Antonio Conte

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Gallion
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2012. március 15., csütörtök 15:14
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Antonio Conte

#61 Hozzászólás Szerző: Gallion »

Gianluca Di Marzio: Conte rejected Real Madrid to respect his contract, and also he believes his methods would not suit the Real Madrid squad.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Antonio Conte

#62 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Rég írtam, a hozzászólások jó részét is átgörgettem, ezért előrebocsátom, amiket a következő sorokban megfogalmazok, lehet, hogy nem lesznek teljes egészében eredetinek ható gondolatok, de mindenképpen hosszabb írás lesz, aki a falra mászik a stílusomtól, ugorja át.

Kezdjük azzal, én abszolút nem élem meg csalódásként ezt a szezont. Volt egy elképesztő hullámvölgy, ám ebből relatíve vállalhatóan jött ki a csapat, nyert egy fontos kupát és a BL-ben is sokkal szorosabb meccseket játszott, mint amit az eredmény sejtetne; megvolt a helytállás egy vitathatatlanul vékony kerettel, ráadásul a csapatépítés kellős közepén; ne legyenek kétségek, ez még mindig egy formálódó csapat. Conte, ha minden jól megy, egy ilyen összeszedetten lejátszott döntő után marad és megkapja a kirakós utolsó darabjait; szervezetépítési szempontból szerintem egyáltalán nem végez rossz munkát, a keret magját elkezdte kialakítani évekre -amennyiben Conte marad, véleményem szerint a pénzt is megkapja, ami kellhet Courtois és Hazard szerződéshosszabbításának előmozdítására-, legalábbis egy Courtois-Azpilicueta(+Chris-Rüdiger; utóbbi az év legpozitívabb csalódása)-Kanté-Hazard tengely mindenképpen olyan, amire fel kell tudni húzni egy rendszert. Ha nem, akkor adja vissza a Pro License-ét.

Továbbá a szezon során Bakayoko és Morata is megmutatta azt a potenciált, amit láthatott bennük a scouting department. Egyikőjüknek sem volt jó szezonja, ám továbbra is fenntartom Bakayoko kapcsán a véleményem, hogy hosszútávon a liga egyik legjobb középpályása lehet, pusztán állandósítani kell a formáját és hozzászokni az angol bajnokság iramához; nála a fejlődési görbéjükön messze előrébb járó játékosok is szenvedtek az adaptációval, főleg az egyik legnehezebb, legkomplexebb szerepkört játszók közül; legjobb és legutóbbi példa nyilván Pogba lenne. Ellenben borzalmasan erős és fizikális, nem ügyetlen és ami a legfontosabb -Matic óta- nem beszari, ráadásul fiatal, könnyen lehet, hogy későn érő típus. Amennyiben lesz körülötte egy stabilan funkcionáló csapat, nem fogja lehúzni -lásd: Marcos Alonso, akit az első évében folyamatosan hasonló mértékben támadgatott a tisztelt közönség, és hiába emeltem ki az erényeit, a plebs haragja elsodorta ezt a véleményt, mégis, ma kevesen cserélnék le- és akkor már csak az lesz a kérdés, milyen rendszerben kell őt és Kantét elhelyezni úgy, hogy az erősségeikhez játszhassanak. A keret, szerintem, mélységre rendben lesz, amennyiben érkezik kettő, maximum három kezdő játékos, főleg a pálya jobb oldalára valamint a középpálya közepére; akik ezeken a posztokon jelenleg a csapat tagjai, a mostani állapotukban rotációs embernek tökéletesek, ha eléjük jön valaki, nagyon rendben lesz a csapat. Neveket nem tudnék feltétlenül írni, inkább szerepkör szinten definiálnám, ha muszáj lenne, az egyetlen, akiért jelenleg a világ minden pénzét kifizetném, az Milinkovic-Savic, a legutóbbi Lazion-Interen is látványosan a pályán lévők fölé nőtt, könnyen lehet, hogy egy középpályás hármas az SMS-Kanté-Bakayoko/RLC trióval a világ bármelyik rendszerében elférne, a sokoldalúságával egy iszonyatosan adaptív rendszer alapját adva.

