José Mourinho

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: José Mourinho

#81 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

andrewm93 írta:Most hogy tudom, hogy Mourinho elment eléggé sajnálom, de csak azért, mert a régi képét látom maga előtt, amikor mögötte állt az egész csapat, amikor 2-3 gólós hátrányokból jöttünk vissza, nem a mostani ötlettelen, hisztis alteregóját. Ő tette naggyá ezt a klubbot, vele nyertünk újra bajnokságot, rögtön kettőt, FA kupát, Ligakupát. Drogba, Lampard, Terry, az akkori kezdő is sokat köszönhet neki, olyan gerincet csinált az akkori csapatának, hogy az egy évtizeden át kitartott, az utánalevő edzők is ebből dolgoztak, ezt soha nem felejti el egy Chelsea szurkoló sem. Viszont a mostani menesztése megérdemelt.
Nekem is hasonlo erzeseim vannak, valamint kicsit az az (allitolag) sirva, letakart arccal tavozo kepek is szomoruak, de ha az erzelmeinkre hallgatunk, attol ugyanugy gyenge marad a csapat, semmivel nem leszunk elorebb.

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: José Mourinho

#82 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Eléggé vegyes érzéseim vannak. Nagyon reméltem, hogy előbb-utóbb menesztik, mert amit második edzősködése alkalmával csinált, az szinte mindig visszafele sült el. És most nem arra gondolok, hogy eladta Matát, Luizt, Lukakut, Schürrlét, De Bruynet, akik hozzáteszem a kedvenceim voltak a csapatban, ez az edző dolga, hogy kit rak be a csapatba, és kit rak ki.

A problémák ott kezdődtek, amikor jött egy két vereség, vagy pontvesztés, és folyamatosan jöttek a kifogások, rengetegszer el lehetett volna engedni egy olyan nyilatkozattal, hogy nem fogtunk ki jó napot, de ehelyett mindig megtalálta a bírót, vagy éppen valami más tényezőt. Valahogy nem az a Mourinho volt, aki korábban volt nálunk.

Sajna ezt sohasem tudjuk meg, hogy mi volt a háttérben, edzőbuktatás, vagy csak szimplán José kiégett a szokásos harmadik szezonja után, sajnos nem fog kiderülni. Érthetetlen, hogy miért állt bele egy szar Swansea döntetlen után Evába, szezon eleje volt, elintézhette volna egy legyintéssel. Valakit mindig megtalált, de hárította magáról a dolgokat. Ha valaki hosszú távon tervez egy egy csapatnál, az nem haragít magára mindenkit, gondolok a csapatra, a sajtóra, bírókra. Ilyen rossz kezdés után senki nem hisztizett volna, ha nem Fabregas kezd, hanem Loftus-Cheek, vagy Hazard, Matic, Costa, Oscar helyett mást rak a kezdőbe. Minden héten ugyanaz a kezdő volt, ha tudta, hogy ellene fordult egy-két játékos, miért nem rakta ki őket? A korábbi szezonokban kitette a zsinórban kétszeres csapaton belüli év játékosunkat, a leendő belga csodacsatárunkat, azt adott el akit akart, nem akarom elhinni, hogy ha buktattak volna nem tudta volna elmondani Abrának, hogy ez van, ez a helyzet, ki kell raknom őket, addig játszanak az ifik helyettük, januárban meg meglátjuk mi lesz. Megvolt a türelem, a szabad kéz, gondolom támogatás is.

Most hogy tudom, hogy Mourinho elment eléggé sajnálom, de csak azért, mert a régi képét látom maga előtt, amikor mögötte állt az egész csapat, amikor 2-3 gólós hátrányokból jöttünk vissza, nem a mostani ötlettelen, hisztis alteregóját. Ő tette naggyá ezt a klubbot, vele nyertünk újra bajnokságot, rögtön kettőt, FA kupát, Ligakupát. Drogba, Lampard, Terry, az akkori kezdő is sokat köszönhet neki, olyan gerincet csinált az akkori csapatának, hogy az egy évtizeden át kitartott, az utánalevő edzők is ebből dolgoztak, ezt soha nem felejti el egy Chelsea szurkoló sem. Viszont a mostani menesztése megérdemelt.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: José Mourinho

