Átigazolási pletykák

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#15121 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Ricardo Pereira, Grimaldo, Theo Hernandez (kölcsön opcióval), Gaya, Antonio Lato.
Sessegnon aki egy darabig nagy erősítést nem jelentene, de ő a jövő angol balbekkje.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#15122 Hozzászólás Szerző: Dante »

Az nem lehet Sandro teljesítmény visszaesése mögött hogy nyáron lépni akart?
Én nagyon jó véleménnyel vagyok róla, nálam ő az irracionális álom lwb-igazolás, rajta kívül nem nagyon tudok erősítést jelentő szélsővédőt.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#15123 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Vidal alkoholista, de a pályán még bírja a gyűrődést. Nagy közönségkedvenc lehet nálunk is, amolyam Meireles.

Bayern ma hivatalosan is elismerte hogy Goretzka iránt érdeklődik és meg akarják szerezni, szoval lehet tényleg elengedik Vidal-t.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Átigazolási pletykák

#15124 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Egyébként se volt akkora durranás Sandro, én örülök, hogy nyáron végül nem húztak le 70 millióval minket, közel se ér ennyit. Idén nem egyszer előfordult, hogy - bár a BL-t végigtolta, de - rangadókon (Lazio, Inter, Napoli) kihagyta Allegri, most próbálják olcsóbban értékesíteni. Kicsit még lehetne alkudni az árból, és akkor talán jöhetne.

Amúgy azt pletykálják, hogy Alejandro Grimaldo-t viszi a Napoli 30 m euróért, lehet inkább érte kéne versenybe szállni.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Átigazolási pletykák

#15125 Hozzászólás Szerző: Gaba »

laczze írta:A Metro értesülései szerint megkezdte a tárgyalásokat a Chelsea és a Juventus Alex Sandro kapcsán,akiért 50 millió fontot fognak fizetni a kékek.
Persze nyáron még 70 ért se jött... :D
Egyébként jó lenne, mellé Vidal is bár akkor bakayoko szívna nagyot a drinkwater ről nem is beszélve.
Van egy Juve-s ismerősöm,és mondta hogy làtvànyosan visszaesett a formàja,és a hozzààllàsa se az igazi.Én is olvastam több helyen.A vezetőség meg leakciózta 50 millàra.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#15126 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Vidal 31 lesz és szerintem, amiből az előnye fakad, az már nem tartható fenn sokáig. (erő, elhivatottság)

Bár nem követem a játékát már, ki mit tud róla, milyen formában van mostanság?

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Átigazolási pletykák

#15127 Hozzászólás Szerző: laczze »

A Metro értesülései szerint megkezdte a tárgyalásokat a Chelsea és a Juventus Alex Sandro kapcsán,akiért 50 millió fontot fognak fizetni a kékek.
Persze nyáron még 70 ért se jött... :D
Egyébként jó lenne, mellé Vidal is bár akkor bakayoko szívna nagyot a drinkwater ről nem is beszélve.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#15128 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Egyébként a fórumunk jó indikátora annak, hogy valamelyest láthassuk milyen hatása van a focikedvelőkre egy BL győzelem. Már ha baknomságot nyerünk is sokkal többen írnak ide és gondolom a regisztrálók száma is megugrik rendesen, a BL győzelmünk utáni időszakban lefáradt az agyam mire végigolvastam az új postokat.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolási pletykák

#15129 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Megyó, konkrét generált profit/játékos mutatót nem találtam, de ez szerintem közel áll ahhoz, amit látnál:
https://www.theguardian.com/football/20 ... -16-season
https://www.theguardian.com/football/20 ... es-2016-17
A bevételeik az átvétel óta közel 6-szorosára növekedtek, és 3. szezon óta profitot termel a klub.

