Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Anti
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Premier League

#21 Hozzászólás Szerző: Anti »

Az extra hely csak angol BL arannyal aktiválódik? Vagy EL is számít?
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Premier League

#22 Hozzászólás Szerző: Anti »

Akkor ha nem jár az extra 5. BL, akkor a 7 hely EKL- jelent.
Ill ha nem top4 csapat nyeri a FA-t akkor csak az 5.hely az EL.
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Sindu
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Premier League

#23 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Anti írta: 2024. március 12., kedd 15:58 7. hely ér valamit, vagy befolyasolja ki nyeri majd a FA kupat?
Ha a bajnokságban a top 4 csapat egyike nyeri az FA-kupát, akkor a 6. hely EL-t ér.
Ha az angoloknak jár az extra BL-hely, akkor ha a top 5 nyeri az FA-kupát, akkor a 7. hely is EL-t ér.

Mert:
Az FA-kupáért EL-hely jár, de ha olyan nyeri az FA-kupát, aki BL-be kvalifikált bajnokságon keresztül, akkor az a hely "elveszne", ezért automatikusan hely automatikusan plusz 1-et jelent a bajnokságban.

Ha olyan csapat nyeri az FA-kupát, aki bajnokság alapján került volna EL-be, akkor nem tudom, h mivan :D duplán kvalifikáltak? :D

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Premier League

#24 Hozzászólás Szerző: Anti »

7. hely ér valamit, vagy befolyasolja ki nyeri majd a FA kupat?
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Sindu
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Premier League

#25 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Vesztett pontok tekintetében 1 pontra vagyunk a west hamtől (7. hely). Köv meccsen meg kell verni otthon a Burnleyt, utána pedig nagyon jó lenne a Utd-ot is legyőzni.

Ha ez a 2 sikerül, 2 pontra lennénk lemaradva a unitedtól, így akár 6. hely is meglehet. Kár, h elég rosszul megy ellenük.

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Premier League

#26 Hozzászólás Szerző: Crap »

kecske01 írta: 2024. március 11., hétfő 14:09 Jordan Brand will not want to cooperate if the club does not advance to the Champions League or Europa League. They are waiting for the situation to develop.

(@Lu_Class_)

Nagyon örülnék a Jordan érkezésnek, végre lenne normális merchandise a csapatnak. De ez nagyon valószínűtlen jelenleg.
Ez a srác amúgy nagyon toppon van a pénzügyeink terén. Többnyire ő hozta le elsőként, azt hogy az Oman air és az infinite athlic lesz az új mezszponzoraink.

És ha már a fenti két szponzor. Az Oman Air megszűntette a klubbnak a szponzorációját az előző hónapban.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#27 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Jordan Brand will not want to cooperate if the club does not advance to the Champions League or Europa League. They are waiting for the situation to develop.

(@Lu_Class_)

Nagyon örülnék a Jordan érkezésnek, végre lenne normális merchandise a csapatnak. De ez nagyon valószínűtlen jelenleg.

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Premier League

#28 Hozzászólás Szerző: Crap »

Dízel írta: 2024. február 24., szombat 19:01 Ez a villa parades, nem igen hibaznak. Ha ez a lendulet kitart a szezon vegeig emeryt kirallya koronazzak.
Mondjuk jovore a BL-ben elkenik a szajukat es a Pl-ben sem fogjak tudni ezt a szintet tartani. Kiveve ha kinyitja a villa tulaj a penztarcajat es igazolnak meg 1-2 pro jatekost.

A tehenek miatt idegeskedtem, meggajvor fejes utan, de szerencsere helyukre tettek oket. :mrgreen:

Brighton meg kiegyenlitett 10 emberrel… pedig nekunk oket kene megfogni…

Nagyon nehez lesz a vege nekunk, ha nem hozzuk a kotelezonek mondhato meccseket es nem csinalunk 1-2 bravurt.
Egyébként a Villa az egyik legjobban költő csapat az utóbbi 3-4 évben. Ha +/- költséget nézzük (kivonjuk az eladásokat az átigazolási ktg- bol) akkor majdnem annyit koltekeztek mint mi. Valami -600 milliónál tartottak meg tavaly nyáron.
Új tulaj vette át őket és azóta van pénz szórás ezerrel.(valahol 2019/2020 óta)

