Szezonértékelő 2013/14

A klubbal kapcsolatos témák.
Lezárt
Üzenet
Szerző
frenszisz42
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2014. május 1., csütörtök 13:09
Kedvenc játékos: Nincsen sajnos
Kedvenc exjátékos: Desailly

Re: Szezonértékelő 2013/14

#1 Hozzászólás Szerző: frenszisz42 »

pulci03 írta:Hát mindenkinek meglehet a véleménye atletico utolsó pár fordulóban elfáradt ez nem kérdéses, nincs olyan mély keretük mint más csapatoknak de a vereségek és döntetlenek pont a BL döntőbe jutás után jöttek, mivel őket is kifárasztotta BL menetelés a fentebb említett okok miatt és meghatározó játékosaik sem egészségesek lásd Costa!
Ez mondjuk nem igaz. Ugyan is már a BL döntőbe jutás előtt jóval szezon elején is számtalanszor botlottak. Legalább 3 olyan alkalom és forduló volt a Spanyol bajnokságban, ahol
a Barcelona botlását nem tudták kihasználni ezért nem tudtak már jóval előtte az első helyre kerülni a tabellán. Pl az idén kieső Osasunától idegenbe sima 3-0-ra kaptak ki a matracosok,
és ez egy Február 23.-i meccs volt. Vagy írhatnám a Február 8.-i Almería elleni 2-0-ás vereségüket a bajnokságból. Aminél a Spanyol média, és sokan mások elkezdték elkönyvelni
hogy ez az Atletico nem fogja tudni kihúzni, elfogynak a végére, elfáradnak, megint majd a két nagy közül kerül ki a bajnok. Ja és csak halkan súgom meg neked, hogy ez az Almería
elleni sima 2-0-ás zakójuk akkor volt, mikor még a BL javába szünetelt. Ugyan is ez a meccsük Február 8.-án volt, míg a BL tavaszt a Milan ellen Február 19.-én kezdték.
Bőven volt idejük felkészülniük mindenre. A másik dolog meg ami személyes véleményem a Spanyol klubokkal kapcsolatban a következők.
Legyen akár kisebb vagy nagyobb költségvetéssel rendelkező klub. Mindegyik Spanyol csapatnak szerintem hallgatnia kéne a fáradság témával kapcsolatba.
Ugyan is míg Angliába mi, Karácsonykor, előtte és utána is, két ünnep között, Szilveszter előtt, és utána is pályára kell lépnünk, addig a Spanyoloknak téli szünet van!
pulci03 írta:Ja és ne felejtsük el, hogy míg azért mi pariban vagyunk cityvel pénz tekintetében addig atletico 5-öd akkora költségvetéssel dolgozik mind a két spanyol óriás tehát a teljes képet kell nézni nemcsak a pályán látottakat...
Az Angol liga a legnagyobb példa és kép arra, hogy nem minden a pénz, és az hogy nem a pénzes klubok nyerik legtöbbször ezt a bajnokságot.
Az elmúlt 14-év alatt az a Manchester United hódította el a bajnoki trófeát a legtöbbször, (volt hogy 3x egymás után), aki a Chelsea, és a Manchester City-vel ellentétben nem költöttek nagy pénzeket igazolásokra.
Mi igazoltunk 50-millióért egy Torrest, 30-millióért egy Oscart, (hozzáteszem nem ér annyit a gyerek), akkor szintén 30-40-millióért egy Hazardot, míg a Unitednél nem emlékeznék olyan
igazolásukra ami legalább 50-millió, vagy akár a feletti összegbe került volna nekik. Plusz, volt egy évtizedeken át tartó nagyszerű magja a Unitednek, ami a saját neveléseikből eredt: Giggs, Scholes,
Neville testvérek, Beckham, Fletcher, Wes Brown, akik mind a Unitednél sírtak fel. Plusz, Mi hozzánk képest potom pénzekért igazoltak olyan csatárokat, támadókat, akik a klubnál, egy remek edző keze alatt váltak
világklasszissá, némelyikük aranylabdássá, gondolok itt Ronaldora, és annak idején zokszó nélkül eladták őket rengeteg pénzért amiből a Glazer család tulajdonosok által felhalmozott tartozásokkal
rendelkező klub profitált nagyot! Tehát sajnos nem tudok egyetérteni azzal hogy mert az Atletico 5-öd olyan költségvetéssel dolgozik, amikor Angliában nem sok kellett ahhoz
hogy a United-el együtt szintén kisebb költségvetéssel rendelkező Liverpool legyen a bajnok.
pulci03 írta:Lehet teljesen negatívan látni a képet és mindenkit szidni meg elégtelenkedni de az nem visz előre hülyeség lenne azt mondani, hogy szar ez a csapat meg el kell küldeni mindenkit, te mondod, hogy szar a piac mégis le akarod cserélni egész csapatot...
Hazard-al kapcsolatban pedig annyit, hogy igenis a legnagyobb tehetség volt két éve, fél európa elől nyúltuk le real, barca, city, united is vitte volna és ő minket választott és évről évre fejlődik és miért ne tűzné ki maga elé, hogy ha nem is nyeri meg de legalább oda kerüljön top 3-ba még csak 23 éves van rá 5-6 éve ha csak kicsit offenzívabb taktikára váltunk még eredményesebb lesz!
Eddigi híreket látva jó irányba indultunk el megerősítjük a hiányposztokat top játékosokkal, remélhetőleg beépítünk 1-2 jól teljesítő kölcsönjátékost és a legendáink nekivágnak egy utolsó sikeres szezonnak!
