Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Premier League

#39541 Hozzászólás Szerző: undertow »

s-h-i-n-e.com írta:Nem bánom, hogy JM távozott. Nekem egyáltalán nem volt szimpatikus a "só". A 1/2 világ általa utálta meg a Chelsea-t
most meg a fel vilag rohog rajtunk. nekem ez kevesbe tetszik ;)

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39542 Hozzászólás Szerző: kampat »

Egy hozzászólásban reagálnék undertow, és ZenZo válaszára.

Olaszországot kétlem, hogy valaha is elérné ez a befektetési hullám, hiszen az olasz mentalitás alapjába véve más. A csapatok szeretnek elsősorban a saját pénzükből gazdálkodni (legalábbis a Juventusra teljes mértékben ez a helyzet.)

Félreértés ne essék, nekem nem azzal van gondom, hogy a klubok játékosokat igazolnak, hanem azzal, hogy mennyit, és hogy milyen összegért.

Egy klubban - legyen az akármilyen nemzetiségű - igenis legyen túlnyomó részt hazai játékos! (Platini tervezetét vezessék be!)

Az angol klubbokal a játékosok túlfizetése mellett az a gondom, hogy ilyen 17 éves kis srácok annyira el vannak kényeztetve, hogyha lőnek egy szép gólt, már mindjárt a klubvezetőtől kapott legújabb Aston Martinnal járkálnak, Olaszországban ilyen nincs, méghozzá a mentalitás, és a szellem miatt.

A milliárdosok pénzei rövid távon persze, hogy segíthetnek egy klubnak...de később fény fog arra derülni, hogy a játékosokért kiadott milliókkal nem lehet megvenni egy bajnoki címet, az első pár évben ez még sikerülhet, de az ilyen játékosoknak előbb - utóbb megunják a dolgot, s elvész a kellő hozzáállásuk. Van, akik csak a pénzért játszanak (nálunk pl: az inter zsoldoshadserege): az ő játékosai soha nem fogják úgy értékelni egy bajnoki címet, hogy ne a prémium lebegjen a szemük előtt, hanem az, hogy igen: megvan; ez a miénk és senki nem veszi el tőlünk.

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39543 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

ZenZo írta: már csak 1 kapust kéne honosítani :)
Cech!? :P :P :P :P :P :P :)

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39544 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Az én véleményem rövidebb.
Szerintem az egész profi futball bűzlik a mocsoktól. Legyen az angol, olasz, spanyol vagy magyar... Vannak kívételek, de sajnos ritka...
Only one Di Matteo!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Premier League

#39545 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

kampat írta:Carlo Garganese nem hülye, és ő egyáltalán nem az az irigykedő fajta: a goal.com legjobb újságírója.