Eljutva a befejezéshez, konklúzióként azt állítom, a top5-től nincs messze a csapat és sokkal közelebbi ez, mint a szezon indikálná. Amennyiben sikerül két kezdőjátékost igazolni az említett posztokra, akkor nem tartom elképzelhetetlennek a BL nélkül töltött idényben az újabb bajnoki címet és egy esetleges EL-győzelmet. A legfontosabb, hogy Conte maradjon, vagy amennyiben távozik, mindenképp olyan edző érkezzen, aki szerkezetileg hasonló filozófiával bír, egy kicsi konzisztencia nem ártana a vezetésben; ha mindez teljesül kárpótolva lesz mindenki az évért.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

tiszi
Hozzászólások: 2431
Csatlakozott: 2008. június 20., péntek 15:06
Kedvenc játékos: Silva
Kedvenc exjátékos: Terry Lampard Sevcsenko
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Antonio Conte

#63 Hozzászólás Szerző: tiszi »

Amazing24 írta:Egybehangzo pletykak szerint hetfon jelentik be Conte tavozasat. Kozos megegyezessel tavozik Conte a hirek szerint es csak egy minimalis vegkiekegitest kap.

Sajnalom Contet, minosegi jatekosokkal csucsra erhetett volna.
Végre...
CONTE OUT!!!

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Antonio Conte

#64 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Egybehangzo pletykak szerint hetfon jelentik be Conte tavozasat. Kozos megegyezessel tavozik Conte a hirek szerint es csak egy minimalis vegkiekegitest kap.

Sajnalom Contet, minosegi jatekosokkal csucsra erhetett volna.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Antonio Conte

#65 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Na, zsír, Hazard herén lőtte Lascelles-t, legalább valami veszélyt jelentett egy Newcastle játékosra.

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Antonio Conte

#66 Hozzászólás Szerző: focimark »

Norbertoo írta:Kiről van szó? Ki Michael?
Emenalo

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Antonio Conte

#67 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Kiről van szó? Ki Michael?

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Antonio Conte

#68 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Pedig hogy szidta mindenki, itt is fő bűnbak volt, érdekes...

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Antonio Conte

#69 Hozzászólás Szerző: Szabi »

“To lose Michael, it was a big loss for us, yes. I think so, I think so. Also because Michael did a great job for this club for many years.”

“Last season he helped me a lot during the season. This season, until he left, he helped me a lot. I remember very well he left just after the Manchester United game… For me, for sure, it was a big loss in November.”

“But this is not my decision. As you know very well, my task is to work very hard. This is not my decision. This is the decision for others. I’m not in a position to say.”


-Antonio Conte; source: Guardian
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Antonio Conte

#70 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Ez a meccs utáni videó sem feltétlenül a maradásáról árulkodik...
https://twitter.com/NizaarKinsella/stat ... ord-bridge" onclick="window.open(this.href);return false;
https://weaintgotnohistory.sbnation.com ... ord-bridge" onclick="window.open(this.href);return false;
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Antonio Conte

#71 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Szabi írta:
Egyébként én is úgy gondolom, hogy kirúgni nem fogjuk Conte-t, a közös szerződésbontás viszont könnyen elképzelhető.
És ha Conte nem megy bele akkor ő lesz a big bad guy? bullshit, ha kirugják fizessék ki, ha nem akkor hagyják dolgozni. Lófaszt a közös megegyezésbe.
Egyébként nem azért védem Contet mert olyan hűde el vagyok durranva tőle, hanem mert ha idejön bármilyen edző, ancelotti, allegri, zidane, bárki és 1 vagy másfél év mulva lesz egy szar időszaka akkor ő is ki lesz baszva. Sokan mondjátok, hogy a klub csak egy gazdasági "szereplő", de könyörgöm, hogy lehet ilyen rövid távra tervezni? 30 év felett +1 évet adunk a legendáinknak, az edzőinket 1 szar év után kibasszuk, a fiataljainkat nagy ivbe leszarjuk mert nekünk most egyszerre kell az eredmény, (ami persze a fiatalok kihagyásával sem garancia a sikerre). Szóval lehet én nem értek az egészhez (tuti), de kezd olyan érzésem lenni, hogy tényleg dilettáns marhák ülnek vezetői poziciókban nálunk.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Antonio Conte

#72 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Duncan Castles @DuncanCastles 1 hour ago

Antonio Conte plans to take a sabbatical from management once Chelsea sack him - and to make Roman Abramovich pay millions for it.

Roman Abramovich believes Maurizio Sarri would improve #Chelsea’s playing style significantly and has made him his top managerial target. [Gazzetta dello Sport]

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Antonio Conte

#73 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Pont a napokban elmélkedtem én is azon, hogy nálunk bizony általában nem marad nyomtalanul, ha távozik egy fontos stábtag, jelen esetben a segédedző. 2016 nyarán pedig, amikor Conte megkezdte a munkáját nálunk, mást sem lehetett hallani, mint hogy mennyire brutál kemények az edzések és mindenki kiköpi a tüdejét. Meg is látszott az eredménye, mert végigvertük a mezőnyt, sérülések nélkül. Idén meg ennek a tükörképét látjuk.