#83 Hozzászólás Szerző: James Lee »

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=57104E8B

Valahol azért megérint a dolog, sőt. És szerintem ezzel mindannyian így vagyunk. De az, ami itt folyt, elfogadhatatlan volt. Igazából a szememet a játékosokkal való méltatlan bánásmód szúrta, és most itt nem arról van szó, hogy ápolja-e a lelki világukat vagy sem. Sokkal inkább a fölösleges összevásárlásokról beszélek (Cuadrado, stb.) hogy aztán a padon rohadjon meg, és csak reménykedhet hogy ezek után lesz egy klub aki érdeklődik felé. Sokkal inkább a rendkívül tehetséges saját játékosokról beszélek, akiket csak úgy átpasszolunk másnak, mert az utcalány jó (De Bruyne, stb.). Végül, sokkal inkább a legendagyalázásról beszélek, ami pl. Lampard esetében is történt. Ilyen, és ehhez hasonló dolgok miatt kezdtem végül úgy megutálni ezt az embert (aki egyik példaképem volt), hogy már csak azért viseltem el, mert hozza az eredményeket. És hogy ezt, a szerintem abszolút nem méltó viselkedést kiskorom óta szeretett klubnál csinálja, nos, abból nem kérek.
Durva? Lehet. Jogos? Szerintem nagyon is.

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: José Mourinho

#84 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Rossz erzes kicsit belegondolni, hogy elvalnak utjaink ilyen rovid ido utan. Amikor megerkezett szerintem mindenki ugy orult, mint majom a farkanak, eszebe nem jutott volna senkinek a multban elert sikerek utan, hogy Joseval ilyen melyre tudunk sullyedni. Sajnos ez bekovetkezett es totalis csod alakult ki, mar leirtam ezzel kapcsolatban a gondolataimat.
Viszont a klub erdekeit kell szem elott tartani es most ebbol a szempontbol ezt meg kellett lepni. Mindenkepp valtozasokra van szukseg, hogy minel elorebb vegezzunk a bajnoksagban, mire jon a PSG elleni parharc a BL-ben, talanmar egy joval osszeszedettebb es mas felfogassal jatszo csapatot lathatunk, akinek igenis le kell tudnia gyozni a parizsiakat.
Mint irtam, mindenki tudja es ertekeli azt, hogy Jose a legsikeresebb edzo a csapat tortenelmeben, de azt is be kell latni, hogy ez igy nem mehetett tovabb. Hetvegen zugni fog a Jose Mourinho a Bridgen ez biztos. Talan jobban jarna az oreg, ha egy evet legalabb pihenne, gondolkozna, lenyugodna es tanulna a hibaibol, ez mindenkepp egy komoly lecke volt, ami eloreviszi a kesobbiekben.

Avatar
Anyboy
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2009. május 7., csütörtök 14:18
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: José Mourinho

#85 Hozzászólás Szerző: Anyboy »

http://www.theshedend.com/topic/28943-o ... -you-jose/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zalán

Re: José Mourinho

#86 Hozzászólás Szerző: Zalán »

gerawba írta:
fst200 írta:de ezt akkor vissza lehetne vezetni a dokinő kirúgására?
Ez nem egyetlen dologra vezethető vissza... Mint szinte semmi az életben. A sok (nem is olyan) apró f*szág Mourinhotól, na arra vezethető vissza minden.
Főként arra, h José elkezdett gyógyszerre piálni Madrid után...

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: José Mourinho

#87 Hozzászólás Szerző: gerawba »

fst200 írta:de ezt akkor vissza lehetne vezetni a dokinő kirúgására?
Ez nem egyetlen dologra vezethető vissza... Mint szinte semmi az életben. A sok (nem is olyan) apró f*szág Mourinhotól, na arra vezethető vissza minden.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: José Mourinho

#88 Hozzászólás Szerző: béla »

Én nem tartoztam azok közé,akik Zsozét nagyon átkozták(na jó,dühből azért szidtam őt rendesen sokszor),de racionálisan gondolkozva arra jutottam,hogy az elküldésével jobban járnánk,mint a maradásával.
De amikor feljöttem és megláttam,hogy kirúgták,azért az eléggé szíven ütött hirtelen. Remélem a közös megegyezés azt is jelenti,hogy nem haraggal váltak el Abrával és a vezetőséggel, mert ha véletlen megint idekerülne 10 év múlva,már lenyugodva, örülnék neki. De ennek most véget kellett vetni,valami nagyon nem klappolt,és fejlődés helyett csak egyre lejjebb csúszott az egész csapat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára béla 2015. december 17., csütörtök 18:59-kor.

