: 2023. szeptember 1., péntek 10:34
kecske01 írta: 2023. szeptember 1., péntek 7:28
Dante írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 23:04 Hogy lehet az, hogy a Cucurella-kölcsön azonnal bedőlt tegnap ahogy pályára lépett a spanyol, de Gallagher az utolsó percekig potenciális távozó, úgy hogy ő töltötte a legtöbb időt a pályán, a tapasztaltabb középpályásaink közé tartozik és hébe hóba rákerül a csk karszalag is..?

Nem elég üzenet ez a vezetőségnek, hogy ha mások ennyire szeretnék akkor talán nálunk is hasznos lehet?

Cucurella-t jó lett volna elpasszolni, de a United-es kölcsön nettó baromság volt, így aggodhatunk a sokkal piacképesebb és jobb Maatsen miatt is.
Cucurella kölcsön azért dőlt be, mert csak Januárig akarták kölcsönvenni ami nyilván nem lehetséges a részünkről. Persze így simán lehet, hogy Maatsen lesz eladva, mert nem kell ennyi lb a szezonra…
Gallagher is sajnos hasonló sztori lesz, de ha 50m Fontot adnak azt nehéz visszautasítani. Nagyon bő a keret jelenleg kp-n meg hátul. Chalobah valószínű menni fog kölcsön.
Palmer erkezese miatt lehet szó Gallagher tavozasarol, hogy megfontoljak. A tamado reszlegbe jobban bele illene Palmer profilja, tobb helyen hasznalhato. Gallagher viszont a Poch fele magas tempos letamadasos fociban nagyot megy, csak kozeppalyan vedekezo resznel nem jo, ott sok labda elmegy rajta.
Nyár elején én is eladtam volna Gallaghert. De most fejlődött és neki tényleg számít a klub Mounttal ellentétben.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#603 Hozzászólás Szerző: emsanya »

kecske01 írta: 2023. szeptember 1., péntek 7:28
Dante írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 23:04 Hogy lehet az, hogy a Cucurella-kölcsön azonnal bedőlt tegnap ahogy pályára lépett a spanyol, de Gallagher az utolsó percekig potenciális távozó, úgy hogy ő töltötte a legtöbb időt a pályán, a tapasztaltabb középpályásaink közé tartozik és hébe hóba rákerül a csk karszalag is..?

Nem elég üzenet ez a vezetőségnek, hogy ha mások ennyire szeretnék akkor talán nálunk is hasznos lehet?

Cucurella-t jó lett volna elpasszolni, de a United-es kölcsön nettó baromság volt, így aggodhatunk a sokkal piacképesebb és jobb Maatsen miatt is.
Cucurella kölcsön azért dőlt be, mert csak Januárig akarták kölcsönvenni ami nyilván nem lehetséges a részünkről. Persze így simán lehet, hogy Maatsen lesz eladva, mert nem kell ennyi lb a szezonra…
Gallagher is sajnos hasonló sztori lesz, de ha 50m Fontot adnak azt nehéz visszautasítani. Nagyon bő a keret jelenleg kp-n meg hátul. Chalobah valószínű menni fog kölcsön.
Palmer erkezese miatt lehet szó Gallagher tavozasarol, hogy megfontoljak. A tamado reszlegbe jobban bele illene Palmer profilja, tobb helyen hasznalhato. Gallagher viszont a Poch fele magas tempos letamadasos fociban nagyot megy, csak kozeppalyan vedekezo resznel nem jo, ott sok labda elmegy rajta.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6708
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Átigazolási pletykák

#604 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kecske01 írta: 2023. szeptember 1., péntek 7:28
Dante írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 23:04 Hogy lehet az, hogy a Cucurella-kölcsön azonnal bedőlt tegnap ahogy pályára lépett a spanyol, de Gallagher az utolsó percekig potenciális távozó, úgy hogy ő töltötte a legtöbb időt a pályán, a tapasztaltabb középpályásaink közé tartozik és hébe hóba rákerül a csk karszalag is..?

Nem elég üzenet ez a vezetőségnek, hogy ha mások ennyire szeretnék akkor talán nálunk is hasznos lehet?

Cucurella-t jó lett volna elpasszolni, de a United-es kölcsön nettó baromság volt, így aggodhatunk a sokkal piacképesebb és jobb Maatsen miatt is.
Cucurella kölcsön azért dőlt be, mert csak Januárig akarták kölcsönvenni ami nyilván nem lehetséges a részünkről. Persze így simán lehet, hogy Maatsen lesz eladva, mert nem kell ennyi lb a szezonra…
Gallagher is sajnos hasonló sztori lesz, de ha 50m Fontot adnak azt nehéz visszautasítani. Nagyon bő a keret jelenleg kp-n meg hátul. Chalobah valószínű menni fog kölcsön.
Az lesz az utolsó és egyben egyik legnagyobb idei ökörsége a vezetőségnek ha eladják még Gallaghert is. A faszi világosan lenyilatkozta hogy itt akar maradni, szereti a klubot, talán neki a címer is jelent valamit, de természetesen belőle kell pénzt csinálni igen. Mondjuk ha nem lenne 100db 17 éves brazil takony idehozva fejenként 20misiért akkor nem kellene azt a játékost eladni aki az egyik legkiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtja idén.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#605 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Dante írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 23:04 Hogy lehet az, hogy a Cucurella-kölcsön azonnal bedőlt tegnap ahogy pályára lépett a spanyol, de Gallagher az utolsó percekig potenciális távozó, úgy hogy ő töltötte a legtöbb időt a pályán, a tapasztaltabb középpályásaink közé tartozik és hébe hóba rákerül a csk karszalag is..?

Nem elég üzenet ez a vezetőségnek, hogy ha mások ennyire szeretnék akkor talán nálunk is hasznos lehet?

Cucurella-t jó lett volna elpasszolni, de a United-es kölcsön nettó baromság volt, így aggodhatunk a sokkal piacképesebb és jobb Maatsen miatt is.
Cucurella kölcsön azért dőlt be, mert csak Januárig akarták kölcsönvenni ami nyilván nem lehetséges a részünkről. Persze így simán lehet, hogy Maatsen lesz eladva, mert nem kell ennyi lb a szezonra…
Gallagher is sajnos hasonló sztori lesz, de ha 50m Fontot adnak azt nehéz visszautasítani. Nagyon bő a keret jelenleg kp-n meg hátul. Chalobah valószínű menni fog kölcsön.