Dávid: Én nem hinném, hogy ezek a klubok irracionálisan működnének, ahogy azt sem, hogy az irányítás nem értelmes közgazdászok kezében lenne. A kategorizálással felmerülő problémát te magad is leírtad, ez az irracionalitás csak jelenleg érvényes, nem teheted permanensé, főleg, hogy az elkövetkező évek vetítik majd vissza, hogy valóban irracionálisnak minősíthető a jelenlegi agresszív megközelítés vagy sem.

Ez az egész olyan, mint egy sportfogadás. Anno, amikor Drogbát 24m fontért leszerződtettük, mi arra tettünk, hogy 12 év múlva(jelenleg) egy Drogba kaliberű csatár 43m fontnál többet fog érni. Mint utólag látjuk ez annyira bejött, hogy ha anno az elefántcsontpartit a duplájáért szerződtetjük, akkor is helyben vagyunk, mert a top5/10-es csatárok csak nagyon spéci helyzetben mozdíthatóak 90 milla alatt.

A PSG Neymar esetében egyszerűen arra tett, hogy 10 év múlva a rekordigazolás 325m font körül fog mozogni. Ha 2027-ben valaki ez az ár fölött kel el, akkor egyáltalán nem volt irracionális Neymar szerződtetése, ha nem, akkor cumi. Vagy Schrödinger-esen mondhatjuk úgy is, hogy addig a szerződtetése ugyanannyira irracionális és racionális egyben.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Átigazolási pletykák