Zalán

Re: José Mourinho

#89 Hozzászólás Szerző: Zalán »

fst200 írta:de ezt akkor vissza lehetne vezetni a dokinő kirúgására?
Az húzta ki náluk a gyufát. (legalábbis az én értelmezésem szerint)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: José Mourinho

#90 Hozzászólás Szerző: Chester »

Szerintem már akkor, amikor José beszólt Hazard védőmunkájára az Atletico ellen, mint ok a kiesésre. Ott kezdődött el ez az egész, és Eva kirúgásánál lett vége, onnantól nem volt esélye.

fst200
Hozzászólások: 903
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: José Mourinho

#91 Hozzászólás Szerző: fst200 »

de ezt akkor vissza lehetne vezetni a dokinő kirúgására?

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: José Mourinho

#92 Hozzászólás Szerző: Chester »

Az biztos, hogy a legnagyobb igazolás egy sportigazgató lenne...

Zanyád
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2009. január 14., szerda 22:58
Kedvenc játékos: Essien
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: José Mourinho

#93 Hozzászólás Szerző: Zanyád »

Chester írta:Hegedűs Henriket remélem nem kell bemutatni, a norvégok elleni pótselejtező idején nem mással beszélt, mint Jonathan Wilsonnal, aki nem kis koponya az angol (meg a világ)focit illetően. Csak futólag beszélgettek a Chelsea-ről, de minenképp érdekes.
Jonathan Wilson Pesten volt három napig a norvégok elleni pótselejtező idején, elég sok mindenről beszélgettünk, például a Chelsea-ről is, de csak futólag. Ezeket mondta, mint érdekesség:

- A Chelsea tulajdonképpen az egyetlen PL-klub, ahol játékosuralom van. A board csupa diszkrét arisztokrata pofából áll, onnan soha semmi nem jut ki, ellenben a játékosoknak be nem áll a szája, az van, amit mondanak

- Az öltöző meghatározó arcai nagyon rövid időn belül elmentek vagy megöregedtek: Cech, Lampard, Drogba, Terry (...), akik meg jöttek a helyükre, csak focizni tudnak, de nem vezetői senkinek és semminek, nem is alkalmasok a feladatra

- Ivanovics José embere, azért nem került ki soha a csapatból, tőle tudott mindent az öltözőről

- Minden akkor kezdődött, amikor Costa megtaposta Skrtelt, José pedig siránkozni kezdett a sajtóban a bírókról és a csúnya igazságtalanságokról. A játékosoknak meg halál ciki volt az egész, hiszen nyilvánvaló volt, hogy Costa egy türhőjóska, és Skrtelt is szándékosan taposta meg. Finoman jelezték is Josénak, hogy nem kéne nyomni a bullshitet, de az meg csak tovább hergelte magát

- A profi játékosok annyira zárt világban élnek a PL-ben, hogy leginkább a klub alkalmazottjaival haverkodnak, és a segítőkkel vannak a legközelebbi kapcsolatban; orvos, masszőr, kit manager stb. Eva Carneiróval is nagyon jóban voltak, José nagy öngólt lőtt, amikor kirúgta

- A játékosoknak vállalhatatlanul ciki lett Mourinho, főleg, miután elkezdte őket baszogatni az eredménytelenség miatt. Pedig szakmailag az egész előszezon el lett menedzselve, az átigazolási piaccal együtt. Innentől kezdve csak idő kérdése volt.

