Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Premier League

#121 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Traxver írta: 2023. december 22., péntek 13:28
cech19960320 írta: 2023. december 22., péntek 13:22
Én úgy gondolom, hogy ha továbbra is a Barca és a Real ragaszkodik csak ehhez a szarhoz, akkor nem lesz hosszú életű a buli :D
Juve se lépett még ki hivatalosan és tőlük se láttam még az elutasító szöveget.
3. és rájuk a másik 2-höz hasolnítva kb a kutya se kíváncsi manapság :D

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Premier League

#122 Hozzászólás Szerző: Traxver »

cech19960320 írta: 2023. december 22., péntek 13:22
Én úgy gondolom, hogy ha továbbra is a Barca és a Real ragaszkodik csak ehhez a szarhoz, akkor nem lesz hosszú életű a buli :D
Juve se lépett még ki hivatalosan és tőlük se láttam még az elutasító szöveget.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Premier League

#123 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Traxver írta: 2023. december 22., péntek 13:20
cech19960320 írta: 2023. december 22., péntek 13:15
Dízel írta: 2023. december 22., péntek 13:05 Nehezen tudom elkepzelni, hogy ebbol nem lesz egy ujabb botrany.
Kik a szervezok? Kik a superliga ugymond tulajdonosai?
Mert azert ezek fontos dolgok, olyan vonatkozasban, hogy az uefa es egyeb szervezoknek ez konkurencia, hatalmas penzmozgasok vannak a hatterbe.
Most ha megvalosul a superliga, akkor mindenkeppen penzt fog vesziteni az elozo era. Hagyni fogjak? Vagy kompromisszumokat fognak kotni? Ketlem. Itt csak egy dudas lehet egy csardaban.
egyszerű... A bajnoki meccseket, szépen a Szuperliga időpontokra mozgatni.. Illetve akár kizárni az adott csapatokat még a nemzeti bajnokságokból is :D
és szted ha a barca és a real kizárják a nemzeti bajnokságból akkor a bajnokság azzal nyerni fog vagy veszíteni?
Én úgy gondolom, hogy ha továbbra is a Barca és a Real ragaszkodik csak ehhez a szarhoz, akkor nem lesz hosszú életű a buli :D

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Premier League

#124 Hozzászólás Szerző: Traxver »

cech19960320 írta: 2023. december 22., péntek 13:15
Dízel írta: 2023. december 22., péntek 13:05 Nehezen tudom elkepzelni, hogy ebbol nem lesz egy ujabb botrany.
Kik a szervezok? Kik a superliga ugymond tulajdonosai?
Mert azert ezek fontos dolgok, olyan vonatkozasban, hogy az uefa es egyeb szervezoknek ez konkurencia, hatalmas penzmozgasok vannak a hatterbe.
Most ha megvalosul a superliga, akkor mindenkeppen penzt fog vesziteni az elozo era. Hagyni fogjak? Vagy kompromisszumokat fognak kotni? Ketlem. Itt csak egy dudas lehet egy csardaban.
egyszerű... A bajnoki meccseket, szépen a Szuperliga időpontokra mozgatni.. Illetve akár kizárni az adott csapatokat még a nemzeti bajnokságokból is :D
és szted ha a barca és a real kizárják a nemzeti bajnokságból akkor a bajnokság azzal nyerni fog vagy veszíteni?

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Premier League

#125 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Dízel írta: 2023. december 22., péntek 13:05 Nehezen tudom elkepzelni, hogy ebbol nem lesz egy ujabb botrany.
Kik a szervezok? Kik a superliga ugymond tulajdonosai?
Mert azert ezek fontos dolgok, olyan vonatkozasban, hogy az uefa es egyeb szervezoknek ez konkurencia, hatalmas penzmozgasok vannak a hatterbe.
Most ha megvalosul a superliga, akkor mindenkeppen penzt fog vesziteni az elozo era. Hagyni fogjak? Vagy kompromisszumokat fognak kotni? Ketlem. Itt csak egy dudas lehet egy csardaban.
egyszerű... A bajnoki meccseket, szépen a Szuperliga időpontokra mozgatni.. Illetve akár kizárni az adott csapatokat még a nemzeti bajnokságokból is :D

