Antonio Conte

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Antonio Conte

#381 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Ez nálunk sose működött. Wenger és SAF magas szinten tolta ezt. Más kérdés, hogy már ők sem tudnák ezt csinálni, mivel 6 csapat esélyes a top 2 helyre évente. Melyik top csapatnál fér bele az, hogy "oké, most 2-3 évig beépítgetjük a játékosokat, addig ne számítsatok max 4-5. helyre"? Sehol. A pénz beszél, a befektetők/szponzorok kihátrálnak egy ilyen menedzsment mögül.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4607
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Antonio Conte

#382 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Botond9797 írta:http://www.skysports.com/football/news/ ... is-sanchez Tetszik ez a filzófia, kis költégvetéssel, kis pénzből igazolt tehetséges fiatalokkal, akik a klubunknál válnak ismert névvé a futballvilágban. Olyan, számomra szimpatikus csapatok működnek így, mint az Atlético, a Dortmund, vagy éppen a Tottenham. Ehhez viszont szvsz a mienknél tudatosabb, megfontoltabb építkezés kell, Crouch, Carroll és társai helyett foggal-körömmel ragszkodni a fiatalokhoz, és lassan beépíteni őket a csapatba, nem pedig elszórni végleg egy Chalobah-ot vagy Batshuayi-t.
A filozófia és az elmélet baromi jó, én is támogatnám, de nálunk 2 ponton is hibádzik. Az egyik, hogy a kis pénzből vett (lol) játékosok se nem fiatalok, se nem tehetségesek, a másik, hogy esélyt sem adunk a fiataloknak komolyabban bizonyítani. Ilyen téren sehol nem vagyunk még az általad felsorolt csapatokhoz képest.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Antonio Conte

#383 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Gaba írta:Conte szerint sose volt igazi erdeklodes reszunkrol Sanchez irant ennek a legnagyobb oka a hatalmas fizetes kerveny. Szerinte a mi filozofiank nem az, hogy horibilis osszegeket nyomjunk jatekosokba, hanem, hogy kemeny munkaval sikereket erjunk el.

Azt is megjegyezte, hogy PL-t nyertunk es FA kupa dontot jatszottunk mikozben 50 millios profitot csinaltunk transzferekbol, szoval nem a nagy koltekezes a kulcs.

http://www.skysports.com/football/news/ ... is-sanchez" onclick="window.open(this.href);return false;
Tetszik ez a filzófia, kis költégvetéssel, kis pénzből igazolt tehetséges fiatalokkal, akik a klubunknál válnak ismert névvé a futballvilágban. Olyan, számomra szimpatikus csapatok működnek így, mint az Atlético, a Dortmund, vagy éppen a Tottenham. Ehhez viszont szvsz a mienknél tudatosabb, megfontoltabb építkezés kell, Crouch, Carroll és társai helyett foggal-körömmel ragszkodni a fiatalokhoz, és lassan beépíteni őket a csapatba, nem pedig elszórni végleg egy Chalobah-ot vagy Batshuayi-t.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4607
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Antonio Conte

#384 Hozzászólás Szerző: kazomester »

tutaj írta:Várható volt, hogy ez egy ilyen szezon lesz, de szerintem jövőre megint versenyben leszünk a bajnokságért, csak annyi kell, hogy maradjon Conte.
Kettős terhelés mellett esélyünk se lesz ahogy idén sem, ilyen kerettel.

tutaj
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015. szeptember 14., hétfő 10:55
Kedvenc játékos: Ramires
Kedvenc exjátékos: Mata

Re: Antonio Conte

#385 Hozzászólás Szerző: tutaj »

Azért nem árt rendet rakni a fejekben. Miért is vagyunk annyival a két Mencseszteri csapat mögött? Az egyiket megvertük és 3 ponttal vagyunk mögöttük, a másiknak meg olyan szinten jön össze idén minden, amilyen szinten soha többet nem fog, elég megnézni azt hogy hány gólt szó szerint találtak az utolsó percekben idén, plusz extra motiváltak is.
Egy Drinkwater mitől rosszabb mint a hentes Herrera vagy Fellaini? Ráadásul egyértelműen a padra jött. Várható volt, hogy ez egy ilyen szezon lesz, de szerintem jövőre megint versenyben leszünk a bajnokságért, csak annyi kell, hogy maradjon Conte.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Antonio Conte

#386 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Gaba írta:Conte szerint sose volt igazi erdeklodes reszunkrol Sanchez irant ennek a legnagyobb oka a hatalmas fizetes kerveny. Szerinte a mi filozofiank nem az, hogy horibilis osszegeket nyomjunk jatekosokba, hanem, hogy kemeny munkaval sikereket erjunk el.