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Átigazolási pletykák

#606 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Szabi írta: 2023. szeptember 1., péntek 1:03 A Cucu-s sztori pedig iszonyat amatőr. Ha el akarom adni országon belül, akkor nem küldöm pályára egy hatodrangú kupameccsen. Kommunikációs kihagyást szeretnék feltételezni, de azt is el tudom képzelni, gőze nem volt egyik okostojásnak sem arról, ha játszik másik klub színeiben már nem szerepelhet újra a sorozatban.
Nem az volt a gond hogy a Ligakupában nem szerepelhet már, hanem az hogy a mu bele akart írni egy olyan záradékot hogy januárban visszaküldhetik mert ha felépül Shaw, nem lesz rá szükségük. Ebben az esetben viszont már nem tudtuk volna eladni/kölcsönadni januárban mert egy játékos egy szezonban csak 2 csapatban szerepelhet és ezzel a Ligakupa meccsel nálunk meg volt az első pályára lépése. Plusz elvileg árban is volt pár millió eltérés. Ettől függetlenül jó nagy baromság volt, nem is értettem a kezdőt látva hogy mit keres ott, a meccs előtt elég biztosra írták a klubváltást.

Amúgy én felkészültem a legrosszabbra, mivel Cucu is itt ragadt és Chalobah-ért sem akar pénzt adni a Bayern, így a piacképes játékosokat (Gallagher és Maatsen) el fogjuk ma adni szerintem. Fofana-t nem számolva 25 felnőtt játékosunk van, ami 2-3-al több mint amit Poch szeretne és akkor ebbe nem számoltam bele Humphreys-t, Burstow-t, Deivid-et, vagy Moreira-t, akik közül szintén jó lenne ha elmenne néhány kölcsönbe mert az U21-ben is lassan tömegnyomor lesz...

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#607 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Dante írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 23:04 Hogy lehet az, hogy a Cucurella-kölcsön azonnal bedőlt tegnap ahogy pályára lépett a spanyol, de Gallagher az utolsó percekig potenciális távozó, úgy hogy ő töltötte a legtöbb időt a pályán, a tapasztaltabb középpályásaink közé tartozik és hébe hóba rákerül a csk karszalag is..?

Nem elég üzenet ez a vezetőségnek, hogy ha mások ennyire szeretnék akkor talán nálunk is hasznos lehet?

Cucurella-t jó lett volna elpasszolni, de a United-es kölcsön nettó baromság volt, így aggodhatunk a sokkal piacképesebb és jobb Maatsen miatt is.
Nem szeretem Gallagher-t, és akkor még finom voltam, de most nagy formát fut, jelenleg nem lenne értelmes magyarázat az eladására. Lehet fedezni kell valamiből a 18 éves Corinthians-növendéket, és érte tudnák per pillanat a legtöbb pénzt beszedni. Poch brutál mód ragaszkodik hozzá, de hát nem ő a tulaj, bár jobb helyeken azért az edzőnek van némi beleszólása a játékosállomány alakításába.

A Cucu-s sztori pedig iszonyat amatőr. Ha el akarom adni országon belül, akkor nem küldöm pályára egy hatodrangú kupameccsen. Kommunikációs kihagyást szeretnék feltételezni, de azt is el tudom képzelni, gőze nem volt egyik okostojásnak sem arról, ha játszik másik klub színeiben már nem szerepelhet újra a sorozatban.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#608 Hozzászólás Szerző: Szabi »

flatley09 írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 18:52
Szabi írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 16:42
flatley09 írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 13:26

Szabi…en legalabb ervelek.
Viszont ugyan mondd mar el, hogy mivel mocskolodom??? Mivel jobb az amit Te csinalsz, mint amit en? Vagy neked miert szabad?
Mit forgattam ki? Miert baj az, hogy reagaltam a city meg a psg-re? Nem is en hoztam fel…
Volt ami nem igaz abban amit mondtam?
Bármivel megtalálhatsz, de ezzel nem, mert tőlem itt még nem olvastál mélyebb hangvételű gondolatokat érvelés nélkül. Az nem én vagyok. Van itt olyan ember, aki a saját véleményét mindig általánosítva, T/3-ban fogalmazza meg. Mocskolódás alatt arra gondolok, hogy magadra vettél egy olyan dolgot, amit nem neked címeztem, és mégis kérdés nélkül nekem támadtál, mert személyes érintettséget tapasztaltál. Ez egy fórum, bármit szabad bizonyos keretek között, szerintem nem léptem át olyan határt, amit ne lehetne. A City-PSG kérdést nem én hoztam fel, számomra teljesen irreleváns, hogy ki mit reagál rá. Nem állítottál valótlanságot, értékes gondolataid vannak. Ettől még nem egyezik a véleményünk.
Szabi, nem kotekedes es semmi bajom veled es ezzel az hsz-szel le is zarom a temat reszemrol, mert mar off.
Akik Boehly meg a bagázsa fenekét állandó jelleggel fényesre nyalják, azok ilyenkor érdekes mód mindig eltűnnek, nyilván azért, mert negatívat nem fognak mondani, pozitívat meg nem tudnak, így marad a hallgatás. :D Majd ha esetleg beválik, akkor jönnek csak melleket döngetni.
Ez volt a kommented. Ebben, hol az erveles? Ez nem T/3?
Szerintem ez inkabb nevezheto mocskolodasnak…
Konkretan megnevezes nelkul seggnyalonak neveztel egy csoportot…
Te alltal bele masokba. Amit en es masok csinaltunk az csak reakcio amit Te/Ti valtottatok ki.
Ebben nincs érvelés valóban, de olvasd el az első mondatomat. Direkt nem azt írtam, hogy minden hozzászólásom tele van érvekkel, hanem azt, hogy azok igen, amelyek mélyebb gondolatokat tartalmaznak, kifejtősek, valamilyen témát járnak körül. Olvashattál már tőlem rengeteg ilyet az elmúlt 10-12 évben.

Ez a fenti vitát gerjesztő, amit kiemeltél csak egy félig-meddig provokatív reakció volt a Palmeres hírre, mert szerettem volna annak az embernek is olvasni a véleményét, aki mindig T/3-ban nyilvánul meg, mindig védi a mundér becsületét. Az elesettek védőszentje, a kifogások atyaúristene. Még mindig a szerencsétlen Potter ülne a padon, ha rajta múlott volna, de lehet, ha tehetné, még vele is aludna. Nevet nem írok, mindenki tudja kiről van szó. Na ő pl. egy olyan személy, aki nyalja Boehly-ék seggét, ugyanazt csinálja, mint Potternél, elvakultan favorizálja minden tevékenységüket, áhitattal nézi, hogy az iráni bohóccal gépre pattannak lezárni egy olyan transzfert, amire az alkalmatlan, túlfizetett szaktekintélyek nem voltak képesek kéthavi munka után sem. De negatívat SOHA nem ír. Megvan a véleménye, de inkább ferdít, becsapja magát, pont ahogy Potternél is tette. Tudja, hogy mindenki rajta röhög, de csak azért is kitart amellett, amit gondolt. Na rá és még egy-két itteni haverjára írtam, hogy csak akkor bújnak elő, ha valami egyértelműen pozitívat kell véleményezni. Ő lesz az, aki utólag döngeti majd a mellét, hogy mekkora vétel volt Boehly-ék részéről Palmer. Amikor visszakullog a harmadik-negyedik brazil csodagyerek 25 évesen a hazájába, akkor vagy csendben lesz, vagy ráfogja arra, hogy Strasbougban fehérek a székek a lelátón, Bridge-n pedig kékek, ez összezavarta szegény fiúkat, de lehet visszavezeti arra a sikertelenséget és anyagi buktát, hogy 2021-ben busszal kellett BL-meccsre utazni a szankciók miatt.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#609 Hozzászólás Szerző: Dante »