- Még mondott másokat is, például a Community Shieldről, de már nem emlékszem mindenre pontosan. A lényeg, hogy a játékosoknak rohadtul tele lett Joséval a tökük, a board meg nem szólt bele, mert hogy majd lejátsszák egymás között. Hát lejátszották.
Utálom, hogy ezt kell mondjam, de most lett igaz az, amivel a Chelseat még évekkel ezelőtt hamisan gúnyolták és vádolták, hogy egy zsoldos csapat. Ilyen körülmények között egyik edző se lesz (lehet) sikeres. Nevetséges az egész.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: José Mourinho

#94 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hegedűs Henriket remélem nem kell bemutatni, a norvégok elleni pótselejtező idején nem mással beszélt, mint Jonathan Wilsonnal, aki nem kis koponya az angol (meg a világ)focit illetően. Csak futólag beszélgettek a Chelsea-ről, de minenképp érdekes.
Jonathan Wilson Pesten volt három napig a norvégok elleni pótselejtező idején, elég sok mindenről beszélgettünk, például a Chelsea-ről is, de csak futólag. Ezeket mondta, mint érdekesség:

- A Chelsea tulajdonképpen az egyetlen PL-klub, ahol játékosuralom van. A board csupa diszkrét arisztokrata pofából áll, onnan soha semmi nem jut ki, ellenben a játékosoknak be nem áll a szája, az van, amit mondanak

- Az öltöző meghatározó arcai nagyon rövid időn belül elmentek vagy megöregedtek: Cech, Lampard, Drogba, Terry (...), akik meg jöttek a helyükre, csak focizni tudnak, de nem vezetői senkinek és semminek, nem is alkalmasok a feladatra

- Ivanovics José embere, azért nem került ki soha a csapatból, tőle tudott mindent az öltözőről

- Minden akkor kezdődött, amikor Costa megtaposta Skrtelt, José pedig siránkozni kezdett a sajtóban a bírókról és a csúnya igazságtalanságokról. A játékosoknak meg halál ciki volt az egész, hiszen nyilvánvaló volt, hogy Costa egy türhőjóska, és Skrtelt is szándékosan taposta meg. Finoman jelezték is Josénak, hogy nem kéne nyomni a bullshitet, de az meg csak tovább hergelte magát

- A profi játékosok annyira zárt világban élnek a PL-ben, hogy leginkább a klub alkalmazottjaival haverkodnak, és a segítőkkel vannak a legközelebbi kapcsolatban; orvos, masszőr, kit manager stb. Eva Carneiróval is nagyon jóban voltak, José nagy öngólt lőtt, amikor kirúgta

- A játékosoknak vállalhatatlanul ciki lett Mourinho, főleg, miután elkezdte őket baszogatni az eredménytelenség miatt. Pedig szakmailag az egész előszezon el lett menedzselve, az átigazolási piaccal együtt. Innentől kezdve csak idő kérdése volt.

- Még mondott másokat is, például a Community Shieldről, de már nem emlékszem mindenre pontosan. A lényeg, hogy a játékosoknak rohadtul tele lett Joséval a tökük, a board meg nem szólt bele, mert hogy majd lejátsszák egymás között. Hát lejátszották.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: José Mourinho

#95 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Blueflag írta:
Zanyád írta:
Chester írta: Ahogy írtam korábban is, ebben egy edzőváltás után semmi meglepő nincs, teljesen természetes, hogy javulás van egy új edzőnél, új impulzusok után, főleg, ha olyan mélyen volt a morál mint most. Ettől még persze, szégyelljék magukat, hogy nem adtak ki magukból mindent, de szerintem jó döntés született, és az igazi féket küldték el.
Na ne nevettess... Ez nem normális. Fél év alatt gyakorlatilag elfelejtettek játszani, most meg hirtelen megint megtanulnak? Ez a szándékos edzőbuktatás teljesen nyilvánvaló bizonyítéka lenne (lesz?). Nem Mourinhot, hanem néhány agitáló fürdős kurvát kellett volna elküldeni a játékosok közül.
Ott a pont. Itt nem gyengebb, atlagosabb produkciokrol beszelunk, vagy elmaradt bravurokrol, hanem -1 emberkent mozogtak. Egy Fabregas nem lehet ennyire szar, ahogy egy Ivanovicrol sem kaphatunk 10/8 golt, es nem Messik vagy CR-ek basztak at, pedig 2-3 eve meg nekik se sikerult egykonnyen. A csapatjatek hianyat, vagy az egyseget lehetNE a az edzon szamonkerni, de ennyire ocsmany, kritikan aluli egyeni teljesitmenyeket nem. Ha Mourinho repult, nekik is kene, annak lenne nevelo celzata.
Ezzel egyetertek. Ahogy tegnap (talan?) irtam ket dolgot kellene tenni takaritast illetoleg. Na most az elso megtortent. Ha valoban buktatasrol volt szo, johet a masodik es kibaszni azokat a jatekosokat is.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: José Mourinho