#15130 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Szerintem a PSG-nél nincs ez ennyire túl gondolva, a pénzügyi fejesek idegilenesek elvoltak ott kussoltatva, inkább arra gondolnék, hogy teljesen hasraütésszerűen történhetett ez az egész. Az elmeroggyant és sikerre éhes arab elnökük egyszerűen kitalálta, hogy ők már pedig idén BL-t szeretnének nyerni (sztem részben a tavalyi szégyenteljes BL kiesésüknek is köszönhetően). Mivel rendkívül szűk látáskörűen kezelhette ezt az egészet, csak annyit gondolt ki, hogy mivel a két gigacsapatnak van CR-je és Messi-je, nekik is kell egy ász, aki majd vélhetően viszi a hátán az egész csapatot. Értelemszerűen odavitték Neymart, ami érthető is, hiszen rajta kívül nincs is nagyon más ilyen játékos, akit a játékteljesítménye mellett ekkora hype övezi. Abban biztos vagyok, hogy a PSG-nek a mezeladások és minden egyéb tényezők segítségével már az idei szezonban megtérül Neymar vételára, ergó 0-án lesznek, lehet elhanyagolható pluszban, na de abban már korán sem, hogy a BL győzelem is párosul ehhez. Hiszen a BL-hez mindenki tudja, hogy nem elég egy pénzzel teletömött csapat, rengeteg tényezőn múlik. Márpedig BL bukta esetén az elnökük belenézhet a tükörbe, megmoshatja az arcát és gyakorlatilag év végén semmivel sem lesz előrébb, mint az elmúlt években, hiszen a hazai porondon való elért sikerek már valószínű nem nagyon érdeklik őt. Nyilván akkor nem nyúlt volna ennyire agresszív módon ehhez a sikeréhes stratégiához. Leegyszerűsítve a mondanóm lényegét, próbált egy jó nagyot kockáztatni és vagy bejön neki, ezáltal megpaskolhatja a mellkasát és elmondhatja, hogy igen megérte ott a vitrinben a BL trófea, vagy pedig beleszalad egy óriási pofonba, meglátjuk. Abban is biztos vagyok, hogy az elnöküknet meg sem érinti ez a rengeteg elvert zsé, szerintem ő csak simán felszeretné emeleni a top-top klubok mellé a PSG-t, mindenáron. Ez volt az első komolyabb próba, az is lehetséges, hogy jövőre ennél keményebb jön, nem hinném hogy leállna. Kimerülhet ez akár egy új top edzőben, vagy újabb és újabb 100milliós játékosok leigazolásában, nemtudjuk. Lényeg, hogy neki kell a BL győzelem. Ennyit a psg-ről, áttérnék a cityre. A city talán egy fokkal okosabban tolja, ők már túl vannak az új top edző leültetésén és viszonylag össze is rakták már a keretet. Látszik, hogy az elnökük valószínű kikérhette szakértők véleményét, elkezdtek egy fokkal okosabban igazolni és pár év után eljutott az is az eszükig, hogy nem elég egy bomba támadó alakzat, mert az egy megfelelő védelem nélkül nem ér sokat, nos mostmár van egy megfelelő védelmük is. Mindenestre én őket, hamarabb saccolnám egy esetleges BL győzelemre, mint a PSG-t, ez is elválik. Ennyit a pénzeszsákokról. Áttérnék a klubokra akiknek valszeg semmivel sincs kevesebb zséjük mint az előbbi kettőnek, de ők már emellett brandek is. Ilyen a real, barca, mu, bayern. Ezeket a csapatok viszont hozzá sem lehet hasonlítani az előzőekhez, mert már van egy tökéletesen elhelyezett alapjuk és minden évben csak egy a cél, valamelyik fontos kupa elhódítása. Nekik már elég akár egy-egy sima hazai kupa begyűjtése ahhoz, hogy mégis ugyanúgy fent maradjanak a piacon. Hiába estek ki a BL-ből vagy maradtak bajnoki cím nélkül az adott évben, lényegtelen, nyilván csalódottak, de az év végén ugyanúgy kijönnek kisebb-nagyobb változásokkal, max. kap egy kisebb lecseszést az akkori edző, ja meg egy dá-dát. De minimális változásokkal, valószínű a következő évben úgyis nyernek vagy bajnoki címet vagy egy BL-t. (Kivétel a MU, mert ők eléggé rottyon vannak mióta SAF elhagyta őket, ők csak simán abból élnek évek óta, hogy egy jól felépített brand). Na most ezek után jövünk mi (az atleti és a dortmund más kategóriát képvisel), a pool szarzi spuri és a többi csapatot nem hasonlítanám magunkhoz, mert azért egyik sem tud közel se felmutatni olyan elért eredményeket a közelmúltból mint mi. Viszont az teljesen látszik, hogy Abra nem nagyon szeretné már pénzelverőset játszani és versenyezni a pénzeszsákokkal és egyéb top klubokkal. Inkább az látszik, hogy inkább leteszünk egy játékosról és hamarabb nézünk egy másikat. Én ezt magában nem tartom rossz dolognak, sőt ez néha még azt is mutatja hogy azért már itt is sikerült kiépíteni egy kisebb haszonhozó brandet, hiszen azért csak vonzóbb még mindig egy Chelsea, mint az előbb felsorolt csapatok (pool szarzi spuri milan inter stb...). Szóval hozzájuk ne hasonlítsuk magunkat. Szerintem a klub részéről nagyon okos döntés volt összeállni a nike-al, hiszen marketing szempontjából rendkívül nagyot léphetünk előre, a nike alá tudja rakni azt a fajta orrba-szájba tolós marketingot, amit csak ők tudnak a jelenlegi piacon a legjobban. Szóval számomra inkább az tűnik fel, hogy Abrának jelenleg fontosabb kiépíteni egy állandó erős brandet, mint hogy igazoljon újabb 100 milliókér játékosokat és nyerjen mindent meg a klub. Kérdés, hogy a Chelseanek vajon van-e már egy olyan stabilan kiépített alapja, ami elbír egy olyan kisebb válságot, ahol lehetséges, hogy egy-egy szezonban nem lesz egy-egy nagyobb trófea begyűjtése. Meglátjuk, mindenestre én nem zuhanásként látom a klub jelenlegi építkezését, hanem inkább okosan megfontolt kérdéses megoldásként. Vagy bejön és sikerül egy állandó brandnek kiépíteni és tartani a Chelsea-t, vagy sajnos muszáj lesz újra a pénztárcájba nyúlnia Abrapapának.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#15131 Hozzászólás Szerző: emsanya »