Azt is megjegyezte, hogy PL-t nyertunk es FA kupa dontot jatszottunk mikozben 50 millios profitot csinaltunk transzferekbol, szoval nem a nagy koltekezes a kulcs.

http://www.skysports.com/football/news/ ... is-sanchez" onclick="window.open(this.href);return false;
Minden szavát adom és jó ezt hallani. Elég volt évekig hallgatni hogy összevásárolt csapat vagyunk stb. Conte ha megkapja a jo katonákat, munkával és csapatjátékkal is el lehet érni dolgokat. Sok jo példa van erre is, meg arra is amikor egy csapat szorja a pénzt és semmit se ér el.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Antonio Conte

#387 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Gaba írta:Conte szerint sose volt igazi erdeklodes reszunkrol Sanchez irant ennek a legnagyobb oka a hatalmas fizetes kerveny. Szerinte a mi filozofiank nem az, hogy horibilis osszegeket nyomjunk jatekosokba, hanem, hogy kemeny munkaval sikereket erjunk el.

Azt is megjegyezte, hogy PL-t nyertunk es FA kupa dontot jatszottunk mikozben 50 millios profitot csinaltunk transzferekbol, szoval nem a nagy koltekezes a kulcs.

http://www.skysports.com/football/news/ ... is-sanchez" onclick="window.open(this.href);return false;
ez nagyon jó, hogy milyen profitot csináltak, csak a csapat ettől nem lett jobb.
Matic Bakayoko csere még bejöhet, mert a francia nagyon fiatal.
Costa a világ 5 legjobb befejező csatára közt van, Morata meg hagyjuk is imádkozhatunk, hogy legyen belőle valami.
de az ilyen Drinkwater félékkel csak hátrébb vagyunk.
arra leszek kíváncsi ha esetleg Hazard úgy dönt, hogy elmegy akkor mi lesz, eladjuk 120-150m közt ami nevetséges összeg lenne főleg annak tudatában, hogy Coutinho 160-ért ment a Barca-ba és veszünk egy gyökeret 50-60m-ért és akkor majd tapsolhatunk, hogy mennyi a profit?
hogy őszinte legyek én leszarom, hogy most mennyi a profitja a klubnak, ha azt amit Drinkwater-re költöttek plusz hozzáadják az 50m-ot akkor most lenne egy klasszis játékosunk Hazard-on és Kante-n kívül és lehet tudnánk versenyezni a 2 manchesteri csapattal.
amúgy az a baj, hogy mivel mindig csak ilyen kiegészítő emberek jönnek ezért lesz nehéz előrébb lépni, ha ezeket a pénzeket 1-1 nagy igazolásokra költenék akkor jobban járnánk.
azt a szintet amit meg Drinkwater is hoz azt tudta volna más is aki kölcsönbe van mondjuk Van Ginkel vagy Pasalic.
nekünk szurkolóknak szerintem ez nem megnyugtatás, hanem kicsit aggodalomra okot adó dolog, hogy a klubot már csak a profit érdekli.
de akkor annak mi értelme, hogy egy 32 éves Dzeko-t akarnak megvenni sok pénzért???

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4607
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Antonio Conte

#388 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Gaba írta:Szerinte a mi filozofiank nem az, hogy horibilis osszegeket nyomjunk jatekosokba, hanem, hogy kemeny munkaval sikereket erjunk el.
Az a baj, hogy a játékosok minőségét tekintetve igenis horribilis az az összeg amit kiadunk értük. Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mi lenne, ha a fiatalokba nyomnánk annak a kemény munkának egy jó részét, és velük érnénk el a sikereket... Inkább tanítsuk meg a wingback-eket beadni így 25 év fölött, abban van a kihívás (csak 1 példa).

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Antonio Conte

#389 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Conte szerint sose volt igazi erdeklodes reszunkrol Sanchez irant ennek a legnagyobb oka a hatalmas fizetes kerveny. Szerinte a mi filozofiank nem az, hogy horibilis osszegeket nyomjunk jatekosokba, hanem, hogy kemeny munkaval sikereket erjunk el.

Azt is megjegyezte, hogy PL-t nyertunk es FA kupa dontot jatszottunk mikozben 50 millios profitot csinaltunk transzferekbol, szoval nem a nagy koltekezes a kulcs.

http://www.skysports.com/football/news/ ... is-sanchez" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Antonio Conte

#390 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Ez már megint a menedzsmentet védi és a befektetőket. Ne az legyen, hogyha 2 évente jön egy új edző, akkor hozza a pereputtyát és le kelljen cserélni a félkeretet, ami vélhetően ráfizetéses lenne.

