Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#12581 Hozzászólás Szerző: Dante »

pulci03 írta:Nagyon nincs egyensúlyban ez manu keret teli vannak papíron klasszis támadókkal (RvP, Rooney, Mata, Di Maria és Falcao) de mind vkp. és főleg védelemben káosz és fejetlenség uralkodik és dramatikusan esik a színvonal minél hátrébb haladnak a pályán...
Szerintem Blind leigazolása többet ért mint a kolumbiaié, mert azon kívül hogy van Gaal ismeri, három hiányposzton is bevethető. Kérdés hogy melyik lesz az ahol játszani fog és hogy a másik kettő hely kié lesz, mert mindegyikre kb ő a legjobb választás, attól függetlenül hogy középszer. (LCB, LWB és CDM)

Arsenal-ék megint komolytalanok (Welbeck :D), nem tudnak egy csatárt szerezni, közben a Hull Abel Hernandez-zel erősít, aki ha nem is klasszis, simán Bony szintű támadó, és látjuk hogy meg tud élni.

A többi nagy csapat nem nagyon csinál semmit, sp*rs Montpellier-ből nem fog eget rengetőt igazolni, city inkább elad, pool is csak a lyukakat tömi be és megválik a feleslegtől. Saints és az Everton igazolgat magukhoz képest jó játékosokat, André Ayew viszont jó fogás lehet a Villa-nak ha összejön, 6 m-ért ajándék.

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Premier League

#12582 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

Nagyon nincs egyensúlyban ez manu keret teli vannak papíron klasszis támadókkal (RvP, Rooney, Mata, Di Maria és Falcao) de mind vkp. és főleg védelemben káosz és fejetlenség uralkodik és dramatikusan esik a színvonal minél hátrébb haladnak a pályán...

Avatar
cfclegend2
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2011. december 29., csütörtök 15:39
Kedvenc játékos: Hazard_Terry
Kedvenc exjátékos: Sturridge_Robben_Makelele

Re: Premier League

#12583 Hozzászólás Szerző: cfclegend2 »

Falcao ide, Falcao oda, a United-nél ami most működik, az teljesen rendszertelen. Csak a pénzt szórják ki az ablakon a nagy nevekre, de közben még azt sem tudják milyen felállásban játszanak. Az erőnléti edzésekkel is nagy gondok lehetnek, mert már 10+ sérültjük van. Bár mondjuk amilyen dinamikátlanul játszik mostanában ez a Mata-Rooney-Van Persie támadó trió, Falcao játéka kész felüdülés lehet nekik.
Why always me?

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3195
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Premier League

#12584 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

ChesterB írta:A PL csapatok eddig 845 millió fontot költöttek igazolásokra (és még van hátra ~3 óra), ez azért már nagyon beteg. (és még Falcao nincs ebben)
Én nem bánom, ha ezzel tovább erősödik a bajnokság. Így is nagy a versengés az angol és a spanyol között.
211! NEW RECORD!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#12585 Hozzászólás Szerző: Chester »

A PL csapatok eddig 845 millió fontot költöttek igazolásokra (és még van hátra ~3 óra), ez azért már nagyon beteg. (és még Falcao nincs ebben)

Avatar
Didier90
Hozzászólások: 924
Csatlakozott: 2012. június 5., kedd 13:10
Kedvenc játékos: Petr Cech
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Premier League

#12586 Hozzászólás Szerző: Didier90 »

chiedis írta:szart se er ha kpalyan es a vedelemben szarok. Tobb golt fognak kapni, mint rugni. Stoke 10 beterulo orkja ellen felkuldheted Falcaot, Drogbat, Rooneyt, RvP-t is...
Januzaj akkora szupertehetseg, mint Cleverly volt (haha), Mata pedig ertekelhetetlen teljesitmenyt nyujt. Herrarra serult stb. Eselyuk sincsen, talan a 4-be bejuthatnak de nem ha Balo bevalik a Poolnal
5-6 millió fontért egy évre szinte ajándék Falcao még úgyis ha igaz amit mondasz... Rákellett volna dobjunk még egy nyalókát és elhozni remy helyett aki szerintem Ba sorsára fog jutni
WE ARE ALL CHELSEA

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Premier League

#12587 Hozzászólás Szerző: chiedis »

szart se er ha kpalyan es a vedelemben szarok. Tobb golt fognak kapni, mint rugni. Stoke 10 beterulo orkja ellen felkuldheted Falcaot, Drogbat, Rooneyt, RvP-t is...
Januzaj akkora szupertehetseg, mint Cleverly volt (haha), Mata pedig ertekelhetetlen teljesitmenyt nyujt. Herrarra serult stb. Eselyuk sincsen, talan a 4-be bejuthatnak de nem ha Balo bevalik a Poolnal
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Premier League

#12588 Hozzászólás Szerző: easy »

Alakul a keret.
Kép

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Premier League

#12589 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

dankodavid írta:
Николаевич írta:
kecske01 írta:Azért a cityt se értem ,ha falcaot leigazolják már 5 csatárjuk lesz valakit el kéne adniuk.