Edit: nagyjából fejből emlékezve írtam az adatokat / eddigieket és most nem néztem utána ( korábban igen) szóval nem biztos hogy pontos voltam de abban biztos hogy van pénz és nagyon sokat költenek átigazolásra

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#29 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Ez a villa parades, nem igen hibaznak. Ha ez a lendulet kitart a szezon vegeig emeryt kirallya koronazzak.
Mondjuk jovore a BL-ben elkenik a szajukat es a Pl-ben sem fogjak tudni ezt a szintet tartani. Kiveve ha kinyitja a villa tulaj a penztarcajat es igazolnak meg 1-2 pro jatekost.

A tehenek miatt idegeskedtem, meggajvor fejes utan, de szerencsere helyukre tettek oket. :mrgreen:

Brighton meg kiegyenlitett 10 emberrel… pedig nekunk oket kene megfogni…

Nagyon nehez lesz a vege nekunk, ha nem hozzuk a kotelezonek mondhato meccseket es nem csinalunk 1-2 bravurt.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#30 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bocs a hangulatrombolást Dízel, de az ilyen reménysugarak után szokott az jönni, hogy megcsap egy Brentford 4-0ra és pillogunk

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#31 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Dízel írta: 2023. június 15., csütörtök 18:20

Első körben ugy kezdeném, hogy az emberek többsége jobban szeret panaszkodni és meglatni a hibat masban, mint dicsérni és elismerni. Előbb adunk hangot ezeknek az érzéseknek, mint a pozitiv oldalnak, mivel azt olyan normalisnak tekintjük.
En mar a szezon végén felvázoltam a nézetemet, hogy mi a realitás a jövő évre nézve és akkor még nem volt kante, mount, havertz stb eladásáról szó.
A meglátásom az, hogy jövőre a 6-7hely a realitás és a 4-5. hely az álom kategoria.
A probléma forrása alapvetően a klubbunk körül keresendő, de nem szabad csak ennyit látnunk a globális problémából.
A másik oldal a többi klub megerősödése a tavalyi év folyamán és idén ez még fokozódhat.
Kezdjük:
- A City: könnyű lesz: kurvára verhetetlennek tünnek, nem ők a mi szintünk jövőre sem. total profizmus, genius edző, aranycsapat. - Elöttünk járnak
- Arsenal: tavaly majdnem bajnokok lettek, csak egy hajszal választotta el őket tőle, jövőre még inkább hajtani fognak bár lehet akkorát csalódtak, hogy jövőre kicsit gyengébben fognak szerepelni, de lényegében ők sem a mi szintünk. Ja, es ha megszerzik Havertz-et sztem nagyon passzolni fog hozzájuk, jobban mint hozzánk. - Elöttünk járnak
- Pool: Ugyan gyengébbek, mint par éve, de még mindig ott a tűz bennük és nagyon tudnak focizni ha akarnak. - Elöttünk járnak
- MU: Nálam ugyan kakukktojás a gárda, de jövőre szvsz jobbak lesznek, kicsiket, de mindig egy egy lépcsőfokot feljebb lépnek az évek során. - Elöttünk járnak
Es most jön az érdekes rész:
- Newcastle: Brutálisan jól építkeznek, nagyon szimpi amit csinal a vilag egyik leggazdagabb tulaja ezzel a klubbal, nem vásárol fel minden sztárt, hanem allulról építkeznek. Jövőre a top4-be várom őket. - Elöttünk járnak
- Brighton: Szinte minden évben van 1-1 kiscsapat, akik meglepően jól szerepelnek, még a nagyokat is eltudjak kapni ha olyan napjuk van. Viszont a brighton mögött olyan stáb van, akik nagyon jól bánnak a fiatalokkal, jól igazolnak, szepen játszanak. - Elöttünk járnak
Tottenham: őket be lehet érni, sokszor olyan érzése van az embernek, na most elkapják a fonalat, de sosem tudnak konstans jó teljesitményt nyújtani hosszútávon. - Megfoghatóak.