„hogy csak jót tettek a küldöldiek által a PL-be pumpált százmilliók” nyilván egy angol szimpatizánsú fórumon nehéz lesz megértetni azt veletek, hogy nekem van igazam: Szerintem az angol bajnokságot tönkretették az ilyen befektetők. Őket csak a pénz érdekli, a foci le van sz*rva magyarul mondva. Az angol élklubok, -az Arsával az élen – nem támogatják elégé az angol válogatott, és többek között lehet hogy ezért nem szurkolhatott nekik az EB-n. Terry, Lampard, Rooney, Ferdinand, AC, Gerrard természetes, hogy megkapják a lehetőséget, mert sztárok, de ha a klubok továbbra is ezt az átigazolás politikát folytatják lehet, hogy pár éven belül a kiesőjelöltektől kell behívnia játékosokat a kapitánynak, mert egyszerűen a top csapatok tele lesznek afrikai játékosokkal. Bridge, Crouch, King ők válogatott szintű játékosok? A Juventus nagy korszakában igenis az olaszok alkották a csapat gerincét. Del Piero mindig is nagy játékos volt, de Robi Baggio, Vialli, Ferrara, Conte is kiemelkedtek a korszakúkból. Az olasz bajnokság nem is a maffia, hanem egy személy: Massimo Moratti kezében van.
Nohát először is üdv a fórumon! Ha már megtiszteltél azzal, hogy írtál ide kommentet, kezdjük elölről. Megpróbálom a tőlem telhető finomsággal megírni a véleményem.
Tehát: tény, hogy a külföldi tőke beáramlása nem csak pozitívumokat hordoz magával. De a mai világban, (főként Európában), ahol ezer évig mindenki az egyéni szuverenitását próbálta meg kiharcolni mindenekfelett, két világháború kellett ahhoz, hogy ráébredjenek, nem biztos, hogy jól van ez így. Aztán eltelt 50 év, s minden a visszájára fordult: Európa soha nem látott gyorsasággal kezdett el egyesülni - EU. A cél pedig nem más, mint a négy szabadságjog kiharcolása, a focira ebből különösen kettő, a tőke és az emberi erőforrás szabad áramlása vonatkozik. Nem elkeseríteni akarlak, de ez inkább előbb, mint utóbb el fog érni titeket is. Természetes, hogy ennek vannak negatív hozadékai is, bár Carloval (akit a világ minden kincséért sem kívántam megbántani, hisz szabad ország(ok)ban élünk) ellentétben nem ugyanabban látjuk a hibát: szerintem ennek a pénzhajhász focivilágnak az egyik nagy hátulütője a játékosok hihetetlen pénzvágya. (fizetési sapkát!) Egy maroknyi angol kiválóság mindig is lesz, aki(k) az élcsapatokban fognak játszani, és az angol ligában mindig is benne volt, és benne is lesz a potenciál, hogy példának okáért az ilyen téren általunk is sokat kritizált Arsenal is kinevelt most pl. egy Walcott-ot. Nem várom el egy olasz drukkertől, hogy tisztában legyen az angol klubok utánpótlásnevelésének sajátosságaival, de talán érdemes megnézni a nemzeti csapatok U21, U19, U18 és többi eredményeit, ahol az angolok nem teljesítenek rosszul. Pl. a Chelsea utánpótlása, tartalékcsapata, és fiataljai is rejtenek soraikban olyan angol ifjakat, akik nemsokára beérnek, s közülük egy-kettő biztosan helyet kap majd a nagycsapatban, s a felnőttválogatottban is (a teljesség igénye nélkül: Bertrand, Sinclair, Cork, Grant, Worley, Bridcutt, Hutchinson, Woods, Mancienne).
A nagycsapatoknak titulált elitklubok ma már komoly pénzügyi háttér nélkül nem tudnának létezni, de ez nem csak az angol csapatokra igaz. Az meg már igazából teljességgel mindegy, hogy ez az összeg honnan származik. Létezhet persze egy liverpool-i teszem azt Manchester vagy Chelsea drukker, aki elég tehetős egy ilyen klub tulajdonlásához, de többet kapna ilyen téren, mint egy külföldi befektető, mondjuk Abramovics. A ligának mindenképpen jó, hiszen új, korszerű stadionok épülnek, álomcsapatok csapnak össze hetente. S persze sokkalta jobban örülök én is, hogy - mégha orosz milliókkal is, de - a szeretett klubomat a legnagyobbak közt jegyzik, s nem pedig L**ds-i mélységekbe zuhant. Érdekel is engem, hogy kinek honnan van pénze, én nem szidom a Manchestert azért, mert amerikai dollármilliókból vásároltak be a nyáron, csak minket divat még ezért kikezdeni, de azt azért sokan elfelejtik, hogy nem minden a pénz. Pénzen lehet venni játékosokat, de nem lehet venni csapategységet, taktikai érzéket, stabil, jó játékot. Lehet "venni" bírókat, meccseket, de az gyorsan kitudódik. Nem értek teljességgel egyet a játékospolitikánkkal, de még messze vagyunk a spanyol diadalív alatt féltve mutogatott Real és Barcelona játékosvásárlási irányvonalától.
És még 1-1 kiragadott gondolatra válaszként: az EB-n javarészt egy töketlen edzőnek köszönhetően nem látjuk majd az angol válogatottat. Ja, és Bridge igenis válogatott szintű... , az, hogy aki kitúrta a válogatottból, azóta szintén nálunk játszik, egy másik dolog - míg egy harmadik, hogy fent említett A. Cole szintén Arsenal nevelés... Az angol válogatott két nagy hiányposztja egy remekbeszabott angol hálóőr és egy angol edző. Utóbbi megoldva, mégha nem is angol, már csak 1 kapust kéne honosítani :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

Re: Premier League

#39546 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

undertow írta:
ParanoidAndroid írta:...the Stamford Bridge crowd, who sang 'you don't know what you're doing
ez nagyon ciki. szerintem tudjatok, hogy nem birom gruntot, de ennek ellenere azt mondom, hogy ilyet enekelni gaz. raadasul kontraproduktiv, 1-0as hatranyban biztatni kell a csapatot, nem a sajat edzonket cikizni. azert tudni kell, hogy mit hol es mikor lehet... idiotak...

