Szezonértékelő 2014/15

A klubbal kapcsolatos témák.
Lezárt
Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Szezonértékelő 2014/15

#1 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Eddig fel sem tűnt hogy van ilyen topik :)

Összességében nagyon jó kis szezon volt ez.. Szerintem mindenki aláírta volna tavaly ilyenkor a PL+Ligakupa kombót. A BL és FA-kupa kiesésre viszont nem lehetünk büszkék. Persze nem lehet mindent megnyerni, de a Bradford és a PSG ellen azért elég nagyot égtünk, szvsz mindkétszer magunkat vertük meg.

Az új érkezők közül Costa, Fábregas Rémy, Courtois és Zouma remekül beváltak, sokat erősödtünk velük. Drogba és Filipe is korrekt teljesítményt hoztak. Cuadrado teljesítménye eddig csalódás, de a képességekkel nincs baj, talán nyáron és kora ősszel már jobb formában lesz.

Az eladásaink is jól sikerültek szokás szerint: Lukaku, Schürrle, Luiz, Hazard, Bertrand és Ba is jó áron kelt el, Torrest is sikerült eladnunk.

Idén is volt egy rakat jól sikerült kölcsön: Pasalic, Bamford, Kalas(Boro), Traoré, Aké. Velük sem járhatunk nagyon rosszul, vagy bekerülnek a felnőtt csapatba vagy jó áron elpasszolhatjuk őket.

Remekül teljesítettek idén az ifik is, végigverték Angliát és Európát. Nem csoda, hogy sokan a felnőtt csapat közelébe kerültek.

Jövőre én azt várom a csapattól hogy tanuljunk a hibákból és javítsunk a hibákon: rotáljunk többet, hogy a kulcsembereink ne fogyjanak el a szezon végére - kivéve persze az olyan állatok mint Iva :) Ne üljünk rá az egy gólos előnyre, legalább tízszer szívtuk meg ezzel idén.

A keretben túl nagy változtatásokra nincs szükség. Egy új cserekapus, egy olyan középhátvéd aki a jobb oldalon is bevethető, egy csatár és egy középső középpályás kéne szerintem. Utóbbit lehet hogy házon belül oldjuk meg(RLC).

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Szezonértékelő 2014/15

#2 Hozzászólás Szerző: Dante »

James Lee írta:Jöhetnek kötekedő bajtársainktól a "most sincsenek" építő jellegű hozzászólások.
Most sincsenek! :lol:

Egyébként szépen átment a szezonértékelő nosztalgia topicba :D

Azért az utóbbi pár év nem semmi hullámvasút volt, örömködés Boas miatt, szenvedés vele, BL Di Matteo-val, majd az ujjá épülő csapat gyenge játéka miatt repült. Pincér rezsim, közben gyűltek a komolyabb tehetségek (De Bruyne, Lukaku) akik José visszatértével mehettek amerre láttak, Mata, Ash, Essien, Lamps társaságában.
Hálátlan dolog ennek fényében nem ujjongva tapsolni a duplázásnak, de összességében nehéz elfogadni hogy azok a játékosok, akik a legtöbbünket a csapathoz vonzották, már nincsenek itt.

Ha már leülepedett ez a sok minden, biztos visszatér a régi hangulat, még ha esetleg nem is a régi fórumozók által, a mostani 6-9 évesek Hazard-ékat búcsúztathatják majd pár év múlva.

Jövőre egy kicsivel több tűz a csapat részéről nem ártana azért, idén csak Terry-ben és Dave-ben volt meg ez.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1568
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szezonértékelő 2014/15

#3 Hozzászólás Szerző: James Lee »

rafanadal írta:
ChesterB írta:bármikor visszasírnám ezeket a vitákat a mostani viták helyett...
Ebben is van valami. Azok legalabb a focirol szoltak es ervek is szerepeltek bennuk a mostani tobbet ne nezz focit indoklasok helyett.
Azok voltak a szép idők... :D kár hogy akkoriban, jó pár évvel fiatabb fejjel egy értelmes megszólalásom sem volt... :D
Jöhetnek kötekedő bajtársainktól a "most sincsenek" építő jellegű hozzászólások.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Szezonértékelő 2014/15

#4 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

ChesterB írta:bármikor visszasírnám ezeket a vitákat a mostani viták helyett...
Ebben is van valami. Azok legalabb a focirol szoltak es ervek is szerepeltek bennuk a mostani tobbet ne nezz focit indoklasok helyett.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Szezonértékelő 2014/15

#5 Hozzászólás Szerző: Chester »

bármikor visszasírnám ezeket a vitákat a mostani viták helyett...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Szezonértékelő 2014/15

#6 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

ChesterB írta:
rafanadal írta:
Pilgrim írta:Például kinek nem hiányzik dankodavid kolléga Blueflag vitái?
Jelen! Foleg a hangnem miatt.
én nem emlékszem olyan komoly vitára ami köztük zajlott, na meg ők élőben is jóban vannak. bubi vs blueflag, na arra már emlékszek :D
Felhoztad a leheto legrosszabbat. Lehet joban vannak, de itt eleg otromba stilusban mertek ossze velemenyuket. Aztan lehet ez csak poenkodas koztuk es forumon keresztul nem jon le.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Szezonértékelő 2014/15

