Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#1881 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Igen sztem is hagyjuk a faszba az oltás/vírus dolgot. Ezért mondtam hogy ez egy bomba. Az emberek egy része szerint nincs is vírus, másik szerint mind meghalunk, harmadik szerint az oltás is halálos stb.

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Premier League

#1882 Hozzászólás Szerző: Moldván »

Még mindig ezen kattogtok? Akar akarja az oltást az megy és felveszi, aki meg nem az nem. Nem kell hozzá plusz megjegyzés meg okosítás.

Kanyarodjunk inkább vissza a csapathoz, az oltásról/nem oltásról meg diskuráljatok a családdal/barátokkal.

Cappy
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Premier League

#1883 Hozzászólás Szerző: Cappy »

kazomester írta: 2021. július 23., péntek 15:29 Én most hétfőn estem át a 2. oltáson, de magán a betegségen is már tavasszal, szóval innentől lezártnak tekintem a dolgot a magam részéről. Aki nem oltatja be magát az meg tudjon rá, majd lehet bőgni ha fájni fog.
Tipikus butamagyar felfogas. A valaszodon jol latszik, hogy működik a kormány agymosasa.

Tudod vannak olyan helyzetek, amikor nem ajánlják az oltast. Pl. olyan magas valakinek az ellenanyag szintje, amit meg az oltás sem tud. Vagy pl gyereket akarnak. Na ilyenkor pont azt mondja egy normalis orvos, hogy inkabb ne.

Ja amugy mivel nem tudni meddig hatasos az oltás, ha egyaltalan hatasos volt nalad, igy en nem tekintenem lezartnak a dolgot.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Premier League

#1884 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Én most hétfőn estem át a 2. oltáson, de magán a betegségen is már tavasszal, szóval innentől lezártnak tekintem a dolgot a magam részéről. Aki nem oltatja be magát az meg tudjon rá, majd lehet bőgni ha fájni fog.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#1885 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Sheenka írta: 2021. július 23., péntek 14:28
Pityee írta: 2021. július 23., péntek 12:54
Sheenka írta: 2021. július 22., csütörtök 21:37 Persze, van bőven kontra érv, de mi jobbat tudunk, mint beoltani mindenkit és reménykedni, hogy elmúlik? Ha az emberek felénél működik már akkor is megéri, sok más ötletünk nincsen nekünk, mint emberiség. Azt szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy bárkinek bármi baja lehet ezektől az oltásoktól, be van oltva lassan 6 millió ember az országban változatos cuccokkal és még senkivel nem történ semmi.
Ezt te sem gondolod komolyan :lol: Azthiszed majd elfogják mondani ha esetleg valakivel történt valami? Van orvos ismerősöm aki azt mondta, hogy el se tudom képzelni mennyi ember járkál vissza a kórházba ilyen meg olyan mellékhatásokkal, mióta megkapták az oltást. Egyébként csernobili atomkatasztrófa netán nem rémlik? Az oroszok olyan szinten eltitkolták az egészet, hogy csak hetekkel utána tudták meg az emberek, hogy milyen mértékű radioaktív sugárzás volt a levegőbe, a robbanás után. Tudod mennyi ország kapott abból? Szerintem még a mai napig is kapjuk... Ugyanígy megy az oltás körüli titkolózás is, abba bízz.
Viszonylag egyszerű válaszom van erre. Rengeteg ismerősöm, kollégám volt koronás, volt, aki meghalt (2), volt, akinek maradandó komplikációk maradtak (1), volt, akinek durva tünetei voltak (10+), volt, akinek enyhe (rengeteg) és olyan is, akinek semmi (megint, elég sok). Még ennél is több ismerősöm lett beoltva, senkinél nem hallottam semmiről.
Nekem két kollégám halt meg Covidban. 40-50 év körüliek, az egyik két gyerekes családapa volt, semmi baja nem volt előtte. Nála nem fogadom el hogy ugyis meghalt volna. 10 éve dolgozom a cégnél, senki se halt meg, nem hogy ilyen idősen.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Premier League