a masik meg a 'jose mourinho, jose mourinho' enekles... sracok, wake up. jose elment es nem jon vissza. tortenet vege. ideje lenne ezeknek a drukkereknek is tovabblepni.
Nem bánom, hogy JM távozott. Nekem egyáltalán nem volt szimpatikus a "só". A 1/2 világ általa utálta meg a Chelsea-t.
Sokat nyertünk az irányítása alatt. Köszönjük. :) A szaktudásán kívül meg volt hozzá az "alapanyaga". Évről-évre szürkébb lett a keretünk, a játékunk pedig nem különben...
Reményeim szerint eljutunk a BL elődöntőig nélküle is. (+...ha létrejön a Liverpool elleni párharc, akkor talán nem olyan besz@ri játékkal próbálkozunk, mint Mourinhoval.)

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Premier League

#39547 Hozzászólás Szerző: undertow »

kampat,

nehez feladatra valalkoztal, ha meg akarsz gyozni minket :) az itteni torzsgarda nagyresze a gullit/vialli korszak alatt lett chelsea drukker. amikor ez a klub volt anglia legnemzetkozibb csapata. ugye, mi voltunk az elsok akik brit(brit, nem angol, az elso angol nelkuli csapatot a liverplol mar joval regebben osszehozta) jatekos nelkul alltak ki egy meccsre. plusz akkor mar vagy 15-20 eve kb 0 penz ment az utanpotlasra a rossz anyagi helyzet miatt. es mi van most? 6 stabil angol valogatott es az utanpotlas csapatok tele vannak tehetseges korosztalyos valogatottakkal. kicsit eles kontraszt ;) tehat nem nagyon latom, hogy abramovics penze kozvetve ne tenne jot az angol valogatottnak.

de kozelitsuk meg a visszajarol a kerdest. 74es, 78as vb? eb-k 72tol 92ig? hol voltak az angolok? sehol. pedig egy darab legios nem volt a bajnoksagban...

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39548 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

A tulajdonosokat biztos, hogy érdekli a klub, mivel az "százmillióik" vannak a klubokban.Legalábbis engem érdekelne a klub, hamár megveszem.De Abra a legjobb példa, az elvesztett meccsek után még sírni is szokott (legalábbis ezt írták róla).

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39549 Hozzászólás Szerző: kampat »

ZenZo írta:8Lampard8: őszintén? (naná) némileg igazság is van a cikkben, egyébként egy egyoldalú, nagyjából idióta szemléletet leíró, irigykedő szóáradat az egész. (aki hülye hozzá, ne írjon már cikkeket) Az egyetlen igaz dolog benne, hogy ténylegesen nem biztos, hogy csak jót tettek a küldöldiek által a PL-be pumpált százmilliók, de még csak véletlenül sem azért, amit Carlo írt. Részben az is igaz, amit az olaszokról írt: régen többek közt ezért is voltam nagy olasz fan: rengeteg olasz játszik hazájában. De attól, hogy az olasz válogatott nagyrésze/egésze otthon játszik, attól még az angol válogatott nagyrésze/egésze a PL-ben... Carlo barátunk ezek szerint annyira nézi a PL-t, mint az NSO hírírói, merthogy az angol válogatott kiesésének vajmi kevés köze van ahhoz, amit ő megfogalmazott. Terry, Lampard, Rooney, Ferdinand, AC, Bridge, Crouch, King, Gerrard, satöbbi nem kapnak lehetőséget a PL-ben?! Nevetség. Hány angol futballista játszik a sztárcsapatokban? Gyakorlatilag onnan van az angol keret! :wink: Tény és való, hogy az angol élcsapatokban relatíve kevés az angol, de pont minket kiemelni ezért? Vagy a ManU-t? Szánalmas. És kiemelni az olaszokat, ahol vitathatatlanul sok az olasz, és megfelelő érdemeik vannak klubcsapati szinten, de az Interen kívül nézzük már meg, (akiket azért ő maga is kiemelt), hogy a Juve nagy korszakában kiknek köszönhette a sikereket? Zidane vagy Nedved hol olasz? A Milan tavalyi sikereinek a kulcsa, Kaká hol olasz? Seva hol olasz? Visszatérve az olasz bajnokságra magára, azt meg mindenki tudja, hogy a SerieA félig a politika, félig a maffia kezében van... asszem elsőre röviden ennyi
Carlo Garganese nem hülye, és ő egyáltalán nem az az irigykedő fajta: a goal.com legjobb újságírója.