Falcao-ért beáldozni Negredo-t nem nagy áldozat..
Agüero, Falcao, jézusom.
Na neb*ssz, hogy őt is leigazolják!!! :mrgreen:

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#12590 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Николаевич írta:
kecske01 írta:Azért a cityt se értem ,ha falcaot leigazolják már 5 csatárjuk lesz valakit el kéne adniuk.

Falcao-ért beáldozni Negredo-t nem nagy áldozat..
Agüero, Falcao, jézusom.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#12591 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

kecske01 írta:Azért a cityt se értem ,ha falcaot leigazolják már 5 csatárjuk lesz valakit el kéne adniuk.

Falcao-ért beáldozni Negredo-t nem nagy áldozat..

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6931
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#12592 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Azért a cityt se értem ,ha falcaot leigazolják már 5 csatárjuk lesz valakit el kéne adniuk.

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Premier League

#12593 Hozzászólás Szerző: easy »

"I finally understand Van Gaal's formation; 3-5-2 means 3 games - 5 signings - 2 points." :D

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#12594 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Ikszelt az Arse, ami azt jelenti hogy ha a kövi fordulóban megverjük a Swansea-t a Bridge-en akkor mindenki legalább három ponttal mögöttünk(a komoly riválisaink így is).

Az első három kör után egyértelműen mi vagyunk a legjobb csapat. A védelmünk nem annyira jó mint tavaly, de inkább egyéni hibáknak tűnnek a bekapott gólok, a rendszer továbbra is működik. Mind a három meccsünket legalább két gólos különbséggel, magabiztosan nyertük.

Az Arsenal nagyon gyenge eddig idén.. A hajrában tudta csak megverni otthon a Palace-t, az Everton majdnem megverte őket, a Leicester ellen idegenben sem voltak jobbak ma(és a BL-ben is nagyon gyengén muzsikáltak). Ők általában a szezon elején nagyon jók, össze kell kapniuk magukat.

Az United nevetséges eddig, Van Gaal szerintem nagyot bukhat ha ragaszkodik ehhez a 3 belső védős rendszerhez.. Nincsenek jó középhátvédeik, nincsenek igazán jó játékosaik a szélre(nagyon kevés klasszis LWB és RWB van). Cuadrado tökéletes lenne ehhez a felálláshoz. Young meg Valencia nem tud védekezni, Shaw meg nem tudom mennyire tud majd besegíteni a támadásokhoz. Elöl a Rooney-Mata-Di Maria-Van Persie névsor impresszív, de ha a csapat hátsó része nem működik akkor veszélytelenek.

A Liverpool a Soton elleni meccset nagyon nehezen de behúzta, a City simán megverte őket, most meg legyalulták a Sp*rs-t, nehéz megítélni őket. Szerintem nem igazoltak túl jól, Lambert, Markovic és Balotelli nem fogják tudni gólokban és gólpasszokban pótolni Suaréz-t. Moreno és Manquillo tipikusan olyan full-back-nek tűnnek akik nagyon jól támadnak, de nem olyan stabilak védekezésben. Ennek ellenére jó kis csapat lesznek, de szerintem nem fogják tudni felvenni a versenyt velünk, főleg úgy hogy egy kemény BL-csoport is jön nekik már ősszel.

A City a tegnapi vereség ellenére nagyon jó csapat, minden poszton van legalább két iszonyú jó játékosuk(pont mint nekünk). Szerintem ami mellettünk dönthet(illetve fog dönteni) idén az Mourinho. Pellegrini jó kis csapatot csinált Madridban és Malagá-ban, de nem egy taktikai zseni, ha nem működik olajozottan a gépezet általában nem tud jól belenyúlni a meccsbe. Tavaly oda-vissza vertük őket a bajnokságban, és azóta csak jobb csapat lettünk. Az ő keretük is erősödött, Caballero, Sagna és Lampard rutinos keretemberek, Mangala és Fernando pedig komoly erősítést jelent nekik(és még Falcao is az övék lehet).

Kíváncsi vagyok, hogy alakul a bajnokság, szerintem illene behúznunk ezzel a kerettel, már csak azért is, mert májusban lesz fél évtizede hogy nem nyerünk PL-t, ami elég nagy csalódás..