Hogy lehet az, hogy a Cucurella-kölcsön azonnal bedőlt tegnap ahogy pályára lépett a spanyol, de Gallagher az utolsó percekig potenciális távozó, úgy hogy ő töltötte a legtöbb időt a pályán, a tapasztaltabb középpályásaink közé tartozik és hébe hóba rákerül a csk karszalag is..?

Nem elég üzenet ez a vezetőségnek, hogy ha mások ennyire szeretnék akkor talán nálunk is hasznos lehet?

Cucurella-t jó lett volna elpasszolni, de a United-es kölcsön nettó baromság volt, így aggodhatunk a sokkal piacképesebb és jobb Maatsen miatt is.

Sindu
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Átigazolási pletykák

#610 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Érdekes ez a költekezős lista. Az előző év igazolási ablaka valóban rosszul néz ki, de az még nem dőlt el, hogy ez a nagy költekezés kifizetődik-e.

Inkább megnézném a teljes 21. százados listát. Az elmúlt 23 évet. Kiadások terén a city-vel és a uniteddal vagyunk egy szinten, kissé lemaradva a hármastól a PSG.

Ne feledjük, hogy mi 2004-ben kezdtük el a nagy költekezést, a city csak 2010 körül(6 évvel később). A United SAF leköszönése óta az intenzív költekezés ellenére is sikertelen. Sikertelenebb, mint mi voltunk az utóbbi 10 évben, pedig nekünk sem sikerültek jól a 10-es évek.

Nézzük meg mi volt a 2000-es évek költekezésének az eredménye:
04/05 bajnok, 05/06 bajnok, 06/07 2., 07/08 2., 08/09 3., 09/10 bajnok.
Én biztos vagyok benne, hogyha a unitednek nem lett volna egy Fergusonja, akkor egyeduralkodók lettünk volna Angliában a 2000-es évek második felében. Egy Ferguson, aki nemcsak korszakos zseni, hanem végig is vihette saját csapatát, míg nálunk Mourinho után ment az edzőkeringős vergődés egészen Ancelottiig. Akit szerintem a legnagyobb butaság volt elküldeni egy ezüstérmes szezon után... Abra legnagyobb melléfogása. Mourinho elküldését viszont nem rónám fel Abrának, José mindenkivel összebalhézik egy idő után.

Eközben BL-fronton volt egy elvesztett döntőnk, egy övrebős elcsalt (na jó, katasztrofális bíráskodású) elődöntőnk... meg úgy általában sok BL-elődöntőnk. Plusz sok FA-kupa győzelem.

Azt hiszem, az akkori költekezés sikeresnek mondható.
Felmerül, miért csak '12-ben nyertünk BL-t? A City miért most nyert először BL-t? :)

A 2010-es évek:
Bejött a City, ami akkor nálunk is többet költött abban az időszakban. Ők 13 év alatt költöttek annyit, mint mi 20 alatt. Ettől még a 2010-es évek összességében kudarcnak nevezhető a részünkről, ha figyelembe vesszük, hogy volt azért pénz. :D De nem arról volt szó, hogy mondjuk 2x annyit költöttünk mindenki máshoz képest abban az évtizedben, és úgy lettünk volna sikertelenek. A City többet költött nálunk, és okosak voltak, hogy kitartottak Pep mellett, okosabbak, mint mi Carlóval.

További nagy költekezők:
A PSG-t nem tartom sikeres projektnek. Francia liga letarolása, 0 BL-címmel. Komolytalan.

A Realnak hatalmas előnye származik abból, hogy a neve miatt a legjobb játékosokat tudja bevonzani magához. Ott nincs kérdés, hogy oda akarnak-e menni a pályájuk csúcsán lévő aktuális szupersztárok. Ők így kb. garantáltan megkapják a valódi értéket a pénzükért, legalábbis nagyobb arányban, mint mások.

A Barcában ott volt Messi, kiegészítve Xavival és Iniestával. Azóta össze is csuklottak.

Konklúzió:
Angliát nézve még így is mi voltunk előző 20 év 2. legsikeresebb csapata. Szomorú, hogy a 2000-es évek második felében nem domináltuk le teljesen a PL-t, annak ellenére, talán a világ legjobb játékosállománya volt akkor miénk. De azért az sikeres időszak volt.

U.i. itt most a balanszot néztem, sztem nincs sok értelme a költés oszlopnak önmagában.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#611 Hozzászólás Szerző: emsanya »

AwayRoller írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 17:14
Izland írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 15:37 Hiába fáj gyerekek kimondani, de Pityének nagyrészt igaza van az átigazolási politikánk szempontjából. Sok más szempontból én sem értek vele egyet, veszekedtem vele már többször is meccsek alatt, főleg amikor Potter volt a téma.
Akármilyen durva nyarakat csinált sokszor a PSG, City, Real, Barca is, egyik sem közelítette meg azt, amit mi csinálunk. 1 év alatt egyik csapat sem költött 1000milliót el. - De ha igen, szóljatok!
Szóval kicsit alázatosabban, és reálisabban nézzétek mit is művel Boehly, felesleges mutogatni más csapatokra, senki sem csinált eddig ilyet. Az, hogy melyik csapat mennyit fizetett az edzőknek a kirúgások után, ne is említsük meg, mert szerintem többet fizettünk, mint az utánunk lévő másik 5-10 csapat együtt.

A lenti listákon nincs mit megmagyarázni. A legtöbbet költünk, és a leginkább veszteségesek vagyunk. 1 dolgot ne felejtsen el senki a táblázatok mellé még. Abra szerette annyira a csapatot, hogy az adósságait átvállalta a klubnak, de ez nem jelenti azt, hogy Boehlyék is ilyen rendesek lesznek 5-10 év múlva. Mind az eszetlen átigazolások, mind a hosszútávú szerződések hatalmas veszélyt jelentenek a klubra, ha egyszer elfogy a tulajdonosok lelkesedése. Láttunk már ilyet a történelemben.