#1886 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Pityee írta: 2021. július 23., péntek 12:54
Sheenka írta: 2021. július 22., csütörtök 21:37 Persze, van bőven kontra érv, de mi jobbat tudunk, mint beoltani mindenkit és reménykedni, hogy elmúlik? Ha az emberek felénél működik már akkor is megéri, sok más ötletünk nincsen nekünk, mint emberiség. Azt szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy bárkinek bármi baja lehet ezektől az oltásoktól, be van oltva lassan 6 millió ember az országban változatos cuccokkal és még senkivel nem történ semmi.
Ezt te sem gondolod komolyan :lol: Azthiszed majd elfogják mondani ha esetleg valakivel történt valami? Van orvos ismerősöm aki azt mondta, hogy el se tudom képzelni mennyi ember járkál vissza a kórházba ilyen meg olyan mellékhatásokkal, mióta megkapták az oltást. Egyébként csernobili atomkatasztrófa netán nem rémlik? Az oroszok olyan szinten eltitkolták az egészet, hogy csak hetekkel utána tudták meg az emberek, hogy milyen mértékű radioaktív sugárzás volt a levegőbe, a robbanás után. Tudod mennyi ország kapott abból? Szerintem még a mai napig is kapjuk... Ugyanígy megy az oltás körüli titkolózás is, abba bízz.
Viszonylag egyszerű válaszom van erre. Rengeteg ismerősöm, kollégám volt koronás, volt, aki meghalt (2), volt, akinek maradandó komplikációk maradtak (1), volt, akinek durva tünetei voltak (10+), volt, akinek enyhe (rengeteg) és olyan is, akinek semmi (megint, elég sok). Még ennél is több ismerősöm lett beoltva, senkinél nem hallottam semmiről.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Premier League

#1887 Hozzászólás Szerző: broduer »

Pityee írta: 2021. július 23., péntek 12:54
Sheenka írta: 2021. július 22., csütörtök 21:37 Persze, van bőven kontra érv, de mi jobbat tudunk, mint beoltani mindenkit és reménykedni, hogy elmúlik? Ha az emberek felénél működik már akkor is megéri, sok más ötletünk nincsen nekünk, mint emberiség. Azt szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy bárkinek bármi baja lehet ezektől az oltásoktól, be van oltva lassan 6 millió ember az országban változatos cuccokkal és még senkivel nem történ semmi.
Ezt te sem gondolod komolyan :lol: Azthiszed majd elfogják mondani ha esetleg valakivel történt valami? Van orvos ismerősöm aki azt mondta, hogy el se tudom képzelni mennyi ember járkál vissza a kórházba ilyen meg olyan mellékhatásokkal, mióta megkapták az oltást. Egyébként csernobili atomkatasztrófa netán nem rémlik? Az oroszok olyan szinten eltitkolták az egészet, hogy csak hetekkel utána tudták meg az emberek, hogy milyen mértékű radioaktív sugárzás volt a levegőbe, a robbanás után. Tudod mennyi ország kapott abból? Szerintem még a mai napig is kapjuk... Ugyanígy megy az oltás körüli titkolózás is, abba bízz.
Nekem is van orvos ismerősöm, aki most a posztcovid osztályon doogozik. Komoly neurológiai komplikációk, mindenféle gyulladások, memóriazavar, szívritmuszavar. Csak a legkomolyabb poszttünetek. Legjobb barátom novemberben volt covidos, még mindig nincs se ízlése, se szaglása, nem tudják az orvosok mi van. Apám ismerőse 3 hónapja volt, azóta nincs kondija, 5 perc alatt elfárad, stb. Amíg a saját bőrödön nem tapasztalod, úgysem fogod komolyan venni. Nyilván sok aspektusában kérdéses az oltás. Igen, üzlet is. De a covid hosszú tavu hatásait ugyanugy nem ismerjük, mint az oltásokét. Nekem majdnem minden ismerősöm be van oltva, senkinek még semmi baja. Lehet arról beszélni, hogy ki mit titkol el, de ez innentől konteó, mivel az a lényege az eltitkolásnak, hogy nem tudsz róla. Minden pénznek két oldala van, egyet értek Sheenkaval, egyelőre nem lehet mást tenni, mint oltani.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#1888 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Sheenka írta: 2021. július 22., csütörtök 21:37 Persze, van bőven kontra érv, de mi jobbat tudunk, mint beoltani mindenkit és reménykedni, hogy elmúlik? Ha az emberek felénél működik már akkor is megéri, sok más ötletünk nincsen nekünk, mint emberiség. Azt szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy bárkinek bármi baja lehet ezektől az oltásoktól, be van oltva lassan 6 millió ember az országban változatos cuccokkal és még senkivel nem történ semmi.
Ezt te sem gondolod komolyan :lol: Azthiszed majd elfogják mondani ha esetleg valakivel történt valami? Van orvos ismerősöm aki azt mondta, hogy el se tudom képzelni mennyi ember járkál vissza a kórházba ilyen meg olyan mellékhatásokkal, mióta megkapták az oltást. Egyébként csernobili atomkatasztrófa netán nem rémlik? Az oroszok olyan szinten eltitkolták az egészet, hogy csak hetekkel utána tudták meg az emberek, hogy milyen mértékű radioaktív sugárzás volt a levegőbe, a robbanás után. Tudod mennyi ország kapott abból? Szerintem még a mai napig is kapjuk... Ugyanígy megy az oltás körüli titkolózás is, abba bízz.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Premier League