David Luiz and Michy Batshuayi can leave Chelsea in January if they wish, says Antonio Conte. (Forrás: Daily Telegraph)

Luiz és Batsu mehet ha akar. A nyilatkozart szerint Conte megérti ha a vb-n játszani akarnak és ezért távoznának a több játéklehetőség reményében.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#15132 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Köszi Srácok a válaszokat. (Dávid, a tiéd nem láttam még, amikor írtam ezt, elolvasom, amint lesz időm)

Egy dologban még mindig nem vagyok meggyőzve. Nincs kimutatható statisztika (legalábbis a számokon túl, amiket laczze másolt be), hogy pl Neymar pontosan mennyi többlet bevételt hozott. Értelemszerűen a mezeladás objektív. Bár ezt sem explicit módon kell venni, hiszen, ha egy kevésbé szuper, de szintén sztárjátékost vittek volna, annak is ment volna a meze, max nem akkora számban.
Nyilván a közvetett módon elért bevételt max becsülni lehet: mi van akkor, ha megnyerik a Bl-t, kb hány %-kal nő meg a PSG szimpatizánsok száma, mit jelent ezt anyagi szinten, stb.

A klub renoméépítése, megítélése, vonzereje nyilván nő azzal, ha jó játékosok tartalmaz a keret, továbbá, ha jönnek az eredmények. Más kérdés, hogy szerintem a City és köztünk nincs különbség ilyen téren. Úgy értem: azt választják, ahol több a pénz. A Real, Barca, United, Bayern azok (szerintem), akiknél van súlya a klub nevének, még akkor is, ha épp nem top szinten teljesítenek.

Azért hiszem csak, hogy van valami a lent levezetett mondandómban, mert ha megtérülne egyértelműen a beruházás, akkor többen fektetnének be. Őszintén, 1 milliárd eurót nagyon sokan tudnának adni egy-egy csapat számára, amiből kb világverő keretet lehetne építeni, lásd. Psg.

Kiderül idén mire megy a PSG/City az összevásárolt csapatával a Bl-ben, illetve, hogy a nyáron történik-e nálunk változás igazoláspolitika terén, vagy visszahívják a kölcsön játékosokat. Bár látom Dante épp írta be, hogy télen egyet sem fogunk ...

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Átigazolási pletykák

#15133 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Megyó írta:Kifejezetten érdekelne a véleményetek az alábbi gondolatmenetemet illetően.

A minap már írtam erről, de ma mélyebben el tudtam ezen gondolkodni az újév első álmoskás munkanapján.
A lényeg, hogy nevetünk a Pool, Arsenal, stb igazolási politikáján és sajnos a sajátunk is megér egy keserű mosolyt. Volt szerencsém átélni Abramovic érkezéskor milyen érzés Real Madridnak lenni, amikor játékost szemelünk ki és ez sajnos elmúlt mostanra teljesen.

Tehát a hipotézisem: (Kérem, aki a saját véleményén túl adatokkal tud szolgálni az alátámasztására vagy megcáfolására, ossza meg.)