A Napoli valóban szeret futni, bár tele is vannak hajtós játékosokkal (Hysaj, Allan, Callejón, Zielinski, illetve letámadásnál Insigne és Mertens is), velük lehet is. A rotálás hiánya jogos kritika vele szemben, bár én úgy látom, hogy leginkább a minőség hiánya miatt nem kísérletezik Sarri. A középpályán vannak szerintem egyedül bajnoki címre hajtó csapathoz mérten elfogadható csereopciók, a védelem és a csatársor Milik kivételével viszont nagyon gyenge. A Roma padja pl. szerintem jóval erősebb, mint az övék, a Juve pedig egyenesen más kategória ilyen szempontból.

Egyébként én is úgy gondolom, hogy kirúgni nem fogjuk Conte-t, a közös szerződésbontás viszont könnyen elképzelhető.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Antonio Conte

#74 Hozzászólás Szerző: Dante »

Én nem tudom, hogy van e a rossz erőnlétnek közé Holland távozásához, de érdekes, hogy sokszor volt már nálunk is olyan, hogy egy fontos staff tag távozása után egy sikeres évet követően beütött a szar. Nem is gondolnánk hogy egy-egy assistant manager mekkora hatással bír. (Wilkins pl a védelem szervezéséért volt felelős és borzasztó stabilak voltunk hátul vele) Az pedig tény hogy idén nagyon enerváltak a játékosok, a city elleni meccs a legjobb példa, és a sok izomsérülés is arról árulkodik, hogy valamit nagyon elrontottak a nyáron.
Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy ha Sarri-nak megvan a megfelelő embere az erőnléti problémák megoldására, akkor mehet a 11+3 fős szezon is, bár én nem szeretem az ilyesmit, nagyon vissza tud ütni. Úgy tudom, hogy a Napoli szeret futni, bírják is. (Szabi majd megcafol, ha nem így van)
Viszont ha Conte megy, az szerintem csak közös megegyezéssel fog megtörténni, a vezetőség nem fizet ki felesleges végkielégítést, 10 milla nagy pénz most nekik.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Antonio Conte

#75 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

emsanya írta:Váltás olaszt olaszra. Legalább más iskola/filozofia jönne, ha már váltanak. Tisztelem mindkét edzőt, de sok értelme nincs így látatlanban.
én sem értem ennek mi értelme.
Sarri-val 1 baj van nem tud rotálni, amit idén a Napoly-val csinált az egy darabig szép volt, de mindent feladtak, hogy megnyerjék a bajnokságot amit szintén elbukott.
lehet ő is kitudná hozni a maxot a srácokból 1 évig de nem hinném, hogy ő lenne a legjobb megoldás.

Avatar
Zsolti
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2010. május 9., vasárnap 20:10
Kedvenc játékos: Terry Drogba
Kedvenc exjátékos: Robben Zola

Re: Antonio Conte

#76 Hozzászólás Szerző: Zsolti »

Sarri se nagyon szeret rotàlni a csapat ugyan olyan befàsult szar lenne egy idő utàn mint most.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Antonio Conte

#77 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Váltás olaszt olaszra. Legalább más iskola/filozofia jönne, ha már váltanak. Tisztelem mindkét edzőt, de sok értelme nincs így látatlanban.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Antonio Conte

#78 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Dízel írta:Most akkor annyira meg van szorulva a klub, hogy idő elött menesztik és kifizetik Conte 10milliós végkielégitését és Sarri 8 millió kivásárlási árát?. :lol: 18 misi egy edző váltás, hm, felettébb logikus és gazdaságilag rendkívűl átgondolt folyamat.
Most miért vagy ezen meglepődve? Drinkwater leigazolása 37 millióért netán az volt?
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Antonio Conte

#79 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Most akkor annyira meg van szorulva a klub, hogy idő elött menesztik és kifizetik Conte 10milliós végkielégitését és Sarri 8 millió kivásárlási árát?. :lol: 18 misi egy edző váltás, hm, felettébb logikus és gazdaságilag rendkívűl átgondolt folyamat.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Antonio Conte

#80 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Szabi írta:Állítólag hajlandók lennénk kifizetni Sarri kivásárlási árát, akinek az ügynöke már találkozott is néhány elöljárónkkal ez ügyben. Sarri pedig arra kérte a stábjának néhány tagját, hogy kezdjenek el angolul tanulni. [/i]
Majdnem leírtam reflexből, hogy a mostani kerettel más se érne el sokkal többet, de ez nem feltétlenül igaz.
Az biztos, hogy a keret papíron és a gyakorlatban nem korrelál eredményesség tekintetében.

Lezárt