#1889 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Persze, van bőven kontra érv, de mi jobbat tudunk, mint beoltani mindenkit és reménykedni, hogy elmúlik? Ha az emberek felénél működik már akkor is megéri, sok más ötletünk nincsen nekünk, mint emberiség. Azt szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy bárkinek bármi baja lehet ezektől az oltásoktól, be van oltva lassan 6 millió ember az országban változatos cuccokkal és még senkivel nem történ semmi.

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Premier League

#1890 Hozzászólás Szerző: Moldván »

Pilgrim írta: 2021. július 22., csütörtök 20:21 Osszel betor a delta, jovore meg Epszilon, Zeta...stb?
Pontosan. Én átestem a betegségen, pár napig földhöz vágott, de úgymond nagyobb probléma nélkül átvészeltem a karantént szépen egyedül. Mondjuk a kutya sem ellenőrizte, hogy itt vagyok e vagy sem, na de ez mellékes. :D

Viszont ha beüt a delta itt szept környékén, ami ugye nyílt titok, hogy befog (már a harmadik végén ezt beszélték a kórházban az orvosok, szeptemberi csapódással), akkor valószínüleg le leszek korlátozva, mindenben, talán még dolgozni járhatok majd.
Úgy, hogy átestem rajta és van ellenanyag a szervezetemben.

Szomorú valóság és valószínűleg oltatlanként le leszek korlátozva. Ami jelen helyzetben segít a távolabbi céljaim elérésében, mert ha nem mehetek sehová, nem költök annyi pénzt. :D

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#1891 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Pilgrim írta: 2021. július 22., csütörtök 20:21 Elmeselem a szemelyes tortenetem. Ugy dontottem beoltatom magam. Elsonek AstraZenecat kaptam, masodik alkalommal pedig Pfizert. Legfobb indokom az oltas mellett az volt, hogy igy viszonylag siman haza tudok utazni a szeretteimhez, akiket lassan mar 1,5 eve nem lattam..persze, en kis naiv..

