Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#12821 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:
Alapvetően a holland valogatott egy kontracsapat volt, ezért volt könnyebb dolguk a spanyolokkal és Chile-vel. Mexikó hasonló felállásban és stílusban játszott mint ők ezért szenvedtek meg velük, Costa Rica-nak meg egyszerűen makja volt, gólokkal kikaphattak volna... Argentina ellen nehéz gólt lőni, erről a németek is tudnának mesélni ;)

Ez így van, de az MU ellen bekkelni fog a csapatok 90%-a...

Most olvasom hogy a Liverpool 8 millió fontért elvinné Ryan-t.. Tavaly is nagyon jól sült el amikor eladtunk nekik egy angol játékost.. Szerintem baromi jó játékos Bertrand, nem értem miért nem számol vele Mourinho. Tavalyelőtt majdnem annyit játszott mint Cole és nagyon jó teljesítményt nyújtott. Jó lenne, ha inkább egy középcsapatnak passzolnánk el, nem igazán tetszik hogy riválisoknak adjuk el a játékosainkat(Mata, Sturridge).

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#12822 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Николаевич írta:
ChesterB írta:Nem a 7-0 itt a legnagyobb baj, hanem az, hogy ez az állat folytatni fogja az 5-3-2-t, Mataval 10-esben, előtte meg két jó centerrel. Na ez a baj... És valószínűleg a védelmet is meg fogják erősíteni, mert eddig az nevetséges, főleg ha végül meg tudják szerezni Vidalt. Nem sokáig fognak BL indulás nélkül maradni szerintem.

Hát én nem tudom hogy lesz ebből csapat három hét múlva.. Jelenleg három középhátvédük van(Smalling, Jones és Evans), egyik sem egy életbiztosítás. Igazi jobb- és balbunkó is csak egy-egy van(Shaw és Rafi). A középpályás védekezésük sem tűnik túl jónak: Fletcher, Clev, Anderson Carrick, Fellaini.. Ha az utóbbi kettő csúcsformában van akkor szódával elmegy, a többi viszont hulladék. Nagyon komoly erősítésekre lenne szükség hátul.

A támadószekciójuk kétségkívül nagyon jó nevekből áll.. Mennyiségben és minőségben is ott vannak a toppon. Ott csak az a kérdés hogy lehet-e egyszerre kezdő van Persie és Rooney valamint Mata és Herrera.

A lapok szerint 5-3-2-őt játszott tegnap az MU, ha ezt akarják játszani legalább három védőt kell igazolniuk még ha nem négyet. A holland válogatottal is ezt a taktikát játszotta Van Gaal és hát nem volt egy túl nagy szám.. Két összeroppant csapatot kitömtek ugyan, de Argentína és Costa Rica ellen 240 perc alatt egy gólt sem lőttek, Mexikó ellen is iszonyatosan megszenvedtek az egy szem akciógólért.

Szerintem csak akkor jut be a BL-be az United ha Mata-ék rengeteget tudják birtokolni a labdát, ezzel tehermentesítve balfék védőket.
Alapvetően a holland valogatott egy kontracsapat volt, ezért volt könnyebb dolguk a spanyolokkal és Chile-vel. Mexikó hasonló felállásban és stílusban játszott mint ők ezért szenvedtek meg velük, Costa Rica-nak meg egyszerűen makja volt, gólokkal kikaphattak volna... Argentina ellen nehéz gólt lőni, erről a németek is tudnának mesélni ;)
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#12823 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Nem a 7-0 itt a legnagyobb baj, hanem az, hogy ez az állat folytatni fogja az 5-3-2-t, Mataval 10-esben, előtte meg két jó centerrel. Na ez a baj... És valószínűleg a védelmet is meg fogják erősíteni, mert eddig az nevetséges, főleg ha végül meg tudják szerezni Vidalt. Nem sokáig fognak BL indulás nélkül maradni szerintem.

Hát én nem tudom hogy lesz ebből csapat három hét múlva.. Jelenleg három középhátvédük van(Smalling, Jones és Evans), egyik sem egy életbiztosítás. Igazi jobb- és balbunkó is csak egy-egy van(Shaw és Rafi). A középpályás védekezésük sem tűnik túl jónak: Fletcher, Clev, Anderson Carrick, Fellaini.. Ha az utóbbi kettő csúcsformában van akkor szódával elmegy, a többi viszont hulladék. Nagyon komoly erősítésekre lenne szükség hátul.