Mourinhonak azért könnyebb dolga volt. Idehozta Carvalhot és Ferreirat a Bl győztes csapatából + Cech, Drogba, Robben... Most egy ilyen kaliberű nyárral Bl győztesek lehetnénk :D

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Antonio Conte

#391 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Megyó írta:Amúgy azt nem értem, amit Conte mondogat, hogy nem ő igazol.

1, ez mit jelent? Tegyük fel, van egy csapat ember, akik szó szerint algoritmusok alapján számolják ki, hogy a befektetett pénz megtérülése, legyen ez sportteljesítmény, marketingérték, stb, hogy jön vissza a csapatnak.
2, de van egy alap, ami már évek óta épül nálunk, majd jön egy edző, akinek vannak elképzelései a felállást illetően, továbbá azzal kapcsolatban, hogy kiket akar megszerezni.

Szóval ez gyakorlati szinten, hogy működhet? Lead egy listát Conte és kiszámolják ki éri meg, vagy fordítva, kap Conte egy listát és arról válogathat? Kár, hogy nem látunk bele.
Ennyit jelent, igen. Ezt pedig valószínűleg nagyon alaposan átbeszélték szerződéskötéskor, ahogyan a potenciális új edzők is tisztában lennének a klubmodellel, ezért nem is értem a folytonos hisztit. Vélhetően ezek az emberek legrosszabb esetben is heti szinten leülnek, átbeszélik -nyilván ugye nem csak a front office-szal kell egyeztetni, hanem a scouting departmenttel és az egyéb, igazolások előkészítésében, feltérképezésében részt vevő emberekkel-, másrészt abban is biztos vagyok, Conténak világosan el lett magyarázva az érkezésekor, mire kell számítania, és ő úgy ítélte meg, nem lesz akadálya a közös munkának. Ezért is visszás nekem kicsit a kommunikációja, mert ha átbaszta volna a klub, abban a pillanatban állna fel, ahogy a Juventusnál sem gondolkozott egy pillanatig sem, ergo itt vagy az a helyzet, hogy megegyeztek valamiben, és Conte a média+szurkolók nyomásgyakorlásának segítségével akar egy, a megbeszélteknél kicsit költségesebb befektetéseket, vagy pedig tényleg szeretne még maradni, viszont a klub nem teljesíti a megbeszélteket. Én előbbire tippelnék egyébként.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3452
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Antonio Conte

#392 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Megyó írta:Amúgy azt nem értem, amit Conte mondogat, hogy nem ő igazol.

1, ez mit jelent? Tegyük fel, van egy csapat ember, akik szó szerint algoritmusok alapján számolják ki, hogy a befektetett pénz megtérülése, legyen ez sportteljesítmény, marketingérték, stb, hogy jön vissza a csapatnak.
2, de van egy alap, ami már évek óta épül nálunk, majd jön egy edző, akinek vannak elképzelései a felállást illetően, továbbá azzal kapcsolatban, hogy kiket akar megszerezni.