Továbbá idegesítenek az ajándék kölcsönjátékosaink is. Pletykáltak arról, hogy érdeklődtünk Musiala iránt. Voltak hírek arról, hogy Kepát vinni akarta a Bayern, most vinni szeretnék Chalobahot.
Miért kellett Kepát ingyen odaadni a Realnak? Miért nem lehetett Musialáért felajánlani Kepát, Chalobahot és mondjuk 60milliót?
Továbbá engem idegesít a tény, hogy miért például Caicedot igazoltuk le, amikor ezen a nyáron váltott klubbot Rice és Bellingham is.
Caicedo TM érték: 75millió euró /kifizetett átigazolási díj: 116millió euró
Rice TM érték: 90millió euró /kifizetett átigazolási díj: 116millió euró
Bellingham TM érték: 120millió euró /kifizetett átigazolási díj: 103millió euró

Sok esetben tűnünk balekoknak, és amatőröknek. Hiába költöttünk el 1000milliót, ott tartunk, hogy alig reménykedik valaki a TOP4-ben. Normális ez?
Nem személyesen neked címzem Izland, csak a te okfejtésed találtam a legtartalmasabbnak, ezért ezt emeltem ki.

Tagadhatatlan, hogy Boehly-ék csinálnak baromságokat, nem is védeni kivánom őket, csak úgy gondolom, hogy azok a baromságok messze nem akkora mértékűek, mint amilyennek be vannak állítva, ezért a bármennyire is torzult igazságérzetem sértik.

1. Először is maga a költekezés ténye és mértéke:
Hajlamosak vagyunk(magamat is beleértve) azt jónak/hatékonynak látni, amit épp NEM csinálunk, viszont másképp viszonyulni hozzá, ha épp MI csináljuk. A City, PSG és akik most "jófiúknak" vannak beállítva(Pool, szarzi, Ncastle) ebben a történetben ezt a költekezést több év alatt halmozták fel. Ezen évek alatt itt a fórumon is rengeteget ment a rinya, főleg egy-egy trófea után, hogy muszáj kinyitni a pénzcsapot, mert másképp lehetetlen utolérni őket. Az általad bemásolt listák olyan szempontból torzítanak, hogy a 21. századi nem veszi figyelembe az infláció mértékét és a játékosok árainak felhígulását, a 2022 óta levő pedig azt a tényt, hogy fel kell a csapatot zárkóztatni az élbolyba. Nyilván több és minőségibb játékost lehetett venni 5 éve 200 millából, mint most.

Erra a pénzcsap kinyitásra két lehetséges verziónk volt szerintem, vagy mi is költünk éveken át 200 m körüli összegeket abban a reményben, hogy 5 év múlva elérjük az áhított Pool-City szintet vagy lezavarjuk ezt a költekezést pár ablakon belül. Úgy gondolom épp emiatt a "jobb ma elkölteni a pénzt, mint holnap" felfogás miatt tették le Boehlyék utóbbi mellett a voksukat. (Viszont, ha az előbbit választják, nagy pénzben mernék rá fogadni, hogy akkor épp az szolgáltatna táptalajt a siránkozásnak, hogy nincs azonnali pénzköltés és lyukas a keret. Sokszor ugyanazon emberkéktől, akik a mostani szitut kifogásolják)

Szerintem itt nem az a koncept, hogy most kétévente elvernek 1 milliárdot, hanem hogy most próbálják megadni az elkövetkezendő évek Chelsea franchise-ának a gerincét. Persze ez kockázatos és lehet nagyot is bukni vele, viszont koránt sem akkora agyatlan baromság, mint amilyennek be van állítva, nem csak itt, de különböző hírportálokon és társain.

2. Az átigazolások során kiválasztott/eladott játékosok személye:
Itt is van rengeteg baromság, azonban itt sem akkora az ámokfutás véleményem szerint, mint amilyennek tűnik. Én különválasztanám az első ablakot az utóbbi kettőtől.
Az elsőben valóban rengeteg agyatlanság történt, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy az előző vezetés és a szankciók kombója miatt a semmiből kellett pótolni Christensent és Rüdigert - erre érkezett Kulabá és Fofana. Mázlink volt Azpi +1 éves opciójával és M. Alonso-t sokan itt is elkergették volna és látatlanban istenítették Cucu-t, csak mert a City is vinni akarta.

A másik két ablakban már látszik, hogy szabadulni próbálunk az első ablak valamint az előző vezetés baklövéseitől, valamint, hogy nem akarunk itt tartani senkit, aki nem kíván 100%-ban itt lenni. Ez lehet ugyancsak baromság, viszont én ezzel a résszel ki tudok békülni, ahogy az éveken át kiöregedőnek, sérülékenynek, fél-selejtnek, nemtörődömnek vagy egyszerűen "nem elég jónak" titulált játékosok (Havertz, Mount, Kova, Jorgi, Zijes, Mendy, Kanté, Puli) eladásával is. Továbbá látszik, hogy akiket nem visznek el viszont ugyanebbe a kategóriába tartoznak, azokat is megpróbáljuk távol tartani a keret "egészséges?" mentalitású részétől (Lukaku, Kepa)

Az itt tartott érkezőkről még nehéz ítéletet mondani, róluk majd az idő dönti el mennyire voltak okos húzások vagy baromságok, viszont amíg az árcédulájuk nem került nyilvánosságra szinte mindenki maradéktalanul hozta volna Enzot, Mudrykot, Nkunkut vagy Caicedot is. Ráadásul mindannyian itt akartak játszani és egyelőre úgy tűnik elkötelezettek a klub iránt.

3. A TM érték és a kifizetett díj:
Erről a listáról instant lekapnám Bellinghamet, ugyanis a Realnak annyira nem tudnak ellentmondani a játékosok, hogy simán 20-30%al olcsóbban tudják behúzni őket. Ha Bellingham egy PL klubhoz kerül, tuti nem állt volna meg 150 milla alatt + fizu is több kellett volna, hogy a Realt visszautasítsa. Caicedo esetén meg simán az átigazolási brigádunk bénázott(+1 a vezetőségi BAROMSÁG oszlopba), ha azelőtt behúzzák, hogy Rizsest elviszi a kátyús brigád, a Brightonnak sem lett volna akkora az arca, szerintem 70-80 közti árat kellett volna fizessünk. Itt teljesen igaz amit írtál, hogy amatőr balekok benyomását keltjük.