„hogy csak jót tettek a küldöldiek által a PL-be pumpált százmilliók” nyilván egy angol szimpatizánsú fórumon nehéz lesz megértetni azt veletek, hogy nekem van igazam: Szerintem az angol bajnokságot tönkretették az ilyen befektetők. Őket csak a pénz érdekli, a foci le van sz*rva magyarul mondva. Az angol élklubok, -az Arsával az élen – nem támogatják elégé az angol válogatott, és többek között lehet hogy ezért nem szurkolhatott nekik az EB-n. Terry, Lampard, Rooney, Ferdinand, AC, Gerrard természetes, hogy megkapják a lehetőséget, mert sztárok, de ha a klubok továbbra is ezt az átigazolás politikát folytatják lehet, hogy pár éven belül a kiesőjelöltektől kell behívnia játékosokat a kapitánynak, mert egyszerűen a top csapatok tele lesznek afrikai játékosokkal. Bridge, Crouch, King ők válogatott szintű játékosok? A Juventus nagy korszakában igenis az olaszok alkották a csapat gerincét. Del Piero mindig is nagy játékos volt, de Robi Baggio, Vialli, Ferrara, Conte is kiemelkedtek a korszakúkból. Az olasz bajnokság nem is a maffia, hanem egy személy: Massimo Moratti kezében van.

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39550 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

énis ezt akrtam most írni. :lol: :lol: Nyikola Anyelka-ként orosz válogatott is lehetne,majd Abra elintézi. :lol: :lol:

twopac
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2006. október 25., szerda 21:23
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: göldöllö
Kapcsolat:

Re: Premier League

#39551 Hozzászólás Szerző: twopac »

lol!most nézem a sportklubon a meccsünket,és érdekes világi péter kiejtése,anelkaát ugy ejti hogy annyelká!lehet én vagyok hülye de szerintem simán anelkának kell ejteni nem?
mindörökké chelsea!!

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39552 Hozzászólás Szerző: kampat »

szpecnaz írta: az hogy baromság...

igen...van benne igazság hogy nincsen ANNYI pénz az olasz labdarusgásban...de nézzük meg hogy miért nem?...azért mert a befektetők nem oda mennek...abra mehetett volna oda is....vagy akár glazer is..de nem mentek...az átlagos nézőszám általában 20.000 körül van...nem túl acélos....a stadionok lepukkantak....

olaszoknál is megvannak a kiskirályok.....berlusconi rosszab mint abra, mert ő rá tényleg elmondható hogy maffiozó, amúgy a roma is egy család kezében van (nem tudom fejből a nevüket) és az inter is egy tulajdonú...

és hogy nincsenek külföldi sztárok?...pedig van dögivel....csak az olasz bajnokság kipukkadt a bundabotrány óta és már elötte is haldoklott...pedig az eredmények jöttek.....

egyszerűen anglia az anglia...a foci bölcsője...ahol mindig is játszani fogják a focit...
Először is;a HJFSegyik adminja vagyok, a cikk az "én" oldalamról származik.(goal.comról lett fordítva)

Az átlagos nézőszám 20.000 körül van? előfordulhat...és hogy miért? mert a kis csapatok stadionjai kis létszámú városokban helyezkednek el.

A stadionok lepukkantak? egy példát mondanál?

A milan, és az inter tulajdonosáról nem beszélnék, mert utálom mindkettőt. 8) A Roma Roberto Sensi, és a befektetői csoportja tulajdonában van, de már nem sokáig, hiszen ha így folytatják, el sem indulhatnak a Serie A-ban (az inter elindulhatott pár éve ilyen pénzügyi mérleggel...dehát persze ez is el lett tusolva a kutyáknak.)

Abban sem értek veled egyet, hogy az olasz bajnokság "kipukkadt"... a Calciopoli kissé visszavetette a ligát, de pár éven belül újra visszatérhet a trónra.