Ha mégse sikerülne elérni a kitűzött célokat egy megerősített csapattal akkor Josénak is le kell vonni a tanulságokat de ez csak jövő nyáron lesz esedékes a jelenlegi kerettel 3-4 poszton megerősítve bármelyik trófeára esélyesek lehetünk papíron, de ezt be is kell bizonyítani!!!
Szerintem nem hülyeség azt mondani hogy szar ez a csapat. Rajtad kívül minden olyan futball szerető ember többsége azt mondja aki nem Chelsea drukker. Meg is értem azokat.
Sajnos azokat jobban, mint az itt lévő fórumozó Chelsea szerető emberek többségét. Ugyan is már a világ nem úgy gondol ránk, mint egy Angol közép csapatra mint voltunk régen Abramovich előtt,
ha nem arra hogy a világ egyik leggazdagabb klubja, akik összevásárolnak mindenkit, és nem képesek nyerni bajnokságot, BL-t már egy jó ideje. Ezt akár hogy is nézzük ciki. Sokaknak azért is
nem vagyunk szimpatikusak mert méreg drágán vásárolunk össze mindenkit, így könnyű ütőképes trófeákra esélyes csapatot építeni.
Amúgy igen, még mindig azt mondom el kell küldeni mindenkit, s annak függvényében mondom ezt, hogy szar a piac. Ezért is nem tudom igazán mi lenne jó a klubnak, de ez az egyik legfontosabb
dolog amit meg kell tenni. Meg kell próbálni keresni. Szokták mondani azt is hogy a szarból is lehet várat építeni.
Hazardal kapcsán meg annyi a véleményem hogy ne legyünk annyira elszállva hogy mert fél Európa elől nyúltuk le. Neymarra is be volt izgúlva egész Európa a megszerzéséért, a Barca csillagászati összegért be is kebelezte, meg is látszódott a csapat teljesítményén. Már most hallani olyan pletykákat hogy bánták hogy leigazolták, nyilván a két játékos nem egyforma, nem is egy poszton játszanak, nem is ezért hoztam fel példának. Csak tudod néha elgondolkozom azon hogy Hazard posztján a csapatunkban régen milyen játékosok játszottak.
Akkor azt gondolom hogy szeretnék inkább egy szőke hajú újabb Duff-ot látni, vagy egy újabb Angolos Joe Cole-t a középpályánk szélén, mint ezt a gyereket tudod?
Többet értünk el csak azzal a két játékossal pár év alatt, mint ezzel a Hazard gyerekkel akit már most a fellegekbe emelnek itt egyesek. Ez az én szerény véleményem. Attól persze, oké, legyen igazad, férkőzzön be az aranylabda szavazáson a legjobb 3 játékos közé a neve, ebből a szempontból félreértettelek. Ne haragudj! Azt hittem te nálad kizárásos alapon csak az az álom jöhet nálad szóba Hazard-al kapcsolatba hogy már pedig
aranylabdás lehet csak, az hogy csak a legjobb 3-ba végez az már nem jó. Tévedtem. Emberi dolog. Legyen igazad, cáfolódjon meg az a jóslatom hogy akár fejre is állhat a legjobb 3-ba se fog be férni szerintem. Ne legyen igazam!
Az eddigi híreket látva nem hinném hogy jó irányba haladunk. Kétlem hogy nekünk egy sérülékeny, nem 100%-os állapotban lévő Costára kell gályáznunk a nyáron, és újból egy ilyen
játékosra kihegyezni Abramovich pénztárcáját. Ezt a hibát már Torres-el elkövettük. Nem kell még egy Torres ide. Alapból nem szeretnék egy Brazilt se látni a keretünkben. Ugyan is
az elmúlt néhány évben Angliában egyetlen egy Brazil idegenlégiós tudott Isten igazán kitűnni a PL-ből és klasszis teljesítményt nyújtani, az az ember Gilberto Silva volt az Arsenálból.
A többi régi volt nagy Brazil klasszisok többsége: Rivaldo, Ronaldinho, Ronaldo, Cafu, Lúcio és a többiek mind-mind a Francia, Német, Olasz, Spanyol liga egyikében játszott és érvényesült.
Ne erőltessük a Brazil vonalat! Inkább töltsük fel a keretet Angol, saját nevelésűekkel! Oltári nagy baklövésnek tartottam Ryan Bertrand kölcsönadását az Aston Villába idén,
és egy olyan no name játékost játszatni a balhátvéd posztján ami nem is az ő területe. Nem is értettem Mourinho-t ilyen téren mit látott ebben a taktikai húzásban. :shock:
Bertrandra tudnám azt mondani hogy büszkék lehetünk. Nagyszerű, jóvágású játékosnak tartok, megélt már egy BL döntőt, és ha foglalkoztatnák nálunk nem pedig kölcsönadogatni másnak, akkor szerintem klasszis lehetne.
Alapból az tetszik már benne hogy Angol. A többi idegenlégiósbeli kölcsönjátékosaink nem érdekelnek. El is adhatják mind! Nem kell ide egy makacs, szintén beképzelt és egy olyan Lukaku, aki
nem tudja fiatalon hogy mit jelent igazán egy Chelsea-ért játszania. Nem kell egy szürke Piazon se. Stb,stb. Angolok, s Angolok! SAJÁT NEVELÉSŰEK! Chelsea akadémiából
felsírt játékosokat akarok a felnőtt keretbe látni! Mert már végignézek a keretünkön, alig látni Angolokat! Főleg saját neveltet. Ami elfogadhatatlan!