Szerintem egész egyszerűen nem éri meg olyan agresszor átigazlási összegekkel az elsőbbségre törekedni, mint azt teszi a City, vagy a Psg.
Vegyünk egy Liverpoolt. Tele a stadion, akkor is ha az 5. helyen állnak. Érdem szempontjából szerintem mindegy, hogy ki a 2. vagy ki az 5. Év közben értelemszerűen nem, hisz nekünk több esélyünk van befogni a Cityt, mint a Poolnak, de a bajnokavatást követő napon már csak szépségtapasz, hogy "de mi ezüstérmesek lettünk!". Szerintem ki van számolva kockás papíron, hogy az átlagos költése a Poolnak legyen X. Ezzel az X összeggel folyamatosan részt tudnak venni a bajnokok ligájában. Ahhoz, hogy bajnokok legyenek, szinte biztosra vehetően, el kellene költeniük X+250 millió fontot a következő nyáron. A Bl aranyérmet pedig nem lehet egész egyszerűen még megközelítőleg sem kiszámolni. Ergo ott csak javulnak az esélyek, de biztosra nem vehetik, hogy megnyerik, még akkor sem, ha elköltenek X+ 500 millió fontot.
Kérdés: Megéri-e elkölteni +250 millió fontot, tudva, hogy a Bl-ben mondjuk egy körrel előrébb kerülnek, és megnyerik az angol bajnokságot. A stadion már X elköltése esetén is fullon volt. Mennyivel kapna többet pl egy Pool, vagy akár mi, ha nem 3. vagy 5. helyen végeznénk, hanem szinte borítékolhatóan az első helyen. Illetve mennyivel hozna több bevételt, ha amit tudna garantálni a plusz összeg elköltése, hogy a Bl-ben egy körrel tovább megyünk?
Ez az elméletem, hogy egész egyszerűen egy angol bajnoki 3-4. helyről fellépni aranyérmessé és a Bl-ben jobb esélyek kialakítása akkora addicionális költségekkel járna, hogy nem térül meg, ergo nem költenek. Ha megérné és megtérülne, akkor felkeresnének egy dollármilliárdost: Szia, adj 1 milliárd dollárt, cserébe megnyerünk mindent a következő 2 évben. A befektető kérdése ez lenne: oké, adom, de szeretném látni a levezetést, hogy ez nekem mikor térül meg.

Nem véletlen, hogy olyan csapatok szórják a pénzt, ahol a befektetőknek ez egy nagyon drága presztízs faszméregetés és nem racionális döntés, szem előtt tartva pl Neymar árának a tényleges megtérülést. (Hisz a Psg egy 220 milliós játékos nélkül is simán bajnok lenne, a Bl-t pedig nem fogják megnyerni csak azért, mert ott van Neymar)

Vélemény?

Értelmes téma is előkerül még néha, wow, köszi.

Nyilván előkerül a költséghatékonyság kérdése, amit nem lehet megkerülni értelmesen működő szervezetnél, és ez a csapat az akar lenni elvileg. Nem érdemes azonban semmilyen szinten ezeket a csapatokat összevetni az említett PSG és City működésével, ezáltal tehát semmilyen elmélet kiindulóalapjai sem lehetnek, összehasonlítási alapként értelmezhetetlenek, főleg az irracionális működésük és vélhetően minden közgazdász által elvetett működési modelljük miatt.

Ahhoz, hogy ezeket egyáltalán megkíséreljük elemezni, érdemes lehet létrehozni kategóriákat, és az így létrejövő térben elhelyezni mindenkit. Legyen mondjuk négy kategória, és kiemelném, ezek a kategóriák csak jelenleg érvényesek, semmiképp sem egy permanens állapotként tekintendők, illetve nyilván a top bajnokságokra vonatkoztatva (példának okáért a Fradit is be lehetne sorolni akár két kategóriába is, de ilyen minor csapatokkal ne foglalkozzunk). Legyen ez a négy mondjuk a következő: irracionálisan-értelmezhetetlenül működők (PSG és társai, jelenleg talán mindkét machesteri elférne itt), a más okból -nem a töménytelen és sosem apadó tőkéből gazdálkodásból fakadóan- abszolút monopolhelyzetben lévő klubok (Bayern, Juventus, Barca, Real), a viszonylag hatékony működésre törekedő-ennek ellenére folyamatosan kupaesélyesek (Chelsea, Arsenal, Sevilla, Atma, Napoli, stb) és az indifferens kiscsapatok, akik évről-évre az életben maradásért és ezzel a topbajnokságokban elérhető forrásokért harcolnak.

