Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
twopac
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2006. október 25., szerda 21:23
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: göldöllö
Kapcsolat:

#40781 Hozzászólás Szerző: twopac »

hát igen rivaldo gólja a valencia ellen amikor nyertek 3-2re és azzal jutottak be a bl-be!szerintem futball történelem egyik legszebb gólja!egy olyan rivaldo kéne most nekünk is
mindörökké chelsea!!

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

#40782 Hozzászólás Szerző: Megyó »

jo de akkor rendben van minden csak az edővel van bajod... akkor meg ezt mond...


egy tuti hogy Ten CAte maradjon akár segitőnek akár vezetőnek.. mind1.. csak mardjon...


az meg hogy mi lesz Granttel, hát.. abrat ismerve amit amjd ő jonak lát. most 2 és fél évet lát jonak...

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#40783 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

bilhacica írta:...
a többivel továbbra sem értek egyet. a gol egyszerüen az Everton 100 éves történelmének az egyik legszebb pillanata volt... pont ellenünk.....
Lampsnak ennyi kapura rugása tavaly egész évben ha volt :)
ha vagy Drogba üres kapura "rugott" labdája bemegy vagy LAmpsnak 1 csak a sokbol 2 -0 ra simán nyerünk és mindenki azt mondja a 2 meccses hullámvölgyből kikerülve ismét a hegytetőn zakatolunk....
Száz éves történelem ide-vagy-oda, tavaly szerintem a legjobb, legizgalmasabb, legstb. PL meccset az Everton ellen játszottuk. Ott hátrányból fordítottunk 3-2-re. A keretük számottevően nem változott, inkább erősödött. Tavaly milyen gólokat vertünk, te jó ég! Ennek ellenére távoli lövéssel még csak nem is kísérleteztünk most. Különben is szerintem az Evertonnak messze szebb pillanata volt a tavalyi 3-0 a Pool ellen :)

De ne a történelemmel foglalkozzunk. Nagy valószínűséggel ha nyerünk, én is azt mondtam volna, hogy igen, megyünk, zakatolunk, stb. De nem ment be. Tehát nem tudom, miről beszélünk. A "ha" és a "vagy" szavakkal bíró mondatok nem sokat jelentenek a sportban (máshol sem), és valymi keveset segítenek rajtunk. Nem az bosszant, hogy döntetlent játszottunk, nem is az, hogy az Evertonnal. Még csak az sem zavar igazán, hogy elhagytunk két fontosnak mondható pontot. Az zavar, hogy egymás utánban olyan meccseken hagyunk pontokat, amik a játék képe alapján simán nyerhető mérkőzések voltak. És nem azért, mert rosszak vagyunk, rossz játékosaink vannak, sok a sérültünk, nem tatjuk kezünkben a mérkőzést, hanem mert meccs közben nem tudunk váltani, megújulni, újat mutatni. Granttal 12 mérkőzést játszottunk, ezalatt kétszer tudtunk ilyet: a Valencia ellen a BL-ben és a Leicester ellen a CC-ben. Az pedig mindkétszer a csapatnak volt köszönhető, nem pedig az edzőnek.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

#40784 Hozzászólás Szerző: Megyó »

ZenZo írta: játékosok hosszú ideig tartó góltalanság után nekünk vágják az elsőt, stb.
.... ez tavaly volt nagyon igaz. előtte amikor egységes volt nagyon a csapat akkor az ilyen isteni jelenségek valahogy elmaradtak...
de egyszerüen tavaly néha a sirás kerülgetett....
akárhányszor a kommentátor elmondta hogy vagy maga a csapat vagy annak egy olyan csatára aki sokra hivatott, mennyire nem tud gol köni, az ellenünk megszakadt
egyszerüen tragikomikus volt.
egyre tisztán emlékszem. a wigan csatára Roberts.... aszem vmi 27 fordulo alatt rugott 1 golt és ellenünk betalált :)
az ironia és a szánalom gunyos, pokolban halható nevetést váltott ki belőlem.... ilyet --> :twisted:


a többivel továbbra sem értek egyet. a gol egyszerüen az Everton 100 éves történelmének az egyik legszebb pillanata volt... pont ellenünk.....
Lampsnak ennyi kapura rugása tavaly egész évben ha volt :)
ha vagy Drogba üres kapura "rugott" labdája bemegy vagy LAmpsnak 1 csak a sokbol 2 -0 ra simán nyerünk és mindenki azt mondja a 2 meccses hullámvölgyből kikerülve ismét a hegytetőn zakatolunk....