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Szezonértékelő 2013/14

#2 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

Hát mindenkinek meglehet a véleménye atletico utolsó pár fordulóban elfáradt ez nem kérdéses, nincs olyan mély keretük mint más csapatoknak de a vereségek és döntetlenek pont a BL döntőbe jutás után jöttek, mivel őket is kifárasztotta BL menetelés a fentebb említett okok miatt és meghatározó játékosaik sem egészségesek lásd Costa!
Ja és ne felejtsük el, hogy míg azért mi pariban vagyunk cityvel pénz tekintetében addig atletico 5-öd akkora költségvetéssel dolgozik mind a két spanyol óriás tehát a teljes képet kell nézni nemcsak a pályán látottakat...
Lehet teljesen negatívan látni a képet és mindenkit szidni meg elégtelenkedni de az nem visz előre hülyeség lenne azt mondani, hogy szar ez a csapat meg el kell küldeni mindenkit, te mondod, hogy szar a piac mégis le akarod cserélni egész csapatot...
Hazard-al kapcsolatban pedig annyit, hogy igenis a legnagyobb tehetség volt két éve, fél európa elől nyúltuk le real, barca, city, united is vitte volna és ő minket választott és évről évre fejlődik és miért ne tűzné ki maga elé, hogy ha nem is nyeri meg de legalább oda kerüljön top 3-ba még csak 23 éves van rá 5-6 éve ha csak kicsit offenzívabb taktikára váltunk még eredményesebb lesz!
Eddigi híreket látva jó irányba indultunk el megerősítjük a hiányposztokat top játékosokkal, remélhetőleg beépítünk 1-2 jól teljesítő kölcsönjátékost és a legendáink nekivágnak egy utolsó sikeres szezonnak!
Ha mégse sikerülne elérni a kitűzött célokat egy megerősített csapattal akkor Josénak is le kell vonni a tanulságokat de ez csak jövő nyáron lesz esedékes a jelenlegi kerettel 3-4 poszton megerősítve bármelyik trófeára esélyesek lehetünk papíron, de ezt be is kell bizonyítani!!!

frenszisz42
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2014. május 1., csütörtök 13:09
Kedvenc játékos: Nincsen sajnos
Kedvenc exjátékos: Desailly

Re: Szezonértékelő 2013/14

#3 Hozzászólás Szerző: frenszisz42 »

pulci03 írta:Azt gondoltam olyan keretünk van amivel bőven harcba lehetünk PL-ért és nemzetközi porondon döntő közelébe kerülhetünk. Ez be is igazolódott ha nem csesszük el azt a 2-3 meccset kicsik ellen akkor most lehet PL aranynak örülünk de ezen már kár rágódni. BL-ben is egy meccs választott el döntőtől de végére elfáradtunk sokan nem tudták hozni a megszokott formájukat és lendület vitte atleticot.
Azt az Atletico-t akik a mai Barca elleni meccsük előtt két bajnoki meccs óta nyeretlenek voltak? Arról az Atleticoról beszélsz akik olyan csapatoktól kaptak ki vagy játszottak döntetleneket mint:
a Levante, Malaga, a már 18. helyen végleg Spanyol élvonalból kieső Osasuna, a 16. Almería, 13. Espanyol, s az 5. Sevilla.
Szóval te úgy láttad hogy ezt az Atleticot a lendület vitte? :O Amikor ugyan olyan szezont produkáltak jó formán saját hazájuk bajnokságában mint mi a PL-ben?
Legtöbb rangadójukat hozták, vagy max nem kaptak ki, és a kisebb csapatok ellen, a kötelező meccseken vesztették el a pontokat. De náluk
merő véletlenség hogy a közvetlen két Spanyol óriás rivális akkor botlott amikor az Atletico, s ennek jeléül nyerhették meg a bajnokságot ma. Mi sajnos nem.
Kétlem, hogy ez az Atletico olyan gördülékeny lett volna mint ahogy azt te látod.
pulci03 írta:És akkor a szezont tekintve legjobb játékosunk Hazard 17 gólt szerzett folyamatosan veszélyes volt és neki sikerült egyedül áprilisig jó teljesítményt nyújtania remélem tényleg célként tűzi ki maga elé az aranylabdát és jövőre még egy lapáttal rátesz és ismét húzóemberünk lesz!
Nem akarom Hazard 17 gólos remek eredményességét elvenni amit ebben a szezonban produkált. Bár ez még mindig kevés azért a 30-40-millióért
amit érte adtunk. Még mindig azt gondolom hogy nem ér annyit ez a gyerek. Más részt nem is kedvelem mert egyrészt nagyképű, másrészt színészkedik rendre mikor 16-on belül van,
s eleve az nem hagy nyugodni hogy ennyi pénzt kidobunk egy ilyen fiatal játékosért, és van hogy nem teljesít. De az hogy reméled hogy célként tűzi maga elé az aranylabdát.....
Erre azt tudom neked mondani hogy most verd ki ezt az álmot a fejedből! Ugyan is ameddig ez a két játékos (Lionel Messi és Cristiano Ronaldo), addig ezen a két játékoson kívül senki
más nem kapja meg. Hazard fejre állhat, akár mit csinálhat ahhoz, esélye nem lesz rá. Ha csak megnézed hogy mikor Ronaldo megkapta utoljára az aranylabdát, akkor a Ribery csak a 3. lett
a szavazáson Messi és Ronaldo mögött, hol ott Ribery triplázott a Bayernel, és mind 3 trófeájába a Bayernek rendre fontos szerepe volt, és nagyon jól
teljesített a szezonban, míg Messi hónapokig sérült volt s még is megelőzte a Franciát. :) De ott van másik pl a 2010-es év.
Amikor foci vb-n Messi egy gólt se rúgott, úgy esett ki az Argentín válogatottal a tornáról, még is ő kapta az aranylabdát.
Pedig abban az évben tudtam volna 5 másik nevet akik jobban megérdemelték volna abban az évben mint Messi. Forlán, Müller, Iniesta, David Villa, Sneijder.