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3452
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#126 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Nehezen tudom elkepzelni, hogy ebbol nem lesz egy ujabb botrany.
Kik a szervezok? Kik a superliga ugymond tulajdonosai?
Mert azert ezek fontos dolgok, olyan vonatkozasban, hogy az uefa es egyeb szervezoknek ez konkurencia, hatalmas penzmozgasok vannak a hatterbe.
Most ha megvalosul a superliga, akkor mindenkeppen penzt fog vesziteni az elozo era. Hagyni fogjak? Vagy kompromisszumokat fognak kotni? Ketlem. Itt csak egy dudas lehet egy csardaban.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Premier League

#127 Hozzászólás Szerző: Traxver »

cech19960320 írta: 2023. december 22., péntek 11:45
Valószínűleg kénytelen lesz az UEFA kicsit több pénzt visszaosztani..
De én sem vagyok a Szuperliga pártján, és nem gondolnám, hogy annyira nézett lenne, ha csak 4-5 igazán nagy csapat venne részt benne.
attól függ, hogy kik lennének benne ne feledjük, hogy a real meg a barcelonának vannak a legtöbb szurkolói a világon. ezt a két csapatot elveszítené az uefa azt megérezné a nézettség ill. lehet előbb leülnék megnézni egy real-al nassr meccset mint egy city-villarealt.
elején lehet, hogy döcögősen indulna de utána amint a libikóka átbillen azután lehet, hogy jobban beindulna a liga.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Premier League

#128 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Crap írta: 2023. december 22., péntek 9:55 https://telex.hu/sport/2023/12/21/unai- ... ag-elemzes

Egy nagyon jó kis írás Emery karrierjéről. Tényleg fantasztikus utat jár be és egészen kiemelkedő, hogy mindenhol micsoda sikereket ér el.
Sajnos a topcsapatoknál rendre megbukik, valszeg a személyisége miatt. De a tudása megkérdőjelezhetetlen és ha idén BL poziba végez a villa, valszeg a respectje is egészen más lesz.

Én őt hoznám Poch helyére, tökös focit játszik. Kockázatos a magas védelmi vonal, de nincs annyira szétfuttatva a csapat mint nálunk - szerintem a mély védekezés és a pressing elegye miatt van annyi sérültünk. Mondjuk nem tudtam, hogy Pau Torres ennyire gyors, ez nálunk hiánycikk, talán a Colwill - Fofana páros megoldaná.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Premier League

#129 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Traxver írta: 2023. december 22., péntek 11:44
emsanya írta: 2023. december 22., péntek 11:32
Elvileg ez a cél hogy sokkal tobb penzt kapjanak es ezert unja mar a barca, meg a real mert az UEFA nem osztozkodik veluk.
igen viszont akkor hatalmas előnybe lesznek azokkal akik visszautasították a super ligát. szerintem ha az európai klubok visszautasítják akkor sztem akár meghívhatják a szaudi ligában lévő csapatokat is. és kötve hiszem, hogy az ázsiai BL-be lenne annyi pénz mint a super ligában.
Valószínűleg kénytelen lesz az UEFA kicsit több pénzt visszaosztani..
De én sem vagyok a Szuperliga pártján, és nem gondolnám, hogy annyira nézett lenne, ha csak 4-5 igazán nagy csapat venne részt benne.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Premier League

#130 Hozzászólás Szerző: Traxver »

emsanya írta: 2023. december 22., péntek 11:32
Elvileg ez a cél hogy sokkal tobb penzt kapjanak es ezert unja mar a barca, meg a real mert az UEFA nem osztozkodik veluk.
igen viszont akkor hatalmas előnybe lesznek azokkal akik visszautasították a super ligát. szerintem ha az európai klubok visszautasítják akkor sztem akár meghívhatják a szaudi ligában lévő csapatokat is. és kötve hiszem, hogy az ázsiai BL-be lenne annyi pénz mint a super ligában.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#131 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Traxver írta: 2023. december 22., péntek 10:19
emsanya írta: 2023. december 21., csütörtök 14:22 Latva a mai hireket, lehet mar nem sok ertelme lesz a BL helyezeseknek jovore sem :D.