A támadószekciójuk kétségkívül nagyon jó nevekből áll.. Mennyiségben és minőségben is ott vannak a toppon. Ott csak az a kérdés hogy lehet-e egyszerre kezdő van Persie és Rooney valamint Mata és Herrera.

A lapok szerint 5-3-2-őt játszott tegnap az MU, ha ezt akarják játszani legalább három védőt kell igazolniuk még ha nem négyet. A holland válogatottal is ezt a taktikát játszotta Van Gaal és hát nem volt egy túl nagy szám.. Két összeroppant csapatot kitömtek ugyan, de Argentína és Costa Rica ellen 240 perc alatt egy gólt sem lőttek, Mexikó ellen is iszonyatosan megszenvedtek az egy szem akciógólért.

Szerintem csak akkor jut be a BL-be az United ha Mata-ék rengeteget tudják birtokolni a labdát, ezzel tehermentesítve balfék védőket.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#12824 Hozzászólás Szerző: marknagy »

A MU-sok szerint Herrera jól tolta, kicsit fentebb játszott mint szokott, es jó pár zsugat adott.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#12825 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nem a 7-0 itt a legnagyobb baj, hanem az, hogy ez az állat folytatni fogja az 5-3-2-t, Mataval 10-esben, előtte meg két jó centerrel. Na ez a baj... És valószínűleg a védelmet is meg fogják erősíteni, mert eddig az nevetséges, főleg ha végül meg tudják szerezni Vidalt. Nem sokáig fognak BL indulás nélkül maradni szerintem.

Champions20
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2014. július 22., kedd 17:40

Re: Premier League

#12826 Hozzászólás Szerző: Champions20 »

kecske01 írta:Man. utd. 7 vs La Galaxy 0

Ebből 5 olyan gól volt amit egy épkézláb csapat le tud védekezni. :wink:
De még csak meg sem izzadtak a vörösördögök. És a 7 gól az 7 gól.Legyen az bármilyen csapat.

Zalán

Re: Premier League

#12827 Hozzászólás Szerző: Zalán »

Louis van Gaal nem hülye már most próbálja kitalálni mivel lehet meglepni a mezőnyt. Egyébként a MU nem értem miért adott ki Ander Herreráért 29 milliót amikor tavaly is arról beszéltek, hogy jön én meglepődtem, mert akkor hallottam először a nevét.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6927
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#12828 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Man. utd. 7 vs La Galaxy 0

Ebből 5 olyan gól volt amit egy épkézláb csapat le tud védekezni. :wink:

JT26
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012. augusztus 10., péntek 20:58
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Premier League

#12829 Hozzászólás Szerző: JT26 »

Voltam akkora beteg állat, hogy fent maradtam megnézni a Mu-La Galaxy meccset. Van Gaal a hollandokhoz hasonló, 3-4-1-2es felállást játszat velük. Mata teljesen szabad szerepkört kapott, egyik percbe a belső védőkig hátrament labdáért, 2 percre rá már ő támadta le a kapust. Valószínűleg ezt fogja alkalmazni a PLben is(RVP-t leszámítva a legjobb kezdővel álltak fel már most is). Kíváncsi vagyok, ott ez hogy fog működni.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#12830 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Zala0821 írta: Ebben az évben baknoknak kellene lennünk, mert az önbizalmat adna a srácoknak.
Effelől nem kell aggódni: :D :)

Mourinho "If I didn't think we could win the Premier League I'd go back home and let someone else take the team."
We are the famous, the famous Chelsea!

Zalán

Re: Premier League

#12831 Hozzászólás Szerző: Zalán »

Ezzel mi csak jól járunk. A Manchester viszont szív rendesen.

-Nagy távolságokat kell utazni, rengeteget kell repülni, állandó zavar van az átállástól – ennek nem sok pozitívuma van a felkészülésre” – mondta Van Gaal, aki szerint ez a fajta „kereskedelmi tevékenység” túl sok utazással jár

A Newcastle meg 80 nap alatt a föld körült játszik. :lol:

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Premier League

#12832 Hozzászólás Szerző: easy »

Kép

Zalán

Re: Premier League

#12833 Hozzászólás Szerző: Zalán »

marknagy írta: Nem azért lőnek annyi gólt mert két csatárral játszanak, abból Aguero szerepköre teljesen más mint egy igazi éké. A Bayern sok esetben, a Barca egyáltalán nem játszik klasszikus csatárral mégis tonna számra vágják a gólokat, a Real is pl. egy igazi centerrel tolja.