Nos egy kis szezon értékelő: Én megmondom őszintén, hogy mikor megtudtam hogy biztossá vált Mourinho visszatérése, akkor egyértelműen
azt vártam hogy megnyerjük a liga kupát, FA kupát, bajnokságot, BL-t egyszerre, és José beint a Madridnak.
De sajnos nem így jött össze. Így nagyon nagyot csalódtam benne, eljátszotta sok ember, és köztük az én bizalmamat is és végleg megutáltam ezt az edzőt. Amit ebben a szezonban művel a klubnál azt
sose tudnám neki megbocsátani. Egyértelmű hogy 50%-ban az ő számlájára lehet írni hogy semmit se nyertünk, 50%-ba meg a játékosokéra.
Rasszista módon választja ki a játékosait, elhajtotta a klubtól a sokaknak vélt legjobb játékosunkat, beképzelt, jogtalanul fordult a bírókhoz s vádaskodott úgy, hogy
szerintem vissza se nézte a meccsek utáni felvételeket hogy rádöbbenjen hülyeségeket nyilatkozott sokszor. A játékosok meg szégyellhetik magukat. Egyáltalán
nem lehetnek büszkék erre a teljesítményre. Én ha a munkahelyemen ilyen aljas dolgokat csinálnék mint amiket ezek a játékosok csináltak a pályákon már rég kirúgtak volna.
Gondolok itt Ivanovic rendszeres kirohanásaira olyankor mikor nem megy a játék. Úgy kipenderítettem volna a csapatból hogy a lába nem éri a földet.
Terry és Cahill teljesítménye sokak szerint szenzációs volt. Szerintem meg nem. De ez az én véleményem.
Nem hiszem hogy azért mert mi kaptuk a legkevesebb gólt azért dicsérni kell őket. Amikor létfontosságú mérkőzéseken, ahol nyernünk kellett volna ez a két ember hibázott
hátul. Kit érdekel az ha kaptunk volna mondjuk 30-40 gólt, hogy ha mi lettünk volna a bajnokok?
Amikor persze semmit nem nyerünk főleg nem lehetünk bajnokok vagy BL győztesek, nyilván sok Chelsea rajongó ezt nézi és ebbe a dologba menekül hogy
még is keressenek valami pozitív dolgot a csapat teljesítményében amivel feledtetni tudják a szezonunkat. :)
Valamilyen szinten megértem, valamilyen szinten nem. Nem tudnék konkrétan milyen változás lenne jó a csapatunknak. Ugyan is mindennel baj van nálunk.
Egy komplett egyesületet kéne ismételten felépíteni. Új vezetőség, új edző (normális), nem Mourinho beképzeltségi szintűt, bár ilyen edzőt nem találni még egyet akinek ekkora arca
lenne mint neki. Új játékosokkal, normálisokkal. De honnan? S milyeneket? A piac haldoklik, nincsenek igazán jó klasszisok mint régen.
Stb, stb sorolhatnám a gondokat.