Hiaba van oltasom, elso 10 napot karantenban toltottem Magyarorszagon, hiaba vittem negativ PCR tesztet es igazolast a 2 oltasrol. Amikor visszajottunk, 1 negativ teszt kell a repulogepre, es tovabbi ketto az angliai 10 napos karantenhoz, persze mind onkoltsegen. Oszinten kerdezem, mi ertelme van ennek az egesznek, ha elmeletileg vedett vagyok? - Vedett vagyok, legalabbis 2,5 hete meg ezt hittem. Gondoltunk egyet a feleseggemmel, hogy elmegyunk egy antigen tesztre a Synlabhoz. 9 ezer Ft-ot kertek, ugy gondoltam ennyit meger. Szerintetek mennyi antitestet talaltak? 0,13. 0,50-tol kapnek vedettsegi igazolvanyt otthon, ha nem lenne oltasom. Oszinten kerdezem, mi ertelme volt a 2 oltasnak? Ezek utan, hogyan erezzem magamban biztonsagban? Ha en el is kapom a virust nem erdekel, de a szeretteimet nem szeretnem megfertozni. Ezek utan, hogy merjem meglatogatni az idos szuleimet? 2 eve tart ez a szar es az ido megy, rengeteg boldog pillanattol, egyuttlettol fosztja meg az embereket. A nagyszulo nem talalkozhat az unokajaval, a gyermek a szuleivel. Tudom nehany embernek csak a fesztivalrol kell lemondania, vagy a konditeremrol, de sokkal komolyabb dolgok lapulnak a felszin alatt. En hittem, legalabbis hinni akartam az oltasban, de ez mar csak politika es penzlehuzas. Ennek semmi ertelme nincs. Osszel betor a delta, jovore meg Epszilon, Zeta...stb?
Én nem vagyok beoltva és nem is érzem szükségét annak, hogy felvegyem bármelyik ismeretlen eredetű oltást, amiért egyik gyártó sem vállal felelősséget és ha esetleg feldobod tőle a pacskert, akkor mehetsz a sóhivatalba. De az általad olvasott sorok után, sem látom hogy hibáztam volna. Nem kell ahhoz nagy zseninek lenni, hogy tudjuk az oltás is egy hatalmas nagy business, úgy ahogy a tesztek is.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Premier League

#1892 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Elmeselem a szemelyes tortenetem. Ugy dontottem beoltatom magam. Elsonek AstraZenecat kaptam, masodik alkalommal pedig Pfizert. Legfobb indokom az oltas mellett az volt, hogy igy viszonylag siman haza tudok utazni a szeretteimhez, akiket lassan mar 1,5 eve nem lattam..persze, en kis naiv..

Hiaba van oltasom, elso 10 napot karantenban toltottem Magyarorszagon, hiaba vittem negativ PCR tesztet es igazolast a 2 oltasrol. Amikor visszajottunk, 1 negativ teszt kell a repulogepre, es tovabbi ketto az angliai 10 napos karantenhoz, persze mind onkoltsegen. Oszinten kerdezem, mi ertelme van ennek az egesznek, ha elmeletileg vedett vagyok? - Vedett vagyok, legalabbis 2,5 hete meg ezt hittem. Gondoltunk egyet a feleseggemmel, hogy elmegyunk egy antigen tesztre a Synlabhoz. 9 ezer Ft-ot kertek, ugy gondoltam ennyit meger. Szerintetek mennyi antitestet talaltak? 0,13. 0,50-tol kapnek vedettsegi igazolvanyt otthon, ha nem lenne oltasom. Oszinten kerdezem, mi ertelme volt a 2 oltasnak? Ezek utan, hogyan erezzem magamban biztonsagban? Ha en el is kapom a virust nem erdekel, de a szeretteimet nem szeretnem megfertozni. Ezek utan, hogy merjem meglatogatni az idos szuleimet? 2 eve tart ez a szar es az ido megy, rengeteg boldog pillanattol, egyuttlettol fosztja meg az embereket. A nagyszulo nem talalkozhat az unokajaval, a gyermek a szuleivel. Tudom nehany embernek csak a fesztivalrol kell lemondania, vagy a konditeremrol, de sokkal komolyabb dolgok lapulnak a felszin alatt. En hittem, legalabbis hinni akartam az oltasban, de ez mar csak politika es penzlehuzas. Ennek semmi ertelme nincs. Osszel betor a delta, jovore meg Epszilon, Zeta...stb?

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#1893 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Kicsit ide vág. A ma esti felkeszulesi merkozesunk elmarad. Allitolag valamelyik stábtag COVID-os.