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Premier League

#39553 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

8Lampard8: őszintén? (naná) némileg igazság is van a cikkben, egyébként egy egyoldalú, nagyjából idióta szemléletet leíró, irigykedő szóáradat az egész. (aki hülye hozzá, ne írjon már cikkeket) Az egyetlen igaz dolog benne, hogy ténylegesen nem biztos, hogy csak jót tettek a küldöldiek által a PL-be pumpált százmilliók, de még csak véletlenül sem azért, amit Carlo írt. Részben az is igaz, amit az olaszokról írt: régen többek közt ezért is voltam nagy olasz fan: rengeteg olasz játszik hazájában. De attól, hogy az olasz válogatott nagyrésze/egésze otthon játszik, attól még az angol válogatott nagyrésze/egésze a PL-ben... Carlo barátunk ezek szerint annyira nézi a PL-t, mint az NSO hírírói, merthogy az angol válogatott kiesésének vajmi kevés köze van ahhoz, amit ő megfogalmazott. Terry, Lampard, Rooney, Ferdinand, AC, Bridge, Crouch, King, Gerrard, satöbbi nem kapnak lehetőséget a PL-ben?! Nevetség. Hány angol futballista játszik a sztárcsapatokban? Gyakorlatilag onnan van az angol keret! :wink: Tény és való, hogy az angol élcsapatokban relatíve kevés az angol, de pont minket kiemelni ezért? Vagy a ManU-t? Szánalmas. És kiemelni az olaszokat, ahol vitathatatlanul sok az olasz, és megfelelő érdemeik vannak klubcsapati szinten, de az Interen kívül nézzük már meg, (akiket azért ő maga is kiemelt), hogy a Juve nagy korszakában kiknek köszönhette a sikereket? Zidane vagy Nedved hol olasz? A Milan tavalyi sikereinek a kulcsa, Kaká hol olasz? Seva hol olasz? Visszatérve az olasz bajnokságra magára, azt meg mindenki tudja, hogy a SerieA félig a politika, félig a maffia kezében van... asszem elsőre röviden ennyi
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39554 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

Na igen, bennem is ez fogalmazódott meg!És amikor gyenge az olasz bajnokság, akkor támadják a másikat.

"Ha minden ezzel a sebességgel folytatódik tovább a Premiershipben, akkor az angol válogatott 10 éven belül arra a szintre süllyedhet, mint most a walesi és észak-ír nemzeti tizenegy, ahol a szövetségi kapitányoknak az alsóbb osztályokból kell összeszedni a játékosokat. Talán ez egy kicsit elrugaszkodott megállapítás, de nézzétek meg hány angol futballista játszik a sztárcsapatokban…a számok magukért beszélnek."

Ez a rész meg kicsit erős!Az angoloknak van az egyik legerősebb utánpótlásuk.

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39555 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

8Lampard8 írta:Az angol Premier League jelenleg a világ legerősebb bajnoksága, nem is vitatom, de ennek egy oka van… ez pedig a pénz.

Az elmúlt évek folyamán az angol csapatokat megszállták a külföldi befektetők, akik font milliókat „pumpáltak” a klubokba. A négy legnevesebb angol klubból háromnak is ez lett a sorsa. A Manchester Unitedot az amerikai Glazer-család birtokolja, a Liverpoolt a szintén amerikai Tom Hicks és George Gilett, és természetesen a Chelseat az orosz olaj mágnás, multi milliárdos Roman Abramovich finanszírozza.

A Portsmouth, Aston Villa, Manchester City, West Ham valamint a Derby County szintén nagyon gazdag külföldi üzletemberek kezébe került, csakúgy, mint az egy osztállyal lejjebb játszó Queens Park Rangers (a F1-ből ismert Bernie Ecclestone és Flavio Briatore tulajdona).

Így igaz… az angol labdarúgás csakugyan eladta a lelkét.

Elfogadom, hogy a Serie A mára kissé az Premier League szintje alá csúszott. A magyarázat viszont egyszerű, a félsziget egyszerűen nem tud pénzügyileg versenyezni az olyanokkal, mint a Manchester United vagy a Chelsea, ennek eredményeként a világ legjobb játékosai az Old Traffordba vagy a Stamford Bridgebe igazolnak a San Siro vagy a Stadio Olimpico helyet.

Ugyanakkor van egy dolog, amit elmondhatunk a Seria A-ról (vagy még inkább a La Ligáról): a nemzeti identitás és a szellemiségük még mindig érintetlen. A kluboknak olasz tulajdonosaik vannak és olaszok is irányítják őket, a Serie A játékosainak többsége, kivéve az intert, hazai nevelésű, és még mindig megvannak a klubok és szurkolók közötti szoros kötelék.

Angliában más a helyzet. Roman Abramovich, a Chelseanél töltött 5 év alatt eddig még egyszer sem tartott sajtótájékoztatót, Hicks és Gilett általánosan utált személyek a Liverpool szurkolók körében, annyira, hogy a szurkolók egy csoportja megalakította saját klubját, AFC Liverpool néven. A Manchester United támogatóinak egy része szintén létrehozta saját csapatát az FC Unitedet, a Glazer család iránt érzett ellenszenv miatt.