#96 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Bandi írta:Akik Mourinho maradásáért szorítottak azoktól kérdezném, hogy meddig vártatok volna ezzel a döntéssel? Végigszenvedtük volna a szezont, de mi lett volna a garancia arra hogy jövőre megint jók leszünk? Mert én semmilyen pozitív jelet nem láttam idén, amibe kapaszkodhattunk volna...
Kinel van garancia? Szerintem senkinel, de ha valakinel van, akkor ot hozzuk ide.

Azert volt butasag MOST kirugni, mert ez a szezon mar szinte menthetetlen. A bennmaradas Josenak is ment volna, tobb meg az utodjanak se fog. A BL-ben a keret alapjan sem realis mar egy elodonto sem, vannak oriasi, lyukak. Ergo a kirugas nem sokat segit majd, maximum par hete segitett volna... a maradas viszont legalabb egy uzenet lehetett volna ezeknek a tetveknek, hogy ki az edzo, es kiert kell focizni.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: José Mourinho

#97 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Horváth Ádám írta:Írjátok itt, hogy mindent megkapott José és nem tudott élni a lehetőséggel. Tényleg mindent megkapott? Egy normális csatárt nem tudtak hozni neki a nyáron, csak egy kiégett, leselejtezett Falcaot, plusz a szűkmarkú vezetőség képtelen volt kifizetni Stonest, helyette hoztak valami noném afrikai védőt, illetve Babát a bal szélre.

Semmilyen érdembeli frissítés nem történt a csapaton belül, miközben olyan nevek távoztak az elmúlt években, mint Mata, Schürrle, Drogba, Lampard, Cech, Luiz.

A mindent megkapott kifejezéstől ez kicsit távol van nálam.
Ezeknek tobb, mint felet o kuldte el ha De Bruynet is szamoljuk.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Zanyád
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2009. január 14., szerda 22:58
Kedvenc játékos: Essien
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: José Mourinho

#98 Hozzászólás Szerző: Zanyád »

Bandi írta:Akik Mourinho maradásáért szorítottak azoktól kérdezném, hogy meddig vártatok volna ezzel a döntéssel? Végigszenvedtük volna a szezont, de mi lett volna a garancia arra hogy jövőre megint jók leszünk? Mert én semmilyen pozitív jelet nem láttam idén, amibe kapaszkodhattunk volna...
Talán nem csak Mourinhoban kellett volna keresni a hibát, hanem a játékosokban is... mondjuk megvállni néhány kevésbé lojális alaktól... fizetés csökkentés, stb. De nyilvánvaló hogy a vezetőség a játékosokat részesíti előnyben, még azt sem tartom kizártnak, hogy felső parancs volt, hogy ezeket és ezeket játszatni kell, ha törik, ha szakad...

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: José Mourinho

#99 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Akik Mourinho maradásáért szorítottak azoktól kérdezném, hogy meddig vártatok volna ezzel a döntéssel? Végigszenvedtük volna a szezont, de mi lett volna a garancia arra hogy jövőre megint jók leszünk? Mert én semmilyen pozitív jelet nem láttam idén, amibe kapaszkodhattunk volna...

Avatar
Beni17
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009. április 17., péntek 22:07
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: José Mourinho

#100 Hozzászólás Szerző: Beni17 »

Baromság volt kirúgni, ugyan az ledz mint eddig jön 3-4 edző nem vagyunk semmivel elorébb aztán mi lesz? Vissza jön Mourinho??

Lezárt