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Premier League

#1894 Hozzászólás Szerző: Moldván »

emsanya írta: 2021. július 22., csütörtök 19:58
Moldván írta: 2021. július 22., csütörtök 19:32
emsanya írta: 2021. július 22., csütörtök 19:14
Na ezzel robbantottad a bombát :D
Szerintem nem robbant semmi. Ez megy egy fél éve. Pont leszarom már. :D :D
Inkabb lassan 2 eve :D. Csak az oltásra sokan ugranak valaki meg a vírusra.
Látod erről beszélek, azt se tudom mióta tart pontosan. :lol:

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Premier League

#1895 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Amazing24 írta: 2021. július 22., csütörtök 18:37
Dante írta: 2021. július 22., csütörtök 18:28 Nem ez lenne az alap dolog, ha civil, ha sportoló az ember?

Nem. Az lenne az alap, ha tiszteletben tartanak az emberek donteseit, akar oltat, akar nem. Semmi sem bizonyitja, hogy az oltott nem fertozhet mast. Az pedig kabare, hogy aki eppenseggel ugy dont, hogy nem oltat, azt diszkriminaljak, es az allasa/hivatasa elvesztesevel zsaroljak.
100% egyetértek, szebben nem is lehetett volna megfogalmazni.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#1896 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Moldván írta: 2021. július 22., csütörtök 19:32
emsanya írta: 2021. július 22., csütörtök 19:14
Dante írta: 2021. július 22., csütörtök 18:28 Nem ez lenne az alap dolog, ha civil, ha sportoló az ember?
Na ezzel robbantottad a bombát :D
Szerintem nem robbant semmi. Ez megy egy fél éve. Pont leszarom már. :D :D
Inkabb lassan 2 eve :D. Csak az oltásra sokan ugranak valaki meg a vírusra.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Premier League

#1897 Hozzászólás Szerző: broduer »

Amazing24 írta: 2021. július 22., csütörtök 18:37
Dante írta: 2021. július 22., csütörtök 18:28 Nem ez lenne az alap dolog, ha civil, ha sportoló az ember?

Nem. Az lenne az alap, ha tiszteletben tartanak az emberek donteseit, akar oltat, akar nem. Semmi sem bizonyitja, hogy az oltott nem fertozhet mast. Az pedig kabare, hogy aki eppenseggel ugy dont, hogy nem oltat, azt diszkriminaljak, es az allasa/hivatasa elvesztesevel zsaroljak.


A bejegyzésed második felével egyet kell értsek, de a kiemelt rész tök megalapozatlan ideböfögés, és semmi valóságalapja nincsen. A legtöbb vakcinánál (már amelyik dokumentálva van) kimutatható, hogy jelentősen csökkenti a fertőzés továbbadását. Amúgy kár ebbe a vitába belemenni tényleg, de felmegy bennem a pumpa ezektől az alaptalan félkonteós megjegyzésektől.

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Premier League

#1898 Hozzászólás Szerző: Moldván »

emsanya írta: 2021. július 22., csütörtök 19:14
Dante írta: 2021. július 22., csütörtök 18:28 Nem ez lenne az alap dolog, ha civil, ha sportoló az ember?
Na ezzel robbantottad a bombát :D
Szerintem nem robbant semmi. Ez megy egy fél éve. Pont leszarom már. :D :D

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Premier League

#1899 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Dante írta: 2021. július 22., csütörtök 18:28 Nem ez lenne az alap dolog, ha civil, ha sportoló az ember?
Na ezzel robbantottad a bombát :D

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Premier League

#1900 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Dante írta: 2021. július 22., csütörtök 18:28 Nem ez lenne az alap dolog, ha civil, ha sportoló az ember?

Nem. Az lenne az alap, ha tiszteletben tartanak az emberek donteseit, akar oltat, akar nem. Semmi sem bizonyitja, hogy az oltott nem fertozhet mast. Az pedig kabare, hogy aki eppenseggel ugy dont, hogy nem oltat, azt diszkriminaljak, es az allasa/hivatasa elvesztesevel zsaroljak.

Válasz küldése