Valaki feltehetné a kérdést: megérte mindez, azért, hogy a világ legjobb bajnoksága legyen?

A válasz bizonyára, NEM!

Olaszországban egyre többet lehet hallani, hogy a Romát felvásárolja az amerikai milliárdos, John Joseph Fisher.

A Farkasokat jelenleg birtokló Italpetroli cégnek összesen kb. 370 millió eurós adóssága van, ezért nagyon jól jönne Fisher vételajánlata, ami kihúzná őket a bajból. Fisher továbbá belepumpálná 1,6 milliárd eurós vagyonát a klubba.

Fisherrel a kormánykeréknél, a Roma könnyen felvehetné a verseny a Manchester United és Chelseahez hasonló csapatokkal, valamint minden esélyük meg lenne, hogy Olaszország egyeduralkodójává váljanak.

Személy szerint én nem hiszem, hogy létre fog jönni az üzlet és nagyon remélem, hogy nem fog. Hogy egyszerűem fogalmazzak, az olasz emberek mélyen nacionalista szemléletűek, és nem veszik jó néven, ha valaki az országukba jön és megpróbálja megmondani nekik, hogy mit és hogyan tegyenek. Ha mégis közel járnának a megegyezéshez, akkor a szurkolók bármit, és szó szerint BÁRMIT, megtennének, hogy elriasszák a külföldi befektetőket. A híres idézet a Keresztapából nagyon jól passzol ide: „Olyan ajánlatot fogok tenni neki, amit nem lehet visszautasítani.”

Azt szintén fontos megjegyezni itt, hogy az olasz egyesületek, olasz elnökeinek szívből jövő érdeke az olasz foci támogatása, akármilyen döntést is kell meghozniuk. A legnagyobb klubok, kivéve az intert, mindannyian nagyon nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy kezdőcsapat legalább fele olasz játékosokból álljon. Berlusconi közismert nacionalizmusáról, a Juventus pedig azért nem folyamodott felülvizsgálathoz a Calciopoli miatt, mert nem akarták, hogy az Azzurikat eltiltsák a 2008-os Európa Bajnokságról. Ezekből is jól látszik, hogy mennyire fontos nemzeti érték a labdarúgás Olaszországban.

Azonban számos más példa is létezik a hazafiságra. A Palermo elnöke, Maurizio Zamparini erőteljes hadjáratot indított saját játékosa Amauri ellen, amikor is meg akarták hívni Olaszország válogatottjába, mivel a játékos ereiben „100%-ig brazil” vér csörgedezik. És ki tudná elfelejteni az egykori Perugia elnököt, Luciano Gauccit, aki elküldte csapatától a dél-koreai támadót Ahn Jung-Hwant, miután az ő „aranygóljának” köszönhetően estek ki az Azzurik a 2002-es Világbajnokságból?!

Az angol klubok jelenlegi tulajdonosai, többségében külföldi lévén, nem igazán törődnek az angol nemzeti tizeneggyel. Mivel az edzők többsége is külföldi, a Premiershipben elnyomó többségben játszanak a tengerentúli játékosok. Az angol játékosok nem kapnak lehetőséget, ennek következménye pedig az, hogy a háromoroszlánosok nem jutottak ki a 2008-as Európa bajnokságra sem.

Ha minden ezzel a sebességgel folytatódik tovább a Premiershipben, akkor az angol válogatott 10 éven belül arra a szintre süllyedhet, mint most a walesi és észak-ír nemzeti tizenegy, ahol a szövetségi kapitányoknak az alsóbb osztályokból kell összeszedni a játékosokat. Talán ez egy kicsit elrugaszkodott megállapítás, de nézzétek meg hány angol futballista játszik a sztárcsapatokban…a számok magukért beszélnek.


Carlo Garganese írása

Mi a véleményetek erről?
az hogy baromság...

igen...van benne igazság hogy nincsen ANNYI pénz az olasz labdarusgásban...de nézzük meg hogy miért nem?...azért mert a befektetők nem oda mennek...abra mehetett volna oda is....vagy akár glazer is..de nem mentek...az átlagos nézőszám általában 20.000 körül van...nem túl acélos....a stadionok lepukkantak....

olaszoknál is megvannak a kiskirályok.....berlusconi rosszab mint abra, mert ő rá tényleg elmondható hogy maffiozó, amúgy a roma is egy család kezében van (nem tudom fejből a nevüket) és az inter is egy tulajdonú...