4. Ajándék kölcsönök
Ez is baromira idegesítő, viszont ebben sajnos nincs túl sok újdonság az Abra éra utolsó éveihez képest. Karitatív szervezetként adunk el/kölcsön játékosokat, akár riválisoknak is. Tehát ez +1 BAROMSÁG, csak ebben nem mozdultunk rosszabb irányba az előző vezetéshez képest

5.
Izland írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 15:37Hiába költöttünk el 1000milliót, ott tartunk, hogy alig reménykedik valaki a TOP4-ben. Normális ez?
Igen és nem. Nem normális, hogy nincs a pénzösszeg láttán azonnali eredmény, viszont figyelembe véve, hogy kb. 0 tapasztalt egyénre költötték a pénzt ez a keret még össze kell szokjon, Utálom ezt a dumát és én is szívesen elnéztem volna egy kölcsön Cancelot, vagy egy olcsó Laporte-ot és hasonló igazolásokat, viszont úgy tűnik, hogy most ezt az utat próbálják be Boehlyék. Ennek a BAROMSÁG faktor mértékét még nem tudjuk, lehet szapulni vagy lehet bizakodni benne. Az én mentális egészségemnek az utóbbi jobbat tesz, úgyhogy ezzel maradok :D
Mega-giga +1

Ez az Away hsz. kötelező olvasmány mindenkinek. És nem azért írom mert inkább pozitiv a vezetőség felé, van benne negativ és kockázat is illetve azoknak is jo aki kicsit jobban megprobálják megérteni mi várhato és mi lehet a koncepcio.

Avatar
Izland
Hozzászólások: 420
Csatlakozott: 2023. január 6., péntek 0:04
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: Frank James Lampard

Re: Átigazolási pletykák

#612 Hozzászólás Szerző: Izland »

AwayRoller írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 17:14
Izland írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 15:37 Hiába fáj gyerekek kimondani, de Pityének nagyrészt igaza van az átigazolási politikánk szempontjából. Sok más szempontból én sem értek vele egyet, veszekedtem vele már többször is meccsek alatt, főleg amikor Potter volt a téma.
Akármilyen durva nyarakat csinált sokszor a PSG, City, Real, Barca is, egyik sem közelítette meg azt, amit mi csinálunk. 1 év alatt egyik csapat sem költött 1000milliót el. - De ha igen, szóljatok!
Szóval kicsit alázatosabban, és reálisabban nézzétek mit is művel Boehly, felesleges mutogatni más csapatokra, senki sem csinált eddig ilyet. Az, hogy melyik csapat mennyit fizetett az edzőknek a kirúgások után, ne is említsük meg, mert szerintem többet fizettünk, mint az utánunk lévő másik 5-10 csapat együtt.

A lenti listákon nincs mit megmagyarázni. A legtöbbet költünk, és a leginkább veszteségesek vagyunk. 1 dolgot ne felejtsen el senki a táblázatok mellé még. Abra szerette annyira a csapatot, hogy az adósságait átvállalta a klubnak, de ez nem jelenti azt, hogy Boehlyék is ilyen rendesek lesznek 5-10 év múlva. Mind az eszetlen átigazolások, mind a hosszútávú szerződések hatalmas veszélyt jelentenek a klubra, ha egyszer elfogy a tulajdonosok lelkesedése. Láttunk már ilyet a történelemben.

Továbbá idegesítenek az ajándék kölcsönjátékosaink is. Pletykáltak arról, hogy érdeklődtünk Musiala iránt. Voltak hírek arról, hogy Kepát vinni akarta a Bayern, most vinni szeretnék Chalobahot.
Miért kellett Kepát ingyen odaadni a Realnak? Miért nem lehetett Musialáért felajánlani Kepát, Chalobahot és mondjuk 60milliót?
Továbbá engem idegesít a tény, hogy miért például Caicedot igazoltuk le, amikor ezen a nyáron váltott klubbot Rice és Bellingham is.
Caicedo TM érték: 75millió euró /kifizetett átigazolási díj: 116millió euró
Rice TM érték: 90millió euró /kifizetett átigazolási díj: 116millió euró
Bellingham TM érték: 120millió euró /kifizetett átigazolási díj: 103millió euró

Sok esetben tűnünk balekoknak, és amatőröknek. Hiába költöttünk el 1000milliót, ott tartunk, hogy alig reménykedik valaki a TOP4-ben. Normális ez?
Nem személyesen neked címzem Izland, csak a te okfejtésed találtam a legtartalmasabbnak, ezért ezt emeltem ki.

Tagadhatatlan, hogy Boehly-ék csinálnak baromságokat, nem is védeni kivánom őket, csak úgy gondolom, hogy azok a baromságok messze nem akkora mértékűek, mint amilyennek be vannak állítva, ezért a bármennyire is torzult igazságérzetem sértik.

1. Először is maga a költekezés ténye és mértéke:
Hajlamosak vagyunk(magamat is beleértve) azt jónak/hatékonynak látni, amit épp NEM csinálunk, viszont másképp viszonyulni hozzá, ha épp MI csináljuk. A City, PSG és akik most "jófiúknak" vannak beállítva(Pool, szarzi, Ncastle) ebben a történetben ezt a költekezést több év alatt halmozták fel. Ezen évek alatt itt a fórumon is rengeteget ment a rinya, főleg egy-egy trófea után, hogy muszáj kinyitni a pénzcsapot, mert másképp lehetetlen utolérni őket. Az általad bemásolt listák olyan szempontból torzítanak, hogy a 21. századi nem veszi figyelembe az infláció mértékét és a játékosok árainak felhígulását, a 2022 óta levő pedig azt a tényt, hogy fel kell a csapatot zárkóztatni az élbolyba. Nyilván több és minőségibb játékost lehetett venni 5 éve 200 millából, mint most.

Erra a pénzcsap kinyitásra két lehetséges verziónk volt szerintem, vagy mi is költünk éveken át 200 m körüli összegeket abban a reményben, hogy 5 év múlva elérjük az áhított Pool-City szintet vagy lezavarjuk ezt a költekezést pár ablakon belül. Úgy gondolom épp emiatt a "jobb ma elkölteni a pénzt, mint holnap" felfogás miatt tették le Boehlyék utóbbi mellett a voksukat. (Viszont, ha az előbbit választják, nagy pénzben mernék rá fogadni, hogy akkor épp az szolgáltatna táptalajt a siránkozásnak, hogy nincs azonnali pénzköltés és lyukas a keret. Sokszor ugyanazon emberkéktől, akik a mostani szitut kifogásolják)

Szerintem itt nem az a koncept, hogy most kétévente elvernek 1 milliárdot, hanem hogy most próbálják megadni az elkövetkezendő évek Chelsea franchise-ának a gerincét. Persze ez kockázatos és lehet nagyot is bukni vele, viszont koránt sem akkora agyatlan baromság, mint amilyennek be van állítva, nem csak itt, de különböző hírportálokon és társain.