Chelseafan
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 19:38
Kedvenc játékos: Cesar Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Gelénes

#40785 Hozzászólás Szerző: Chelseafan »

Oziris írta:
Chelseafan írta:
bilhacica írta:kérdés: hány ehhez hasonlo tökéletesen kivitelezett ollógolt látattok már?
Volt egy pár. Van Basten, Rivaldo, Fernandao, Ilan, Taddei, Crouch, Ronaldinho, stb.
Gudit ki ne hagyd :D
Loál tényleg! :)

Avatar
Oziris
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2006. január 7., szombat 5:40
Kedvenc játékos: Makelele
Kedvenc exjátékos: Vialli
Tartózkodási hely: Szekszárd

#40786 Hozzászólás Szerző: Oziris »

Chelseafan írta:
bilhacica írta:kérdés: hány ehhez hasonlo tökéletesen kivitelezett ollógolt látattok már?
Volt egy pár. Van Basten, Rivaldo, Fernandao, Ilan, Taddei, Crouch, Ronaldinho, stb.
Gudit ki ne hagyd :D
Chelsea FOREVER!!!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#40787 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

szpecnaz írta:Hm...a cserepad érdkes felállású volt, de azt azért érdemes megemlíteni, hogy tegnap nem játszottunk rosszul, sőt. Ha howard nem élete legjobb formájában véd, akkor nyerhettünk volna több góllal is, meg akkor is ha berúgjuk a helyzeteinket. Szóval a taktika nem volt rossz, jól pörögtek a fiúk, az meg nem hiszem hogy avram hibája hogy drogba üres kapura luftot rúg.....
Bizonyos szemszögből én is egyetértek, de azért megpróbálom bevédeni az igazam:
Tegnap nem játszottunk rosszul... az első félidőben. (valahogy JM-nél pont fordítva volt, egy gyenge, álmoskás első után játszottunk parádés második félidőket).

Egyébként ha figyeltétek mi mindenkit naggyá teszünk :) ellenünk minden kapus (kivétel persze a Citeh) élete formájában véd, egyébként középszerű védők isteni magasságokba emelkednek, játékosok hosszú ideig tartó góltalanság után nekünk vágják az elsőt, stb.

A taktika nem volt rossz az elején. De ha nem megy, változtatni kell, ezért ül ott meccsenként az edző meg a cserék. Az a baj, - bár lehet, hogy ez is csak az én észrevételem - hogy ha nem megy, akkor nem is akarjuk erőltetni a játékot. Az utóbbi meccseinkre ez ráhúzható nyugodtan. Annyira vagyunk domináns csapat, hogy ha nem akarjuk, hogy foci legyen a pályán, akkor nem is lesz. Ha nem ül le a játék magától, leültetjük mi. Csak ebben simán benne van a tegnapihoz hasonló, hogy kapunk egy gólt... Arról tényleg nem Grant tehet, hogy Drogba lufit rúg, de egy ilyet rúgott az elején az Everton is, ezen a téren 1-1 :wink:

És visszatérve Cahill góljára: senki nem azt kifogásolta, hogy szép találat volt-e. Még csak azt sem, hogy Carlo miért nem fogta ki. A kérdés az: hogyan lehetett, hogy ilyen tiszta helyzetben öt méterről ollózhatott az ausztrál? Ez nem balszerencse, hanem védőhiba...

Ami pedig a helyzetkihasználásukat és/illetve eredményességünket illeti: úgy látszik a szélsőinknek és egyéb szélen felfutó játékosainknak meg kell tanítani, hogyan lehet kicsit rúgni -> beadni, nem pedig átrúgni keresztben a pályát, a többieknek pedig megmutatni, hogyan lehet eltalálni egy hétszer kétméteres, fém tartóoszlopokkal határolt ketrecet :) Mert tegnap is legalább 4 játékosunk varrhatott volna gólt, Lamps egymaga legalább ötöt. A tegnapi meccsünk nem is tudom, miben különbözött a Rosenborg ellenitől. Talán annyiban, hogy most az utolsó percben kaptuk a gólt, egyébként semmi másban.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Chelseafan
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 19:38
Kedvenc játékos: Cesar Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Gelénes

#40788 Hozzászólás Szerző: Chelseafan »

bilhacica írta:kérdés: hány ehhez hasonlo tökéletesen kivitelezett ollógolt látattok már?
Volt egy pár. Van Basten, Rivaldo, Fernandao, Ilan, Taddei, Crouch, Ronaldinho, stb.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

#40789 Hozzászólás Szerző: Megyó »

khm, szólíts Megyó -nak :oops: :wink:

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#40790 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

bilhacica írta:
szpecnaz írta:Hm...a cserepad érdkes felállású volt, de azt azért érdemes megemlíteni, hogy tegnap nem játszottunk rosszul, sőt. Ha howard nem élete legjobb formájában véd, akkor nyerhettünk volna több góllal is, meg akkor is ha berúgjuk a helyzeteinket. Szóval a taktika nem volt rossz, jól pörögtek a fiúk, az meg nem hiszem hogy avram hibája hogy drogba üres kapura luftot rúg.....