és hogy nincsenek külföldi sztárok?...pedig van dögivel....csak az olasz bajnokság kipukkadt a bundabotrány óta és már elötte is haldoklott...pedig az eredmények jöttek.....

egyszerűen anglia az anglia...a foci bölcsője...ahol mindig is játszani fogják a focit...

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Premier League

#39556 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

undertow írta:a cserekrol beszeltunk, nem a kezdorol :)
Jogos.
undertow írta:essien jobb backkent szuksegmegoldas max szerintem, es ez most is latszott.
ezt mondtam én is. Valahogy az volt az ember érzése, hogy sem Make-t, sem Essient nem akarta Grant kihagyni a kezdőből, csak könyörgöm, aki ilyen kerettel bír, az vállalja, hogy valakit inkább kihagy, mint pozíción kívül szerepeltet.
undertow írta:ugyhogy szerintem teljesen rendben voltak a cserek, vagtunk utana 2 golt es megforditottuk a meccset. barcsak tudna ezt a szintet hozni minden fontos alkalommal grunt...
Jó, habár továbbra is fenntartom, hogy ááá, mind1. Szóval engem meccs közben meglepett, és kész. De leírom ötödjére is: Grant cseréi első alkalommal bejöttek, vesztes mérkőzést fordítottunk meg. pirospont
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39557 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

Utólag elnézést a hosszú szövegért.

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39558 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

Az angol Premier League jelenleg a világ legerősebb bajnoksága, nem is vitatom, de ennek egy oka van… ez pedig a pénz.

Az elmúlt évek folyamán az angol csapatokat megszállták a külföldi befektetők, akik font milliókat „pumpáltak” a klubokba. A négy legnevesebb angol klubból háromnak is ez lett a sorsa. A Manchester Unitedot az amerikai Glazer-család birtokolja, a Liverpoolt a szintén amerikai Tom Hicks és George Gilett, és természetesen a Chelseat az orosz olaj mágnás, multi milliárdos Roman Abramovich finanszírozza.

A Portsmouth, Aston Villa, Manchester City, West Ham valamint a Derby County szintén nagyon gazdag külföldi üzletemberek kezébe került, csakúgy, mint az egy osztállyal lejjebb játszó Queens Park Rangers (a F1-ből ismert Bernie Ecclestone és Flavio Briatore tulajdona).

Így igaz… az angol labdarúgás csakugyan eladta a lelkét.

Elfogadom, hogy a Serie A mára kissé az Premier League szintje alá csúszott. A magyarázat viszont egyszerű, a félsziget egyszerűen nem tud pénzügyileg versenyezni az olyanokkal, mint a Manchester United vagy a Chelsea, ennek eredményeként a világ legjobb játékosai az Old Traffordba vagy a Stamford Bridgebe igazolnak a San Siro vagy a Stadio Olimpico helyet.

Ugyanakkor van egy dolog, amit elmondhatunk a Seria A-ról (vagy még inkább a La Ligáról): a nemzeti identitás és a szellemiségük még mindig érintetlen. A kluboknak olasz tulajdonosaik vannak és olaszok is irányítják őket, a Serie A játékosainak többsége, kivéve az intert, hazai nevelésű, és még mindig megvannak a klubok és szurkolók közötti szoros kötelék.

Angliában más a helyzet. Roman Abramovich, a Chelseanél töltött 5 év alatt eddig még egyszer sem tartott sajtótájékoztatót, Hicks és Gilett általánosan utált személyek a Liverpool szurkolók körében, annyira, hogy a szurkolók egy csoportja megalakította saját klubját, AFC Liverpool néven. A Manchester United támogatóinak egy része szintén létrehozta saját csapatát az FC Unitedet, a Glazer család iránt érzett ellenszenv miatt.

Valaki feltehetné a kérdést: megérte mindez, azért, hogy a világ legjobb bajnoksága legyen?

A válasz bizonyára, NEM!

Olaszországban egyre többet lehet hallani, hogy a Romát felvásárolja az amerikai milliárdos, John Joseph Fisher.

A Farkasokat jelenleg birtokló Italpetroli cégnek összesen kb. 370 millió eurós adóssága van, ezért nagyon jól jönne Fisher vételajánlata, ami kihúzná őket a bajból. Fisher továbbá belepumpálná 1,6 milliárd eurós vagyonát a klubba.

Fisherrel a kormánykeréknél, a Roma könnyen felvehetné a verseny a Manchester United és Chelseahez hasonló csapatokkal, valamint minden esélyük meg lenne, hogy Olaszország egyeduralkodójává váljanak.