2. Az átigazolások során kiválasztott/eladott játékosok személye:
Itt is van rengeteg baromság, azonban itt sem akkora az ámokfutás véleményem szerint, mint amilyennek tűnik. Én különválasztanám az első ablakot az utóbbi kettőtől.
Az elsőben valóban rengeteg agyatlanság történt, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy az előző vezetés és a szankciók kombója miatt a semmiből kellett pótolni Christensent és Rüdigert - erre érkezett Kulabá és Fofana. Mázlink volt Azpi +1 éves opciójával és M. Alonso-t sokan itt is elkergették volna és látatlanban istenítették Cucu-t, csak mert a City is vinni akarta.

A másik két ablakban már látszik, hogy szabadulni próbálunk az első ablak valamint az előző vezetés baklövéseitől, valamint, hogy nem akarunk itt tartani senkit, aki nem kíván 100%-ban itt lenni. Ez lehet ugyancsak baromság, viszont én ezzel a résszel ki tudok békülni, ahogy az éveken át kiöregedőnek, sérülékenynek, fél-selejtnek, nemtörődömnek vagy egyszerűen "nem elég jónak" titulált játékosok (Havertz, Mount, Kova, Jorgi, Zijes, Mendy, Kanté, Puli) eladásával is. Továbbá látszik, hogy akiket nem visznek el viszont ugyanebbe a kategóriába tartoznak, azokat is megpróbáljuk távol tartani a keret "egészséges?" mentalitású részétől (Lukaku, Kepa)

Az itt tartott érkezőkről még nehéz ítéletet mondani, róluk majd az idő dönti el mennyire voltak okos húzások vagy baromságok, viszont amíg az árcédulájuk nem került nyilvánosságra szinte mindenki maradéktalanul hozta volna Enzot, Mudrykot, Nkunkut vagy Caicedot is. Ráadásul mindannyian itt akartak játszani és egyelőre úgy tűnik elkötelezettek a klub iránt.

3. A TM érték és a kifizetett díj:
Erről a listáról instant lekapnám Bellinghamet, ugyanis a Realnak annyira nem tudnak ellentmondani a játékosok, hogy simán 20-30%al olcsóbban tudják behúzni őket. Ha Bellingham egy PL klubhoz kerül, tuti nem állt volna meg 150 milla alatt + fizu is több kellett volna, hogy a Realt visszautasítsa. Caicedo esetén meg simán az átigazolási brigádunk bénázott(+1 a vezetőségi BAROMSÁG oszlopba), ha azelőtt behúzzák, hogy Rizsest elviszi a kátyús brigád, a Brightonnak sem lett volna akkora az arca, szerintem 70-80 közti árat kellett volna fizessünk. Itt teljesen igaz amit írtál, hogy amatőr balekok benyomását keltjük.

4. Ajándék kölcsönök
Ez is baromira idegesítő, viszont ebben sajnos nincs túl sok újdonság az Abra éra utolsó éveihez képest. Karitatív szervezetként adunk el/kölcsön játékosokat, akár riválisoknak is. Tehát ez +1 BAROMSÁG, csak ebben nem mozdultunk rosszabb irányba az előző vezetéshez képest

5.
Izland írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 15:37Hiába költöttünk el 1000milliót, ott tartunk, hogy alig reménykedik valaki a TOP4-ben. Normális ez?
Igen és nem. Nem normális, hogy nincs a pénzösszeg láttán azonnali eredmény, viszont figyelembe véve, hogy kb. 0 tapasztalt egyénre költötték a pénzt ez a keret még össze kell szokjon, Utálom ezt a dumát és én is szívesen elnéztem volna egy kölcsön Cancelot, vagy egy olcsó Laporte-ot és hasonló igazolásokat, viszont úgy tűnik, hogy most ezt az utat próbálják be Boehlyék. Ennek a BAROMSÁG faktor mértékét még nem tudjuk, lehet szapulni vagy lehet bizakodni benne. Az én mentális egészségemnek az utóbbi jobbat tesz, úgyhogy ezzel maradok :D
Elfogadom ezt a nézőpontot, sőt tudok is sok helyen vele azonosulni. :)
Köszi részletes kifejtést, sok része a mondandódnak megfontolandó.

Sindu
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Átigazolási pletykák

#613 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Amazing24 írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 18:58 Trevoh Chalobah's move to Bayern Munich is set to collapse, according to Sky Germany's Florian Plettenberg.

Chelsea are insisting on a permanent deal for the defender, whereas Bayern only want a loan move.

Örülnék, ha maradna. Küzdjön meg Disasival Az eddigiek alapján egyáltalán nem egyértelmű, melyikük a jobb.

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Átigazolási pletykák

#614 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Trevoh Chalobah's move to Bayern Munich is set to collapse, according to Sky Germany's Florian Plettenberg.

Chelsea are insisting on a permanent deal for the defender, whereas Bayern only want a loan move.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 847
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Átigazolási pletykák

#615 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Szabi írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 16:42
flatley09 írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 13:26
Szabi írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 12:38 Flatley engedd már el ezt a seggnyalós dumát, nem rád gondoltam, eszembe se jutottál. Vannak itt olyanok, akik mesterfokon űzik ezt, Te nem ebbe a táborba tartozol.

A hozzászólásodra pedig tök értelmetlen reagálnom, mindent a saját ízlésed szerint forgatsz ki, hogy valami keményet visszavágj, 10-15 évvel ezelőtti félrement Pep-igazolásokkal érvelve. Mindig akkor bújsz elő, ha véres szájjal kell mocskolódni. Én kötözködöm másokkal, Te mocskolódsz. Nem vagy különb a deákné vásznánál, hiába hiszed azt.
Szabi…en legalabb ervelek.
Viszont ugyan mondd mar el, hogy mivel mocskolodom??? Mivel jobb az amit Te csinalsz, mint amit en? Vagy neked miert szabad?
Mit forgattam ki? Miert baj az, hogy reagaltam a city meg a psg-re? Nem is en hoztam fel…
Volt ami nem igaz abban amit mondtam?
Bármivel megtalálhatsz, de ezzel nem, mert tőlem itt még nem olvastál mélyebb hangvételű gondolatokat érvelés nélkül. Az nem én vagyok. Van itt olyan ember, aki a saját véleményét mindig általánosítva, T/3-ban fogalmazza meg. Mocskolódás alatt arra gondolok, hogy magadra vettél egy olyan dolgot, amit nem neked címeztem, és mégis kérdés nélkül nekem támadtál, mert személyes érintettséget tapasztaltál. Ez egy fórum, bármit szabad bizonyos keretek között, szerintem nem léptem át olyan határt, amit ne lehetne. A City-PSG kérdést nem én hoztam fel, számomra teljesen irreleváns, hogy ki mit reagál rá. Nem állítottál valótlanságot, értékes gondolataid vannak. Ettől még nem egyezik a véleményünk.
Szabi, nem kotekedes es semmi bajom veled es ezzel az hsz-szel le is zarom a temat reszemrol, mert mar off.
Akik Boehly meg a bagázsa fenekét állandó jelleggel fényesre nyalják, azok ilyenkor érdekes mód mindig eltűnnek, nyilván azért, mert negatívat nem fognak mondani, pozitívat meg nem tudnak, így marad a hallgatás. :D Majd ha esetleg beválik, akkor jönnek csak melleket döngetni.
Ez volt a kommented. Ebben, hol az erveles? Ez nem T/3?
Szerintem ez inkabb nevezheto mocskolodasnak…
Konkretan megnevezes nelkul seggnyalonak neveztel egy csoportot…
Te alltal bele masokba. Amit en es masok csinaltunk az csak reakcio amit Te/Ti valtottatok ki.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#616 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Azért költöttünk el 1000 mt mert megtehetjük, ennyi. Szükséges volt lecserélni a csapatot a fiatalok pedig befektetések. Nincs ebben semmi gusztustalan, nem feltétlen azért jöttek higy nálunk játszhassanak és amúgy a Strasbourgból is megveszik őket horror áron ha elég jók lesznek, de ha csak 5-10 % profitunk lesz rajtuk átlagosan az is pazar. Jöjjenek csak minél többen.