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Szezonértékelő 2013/14

#4 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

Eljött a szezon vége én is kicsit összefoglalom a gondolataimat.
Szezon elején nyáron nagyon jó érzésem volt bayern elleni kupadöntő se volt rossz de csalódás volt Lukaku távozása aki azonban evertonban is megtalálta számítását de nekünk nagyobb szükségünk lett volna rá!
Azt gondoltam olyan keretünk van amivel bőven harcba lehetünk PL-ért és nemzetközi porondon döntő közelébe kerülhetünk. Ez be is igazolódott ha nem csesszük el azt a 2-3 meccset kicsik ellen akkor most lehet PL aranynak örülünk de ezen már kár rágódni. BL-ben is egy meccs választott el döntőtől de végére elfáradtunk sokan nem tudták hozni a megszokott formájukat és lendület vitte atleticot.
Önmagában ezek pozitív eredmények de jó lett volna egy sikerélmény FA kupa pl. de most így alakult.
Ha az okokat nézzük teljesen egyértelmű, hogy nincs más top csapat európában melyik ilyen gyenge csatárokkal vágott neki szezonnak ebben Josénak is megvan a felelőssége és egyértelmű, hogy ez lesz az első poszt ahova igazolni kell. Ha beválik Costa vagy más csatár akkor az már önmagában nagy fejlődés lesz idei helyzethez képest!!!
A legnagyobb változás idén Mata kihagyása/formahanyatlása volt azóta sem sikerült pótolni, Oscar egyenlőre közelében sincs az elmúlt 2 szezonbeli Matához és gyorsan, nagyot kéne fejlődnie ezért nem kizárt, hogy erre a posztra is igazolunk ha lesz elérhető jó játékos! Matának köszönünk mindent nem gondoltam volna, hogy egy viszonylag kisebb értékű igazolásból PL egyik ha nem legjobb irányítójává válik, vezérletével BL-t és Európa ligát nyerünk és játékával sokszor elkápráztatta chelsea szurkolókat nagyon nehéz lesz pótolni!
Gazdaságilag érthető az eladása de szezon végén főleg nagy szükségünk lett volna rá de csak ha játékban és formában van.
Ha védelmet és kapusposztot nézzük jól teljesítettünk idén is Cech továbbra is top5-ös kapus Cahill-Terry páros szenzációsan működött, Azpi óriási szezont futott, Cole kikerült de végén mégis tudott jól játszani de nem hiszem, hogy hosszabbítani fog.
Középpályán januárban komoly változások voltak Matic bebetonozta helyét kezdőbe, Luiz, Mikel és Rami sem futott egy erős szezont Frankie pedig egyre inkább epizódszereplővé válik ami 36 évesen elkerülhetetlen ilyen szinten...
Ha támadószekciót nézzük Oscar jól kezdett de szezon második felében nagyon gyenge és motiválatlannak tűnt, Willian szorgalmas de egyáltalán nem mutatta meg, hogy megért annyit amennyiért igazoltuk. Schürrle sokszor hasznos volt, számos jó teljesítménye volt de neki sem sikerült egy konstans formát nyújtani ő még jobb lesz jövőre.
És akkor a szezont tekintve legjobb játékosunk Hazard 17 gólt szerzett folyamatosan veszélyes volt és neki sikerült egyedül áprilisig jó teljesítményt nyújtania remélem tényleg célként tűzi ki maga elé az aranylabdát és jövőre még egy lapáttal rátesz és ismét húzóemberünk lesz!
Csatársorunkra nem vesztegetnék sok szót csak annyit, hogy Ba többet érdemelt volna szezon végén sokszor kihúzott minket a szarból ha rajtam múlna egyedül őt tartanám meg de nyilván itt több szempontot is figyelembe kell venni...
Sok fejlődési potenciál van ebben csapatban Oscar, Willian, Schürrle, Hazard, Salah mind még sokat fejlődhetnek valamint Shaw, Kurti, Lukaku ha jönnek tovább fiatalodik a csapat.
Összeségében azt gondolom, hogy bőven van esély egy sikeresebb szereplésre jövőre, ne felejtsük el ez lesz valószínűleg JT és Lampard utolsó szezonja, Cech is lehet kap igazi konkurenciát ezért jó lenne ha hasonlóan sikeresen szezon után távoznának mint Drogba!!!
Ha sikerül megszerezni a kiszemeltjeinket és be is válnak akkor nem kérdéses számomra, hogy nyerni fogunk trófeá(ka)t!!!

Avatar
royston
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2014. április 30., szerda 19:14
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Szezonértékelő 2013/14

#5 Hozzászólás Szerző: royston »

Én sem vártam elsőre trófeát Josétól,tehát annyira nem vagyok csalódott a papíron elért eredményekkel.A BL elődöntős szereplés abszolút vállalható,a bajnokság pedig:kötelező helyezés megvan,a mutatott játék és a kicsik elleni eredményeink egy kicsit csalódottá tesznek,de én is azt mondom hogy jövő tavasszal be kéne húznunk a Pl-t.

Kapusok:Cech-igazából hozta magát,nálam még mindig top 5-ös a világon,viszont használjuk már ki hogy a keretünk tagja egy top 3-as hálóőr :)
Kíváncsi vagyok Mou meghúzza e hogy Courti kezdő-Cech pad.

Védelem:Szezonban legjobb csapatrész,Cahill szvsz world class státuszba fejlődött,abszolút JT utódnak tartom.Az alap 4-est kezdetném jövőre is(Iva-Cahill-JT-Azpi),ha jönne Cole helyére balbekk aki kezdőbe is kerülhetne,akkor Iva belső védő Terry helyett,Azpi vissza a helyére és új balbekk.Kiscsapatok ellen amúgy is többet lehetne rotálni ősztől,a kezdő 4-esünk a védelembe rengeteg meccset játszott.

Középpálya:Darabra és minőségre is megvagyunk itt,természetesen formaingadozások itt voltak nagyon feltünőek a szezonban,hiába van egy-két játékosba a potenciál hogy eldöntsenek olyan meccseket ahol szenved a csapat,néha az volt az érzésem hogy 1,Ha Hazard nem húzta a szekeret az adott meccsen akkor baj volt 2,Ha Hazard nem játszott a többiek tanácstalanok voltak,kicsit olyan volt hogy "majd a másik megoldja"feeling kevés esetben lépett innen valaki meccsnyerő emberként.Ha marad a 4231 felállás akkor nagyobb csapatok ellen mehetne(ha nem jön senki ide)Matic-Luiz-Hazard-Oscar-Willian.Kissebbek ellen viszont tényleg fontos lenne a rotáció ahol egy jó nyári alapozás után szeretném többet látni jövőre Van Ginkelt akit Lampard utódnak ki lehetne próbálni.Lamps utolsó szezonja jön szerintem,már kezdőbe nem játszatnám annyit mint idén viszont csereként még bármikor jól jöhet a játéka.Remélem bajnokként búcsúzik majd :)
Schürrle,Mikel,Salah,sztem nem lehet rájuk panasz,a kis német első szezonja volt Angliába,jövőre ennél is jobb lehet.Mikel még mindig meg tudja adni a stabilitást középre-maradjon mert kel ő ide :)Salah:én még ennyit sem vártam tőle idén,kellemes meglepetés volt.
Szándékosan nem írtam Ramirest...Nos én őt eladnám nyáron akármilyen formában is lesz a VB-n.Eddigi legrosszabb szezonja nálunk,és szerintem nem fog megújulni,fejlődni meg pláne.Nagyon "narancssárgás"minden meccsen amin játszik,valahogy nyugodtabb voltam ha el volt tiltva az adott meccsről.Hiába gyors és lendületes,összjátékban és passzolásban buta és a labdakezelése olyan mintha visszafejlödött volna.Amúgy se volt egy technikás játékos de idén sajnos még az erősségeiből sem mutatott semmit szinte.