European Court of Justice today confirmed that “neither UEFA nor FIFA can impose sanctions on clubs that participate in alternative competitions”.

UEFA statement: “UEFA takes note of the judgment delivered today by the ECJ in the European Super League case”.


Lehet csinalni legálisan Szuper Ligát es valoszinu fognak is. Florentino Perezék rogton a hir utan mar eleg sok reszletet lehoztak hogy fog kinezni es meg akarjak csinalni.
na erre nagyon kíváncsi leszek. Sorra utasítják el a csapatok köztük ugye mi is. Viszont úgy gondolom, hogy ha lenne 8-10 csapat akkor sztem elfogják indítani. A másik kérdés az az, hogy mennyi pénz fog nekik jutni. Mert ha sokkal több akkor elöbb utobb jobban járnak mint az uefa-val.
Elvileg ez a cél hogy sokkal tobb penzt kapjanak es ezert unja mar a barca, meg a real mert az UEFA nem osztozkodik veluk.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6893
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#132 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Traxver írta: 2023. december 22., péntek 10:19
emsanya írta: 2023. december 21., csütörtök 14:22 Latva a mai hireket, lehet mar nem sok ertelme lesz a BL helyezeseknek jovore sem :D.

European Court of Justice today confirmed that “neither UEFA nor FIFA can impose sanctions on clubs that participate in alternative competitions”.

UEFA statement: “UEFA takes note of the judgment delivered today by the ECJ in the European Super League case”.


Lehet csinalni legálisan Szuper Ligát es valoszinu fognak is. Florentino Perezék rogton a hir utan mar eleg sok reszletet lehoztak hogy fog kinezni es meg akarjak csinalni.
na erre nagyon kíváncsi leszek. Sorra utasítják el a csapatok köztük ugye mi is. Viszont úgy gondolom, hogy ha lenne 8-10 csapat akkor sztem elfogják indítani. A másik kérdés az az, hogy mennyi pénz fog nekik jutni. Mert ha sokkal több akkor elöbb utobb jobban járnak mint az uefa-val.
Sokkal több fog jutni ez biztos.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Premier League

#133 Hozzászólás Szerző: Traxver »

emsanya írta: 2023. december 21., csütörtök 14:22 Latva a mai hireket, lehet mar nem sok ertelme lesz a BL helyezeseknek jovore sem :D.

European Court of Justice today confirmed that “neither UEFA nor FIFA can impose sanctions on clubs that participate in alternative competitions”.

UEFA statement: “UEFA takes note of the judgment delivered today by the ECJ in the European Super League case”.


Lehet csinalni legálisan Szuper Ligát es valoszinu fognak is. Florentino Perezék rogton a hir utan mar eleg sok reszletet lehoztak hogy fog kinezni es meg akarjak csinalni.
na erre nagyon kíváncsi leszek. Sorra utasítják el a csapatok köztük ugye mi is. Viszont úgy gondolom, hogy ha lenne 8-10 csapat akkor sztem elfogják indítani. A másik kérdés az az, hogy mennyi pénz fog nekik jutni. Mert ha sokkal több akkor elöbb utobb jobban járnak mint az uefa-val.

Crap
Hozzászólások: 993
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Premier League

#134 Hozzászólás Szerző: Crap »

https://telex.hu/sport/2023/12/21/unai- ... ag-elemzes

Egy nagyon jó kis írás Emery karrierjéről. Tényleg fantasztikus utat jár be és egészen kiemelkedő, hogy mindenhol micsoda sikereket ér el.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6893
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#135 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta: 2023. december 21., csütörtök 19:40 Es a Super Ligahoz akarnak csinalni streaming szolgaltatot amin az osszes meccs es osszefoglalo megnézhető lenne ingyen.
1-2 szezonig, utána tuti fizetős lenne

Sindu
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Premier League

#136 Hozzászólás Szerző: Sindu »

3 játékosunk gyűjött fejenként 4 sárgát eddig. Ha a kövi 2 meccsen (18-19. forduló) még egyet gyűjtenek, egy meccs eltiltás. Ha nem, akkor megússzák a szezon végéig tiltás nélkül. Kövi mérföldkő: 10 sárga a szezon 32. meccséig, 2 meccsnyi eltiltásért.