Szóval ez gyakorlati szinten, hogy működhet? Lead egy listát Conte és kiszámolják ki éri meg, vagy fordítva, kap Conte egy listát és arról válogathat? Kár, hogy nem látunk bele.
Engem is nagyon érdekelne, hogy egy-egy átigazolási szezon mégis hogy néz ki? Vagy ha jön egy új edző milyen lehetőségeket kap egy csapat felépítésére? Nyilván ez függ a klub anyagi helyzetétől.
Nálunk azért volt érdekes a mostani nyár, mert költöttünk 180milliót úgy, hogy szeptemberre mindenki ki volt akadva, hogy nem hogy betömtük volna a lyukakat amik évek során keletkeztek a csapatban, hanem még egy tisztességes kezdő 11-et is nehéz volt összerakni, a padról nem is beszelve. Eladtunk egy valag játékost, Oscar, matic, costa, fiatalok stb, és ezt a 180 misit arra költöttök hogy az eladott játékosokat pótoltuk. Ami valljuk be elég érthetetlen annak fényében, hogy ugyan mi ki nem állhattuk matic-ot, viszont Conte teljesen ki volt akadva hogy a feje fölött adták el úgy, hogy még Jose is meglepődött, hogy elengedte neki a Chelsea. Bejött egy csomó pénz igazolásokból amit el is költöttünk, de nagy, érdemi változás nem történt. Nem lett jobbszélső támadó klasszisunk, Alex Sandro nem jött Alonso mellé akinek nincs pótlása, Oké Costa - Morata "csere" még bejöhet, Bakayoko - Matic üzletből is kijöhetünk késöbb jól, ez azért kérdőjel, de most ez a Drinkwater/Barkley minek kellett? Oké, megvan a pad tök jó, de valami előre lépés nem ártana, mert egyenlőre az állóvizet kerülgetjük.
Sajnos én is úgy látom, Conte nem nagyon szólhat bele az igazolásokba, maximum javasolhat egy-egy játékost, de mint ahogy elöttem említették, átbeszélik mik a lehetőségek és gyorsan rövidre is zárják, ha egy kicsit sem felel meg gazdaságilag. Mondjuk egy Drinkwater nem tudom milyen inditatásból érte meg, na mind... Lehet Conte annyit mondott kell neki egy angol középpályás és erre kikukázták Danny-t. Nem tudom, de mindenesetre én teljesen megértem Conte-t ha elkeseredett egy kicsit. Ha megkapna 1-2 olyan játékost akit szeretne akkor világverő csapatot csinálna ebben biztos vagyok. Ő is csak jót akarunk nekünk, a klubnak és a szurkolóknak, miközben a board nem lát mást csak számokat és ugy gondolkoznak mi ér meg, miből jönnek ki jól. Én ezt is megértem, de jo lenne azért megtalálni az egyensúlyt, mi mégis csak egy futball klub vagyunk nem tőzsde, bár ebben lassan nem vagyok biztos...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Dízel 2018. január 13., szombat 15:34-kor.

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Antonio Conte

#393 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Megyó írta:Amúgy azt nem értem, amit Conte mondogat, hogy nem ő igazol.

1, ez mit jelent? Tegyük fel, van egy csapat ember, akik szó szerint algoritmusok alapján számolják ki, hogy a befektetett pénz megtérülése, legyen ez sportteljesítmény, marketingérték, stb, hogy jön vissza a csapatnak.
2, de van egy alap, ami már évek óta épül nálunk, majd jön egy edző, akinek vannak elképzelései a felállást illetően, továbbá azzal kapcsolatban, hogy kiket akar megszerezni.

Szóval ez gyakorlati szinten, hogy működhet? Lead egy listát Conte és kiszámolják ki éri meg, vagy fordítva, kap Conte egy listát és arról válogathat? Kár, hogy nem látunk bele.
Ez csak az en meglatasom, de Conte szemszogebol szerintem ez marha egyszeruen tortenik. Nyilvan vannak jatekosok akiket szeretne a csapatban tudni. Ilyen ez Alex Sandro, Llorrente es tarsai..Na most szerintem ezt a listat leadja az okosoknak, nehany szot beszelnek rola, meg ha van valami fejlemeny tajekoztatjak, de utana kisebb gondja is nagyobb annal, hogy ezzel foglalkozzon (foleg januarban). Mindig abbol foz amibol lehet, azzal a kerettel dolgozik ami van, es veluk foglalkozik utana. Nyilvan ideges egy-egy transzfer miatt, de sok mindent nem tud csinalni. Lehet, hogy full hulyen latom a dolgokat, es teljesen mashogy van, de ahogy olvasom a nyilatkozatait, en valahogy igy kepzelem el.
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Antonio Conte

#394 Hozzászólás Szerző: focimark »

Stadionbővítés miatt amúgy Abra nem meglepő, hogy nem akar költekezni, az még az ő pénztárcáját nézve sem kis összeg. Szóval maradnak azok az összegek, amiket játékoseladásokból és egyéb bevételekből elkölthetünk, ami kitudja pontosan mennyi? Nem hiszem, hogy bárki is direkt akarná, hogy középcsapat legyünk.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4607
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Antonio Conte

#395 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Mindig az hajtogatja, hogy ő csak javasol embereket és a board dönti el kit választanak közülük. Szóval igen, lead egy listát, aztán amikor kilép az ajtón kidobják a kukába :)

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Antonio Conte

#396 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Amúgy azt nem értem, amit Conte mondogat, hogy nem ő igazol.

1, ez mit jelent? Tegyük fel, van egy csapat ember, akik szó szerint algoritmusok alapján számolják ki, hogy a befektetett pénz megtérülése, legyen ez sportteljesítmény, marketingérték, stb, hogy jön vissza a csapatnak.
2, de van egy alap, ami már évek óta épül nálunk, majd jön egy edző, akinek vannak elképzelései a felállást illetően, továbbá azzal kapcsolatban, hogy kiket akar megszerezni.