Csatárok:Kevés volt ez sajna,nem kaptunk sok gólt de nem is rúgtunk és ez rajtuk is múlott nagyrészben.Azért az mindent elmond hogy néha azon imádkoztam hogy Eto'o játszik-e mert még mindig ő volt a legveszélyesebb és ez baj.Egyértelműen igazolni kell+Lukaku vissza ide.
Torres ismét nem tudta hozni amit egy csatártól elvárnánk(15-20 gól a Pl-ben).Igazából mehetne is maradhatna is,csak ne legyen kezdő jövőre stabilan.Ba 3-4.számú csatárcserének tökéletes,néha ő kellett hogy kihúzza a csapatot a bajból.Eto'o menni fog sztem,összességében nem volt rá panasz,ő ennyit tud,még mindig talán ő volt a legstabilabb elől.

Sorry hogy kicsit hosszú lett most kiírtam magamból mindent :)
KEEP CALM and FOLLOW CHELSEA

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Szezonértékelő 2013/14

#6 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

rafanadal írta:
Az osztályzás: komolytalan. Sokan feljönnek meccs után és hisztiből kiosztják a fél csapatot. Meg nagyon sokan pofára adják a jegyet: ha Oscar vagy szar jegyet érdemelsz stb.

Részben egyetértek, de mégis valós képet adnak az osztályzatok. Hazard-nak, Oscar-nak vagy Schürrle-nek hiába voltak 8-as meccsei, nagyon sokszor eltűntet a mezőnyben, a kettő pedig kiegyenlíti egymást(illetve Oscar esetében a több hónapnyi szunyókálás miatt hatos alá csúszott).

Azpi és Cahill hiába voltak kiemelkedőek egész évben, a meccseink nagy részében nem lehet nekik hatosnál többet adni, mert beszorítjuk az ellenfelet. Az ő átlaguk főleg az idegenbeli rangadókon és BL-meccseken kúsztak feljebb. Dave a bal oldalon nem igazán tudott hozzátenni a támadójátékhoz, ezért a WHU-West Brom-Fulham-féle csapatok ellen nem igazán lehetett magas osztályzatot adni neki. Tavaly hét gólpasszt adott a PL-ben, idén egyet, azt is az utolsó fordulóban amikor a saját helyén játszott. Remélhetőleg jövőre visszakerül a jobb oldalra, mert kiscsapatok ellen nagyon kellenek a fullback-ek. Túlzásnak tűnhet, de lehet hogy bajnoki címet ért volna, ha Azpi-PvA-Rodriguez-Coleman-féle támadásban is jó jobb- és balbunkókkal megyünk neki a WBA-nak, a WHU-nak vagy az Aston Villá-nak, nem Ivanovic beadásaira operálunk.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Szezonértékelő 2013/14

#7 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Akkor én is erre a mintára:

Az osztályzás: komolytalan. Sokan feljönnek meccs után és hisztiből kiosztják a fél csapatot. Meg nagyon sokan pofára adják a jegyet: ha Oscar vagy szar jegyet érdemelsz stb.

A szezon: az utolsó egy hónap miatt kicsit csalódott vagyok, de összességében én idén még nem vártam trófeákat. Jövőre már igen, de ez szerintem egy korrekt építkező év volt. PL 3. hely és BL elődöntő rendben van, a védekezésünket összerakta Mourinho, már csak a keretet kellene feltölteni és egy jó támadószerkezetet összerakni. Na meg ami engem nagyon kiakaszt (mondjuk ez szerintem már a modern foci vétója), hogy sokszor a fizetésük jobban érdekli őket, mint az eredmény. Összességében elégedett vagyok a szezonnal és jövőre várok már egy PL, BL vagy FA serleget + korrekt eredményeket.

A keretről: megtaláltuk a lyukakat, be kell tömni. Kell egy ész a középpályára, egy kreatív ember aki jól lát és jól osztogat, amolyan Lampard utód. Kell egy bal hátvéd. És legfőképpen kell egy vagy több csatár. Nálam egy ideális átigazolási időszak a következő lenne: Courtois vissza, Lukaku vissza, Costa (sajnos, egy szezonosnak és egy undorító majomnak tartom, de jobb nincs), bal védő (Shaw lenne az ideális, de nem fogjuk tudni megszerezni), kreatív középpályás (fogalmam sincs).
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Szezonértékelő 2013/14

#8 Hozzászólás Szerző: Chester »

Na akkor én is a személyes véleményemet lefirkálom.