Alapjaiban tehát azt mondom, amit te, viszont nem véletlenül emeltem ki, hogy ne foglalkozzunk a múlttal, sem a jövő lehetőségeivel, mert rengeteg minden változhat, lásd, ezelőtt tíz évvel a Chelsea könnyen beírható lett volna a PSG mellé. Amit szintén nem tudunk, hogy mi az első kategóriába eső csapatok tulajdonosok hosszútávú stratégiája, adott esetben három BL-győzelem után nem térnének-e át egy másik modellre, ahogyan mi is tettük.

Mindezek után, amit kiemelnék, nagyon jó helyen keresgélsz, ezért örülök a téma felvetésének, mert a szurkolók többsége nem hajlandó, nem képes és egyébként a szurkolói lélektannal is ellentétes a racionális működés és kontextusban értelmezés, azonban nagyon megszépíti a szurkolást, ha nem kergetünk irreális elvárásokat, nem várunk olyan igazolásokat, amik ellentétesek az identitással és nem kérünk számon olyan teljesítményeket, amiknek az anyagi háttere nincs biztosítva. Vannak a futball véletlenszerűségéből fakadó teljesítmények, mint a Leicesteré volt tavalyelőtt, de ezek, mint az illusztráció mutatja, nem fenntartható, nem permanens állapotok, pusztán egy nagyon szép szériának köszönhető eredmények, és pont ezért volt a tavalyi győzelmi sorozat is teljesen érthetetlen és időszakos jellegű, mert nem egy átgondolt, felépített rendszernek köszönhettük, hanem a pillanatnyi meglepetésnek. Innentől kezdve pedig, ezért nem tetszik az évenkénti edzőváltás, azt gondolom, mindenkinek kellene adni minimum három évet; a három év az, ami nagyjából szerintem szükséges egy edző rendszerének, filozófiájának teljes implementálására, amint ezt nem várjuk végig, minden eredmény viszonylag esetlegesnek tekinthető és ezért volt Ferguson Unitedje évtizedekig tényező, akármilyen ócska játékosai voltak: volt filozófia, volt identitás, volt rendszer és voltak a rendszerbe tökéletesen illeszkedő elemek, amiket türelem nélkül esélye sem lett volna megalkotni.

Az egész eszmefuttatásom lényege tehát az lenne, hogy sajnos nekünk figyelembe kell venni az általad említett tényezőket, vagyis, hogy y tényező egységnyi javításával elérhető-e a javítási ráfordítással arányos teljesítménynövekedés. Ha ezt közelítőleg biztosan 'igen'-re vesszük, akkor valószínűleg meg fog történni adott beruházás, ellenben ha nem, ha kétséges mindez, nem kezdünk bele. Sosem lesz szexi megközelítés, sem szurkolókat nem nyerünk vele rövidtávon, ellenben egy viszonylag konzisztens szint hozható, ahonnan pedig adott esetben kifuthat egy-egy jobb eredmény, ellenben elvárásként nem tekinthetünk rá. A gondolkodásmódot kell a valósághoz igazítani, nem pedig a klubon számon kérni egy kívánt működési formát; mondhatnám úgy is, azt nézzük, ami van és ehhez megfogalmazni elvárásokat, nem azt, amit szeretnénk, ha lenne.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Átigazolási pletykák

#15134 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Megyó, ezt úgy gondolom megpróbáltad túlzottan leegyszerűsíteni. Nincs igazán olyan, hogy "nyerő stratégia", simán üzleti megközelítés kérdése, hogy az agresszívebb vagy a lassú víz metódust alkalmazod. Mindkettőt lehet jól és rosszul csinálni.