minden bötűvel egyet értek :D
meglepődtél mi ?:P
Kérem jegyzőkönyvbe venni, bilhacica egyetértett velem..:)

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

#40791 Hozzászólás Szerző: Megyó »

szpecnaz írta:Hm...a cserepad érdkes felállású volt, de azt azért érdemes megemlíteni, hogy tegnap nem játszottunk rosszul, sőt. Ha howard nem élete legjobb formájában véd, akkor nyerhettünk volna több góllal is, meg akkor is ha berúgjuk a helyzeteinket. Szóval a taktika nem volt rossz, jól pörögtek a fiúk, az meg nem hiszem hogy avram hibája hogy drogba üres kapura luftot rúg.....


minden bötűvel egyet értek :D
meglepődtél mi ?:P


anti-mák + Grant csuszott a támado becserelésével.

de mint már irtam, ugy volt vele hogy majd csak mutat vmit Drogba, meg hasznosabb az ha Mikel védekezik középen mintha beküldené azt a két lassitott felvételt....

és még egyszer, a balszerencse győzött le minket, nem elég hogy egy helyzetük volt, egy sima kis rúgást simán fog Carlo, de ez tankönyvbe illő ollógolt volt.


kérdés: hány ehhez hasonlo tökéletesen kivitelezett ollógolt látattok már?

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

#40792 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Szerintem itt most mindenkinek igaza van. :D Egyrészt, Grant előbb kellett volna cseréljen, a már leírt okok miatt, de ha nem hagyunk ki annyit helyzetet, akkor nincs ez a szarakodás a cserékkel és megvan a 3pont. Tehát szerintem a csapat és Grant kéz a kézben baszta el a tegnapi meccset...

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#40793 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

Hm...a cserepad érdkes felállású volt, de azt azért érdemes megemlíteni, hogy tegnap nem játszottunk rosszul, sőt. Ha howard nem élete legjobb formájában véd, akkor nyerhettünk volna több góllal is, meg akkor is ha berúgjuk a helyzeteinket. Szóval a taktika nem volt rossz, jól pörögtek a fiúk, az meg nem hiszem hogy avram hibája hogy drogba üres kapura luftot rúg.....

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

#40794 Hozzászólás Szerző: kdako »

Teljesen egyetértek ZenZóval. Avram örült, hogy van egy taktika és egy felállás, ami néhány meccsen eredményes volt, ezért akkor sem változtat rajta, ha pedig kellene. Jó, persze, ha behúzzuk ezt a meccset 1-0-lal, akkor nem írom ezt, de annak akkor is hangot adnék, hogy miért kellett 3 csatárt a padra ültetni??? főleg ha egyet cserél be, azt is szélsőnek.
Kell ugye egy cserekapus, és ott volt egy védő is, még szerencse, teszem hozzá, mert ha mondjuk Ben Haim helyett Sidwell ül a padon, akkor Riccy sérülése után ki lesz a védő? Essien megint? De ha már ott ülnek a csatárok, mért nem kapnak lehetőséget? nem hiszem, hogy Sevának és Pizzarónak olyan a szerződése, hogy legalább a padra kell ültetni :) Drogba a gólja ellenére nincs formában, ahogy Joey sem az utóbbi 3 meccsen, szóval nem értem, miért nem lehet legalább megpróbálni, mit tud Seva és Pizzaro, ha nem csak taktikai csereként maximum 2 perce állnak be. De azt is meg lehetett volna most húzni, 1 cserével elmegy legalább 1 perce, és akkor megnyerjük a meccset.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kdako 2007. november 12., hétfő 11:41-kor.
GO BLUES!

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

#40795 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

Már majdnem beírtam ilyen utcalány nagy betükkel, hogy mi a pöcsért nem 2 csatárral játszunk, legalább hazai pályán, könyörgöm, mint a világ összes csapata, ikivéve a barkát...

csak Zenzo megelőzött...

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#40796 Hozzászólás Szerző: undertow »

ZenZo írta:Már várom a boxing dayt, ott meglátjuk, ki az igazi vitéz a gáton. Remélem jól jövünk ki belőle, jobban, mint tavaly.
wishful thinking. hagyomanyosan szar a csapat az unnepi hajtasban. jose elso ket eve kivetel volt.

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#40797 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

bilhacica írta:remélem a köv meccsen

swp ballack sidwell malouda

pizzaro seva csapat ál majd ki és minden egyes fasz kis játékosunk megmutathatja mit tud :evil:
Te csak végletekben tudsz gondolkodni? :) Én csak annyit mondtam, hogy ha ennyire nem megy a szélsőinknek, mint ma, akkor álljunk át 2 csatáros játékra.