Na szóval úgy nézünk ki, hogy szvsz a top 4 esélytelen. Az 5. helyre hatalmas bravurral oda lehetne érni, de olyan csapatok versenyeznek ezért a helyért is már akik jobban csapatnak néznek ki, mint mi.
Lehet itt érvelni, milyen nevekből áll a mi csapatunk, meg hogy a tavalyi év egy rossz kilengés volt, de most tényleg kit akarunk megverni? Milyen taktikával? milyen kezdő 11el? Új edzővel, eligazoló alapemberekkel.

Nekem inkább az a kerdésem, milyen alapon várjátok el a top 4-be kerülést? Mert számomra ez egy felfoghatatlan fantazmagória.
Gondolkodtam megírjam e ezt a posztot, reagálva a saját magam jóslatára, amit tavaly júniusában vizionáltam, de úgy döntöttem megírom, nem azért, hogy magamat igazoljam, (több pontban is tévedtem), de azért inkább, mert február végén kaphatunk egy képet arról, hol tart a csapat. (szvsz)

Szóval amit gondoltam az nagyrészt bejött, sajnos.
City - Arsenal - Pool 3-as nagyon jók, több faktor miatt is, de ezt látjatok hétről hétre a pályan, ezen nincs semmi meglepő.
De máris itt az idei év meglepetés csapata, az Aston villa. Minden évben van egy ilyen, idén ők azok, akik várakozáson felül teljesítenek (mi is lehetnénk mar egyszer így.)
Szorosan mögöttük a Sp*rs, akik várakozás felett teljesítettek ők is, Kane eligazolása ellenére is. Bravúr. Igaz mostanra leengedtek, hála nekünk (mi szakítottuk meg a sorozatukat és azóta szenvednek. :mrgreen:
Mögöttük szorosan a tehenek, őket is úgy gondoltam előrébb végeznek, mint mi és ahogy telik az idő egyre jobbak lesznek a szezonban. Hm, milyen is ha egy csatár magára talál...
Kicsit leszakadva Brighton, Newcastle, West ham. Na, őket lenne jó megelőzni, mivel a 7. helyen levő Brighton csak 3 pontra van tőlünk.
Én azt mondom, az már idén egy elfogadható állapot lenne. A 8.helynél nagyon rezegne a léc poch alatt, de a 9 és 10. helyre semmilyen magyarázat nincs, ahol épp jelenleg is tanyázunk.
Ja! és a wolves-al vagyunk pont egyenlőségben. Micsoda nívós társaság...

Én most nem akarok abba bele menni mennyi pénzt költöttünk, meg bolyhosék milyen tulajok is valójában. Az tisztán látszik, döcög a szekér. Az utolsó par meccseken elég jól játszottunk, ezt kellene állandósítani és nem vissza-vissza esni egy olyan gödörbe, ahonnan megint kijövünk 1-1 győzelemmel es megint visszaesünk. Ez így nem fog menni.

Latjuk most már a szezon második felére mik a hibák, kikre lehet számítani, milyen taktikákat kellene erőltetni milyen játékosokkal. Innentől sajnálom, de Poch-on van a felelősség, hogy valamit alkosson. Mert jó játékosaink vannak, jó képességekkel. Sérültjeink vannak egész évben, de latjuk mi lett Gusto-bol, aki kvázi James-t teljesen tudja pótolni. Gallager a gépállat, Disasi Colwill középen CB-ben, Enzo micsoda labdákat tud adni és gólokat is rugdos már, Jackson szélen elég szuper stb.
Van fény az alagút végén, de meg kell nyomni a szezon végét. 7.-8. helynek kötelezően meg kell lennie!