A játékosok:
Enzo Fernandez (Chelsea)
Raheem Sterling (Chelsea)
Cole Palmer (Chelsea)

Palmer meglep, h ennyit összeszedett. Sterling azokta dobni magat, úgyh rajta nem csodálkozom.

Jackson 7-nél jár, úgyh őt vszeg elveszítjük vmikor a szezon második felében még 2 meccsre.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#137 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Es a Super Ligahoz akarnak csinalni streaming szolgaltatot amin az osszes meccs es osszefoglalo megnézhető lenne ingyen.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4792
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#138 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bubi kb, mint a Bl, csak 8 csapatos csoportkör és utána kieséses. Úgy tűnik, hogy a legnagyobb port kavaró "nem eshetsz ki" amerikai zárt rendszert is elengedték.

The new proposed men’s ESL competition is a league structure built on a true pan European pyramid and comprised of 64 participating clubs in three tiers. Key elements of the proposal include:

The first two tiers, the Star League, and the Gold League, consist of 16 clubs each with the third tier Blue League comprised of 32 clubs.
Participation based on sporting merit with no permanent members.
Annual promotion and relegation between leagues. Promotion into the third tier Blue League would be based upon domestic league performance.
Clubs to play home and away matches in groups of 8 resulting in a minimum of 14 matches per year.
At season-end, a knockout stage will determine both the champions of each league and clubs to be promoted.
No increase in match calendar days beyond those contemplated by existing competitions and mid-week match play will not interfere with domestic league calendars.
In the initial year of the competition, clubs will be selected based upon an index of transparent, performance-based criteria.
Strong Financial Sustainability rules and transparent enforcement processes will be put in place to ensure a level playing field between participating clubs.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Premier League

#139 Hozzászólás Szerző: Bubi »

kecske01 írta: 2023. december 21., csütörtök 14:54
Pityee írta: 2023. december 21., csütörtök 14:41
AwayRoller írta: 2023. december 21., csütörtök 14:36

Szerintem az új tulajok telibe tojnák a szurkolói lázongásokat, ha a profit felcsillanna a szemük előtt, úgyhogy még bármi lehet
Épp ezaz, hogy nekünk már nincs akkora brand értékünk, mivel középcsapat lettünk :D Szuperligába TOP csapatokat hívnak. Hiába szeretnének profitot látni ebből Bóliék, ha nem engedik őket a vájúhoz.
Brandben még mindig top10-ben vagyunk. Ha akarnánk betudnánk lépni. De semelyik Angol klub nem fog jelenleg, FA nem fogja engedni.

Barca meg Real elvileg kap 1 Milliárd Eurót, mert nem léptek ki :D köcsög barca megússza a csődöt
Utd meg Atletico már adott ki hivatalos közleményt, hogy elítélik az SL-t

Update: Már a Bayern meg Sevilla is nemet mondott.
Pont erről szól a hír, hogy nem lehet őket szankcionálni, nem?

Hogy nézne ki pontosan ez a szuperliga? Mint egy bajnokság, vagy kieséses rendszerű?
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1559
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#140 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Pityee írta: 2023. december 21., csütörtök 14:41 Épp ezaz, hogy nekünk már nincs akkora brand értékünk, mivel középcsapat lettünk :D Szuperligába TOP csapatokat hívnak. Hiába szeretnének profitot látni ebből Bóliék, ha nem engedik őket a vájúhoz.
Az Arsenal és a spuri is megkapta a maga meghívóját annak idején. Szerintem e tekintetben nyugodtan aludhatsz.

Válasz küldése