Páran úgy fogalmaztok, mintha Boehly csak úgy ide lett volna hozva vezetőnek és szarik bele az egészbe mert majd max jól eladósítja a klubot és lepatta. Aha...

Hahó, 4 milliárdot fizettek a klubért, egy tucat sikeres üzletember., Ők nem pénztkölteni jöttek, inkább pénzt keresni. Most próbálnak létrehozni valamit ami a jövőben jövedelmező lehet.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#617 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Manchester United want the option to terminate Cucurella’s loan in January. They have now turned attention to Reguilon. (@samuelluckhurst) #CFC

Manchester United have moved on from Cucurella. (@David_Ornstein) #CFC

Csöves utd

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Átigazolási pletykák

#618 Hozzászólás Szerző: Dízel »

kecske01 írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 15:29 🚨 BREAKING: Marc Cucurella to Man United is currently complicated after his appearance last night. (@David_Ornstein) #CFC

Cucu lehet mégse megy.
A szar játékosat persze, hogy nehéz elpasszolni. Csoda, hogy egy MU érdeklődik iránta, gondolom a hirre felrobbant az MU twittere és a szurkolók megfenyegették a tulajokat, hogy nehogy! :D

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolási pletykák

#619 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Izland írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 15:37 Hiába fáj gyerekek kimondani, de Pityének nagyrészt igaza van az átigazolási politikánk szempontjából. Sok más szempontból én sem értek vele egyet, veszekedtem vele már többször is meccsek alatt, főleg amikor Potter volt a téma.
Akármilyen durva nyarakat csinált sokszor a PSG, City, Real, Barca is, egyik sem közelítette meg azt, amit mi csinálunk. 1 év alatt egyik csapat sem költött 1000milliót el. - De ha igen, szóljatok!
Szóval kicsit alázatosabban, és reálisabban nézzétek mit is művel Boehly, felesleges mutogatni más csapatokra, senki sem csinált eddig ilyet. Az, hogy melyik csapat mennyit fizetett az edzőknek a kirúgások után, ne is említsük meg, mert szerintem többet fizettünk, mint az utánunk lévő másik 5-10 csapat együtt.

A lenti listákon nincs mit megmagyarázni. A legtöbbet költünk, és a leginkább veszteségesek vagyunk. 1 dolgot ne felejtsen el senki a táblázatok mellé még. Abra szerette annyira a csapatot, hogy az adósságait átvállalta a klubnak, de ez nem jelenti azt, hogy Boehlyék is ilyen rendesek lesznek 5-10 év múlva. Mind az eszetlen átigazolások, mind a hosszútávú szerződések hatalmas veszélyt jelentenek a klubra, ha egyszer elfogy a tulajdonosok lelkesedése. Láttunk már ilyet a történelemben.

Továbbá idegesítenek az ajándék kölcsönjátékosaink is. Pletykáltak arról, hogy érdeklődtünk Musiala iránt. Voltak hírek arról, hogy Kepát vinni akarta a Bayern, most vinni szeretnék Chalobahot.
Miért kellett Kepát ingyen odaadni a Realnak? Miért nem lehetett Musialáért felajánlani Kepát, Chalobahot és mondjuk 60milliót?
Továbbá engem idegesít a tény, hogy miért például Caicedot igazoltuk le, amikor ezen a nyáron váltott klubbot Rice és Bellingham is.
Caicedo TM érték: 75millió euró /kifizetett átigazolási díj: 116millió euró
Rice TM érték: 90millió euró /kifizetett átigazolási díj: 116millió euró
Bellingham TM érték: 120millió euró /kifizetett átigazolási díj: 103millió euró

Sok esetben tűnünk balekoknak, és amatőröknek. Hiába költöttünk el 1000milliót, ott tartunk, hogy alig reménykedik valaki a TOP4-ben. Normális ez?
Nem személyesen neked címzem Izland, csak a te okfejtésed találtam a legtartalmasabbnak, ezért ezt emeltem ki.

Tagadhatatlan, hogy Boehly-ék csinálnak baromságokat, nem is védeni kivánom őket, csak úgy gondolom, hogy azok a baromságok messze nem akkora mértékűek, mint amilyennek be vannak állítva, ezért a bármennyire is torzult igazságérzetem sértik.

1. Először is maga a költekezés ténye és mértéke:
Hajlamosak vagyunk(magamat is beleértve) azt jónak/hatékonynak látni, amit épp NEM csinálunk, viszont másképp viszonyulni hozzá, ha épp MI csináljuk. A City, PSG és akik most "jófiúknak" vannak beállítva(Pool, szarzi, Ncastle) ebben a történetben ezt a költekezést több év alatt halmozták fel. Ezen évek alatt itt a fórumon is rengeteget ment a rinya, főleg egy-egy trófea után, hogy muszáj kinyitni a pénzcsapot, mert másképp lehetetlen utolérni őket. Az általad bemásolt listák olyan szempontból torzítanak, hogy a 21. századi nem veszi figyelembe az infláció mértékét és a játékosok árainak felhígulását, a 2022 óta levő pedig azt a tényt, hogy fel kell a csapatot zárkóztatni az élbolyba. Nyilván több és minőségibb játékost lehetett venni 5 éve 200 millából, mint most.