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#32 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta: 2024. február 18., vasárnap 20:39 Kecske, még mindig azt gondolod hogy Hojlund szar igazolás volt? :D Nem érte meg a 75misit? Utolsó 8 meccsen 8 gólt vágott a PLben :D Lazán beviszi a hátán a BLbe a teheneket.
Most kezd belendülni igen, de nem tartom jobbnak ettől még Jacksonnál :D meg szerintem összjátékban kifejezetten gyenge Hojlund meg darabos, de befejezésekben tényleg jó.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#33 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Kecske, még mindig azt gondolod hogy Hojlund szar igazolás volt? :D Nem érte meg a 75misit? Utolsó 8 meccsen 8 gólt vágott a PLben :D Lazán beviszi a hátán a BLbe a teheneket.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#34 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Anti írta: 2024. január 30., kedd 15:38
kecske01 írta: 2024. január 30., kedd 8:44
Pityee írta: 2024. január 30., kedd 0:55
Az a probléma, hogy elég sokat alázták/alázzák a pool szurkolók a Chelseat meg úgy az egész csapatunkat ahhoz, hogy engem speciel egy ilyen videó meghasson :D Talán az egyik legundorítóbb szurkolótáboruk van, majd szerdán meglátod. Ja meg amúgy is rühellem ezt a klub indulójukat.
Konkrétan klopp meg is mondta a hétvégi meccs után, hogy tegyék pokollá a Chelseanek a szerdai meccset a szurkolók. :D Eddig sem volt kérdés nagyon a meccs kimenetele, de így 120%-on fog pörögni a pool, hogy klopp távozik a szezon végén. Nekik minden meccs egy döntő lesz innentől.
Aztán a szezon végén bejelenti, hogy mégiscsak marad, csak így akarta a csapatot feltüzelni :lol:
Esküszöm nekem is volt ilyen gondolatom. :lol:

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Premier League

#35 Hozzászólás Szerző: Anti »

kecske01 írta: 2024. január 30., kedd 8:44
Pityee írta: 2024. január 30., kedd 0:55
James Lee írta: 2024. január 29., hétfő 21:52 Tudom, fúj Pool és fúj arrogáns Klopp, de ez a videó elég megható. Szerintem az ilyen ritka pillanatokért szép ez a sport.

https://x.com/EmiratesFACup/status/1751 ... 71734?s=20
Az a probléma, hogy elég sokat alázták/alázzák a pool szurkolók a Chelseat meg úgy az egész csapatunkat ahhoz, hogy engem speciel egy ilyen videó meghasson :D Talán az egyik legundorítóbb szurkolótáboruk van, majd szerdán meglátod. Ja meg amúgy is rühellem ezt a klub indulójukat.
Konkrétan klopp meg is mondta a hétvégi meccs után, hogy tegyék pokollá a Chelseanek a szerdai meccset a szurkolók. :D Eddig sem volt kérdés nagyon a meccs kimenetele, de így 120%-on fog pörögni a pool, hogy klopp távozik a szezon végén. Nekik minden meccs egy döntő lesz innentől.
Aztán a szezon végén bejelenti, hogy mégiscsak marad, csak így akarta a csapatot feltüzelni :lol:
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#36 Hozzászólás Szerző: James Lee »

kecske01 írta: 2024. január 30., kedd 8:44
Pityee írta: 2024. január 30., kedd 0:55
James Lee írta: 2024. január 29., hétfő 21:52 Tudom, fúj Pool és fúj arrogáns Klopp, de ez a videó elég megható. Szerintem az ilyen ritka pillanatokért szép ez a sport.