Avatar
hjamal
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 21:15
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: JFH
Tartózkodási hely: Medgyesegyháza

Re: Premier League

#12595 Hozzászólás Szerző: hjamal »

Dante írta:
hjamal írta:3 meccsen 5 gól az elfogadhatatlan még egy stokenál is.
Biztos hogy valami felett elsiklok, vagy félre értek valamit, de három meccsen négy kapott gólunk van. De a lényeggel egyetértek, nagyon sok, sokkal jobban örülnék a magabiztos 1-0-knak. Viszont a védelem tavaly is hasonlóan kezdte, annyi különbséggel hogy nagyon nyögvenyelősen ment a gólszerzés. Szerintem most az utóbbi érdemel nagyobb figyelmet, mert a n+1 góllal meg lehet szerezni a három pontot amíg összeáll a védelem (remélem ballábas LB-vel), viszont fordítva ez nem igaz.
jogos, javítva köszi. :D
2012.05.19. 20:45

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Premier League

#12596 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Fernando Torres 39 bajnokin szerzett 4 gólt a Chelsea-ben, Diego Costának viszont csupán három meccs kellett ehhez (nso)

Mondtam h mindent penzt meger az uj spanyol/brazil koboldunk :)
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Premier League

#12597 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

hjamal írta:a mai parádé margójára, hogy ne csak a bitang erős támadószekcióról beszéljünk. 3 meccsen 5 gól az elfogadhatatlan még egy stokenál is.

Figyelj mind a három meccsen (legalább kettővel) több gólt lőttünk, mint az ellenfél, nem ez a lényeg? Tavaly baromi jól védekeztünk, de sokszor bajban voltunk, ha gólt kellett lőni akár kisebb csapatok ellen is. A Burnley-t és a Leicester-t könnyen bedaráltuk, az Everton ellen meg kb. akkor lőttünk gólt amikor akartunk.

Lehet hogy túl egyszerűen fogom fel a dolgot, de én majd akkor aggódom a három kapott gól miatt ha nem lövünk legalább négyet.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Premier League

#12598 Hozzászólás Szerző: marknagy »

ChesterB írta:Az zavaró leginkább, hogy túlságosan tömörülünk. 4-2-3-1-ben a védekező 6 ember bent a tizenhatoson belül, a többiek meg erre-arra, a szélsők nyilván a szélen, de rengeteg lecsorgó labdát lőnek a kapunkra (Arfield gólja tökéletes példa), és a mai meccsen is nem egyszer volt, hogy Mirallas, Lukaku vagy Eto'o tök szabadon lőhettek ~20-25 méteres körzeten belül, erre nagyon ráb*szhatunk később. Ez most egy ilyen meccs volt, de a védelemért nem aggódnék, szokni kell még azt, hogy Matic mellett nem egy védekező(bb) játékos van, bár ha Ramires így játszik... Nem mellesleg Oscar letámadásai is baromira hiányoztak, nem véletlenül van a kezdőben, bár Willian nagyszerűen pótolta ebből a szemszögből. Ne feledjük, hogy komoly ellenfelünk volt, nem egy tetszetős akciót vezettek végig, amihez mi csak asszisztáltunk, de ki lesznek javítva ezek a hibák.
Oscar tavaly tavasszal se játszott a nagyok ellen, mégis eredményesen bekkeltük ki őket. Szvsz a túlságos tömörüléssel sincs baj, hadd lövöldözzék rá 20-25-ről ha elakad a blokkban, ill. nyugodtan ívelhetik befele a labdát, ha Terry és Cahill könnyűszerrel kifejelgetik azokat. (lásd: tavalyról a két buszmeccs) A 3 kapott gól annak tudható be, hogy Iva és Cahill kivételesen rossz napot fogtak ki, van ilyen, ma belefért. :)
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Premier League

#12599 Hozzászólás Szerző: Dante »

hjamal írta:3 meccsen 5 gól az elfogadhatatlan még egy stokenál is.
Biztos hogy valami felett elsiklok, vagy félre értek valamit, de három meccsen négy kapott gólunk van. De a lényeggel egyetértek, nagyon sok, sokkal jobban örülnék a magabiztos 1-0-knak. Viszont a védelem tavaly is hasonlóan kezdte, annyi különbséggel hogy nagyon nyögvenyelősen ment a gólszerzés. Szerintem most az utóbbi érdemel nagyobb figyelmet, mert a n+1 góllal meg lehet szerezni a három pontot amíg összeáll a védelem (remélem ballábas LB-vel), viszont fordítva ez nem igaz.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Premier League

#12600 Hozzászólás Szerző: Chester »

Az zavaró leginkább, hogy túlságosan tömörülünk. 4-2-3-1-ben a védekező 6 ember bent a tizenhatoson belül, a többiek meg erre-arra, a szélsők nyilván a szélen, de rengeteg lecsorgó labdát lőnek a kapunkra (Arfield gólja tökéletes példa), és a mai meccsen is nem egyszer volt, hogy Mirallas, Lukaku vagy Eto'o tök szabadon lőhettek ~20-25 méteres körzeten belül, erre nagyon ráb*szhatunk később. Ez most egy ilyen meccs volt, de a védelemért nem aggódnék, szokni kell még azt, hogy Matic mellett nem egy védekező(bb) játékos van, bár ha Ramires így játszik... Nem mellesleg Oscar letámadásai is baromira hiányoztak, nem véletlenül van a kezdőben, bár Willian nagyszerűen pótolta ebből a szemszögből. Ne feledjük, hogy komoly ellenfelünk volt, nem egy tetszetős akciót vezettek végig, amihez mi csak asszisztáltunk, de ki lesznek javítva ezek a hibák.

Válasz küldése