Essien -- Ballack -- Lampard -- Malouda
-----Pizarro-------------Sevcsenko-------

Na így már felállnék akár a Derby ellen is. Csak ehhez kellene középre egy Terry-Carvalho páros hátra. Az Alex-TBH védőpáros elé kell egy Mikel/Make.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

#40798 Hozzászólás Szerző: Megyó »

remélem a köv meccsen

swp ballack sidwell malouda

pizzaro seva csapat ál majd ki és minden egyes fasz kis játékosunk megmutathatja mit tud :evil:



edit:


jo lenyugodtam... csak idegesit mindenkinek a szidása egy 1000 kapura rugás vs 1 elleni meccs után "elért" 1-1 után...
jobb ez mint a tavalyi szerencsétlenkedés. én nagyon büszke vagyok a fiukra, AZOKRA akik idén az eddigi eredményeinkhez hozzájráultak nem a papiron lévő képességekre...

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

#40799 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

ZenZo írta:
8Lampard8 írta: Zenzo, neked ma az volt az egyik gondod Granttel, hogy nem cserélt?(a másik meg a taktika,ami télleg kicsit Mouris,de szerintem látványosabb)a cserét meg szerintem a 90. perc utánnra tartogatta, hogy húzhassuk az időt.csak ugye nem volt bekalkulálva, hogy a 89.ben kapunk egy gólt..
Te végigolvastad, amit írtam? Granttel ma (is) az volt a bajom, hogy semmi taktikai érzéke nincs. (Kicsit Mouri-s? Látványos? Mi? Nyoma sincs Grantnek az alakulaton. Pont azt mondom, hogy JM-es meccseket játszunk). Másrészről igen, az volt a bajom, hogy nem cserélt. Mit írtam? Hogy Kalounak már a félidőben jönnie kellett volna szerintem, és JC helyett is egy csatárnak. Jól láthatóan nem ment ma a szélsőinknek. Át kellett volna állni 2 csatáros játékra (taktikai váltás, csak ilyet Grant nem tud, vagy csak nem akarja megmutatni) már a 60. perctől. 90. perc utánra tartogatta a cserét? Minek? Minek tartogatta, amíg a 71. percig 0-0 volt? Arra minek cserélni a végén? Felkiáltójelesen írom ide, ha már elvitt magával három csatárt! Egy védőt vitt, egy kapust, három csatárt. Nem volt a padon Malouda, nem volt Make, PF, nem, Kalou, Pizza, Seva. És minek? Mert be nem álltak... mi meg gólt nem lőttünk. Igaz, hogy semmi nem utalt arra, hogy az Everton ma gólt tud szerezni, de aki játszott már ilyen foci nevű játékot, vagy legalább látott ilyet a tv-ben, az tudja, hogy mi ill. mennyi kell egy gólhoz. Egy labda, egy tizedmásodperc és egy bíró. A csapat nem játszott rosszul, de jól sem. Akkor ilyenkor logikus (vagy csak nekem?), hogy váltani kell. Erre sok lehetődég van. Felállni a padról, és szólni, hogy így vagy úgy változtassanak a hadrenden a pályán lévők, lőjenek távolról, mutogatni a kis figurákat, mit játszanak, vagy cserélni. Grant unott képpel a körmét rágva ült a padon. JM ilyenkor már gyakorlatilag a pályán volt, elküldött mindenkit a k anyjába, tüzelte a fiúkat. (na meg a félidőben is megtette mindezt) Én ezt határozottan hiányolom az izraeliből. Beállunk védekezni 1-0-nál egy olyan hátvédsorral, ahol a négyből hárman újoncok, alig játszottak még együtt. Ha Terry és Carvalho áll középen, vagy legalább az egyikőjük pályán van, esetleg Makele ott van, egy szavam sincs, de így... szerintem ez hiba.
azt énis hiáynolom grantből,hogy nem tudja kellőkép tüzelni a játékosokat és képes végigülni görnyedve egy meccset miközben Clarke és Ten Cate magyaráznak neki.Kalou meg beállt és adott is egy gólpaszt :D és szerintem Pizzaro meg Sheva se tudott volna javítani a játékunkon..és azzal még 1etértek h minek ültet le 3 csatárt a padra?!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#40800 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

bilhacica írta:egyetértek. még hogy nem lehet golt löni a padrol? csak abbol indult ki Grant amit a "csatáraink" idáig felmutattak --> jobb ha a padon vannak...
??? Ne induljunk már ki ismét abból, hogy te utálod Sevát. Idén eddig nem rossz.
Segítek:
PL - 3+3 app. (248 perc): 1 gól
CC - 1 app.: 1 gól
BL - 1+1 app.: 1 gól
Idén ez eddig nem tűnik rossznak.
Csak összehasonlításképp: Drogba
PL - 8+1 app. (700 perc): 4 gól
BL - 2 app.: 2 gól

Persze, ezért ő a kezdő. De Seva idén nem áll rosszul.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Válasz küldése