Nem a felallasok miatt lesz tamadobb egy csapat, hanem a jatekstiluson, az igaz hogy 4-2-3-1-gyel könnyebb egy defenzivabb kontrazo csapatot megcsinálni és a 4-3-3-hoz is inkább egy labdatartos, passzolosabb csapat illik, de mindkét felállásban lehet támadó vagy védekező egy csapat, mindez attól függ hogy az edző milyen stílust játszat velük. (első Mourinhos korszakban a Chelsea defenziv 4-3-3-at tolt, de pl. az Ancelotti-féle meg golrekordot döntött, a 2013-as Bayern alapfelallasa 4-2-3-1, mégis ledozeroltak a mezőnyt)

Egyébként klasszikus ketcsataros játékot nem is tudom melyik csapat tol már, talán a kisebb angol csapatok, luxus már két csatarral felállni. (A Juve-ban Tevez inkább irányító, mint igazi kilences, a Poolban Suarez és Sturridge váltogatták egymást hol egyik volt a szélen hol másik középen, bár tavasszal diamondban is játszottak.)
Nem azt mondom, hogy 2 középcsatárral játszanak, Agüero hátrébb játszik. A Bayern-ben ott van Müller, Robben, Ribéry és Lewandowski. A Barcában ott van Messi, Suárez és Neymar, a Real-ban Bale, Hámesz és CR, a Pool a végén 3-5-2-őt játszott. Sok helyen nem kell csatár ott a támadó középpályások rúgják a gólokat.
Ebben az évben baknoknak kellene lennünk, mert az önbizalmat adna a srácoknak.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#12834 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Zala0821 írta:A Pool-nál nagy lesz az elvárás és szerintem a BL csoportból is kiesnek, ezek után meg nehéz lesz nekik jó helyre befutni. Úgy tudnánk megnyerni a bajnokságot ha vennénk még egy remek csatárt vagy ha Lukaku marad és elkapja a fonalat. Ha megnézitek 2004-05-ös szezonban is úgy nyertünk, hogy Drogba 16 gólt lőtt, Gudjohnsen is, Lampard meg 19-et és volt egy 20 éves Robben-ünk. Aztán minden évben 2-3 remek góllövőnk volt. A City is azért lett bajnok 2-szer, mert mindig volt 4 remek csatáruk: Agüero, Dzeko, Balotelli, Tevez majd Negredo, Jovetics. Nálunk az volt a baj, hogy Eto volt a legjobb csatárunk 30 egynéhány évesen és nem rúgott sok gólt. A City mindig 2 csatárral áll fel ezért rúgnak annyi gólt, mert Agüero-t ketten fogják és a másik csatárt is így aki felért az gólt tudott rúgni. Nálunk Diego Costát is ketten fogják majd ebből adódik, hogy más előtt megnyílik a terület és aki felér az fog gólt rúgni.
Nem azért lőnek annyi gólt mert két csatárral játszanak, abból Aguero szerepköre teljesen más mint egy igazi éké. A Bayern sok esetben, a Barca egyáltalán nem játszik klasszikus csatárral mégis tonna számra vágják a gólokat, a Real is pl. egy igazi centerrel tolja.

Nem a felallasok miatt lesz tamadobb egy csapat, hanem a jatekstiluson, az igaz hogy 4-2-3-1-gyel könnyebb egy defenzivabb kontrazo csapatot megcsinálni és a 4-3-3-hoz is inkább egy labdatartos, passzolosabb csapat illik, de mindkét felállásban lehet támadó vagy védekező egy csapat, mindez attól függ hogy az edző milyen stílust játszat velük. (első Mourinhos korszakban a Chelsea defenziv 4-3-3-at tolt, de pl. az Ancelotti-féle meg golrekordot döntött, a 2013-as Bayern alapfelallasa 4-2-3-1, mégis ledozeroltak a mezőnyt)

Egyébként klasszikus ketcsataros játékot nem is tudom melyik csapat tol már, talán a kisebb angol csapatok, luxus már két csatarral felállni. (A Juve-ban Tevez inkább irányító, mint igazi kilences, a Poolban Suarez és Sturridge váltogatták egymást hol egyik volt a szélen hol másik középen, bár tavasszal diamondban is játszottak.)
We are the famous, the famous Chelsea!