https://x.com/EmiratesFACup/status/1751 ... 71734?s=20
Az a probléma, hogy elég sokat alázták/alázzák a pool szurkolók a Chelseat meg úgy az egész csapatunkat ahhoz, hogy engem speciel egy ilyen videó meghasson :D Talán az egyik legundorítóbb szurkolótáboruk van, majd szerdán meglátod. Ja meg amúgy is rühellem ezt a klub indulójukat.
Konkrétan klopp meg is mondta a hétvégi meccs után, hogy tegyék pokollá a Chelseanek a szerdai meccset a szurkolók. :D Eddig sem volt kérdés nagyon a meccs kimenetele, de így 120%-on fog pörögni a pool, hogy klopp távozik a szezon végén. Nekik minden meccs egy döntő lesz innentől.
Nem teljesen az volt a mondanivalója lényege, hogy velünk basszanak ki a szurkolók, hanem hogy ne búslakodjanak a távozása miatt és emiatt ne legyen könnyű dolgunk. Szerintem ez egy teljesen valid kérés a szurkolóid felé, akiket ezzel igyekszel vigasztalni.
Én sem szeretem őket egy kicsit sem, maga a jelenség tetszik, amikor egy edző hosszú időt tölt el egy klubnál, ezáltal a szurkolókkal is különleges kapcsolatot tud kiépíteni. A videón látható jelenetek így születnek, ez pedig vagy megérinti az embert, vagy nem. Megmondom őszintén, ez az egyetlen dolog, amit nagyon utálok szeretett klubunkkal kapcsolatban, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan eset volt, amikor a legendákat nem egy szaros gatyaként dobta ki az utcára, hanem legalább hasonló búcsút adott nekik.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6847
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#37 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta: 2024. január 30., kedd 0:55
James Lee írta: 2024. január 29., hétfő 21:52 Tudom, fúj Pool és fúj arrogáns Klopp, de ez a videó elég megható. Szerintem az ilyen ritka pillanatokért szép ez a sport.

https://x.com/EmiratesFACup/status/1751 ... 71734?s=20
Az a probléma, hogy elég sokat alázták/alázzák a pool szurkolók a Chelseat meg úgy az egész csapatunkat ahhoz, hogy engem speciel egy ilyen videó meghasson :D Talán az egyik legundorítóbb szurkolótáboruk van, majd szerdán meglátod. Ja meg amúgy is rühellem ezt a klub indulójukat.
Konkrétan klopp meg is mondta a hétvégi meccs után, hogy tegyék pokollá a Chelseanek a szerdai meccset a szurkolók. :D Eddig sem volt kérdés nagyon a meccs kimenetele, de így 120%-on fog pörögni a pool, hogy klopp távozik a szezon végén. Nekik minden meccs egy döntő lesz innentől.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#38 Hozzászólás Szerző: Pityee »

James Lee írta: 2024. január 29., hétfő 21:52 Tudom, fúj Pool és fúj arrogáns Klopp, de ez a videó elég megható. Szerintem az ilyen ritka pillanatokért szép ez a sport.

https://x.com/EmiratesFACup/status/1751 ... 71734?s=20
Az a probléma, hogy elég sokat alázták/alázzák a pool szurkolók a Chelseat meg úgy az egész csapatunkat ahhoz, hogy engem speciel egy ilyen videó meghasson :D Talán az egyik legundorítóbb szurkolótáboruk van, majd szerdán meglátod. Ja meg amúgy is rühellem ezt a klub indulójukat.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Tudom, fúj Pool és fúj arrogáns Klopp, de ez a videó elég megható. Szerintem az ilyen ritka pillanatokért szép ez a sport.

https://x.com/EmiratesFACup/status/1751 ... 71734?s=20

Avatar
Izland
Hozzászólások: 420
Csatlakozott: 2023. január 6., péntek 0:04
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: Frank James Lampard

Re: Premier League

#40 Hozzászólás Szerző: Izland »

James Lee írta: 2024. január 26., péntek 14:41
Bandi írta: 2024. január 26., péntek 12:52
Izland írta: 2024. január 26., péntek 12:47 Klopp a szezon végén távozik. Osimhen árából őt igazoljuk le könyörgöm. :mrgreen:
Mondjuk így a Ligakupa döntő megnyeréséről is lemondhatunk már most :D
Szerintem ez viszonylag egyértelmű volt Klopp távozása nélkül is... :lol: És ide a rozsdás bökőt, hogy Antony Tailor vagy Michael Oliver fújja majd a meccset.
Klopp pár évvel ezelőtt kezdte el mondogatni, hogy lassan ott hagyja a poolt és pihenni akar, és akkor még azt írták, hogy az akkor Rangersnél levő Gerrard váltja majd a padon. Ez alapján tényleg el tudom hinni, hogy egy kis szünetre vágyik, és valahogy nem látom magam előtt, hogy azt követően egy angol csapathoz térne vissza.
Szerintem nem kérdés, hogy Xabi fogja váltani.

Válasz küldése