Személy szerint én nem hiszem, hogy létre fog jönni az üzlet és nagyon remélem, hogy nem fog. Hogy egyszerűem fogalmazzak, az olasz emberek mélyen nacionalista szemléletűek, és nem veszik jó néven, ha valaki az országukba jön és megpróbálja megmondani nekik, hogy mit és hogyan tegyenek. Ha mégis közel járnának a megegyezéshez, akkor a szurkolók bármit, és szó szerint BÁRMIT, megtennének, hogy elriasszák a külföldi befektetőket. A híres idézet a Keresztapából nagyon jól passzol ide: „Olyan ajánlatot fogok tenni neki, amit nem lehet visszautasítani.”

Azt szintén fontos megjegyezni itt, hogy az olasz egyesületek, olasz elnökeinek szívből jövő érdeke az olasz foci támogatása, akármilyen döntést is kell meghozniuk. A legnagyobb klubok, kivéve az intert, mindannyian nagyon nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy kezdőcsapat legalább fele olasz játékosokból álljon. Berlusconi közismert nacionalizmusáról, a Juventus pedig azért nem folyamodott felülvizsgálathoz a Calciopoli miatt, mert nem akarták, hogy az Azzurikat eltiltsák a 2008-os Európa Bajnokságról. Ezekből is jól látszik, hogy mennyire fontos nemzeti érték a labdarúgás Olaszországban.

Azonban számos más példa is létezik a hazafiságra. A Palermo elnöke, Maurizio Zamparini erőteljes hadjáratot indított saját játékosa Amauri ellen, amikor is meg akarták hívni Olaszország válogatottjába, mivel a játékos ereiben „100%-ig brazil” vér csörgedezik. És ki tudná elfelejteni az egykori Perugia elnököt, Luciano Gauccit, aki elküldte csapatától a dél-koreai támadót Ahn Jung-Hwant, miután az ő „aranygóljának” köszönhetően estek ki az Azzurik a 2002-es Világbajnokságból?!

Az angol klubok jelenlegi tulajdonosai, többségében külföldi lévén, nem igazán törődnek az angol nemzeti tizeneggyel. Mivel az edzők többsége is külföldi, a Premiershipben elnyomó többségben játszanak a tengerentúli játékosok. Az angol játékosok nem kapnak lehetőséget, ennek következménye pedig az, hogy a háromoroszlánosok nem jutottak ki a 2008-as Európa bajnokságra sem.

Ha minden ezzel a sebességgel folytatódik tovább a Premiershipben, akkor az angol válogatott 10 éven belül arra a szintre süllyedhet, mint most a walesi és észak-ír nemzeti tizenegy, ahol a szövetségi kapitányoknak az alsóbb osztályokból kell összeszedni a játékosokat. Talán ez egy kicsit elrugaszkodott megállapítás, de nézzétek meg hány angol futballista játszik a sztárcsapatokban…a számok magukért beszélnek.


Carlo Garganese írása

Mi a véleményetek erről?

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Premier League

#39559 Hozzászólás Szerző: undertow »

tibi71 írta:hasonló ranieri és grant ! ranieri is 1 töketlen balfék volt ami a taktikát illeti ! eggyik se nyert semmit és nem is fog !
ez azert nem teljesen igaz, ranieri nyert olasz(fiorentina) es spanyol(valencia) kupat ill szuperkupat is, ha emlekeim nem csalnak.
sot, ha jol tudom a napoliban o epitette be vegul maradona helyere zolat ;)

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Premier League

#39560 Hozzászólás Szerző: undertow »

ToreAndre írta:Ranieri sokkal kevesebb alapanyagból gyúrt ki olyan csapatot, ami elérte 2003-ban a 4. helyet a bajnokságban... Lehet, hogy nem volt a legsikeresebb Chelsea edző, de mint ember, mint edző nagyon jó volt!! (Monaco ide vagy oda)
monaco ide vagy oda? jimmy jobb backben es huth csatarkent? :shock: sorry, de ezt a hulyesegi szintet grunt meg meg sem kozelitette. maig remalmaim vannak azoktol a meccsektol...
elerte a 4. helyet 2003ra? az elozo ket evi igazolasok alapjan tenyleg szep, de nezzunk mar egy kicsit vissza, elotte par evvel viallinak sikerult a 3. helyet is.
az uefa-kupa szereplesekrol meg ne is beszeljunk...
tudom, az ido megszepiti a dolgokat, de ennyire? ;)

egyebkent en is ot latnam szivesebben, mint gruntot, de ez sokkal inkabb az izraeli kritikaja, mint claudio dicserete.

Válasz küldése