Példaként felhoztad a Poolt meg a szarzit, de ugyanezen megközelítés pozitív oldalán ott vagyunk mi (Esetleg még Barca, Juve, Dortmund, talán Bayern). Egy ideje nem játsszuk a nagyfiút, mégis a legrosszabb esetben az elmúlt 4 szezont 2 bajnoki arannyal zárjuk.

Az agresszív stratégiával egy középszerű csapatból felrángatták a Chelsea-t egy olyan közegbe, amelyet minden évben esélyesnek tartanak valamely trófea megnyerésére(ugyanez most a szitivel vagy PSG-vel). Vagy a MU, ha a kellő időben nem szerzi meg Andy Cole, Rio Ferdinand, Wayne Rooney és hasonló kaliberű játékosokat akkori rekord vagy rekordot közelítő összegekért, akkor most lehet nem tapsolhatnának 90m fontokat Pogbákra.

A Citynek is megtérül majd a 60 millás Walker, amikor 10-15 év múlva a szponzorok X millióval többet adnak, de a franchise a nem monetizálható dolgokból is profitál. A PSG-nek is megtérül/megtérült. Malouda leigazolásakor te is csak annyit tudtál a francűz ligáról, hogy minden évben a Lyon nyeri és ott a pöcs Monaco aki kiejtett, most pedig világszerte ismerik nem csak a párizsiakat, de kb. 5-6 csapatot tudnak mondani a ligából.

A nem monetizálható hasznokhoz: illetlenül kérdéssel kell válaszolnom
Megyó írta: Kérdés: Megéri-e elkölteni +250 millió fontot, tudva, hogy a Bl-ben mondjuk egy körrel előrébb kerülnek, és megnyerik az angol bajnokságot. A stadion már X elköltése esetén is fullon volt.
Szerinted ha anno a Pool meg a szarzi nem költi el az akkori költségvetés +250 millió fontos megfelelőjét és nyer 10+ bajnoki címet, akkor ma is a PL-ben lenne, vagy a L**ds-el, Nottinghammel esetleg a Blackburnel kergetőznének?

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Átigazolási pletykák

#15135 Hozzászólás Szerző: Gaba »

kazomester írta:
emsanya írta:Angol lapok szerint érdeklődünk Richmond Boakye iránt, aki a Red Star Belgrád 24 éves csatára, a transfermarkt.de becslése szerint 2 millio font az ára(forrás: Evening Standard, Sun).

Ezeket a híreket vártam 8)

A Vidi majdnem leigazolta,biztosan nem lehet rossz jàtékos :)

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Átigazolási pletykák

#15136 Hozzászólás Szerző: kazomester »

emsanya írta:Angol lapok szerint érdeklődünk Richmond Boakye iránt, aki a Red Star Belgrád 24 éves csatára, a transfermarkt.de becslése szerint 2 millio font az ára(forrás: Evening Standard, Sun).
Ezeket a híreket vártam 8)

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Átigazolási pletykák

#15137 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Angol lapok szerint érdeklődünk Richmond Boakye iránt, aki a Red Star Belgrád 24 éves csatára, a transfermarkt.de becslése szerint 2 millio font az ára(forrás: Evening Standard, Sun).

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Átigazolási pletykák

#15138 Hozzászólás Szerző: laczze »