Zalán

Re: Premier League

#12835 Hozzászólás Szerző: Zalán »

A Pool-nál nagy lesz az elvárás és szerintem a BL csoportból is kiesnek, ezek után meg nehéz lesz nekik jó helyre befutni. Úgy tudnánk megnyerni a bajnokságot ha vennénk még egy remek csatárt vagy ha Lukaku marad és elkapja a fonalat. Ha megnézitek 2004-05-ös szezonban is úgy nyertünk, hogy Drogba 16 gólt lőtt, Gudjohnsen is, Lampard meg 19-et és volt egy 20 éves Robben-ünk. Aztán minden évben 2-3 remek góllövőnk volt. A City is azért lett bajnok 2-szer, mert mindig volt 4 remek csatáruk: Agüero, Dzeko, Balotelli, Tevez majd Negredo, Jovetics. Nálunk az volt a baj, hogy Eto volt a legjobb csatárunk 30 egynéhány évesen és nem rúgott sok gólt. A City mindig 2 csatárral áll fel ezért rúgnak annyi gólt, mert Agüero-t ketten fogják és a másik csatárt is így aki felért az gólt tudott rúgni. Nálunk Diego Costát is ketten fogják majd ebből adódik, hogy más előtt megnyílik a terület és aki felér az fog gólt rúgni.

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#12836 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

marknagy írta:Szerintem Chelsea - City versenyfutás lesz a bajnoki címért. A 3.helyért a Pool-MU-Arsenal trió fog megküzdeni szerintem, utánuk Sp*rs, Everton.
Az Arsenal pedig a nagy költekezések láttán október végére csődbe megy és visszazuhan az angol ötödosztályba. Wenger továbbra is ott marad edzőnek.
One ball to rule them all!

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#12837 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Szerintem Chelsea - City versenyfutás lesz a bajnoki címért. A 3.helyért a Pool-MU-Arsenal trió fog megküzdeni szerintem, utánuk Sp*rs, Everton.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
royston
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2014. április 30., szerda 19:14
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Premier League

#12838 Hozzászólás Szerző: royston »

Szerintem is valami ilyen lesz az első 4(mi,city,utd,ágyúsok)
Pool 4-5-6 a Sp*rs,everton,n'castle trióval küzd meg valószínúleg.Suarez nélkül+még egy évet öregedő Gerrard-al+bl terhelés.Sok lesz nekik,nem tudok elképzelni tőlük olyan szezont mint tavaly.Kizárt!
Idén be kéne húzni a PL-t legalább,nincs mese,bár nehéz lesz mint minden évben :)
Hú de várom a szezont :)
KEEP CALM and FOLLOW CHELSEA

Zalán

Re: Premier League

#12839 Hozzászólás Szerző: Zalán »

Most köztünk és a City közt fog eldőlni a bajnoki cím sorsa ez biztos, de José-nak most könnyebb dolga lesz mint tavaly. A bajnoki cím tavaly azért nem jött össze, mert amikor először jött ide akkor a pályájuk csucsán voltak a játékosok, most pedig Abramovics úr nagy fiatalításba kezdett így a játékosok nagy része még "rutintalan" még nincsenek 27-29 év (a legtöbben) körül. A Pool biztos összeesik Suárez nélkül és a BL olyan + terhelés lesz, hogy akár a 6-7. helyen is végezhetnek. A top 4-be pedig szerintem az Arsenal és a Van Gaal által irányított Mu lesz még. De Costa rúg vagy 30 gólt és remélem Lukaku is (ha marad) rúgja majd gólokat.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#12840 Hozzászólás Szerző: marknagy »

galferenc írta:3 évig dolgoztak együtt a barcánál, MOU a pályája elején volt, sokat tanult van Galtól. Nagy meccs lesz kettőjük párbaja! Okt 26: MU-CHELSEA. (BL bekavarhat)
Már egyszer legyőzte őt :) (Inter-Bayern BL-döntő)
We are the famous, the famous Chelsea!

Válasz küldése