#7 Hozzászólás Szerző: béla »

ChesterB írta:
rafanadal írta:
Pilgrim írta:Például kinek nem hiányzik dankodavid kolléga Blueflag vitái?
Jelen! Foleg a hangnem miatt.
én nem emlékszem olyan komoly vitára ami köztük zajlott, na meg ők élőben is jóban vannak. bubi vs blueflag, na arra már emlékszek :D
Igen,a bubi és Blueflag közötti viták voltak a mindennaposak :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Szezonértékelő 2014/15

#8 Hozzászólás Szerző: Chester »

rafanadal írta:
Pilgrim írta:Például kinek nem hiányzik dankodavid kolléga Blueflag vitái?
Jelen! Foleg a hangnem miatt.
én nem emlékszem olyan komoly vitára ami köztük zajlott, na meg ők élőben is jóban vannak. bubi vs blueflag, na arra már emlékszek :D

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Szezonértékelő 2014/15

#9 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Pilgrim írta:Összességében nem zártunk rossz szezont Anglián belül, 5 év után újra bajnokok lettünk és mellé behúztuk a ligakupát is. Ősszel elég tetszetős játékot toltunk, ami tavaszra 180 fokos fordulatot vett. A BL-ben és az FA kupában csúnyán leszerepeltünk, amire nincs magyarázat. Nekem speciel nagyon hiányzik a csapatból a szenvedély és az alázat.

A fórum meg valóban hanyatlik, de egy jó és izgalmas BL szezon (mint pl a 12-es) visszahozná a régi arcokat szerintem. Például kinek nem hiányzik dankodavid kolléga Blueflag vitái? Imádtam. :D Nekem egyik nagy kedvencem sem fórumozik már chiedis személyében...
Jelen! Foleg a hangnem miatt.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Szezonértékelő 2014/15

#10 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Összességében nagyon jó és eredményes szezont zártunk szerintem, Anglián belül. Magabiztosan bajnokok lettünk, ezért a bajnokság végére már nem jutott izgalom, de könyörgöm, ez legyen a legnagyobb bajunk! :D A szezon legnagyobb pozitívuma, a legnagyobb előrelépés az eddigi szezonokkal szemben a magabiztosság! Az a fajta magabiztosság, hogy ellentétben az eddigi szezonokkal, tudtunk nyerni, ha nagyon kellett, és akkor is ha nem volt létkérdés a győzelem. Igaz, néha nyögvenyelősen, de ez a fajta magabiztosság és győztes mentalitás repített minket a tabella élére. A szezon másik nagy pozitívuma az új igazolások, akik az elkövetkező jópár év Chelsea-jének alapemberei, sztárjai lehetnek. Jövőre Európa-szinten is mutatnunk kell valamit, a következő lépcsőfok a BL-döntő, jövőre rá kéne hajtani nagyon a BL-re szerintem. De addig is élvezzük ki a bajnoki címet, az ilyen szezonokra fogunk emlékezni évek múltán is! KTBFFH!!! :)
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Szezonértékelő 2014/15

#11 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Összességében nem zártunk rossz szezont Anglián belül, 5 év után újra bajnokok lettünk és mellé behúztuk a ligakupát is. Ősszel elég tetszetős játékot toltunk, ami tavaszra 180 fokos fordulatot vett. A BL-ben és az FA kupában csúnyán leszerepeltünk, amire nincs magyarázat. Nekem speciel nagyon hiányzik a csapatból a szenvedély és az alázat.

A fórum meg valóban hanyatlik, de egy jó és izgalmas BL szezon (mint pl a 12-es) visszahozná a régi arcokat szerintem. Például kinek nem hiányzik dankodavid kolléga Blueflag vitái? Imádtam. :D Nekem egyik nagy kedvencem sem fórumozik már chiedis személyében...

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Szezonértékelő 2014/15

#12 Hozzászólás Szerző: Dante »

ChesterB írta:tudom, az idei szezon nem volt a legizgalmasabb, meg a fórum is lejtőn van, de akkor is kell egy ilyen poszt. kezdésnek rögtön egy kis kvízjátékkal

http://www.getwestlondon.co.uk/sport/fo ... ur-9428748" onclick="window.open(this.href);return false;
A cipős képek jól mentek! :D
Amúgy nem nehéz :)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Szezonértékelő 2014/15

#13 Hozzászólás Szerző: Chester »

tudom, az idei szezon nem volt a legizgalmasabb, meg a fórum is lejtőn van, de akkor is kell egy ilyen poszt. kezdésnek rögtön egy kis kvízjátékkal

http://www.getwestlondon.co.uk/sport/fo ... ur-9428748" onclick="window.open(this.href);return false;

Lezárt