Szerintem a maga módján jó az elméleted de nem hinném, hogy ez ennyiben kimerül.
A Pool ( ha már ő volt a példa ) az elmúlt 10 évben 0 bajnokságot és 2 dobogót facsart ki. Mi azért 3 bajnokság 3 dobogóval nem szégyenkezhetünk, és nem hinném hogy nekik mind1 ez a statisztika.
Az is arra utal ami tavaly nyáron lezajlott.
A Premier League csapatai közel 1.4 milliárd dollárt fordítottak új játékosok szerződtetésére, ami több mint a duplája a spanyol bajnokságban szereplő alakulatok költekezésének (639.5 millió). Tizenhét angol klub vásárolt legalább 20 millió dollár értékben, nincs másik ország, ahol kilencnél több csapat költött volna ilyen sok pénzt.
Ez szerintem utal arra, hogy erősítenek az Angol csapatok, a BL ben is fel akarnak tűnni .
A Pl ben sajnos pénzügyileg nem éri meg bajnoknak lenni ha lehet ezt így mondani, tavaly 6 millióval kaptunk többet mint a Sp*rs de hát ezek ugye Tvs péntek a full kieső Sundi is kapott közel 94 et. De azért csak jobb bajnoki arannyal lezárni a szezont.
Ennek köszönhető, hogy még a gyalázatos szezon végén arcpirító mérleggel kizúgó Sunderland is több pénzt keresett, mint, amire a Real Madrid vagy a Juventus számíthatott a BL győzelem után nagyjából 90 millió eurót utalt oda az UEFA.
De akkor egy csapat elégedjen meg a PL kieséssel ha ugyan annyi gempa mint egy BL győzelem?( oké ehhez a reklámok meg a stb díjak csatolódnak) meg hát ezek csak tv s pénzek, meg igazából az Angol bajnoksággal elfogultság nélkül mondom, hogy nem fair összeshasonlítani mert egy becslése szerint a spanyol élvonal klubjai bevételben megelőzik a német csapatokat, azonban, még ha össze is adjuk a La Liga és a Bundesliga bevételeit (5,73 milliárd euró), akkor sem érik el a Premier League klubjainak várható bevételét, amely az idény végére megközelíti majd a hatmilliárd eurót (5,83 milliárd euró).
És ez még a tavalyi év.
Egy Real is több pénzt kapna ha a PL ben 4. lenne mint ha Spanyol bajnok de szerintem ez hót nemérdekli őket hiszen az arany a cél az elit klubboknál. És még nekik eszébe juthatna a kevesebb bevétel még kósza álmukban sincs ezen rágódni. Addig a brutális különbséggel lebzselő Angol klubbok nak eszerint a politika szerint igen.
Inkább kell kiépíteni egy presztízst és fenttartható az elit tagság mint 5 évente durrantani 1et szvsz.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Átigazolási pletykák

#15139 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Nem tudok neked számokkal szolgálni, meg lusta is vagyok, de szerintem igaz is meg nem is amit írsz. Ahogy írtad, nincs az az összeg ami garantálna egy BL győzelmet, ezért mi nem ezt az utat választottuk. Viszont biztos lehetsz benne, hogy az amit a PSG csinál évek óta nem oktalan pénzszórás. Lehet azt csinálni mint mi, vagy a Pool, próbálunk olcsóbban, kevésbé agyonhypeolt játékosokat felvásárolni akikben látunk valami pluszt, majd megpróbáljuk kihozni belőlük az állatot, ill. önerőből építkezünk. Így 10 évente lehet nyerni egy BLt, 2-3 bajnokságot és sok kupát, ha sikerül okosan igazolni.

Vagy, lehet azt csinálni mint a PSG. Ők elköltenek évente 250 -300 milliót maximum, nyilván jóval nagyobb az esélyük BLt nyerni és fognak is 5 évente 1-2 BLt, 5 ajnokságot és ugyan ennyi kupát hazavinni. Ezalatt olyan brandet építenek mint a Barca, real, Manu trió, így az a pénzt amit összeszednek a BL győzelemért önmagában jelentéktelen lesz a mezeladások, TVs jogdíjak, szponzorpénzek és számos egyéb bevételi forrás mellett amit a népszerűség hoz magával.

Persze ott a kockázat, ahogy a City példája jól is mutatja, hiába költöttek el rengeteg pénzt, mostanáig nem tudtak a legnagyobbak tempójában játszani.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Átigazolási pletykák

#15140 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Gaba írta:Àllítólag megtettük az első hivatalos ajànlatot Vidal-ért! 35 millió
Euróban esetleg.

Válasz küldése