Az osztályzásról:

Valóban elég szélsőséges lett, Azpi bőven lehetne 7-es fölött talán, de mi nem a whoscored vagyunk, az érzelem sokszor elhomályosítja a realitást [vagy túlzást, a whoscored esetében], sok volt a 2-es osztályzat idén, de végül is mindegy, ruszkival egyetértésben én is azt mondom, hogy az összkép az reális, akik 6 fölött voltak mind megérdemelték, mondhatni ők voltak a szezonban a jobbak, alatta meg a rosszabbak, és ha megnézem a játékosokat akkor teljesen jól összeáll a kép. Sokáig gondolkodtam egy új pontrendszer javaslatán, hiszen a legjobb játékos ne 6,45-tel legyen már az, de rájöttem hogy ez pont így a jó. :) Ahogy várható volt a sok vita után a fórumon, a csatárok kerültek a legnagyobb lepontozás alá, hiszen ha gólt lőnek akkor értelemszerűen jó osztályzatot kapnak, ha nem lőnek akkor rosszabbat, sajnos az utóbbi volt a jellemző, Ba is csak azért van 6 fölött mert amikor osztályzatot kapott akkor legtöbbször magasat, sok meccs felvitte neki.

A szezonról:

Év elején az volt az elvárásom, hogy legyünk a harmadik helyen a bajnokságban, kevéssel lemaradva az elsőtől, a BL-ben egy elődöntő. Nos ez abszolút teljesült, így elégedett lehetnék, de nem vagyok teljes mértékben az. Ugyanis ha tényleg azon a pár meccsen jobban koncentrálunk akkor simán bajnokok lehettünk volna, oda-vissza vertük a dobogós csapatokat, jó keretünk jött össze, a kicsiket mégsem tudtuk legyőzni, így nem érdemeltük meg a bajnoki címet, az Atletico ellen a hozzáállás volt a csalódás amit a játékosok mutattak. Jövőre remélem javítunk ezeken, mert láthatjuk hogy ebben a keretben mi van, és ki az aki a legtöbbet ki tudja belőlük hozni, most már csak várni kell míg összeáll a teljes kép.

A játékosokról:

A pozitívum a védelem, abszolút 100%-os javulás tapasztalható, Matic érkezésével végleg összeállt a puzzle, rendkívül hatékony falat képeztek. A középpályán Ramires abszolút csalódás, minimális azon meccseinek száma ahol kiváló teljesítményt nyújtott. Lampard gyengébb teljesítménye betudható annak, hogy év elején sz*rrá volt játszatva, Matic érkeztével azért egyre kevesebbszer játszott, és akkor egész jó volt, nem bír már végig egy teljes szezont sajnos. Mikelnek abszolút helye van, amikor védekezni kell akkor ő a tökéletes csere, remélem marad, MvG-nek meg sok sikert a rehabilitációhoz, egyértelműen helye lenne ebben a csapatban ha visszanyeri a formáját. A tkp trióból Oscar az aki csalódás, főleg hogy év elején milyen jól tolta, utána leeresztett, Hazard is téli álmot aludt, Willian és Schürrle összességében nem volt rossz, igaz előbbi a szezon első, utóbbi a második felében produkált több jó meccset. A támadók közül meg összességében csalódott vagyok, de ez aligha meglepő, ennyi van bennük, ezt már a vezetőség is tudomásul vette, nem hiába nézünk csatár után.

A jövőbeli tervekről:

A kezdőnk nagyjából a helyén van, ha csak egy csatár érkezik nekem már az is megfelel. Need még nálunk a balhátvéd és a btb kérdése, de ezt ha akarjuk megoldhatjuk házon belül, ha nem akkor nem lesz olcsó mulatság ennek betömése. Jövőre számolni kell Lukakuval és Courtois-val, mindketten beértek erre a szintre, pazarlás lenne megint kölcsönadni őket. Jövőre reális cél lehet a bajnokság megnyerése, a BL-ben én beérném megint egy elődöntővel, fiatal keretünk van, fognak ezek a játékosok még Chelsea mezben BL döntőt játszani, csak idő kell. :)

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Szezonértékelő 2013/14

#9 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Először is köszi szépen az egész éves munkádat!

Egyetértek putthelime-mal, pont a több meccs miatt lehetne előrébb sorolni Cahill-t, de igazából nincs jelentősége, a pontszám a lényeg ;)

Jó pár szélsőséges osztályzat született idén (is), főleg a vesztes meccsek után, de összességében szerintem jól mutatja hogy mik az erősségeink és mik a problémák.

Azpi, Cahill, Terry, Iva és Matic teljesítménye nagyon stabil volt, jól működött a védelem, főleg a szezon második felében. A támadóknál pont ez a folyamatosság hiányzik: hiába volt Hazard 10-szer, Schürrle 6-szor, Oscar meg 5-ször a MOTM, egy-egy jobb meccs(vagy pár jó hét) után eltűntek. Hazard szerintem továbbra sem hozza azt, amit a tehetsége alapján kéne. Az erőnléte hagy némi kívánnivalót maga után, Willian látványosan szétfutja őt. Schürrle elég kevés lehetőséget kapott a szezon utolsó harmadáig, de így is volt pár meccs amin kiemelkedően jó volt(PSG, Stoke, Fulham, Cardiff). Oscar a jó kezdés után teljesen elfogyott, remélhetőleg megijedt hogy kimaradhat a csapatból és összekapja magát.