Erra a pénzcsap kinyitásra két lehetséges verziónk volt szerintem, vagy mi is költünk éveken át 200 m körüli összegeket abban a reményben, hogy 5 év múlva elérjük az áhított Pool-City szintet vagy lezavarjuk ezt a költekezést pár ablakon belül. Úgy gondolom épp emiatt a "jobb ma elkölteni a pénzt, mint holnap" felfogás miatt tették le Boehlyék utóbbi mellett a voksukat. (Viszont, ha az előbbit választják, nagy pénzben mernék rá fogadni, hogy akkor épp az szolgáltatna táptalajt a siránkozásnak, hogy nincs azonnali pénzköltés és lyukas a keret. Sokszor ugyanazon emberkéktől, akik a mostani szitut kifogásolják)

Szerintem itt nem az a koncept, hogy most kétévente elvernek 1 milliárdot, hanem hogy most próbálják megadni az elkövetkezendő évek Chelsea franchise-ának a gerincét. Persze ez kockázatos és lehet nagyot is bukni vele, viszont koránt sem akkora agyatlan baromság, mint amilyennek be van állítva, nem csak itt, de különböző hírportálokon és társain.

2. Az átigazolások során kiválasztott/eladott játékosok személye:
Itt is van rengeteg baromság, azonban itt sem akkora az ámokfutás véleményem szerint, mint amilyennek tűnik. Én különválasztanám az első ablakot az utóbbi kettőtől.
Az elsőben valóban rengeteg agyatlanság történt, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy az előző vezetés és a szankciók kombója miatt a semmiből kellett pótolni Christensent és Rüdigert - erre érkezett Kulabá és Fofana. Mázlink volt Azpi +1 éves opciójával és M. Alonso-t sokan itt is elkergették volna és látatlanban istenítették Cucu-t, csak mert a City is vinni akarta.

A másik két ablakban már látszik, hogy szabadulni próbálunk az első ablak valamint az előző vezetés baklövéseitől, valamint, hogy nem akarunk itt tartani senkit, aki nem kíván 100%-ban itt lenni. Ez lehet ugyancsak baromság, viszont én ezzel a résszel ki tudok békülni, ahogy az éveken át kiöregedőnek, sérülékenynek, fél-selejtnek, nemtörődömnek vagy egyszerűen "nem elég jónak" titulált játékosok (Havertz, Mount, Kova, Jorgi, Zijes, Mendy, Kanté, Puli) eladásával is. Továbbá látszik, hogy akiket nem visznek el viszont ugyanebbe a kategóriába tartoznak, azokat is megpróbáljuk távol tartani a keret "egészséges?" mentalitású részétől (Lukaku, Kepa)

Az itt tartott érkezőkről még nehéz ítéletet mondani, róluk majd az idő dönti el mennyire voltak okos húzások vagy baromságok, viszont amíg az árcédulájuk nem került nyilvánosságra szinte mindenki maradéktalanul hozta volna Enzot, Mudrykot, Nkunkut vagy Caicedot is. Ráadásul mindannyian itt akartak játszani és egyelőre úgy tűnik elkötelezettek a klub iránt.

3. A TM érték és a kifizetett díj:
Erről a listáról instant lekapnám Bellinghamet, ugyanis a Realnak annyira nem tudnak ellentmondani a játékosok, hogy simán 20-30%al olcsóbban tudják behúzni őket. Ha Bellingham egy PL klubhoz kerül, tuti nem állt volna meg 150 milla alatt + fizu is több kellett volna, hogy a Realt visszautasítsa. Caicedo esetén meg simán az átigazolási brigádunk bénázott(+1 a vezetőségi BAROMSÁG oszlopba), ha azelőtt behúzzák, hogy Rizsest elviszi a kátyús brigád, a Brightonnak sem lett volna akkora az arca, szerintem 70-80 közti árat kellett volna fizessünk. Itt teljesen igaz amit írtál, hogy amatőr balekok benyomását keltjük.

4. Ajándék kölcsönök
Ez is baromira idegesítő, viszont ebben sajnos nincs túl sok újdonság az Abra éra utolsó éveihez képest. Karitatív szervezetként adunk el/kölcsön játékosokat, akár riválisoknak is. Tehát ez +1 BAROMSÁG, csak ebben nem mozdultunk rosszabb irányba az előző vezetéshez képest

5.
Izland írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 15:37Hiába költöttünk el 1000milliót, ott tartunk, hogy alig reménykedik valaki a TOP4-ben. Normális ez?
Igen és nem. Nem normális, hogy nincs a pénzösszeg láttán azonnali eredmény, viszont figyelembe véve, hogy kb. 0 tapasztalt egyénre költötték a pénzt ez a keret még össze kell szokjon, Utálom ezt a dumát és én is szívesen elnéztem volna egy kölcsön Cancelot, vagy egy olcsó Laporte-ot és hasonló igazolásokat, viszont úgy tűnik, hogy most ezt az utat próbálják be Boehlyék. Ennek a BAROMSÁG faktor mértékét még nem tudjuk, lehet szapulni vagy lehet bizakodni benne. Az én mentális egészségemnek az utóbbi jobbat tesz, úgyhogy ezzel maradok :D

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#620 Hozzászólás Szerző: Szabi »

flatley09 írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 13:26
Szabi írta: 2023. augusztus 31., csütörtök 12:38 Flatley engedd már el ezt a seggnyalós dumát, nem rád gondoltam, eszembe se jutottál. Vannak itt olyanok, akik mesterfokon űzik ezt, Te nem ebbe a táborba tartozol.

A hozzászólásodra pedig tök értelmetlen reagálnom, mindent a saját ízlésed szerint forgatsz ki, hogy valami keményet visszavágj, 10-15 évvel ezelőtti félrement Pep-igazolásokkal érvelve. Mindig akkor bújsz elő, ha véres szájjal kell mocskolódni. Én kötözködöm másokkal, Te mocskolódsz. Nem vagy különb a deákné vásznánál, hiába hiszed azt.
Szabi…en legalabb ervelek.
Viszont ugyan mondd mar el, hogy mivel mocskolodom??? Mivel jobb az amit Te csinalsz, mint amit en? Vagy neked miert szabad?
Mit forgattam ki? Miert baj az, hogy reagaltam a city meg a psg-re? Nem is en hoztam fel…
Volt ami nem igaz abban amit mondtam?
Bármivel megtalálhatsz, de ezzel nem, mert tőlem itt még nem olvastál mélyebb hangvételű gondolatokat érvelés nélkül. Az nem én vagyok. Van itt olyan ember, aki a saját véleményét mindig általánosítva, T/3-ban fogalmazza meg. Mocskolódás alatt arra gondolok, hogy magadra vettél egy olyan dolgot, amit nem neked címeztem, és mégis kérdés nélkül nekem támadtál, mert személyes érintettséget tapasztaltál. Ez egy fórum, bármit szabad bizonyos keretek között, szerintem nem léptem át olyan határt, amit ne lehetne. A City-PSG kérdést nem én hoztam fel, számomra teljesen irreleváns, hogy ki mit reagál rá. Nem állítottál valótlanságot, értékes gondolataid vannak. Ettől még nem egyezik a véleményünk.
6+8+5+4+1+1+2+1

Válasz küldése