Szóval ez gyakorlati szinten, hogy működhet? Lead egy listát Conte és kiszámolják ki éri meg, vagy fordítva, kap Conte egy listát és arról válogathat? Kár, hogy nem látunk bele.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Antonio Conte

#397 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Zsolti írta:
Szabi írta:Sarri is open to extending his contract with Napoli, but he wants the club to remain competitive ( the right reinforcements ), and a wage increase. Chelsea are thinking about activating the €8M release clause, as they're looking for a replacement for Conte. (@repubblica)
Én örülnék ha jönne csak egy kukát tegyenek neki a kispad mellé, ne dobálja el a csikkeket. :lol: Egyébként van egy olyan érzésem, hogy ha ő lenne az edzőnk idővel vele is az lenne a gond mint Contéval. Ő igazolni akarna, hogy versenyben maradjunk de a vezetőség fukarkodása miatt konfliktusok adódnának és dobbantana.
minden edzővel ez lenne!
Senki nem akar megragadni egy adott szinten és csak a bajnokság legjobb 4-be kerüléséért küzdeni.
nem értem amúgy a vezetőséget van egy olyan edző mint Conte akin látszik, hogy tudja mit akar sikeres csapatot tudna csinálni, miért nem lehet támogatni anyagilag?

Avatar
Zsolti
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2010. május 9., vasárnap 20:10
Kedvenc játékos: Terry Drogba
Kedvenc exjátékos: Robben Zola

Re: Antonio Conte

#398 Hozzászólás Szerző: Zsolti »

Szabi írta:Sarri is open to extending his contract with Napoli, but he wants the club to remain competitive ( the right reinforcements ), and a wage increase. Chelsea are thinking about activating the €8M release clause, as they're looking for a replacement for Conte. (@repubblica)
Én örülnék ha jönne csak egy kukát tegyenek neki a kispad mellé, ne dobálja el a csikkeket. :lol: Egyébként van egy olyan érzésem, hogy ha ő lenne az edzőnk idővel vele is az lenne a gond mint Contéval. Ő igazolni akarna, hogy versenyben maradjunk de a vezetőség fukarkodása miatt konfliktusok adódnának és dobbantana.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Antonio Conte

#399 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Sarri is open to extending his contract with Napoli, but he wants the club to remain competitive ( the right reinforcements ), and a wage increase. Chelsea are thinking about activating the €8M release clause, as they're looking for a replacement for Conte. (@repubblica)
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Antonio Conte

#400 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

kazomester írta: Olyan klubot érdemel ahol nem takarékossági program zajlik.
Szerintem meg Conte sokkal inkàbb illik ide mint mondjuk egy PSG-be ahol az edzőnek óvóbàcsi szerepet kell betöltenie az infantilis Dél-Amerikai sztárok között mert összevesznek azon hogy kinek mekkora a fizuja meg ki rúgja a tizenegyest.

Conte-t szerintem simán itt tarthatja ha Hazard marad és vice versa. Ahogy Courtois, Christensen és a többiek hosszabbítása is húzhatja a többieket.

Az utóbbi időben téma volt az identitestudat.. Én azt gondolom hogy nagyon szimpatikus képet épít a klub az utóbbi években és az igazolásaink önazonossá tesznek minket. Nem a miénk a legjobb keret, nem mi költjük a legtöbb pénzt, de egyértelműen nálunk vannak a legnagyobb harcosok. Nézzétek meg Cahillt.. Baromira nem kiemelkedő képességű játékos, de amikor kellett akkor összeszorította a fogát és levédekezte Messit, Riberyt. Megnyert mindent a Chelsea-vel. Azpi ugyanez. De Kanté, Willian, Hazard, Marcos Alonso, Moses, David Luiz szintén ez a kategória. És ebbe a sorba nyugodtan be lehetne illeszteni az 5-6 évvel ezelőtti játékosainkat is: Ramires, Bosingwa, Mikel, satöbbi. Ezek az emberek rohadtul képesek küzdeni és csapatként működni. Ez az ami kiemel minket, ami pl a Manchester United-nél nagyon elveszett meg az Arsenal-nál ès a Liverpool-nál is. Ezeknek a csapatoknak nagyjából a miénkhez hasonló kerete volt/van, mégsem képesek bajnoki címet nyerni, mert se a játékosok sem az edző nem képviseli azt a mentalitást ami itt alap.

Lezárt