A kevés játéklehetőség ellenére ki lehet emelni Schwarzer-t, Cole-t, Mikel-t, Ba-t és Eto'o-t, bizonyították hogy akár kezdőként akár csereként lehet rájuk számítani. Lehet, hogy mind az öten távoznak, szerintem hiba lenne elengedni ilyen jó keretembereket.

Oscar mellett elég nagy csalódás volt még Ramires játéka.. 8 meccsnyi eltiltást szedett össze idén, rengeteg buta és felesleges szabálytalanságot követett el, jóval kevesebb gólt is lőtt mint szokott. Torres sem ért el áttörést idén, az 5 bajnoki gól elég halovány, de a BL-ben azért szerzett fontos gólokat. Lampard sem volt az igazi idén, a rá annyira jellemző fontos gólok elmaradtak ebben a szezonban. 1-2 meccs volt(Everton és Sunderland elleni győzelmek jutnak hirtelen az eszembe) amin a hátára vette a csapatot, de nem a régi már sajnos :( Azért 7-szer betalált idén is, még mindig tud az öreg, de nem ő köré kell építeni a csapatot.

Az új igazolásokra nem igazán lehet panasz, Schürrle, Willian, Eto'o, Schwarzer, Matic és Salah is jó vételnek bizonyult. Az egyiptominak van még hova fejlődni, de a szezon közepén jött egy jóval gyengébb ligából, szerintem senki nem számított arra hogy rögtön kulcsember lesz. Voltak szép megmozdulásai, lőtt két gólt, nyáron végigcsinálja a felkészülést és rendben lesz. Van Ginkel nagyon balszerencsés volt a sérülésével, de nagyon ígéretes játékos ő is. Lampard, Mikel és Ramires mennek a VB-re, úgyhogy az előszezon elején lesz lehetősége bizonyítani.

Összességében nem volt egy rossz szezon, ha 2 meccsel többet nyerünk akkor bajnokok és BL-döntősök lehetnénk, kevésen múlt. Nyáron elég nagy mozgás várható, de már látszik hogy milyen csapatot akar összerakni José. Nagyon kéne egy bajnoki cím jövőre, az elmúlt 8 szezonból csak egyszer nyertünk mi, az utóbbi három évben pedig két harmadik és egy hatodik hely jött össze, úgyhogy azt gondolom hogy elsősorban a PL-re kéne ráfeküdni idén.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Szezonértékelő 2013/14

#10 Hozzászólás Szerző: Chester »

Ezen sokat agyaltam én is, végül is mindegy, mert a pontszámuk egyenlő, így megosztott 2. helynek is vehető. :)

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Szezonértékelő 2013/14

#11 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Köszi a munkádat, nagyon korrekt összegzés és szerintem a helyezéseken sincs mit vitatkozni.

Viszont abba az egybe belekötnék, hogy Matic javára dönt a kevesebb meccsszám. Szerintem pont Cahill érdemeit domborítja, hogy több meccsen tudta megtartani ugyanazt a magas színvonalat, azaz kettejük közül az ő pontszáma komolyabb és ennél fogva kiegyensúlyozottabb teljesítmény tükre, mint a szerb esetében.
They do now.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Szezonértékelő 2013/14

#12 Hozzászólás Szerző: Chester »

Sziasztok!

Eljött az a szomorú nap, hogy vége a szezonnak, ezáltal értékelhetjük a mögöttünk hagyott évet. Nyitásként rögtön szeretném kezdeni az osztályzatos táblázat publikálásával.

Nagyon szépen köszönöm minden egyes fórumozónak, aki segítette a munkámat, nélkületek ez nem jöhetett volna létre! Remélem a következő szezonokban is ennyire aktívak lesztek és élvezetté teszitek ezt a kis elfoglaltságomat. :) No de elég a szóból, biztos kíváncsiak vagytok már hogy mi sült ki ebből a szezonból, hát íme:

A 2013/14-es Szezon Év Játékosa
Kép

Dave abszolút kiváló szezont produkált, jogosnak tartom az első helyét, a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt ő nyújtotta, Cahill dobogós helyezése sem meglepő, azonban a sokak által jó szezont produkáló Hazard-t letaszította Matic, aki épphogy be tudott kerülni a táblázatba a 19 pályára lépésével. (Cahill és Matic között a kevesebb meccsszám döntött a szerb javára)

A 2013/14-es Szezon Legtöbbször Meccs Legjobbjának választott játékosa
Kép

Ezt is jogosnak találom, a kis belgánk volt legtöbbször az aki eldöntötte a meccseinket, Schürrle szintén sokszor játszott fontos szerepet elszórtan a szezonban, míg Oscar a szezon elején volt aktív, utána nagyon visszaesett.

A 2013/14-es Szezon Csapata
Kép

A csatárok kivételével viszonylag papírforma kezdőt kapunk, hármójuk közöl Ba kapta a legjobb osztályzatot. Fontos kiemelni, hogy nagyon sokszor csere volt a szenegáli. [A paintes szerkesztésemtől elnézést ha valakinek nagyon b*ssza a szemét, azért remélem kivehetők a számok. :D ]

Végezetül publikálnám a teljes táblázatot is, minden adattal:

Kép
És akik kimaradtak: [-Lukaku]
Kép

Innentől ide írhatjátok hogy mit gondoltok erről a szezonról, elvárások teljesítése, játékosok, kupák stb. Csak győzzétek idáig végigolvasni! :)

Lezárt