Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#24661 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

paco83 írta:
Ezzel csak az baj, hogy pont azért kapunk gólt mert visszaveszünk. Legalábbis az eddigi meccsek alapján (már amit láttam). Tehát ha ezt elfelejtenénk (ami lényegesen könnyebb mint mindenkivel ordítani, simogatni, vagy ki mit igényel) akkor valószínűsíthető, hogy nem kapnánk annyi gólt.
Persze, ez is egy vélemény. Szerintem a védekezést össze lehetne rakni úgy is, hogy lőtt gól után visszaveszünk. Lényegtelen, hogy most melyikünk sorrendje válna jobban be. A lényeg az, hogy itt radikális változtatásokra van szükség és össze kell szedni a csapatot.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Drogbert
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2010. április 2., péntek 8:52
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Premier League

#24662 Hozzászólás Szerző: Drogbert »

AVB a jol bevallt Portoi taktikat alkalmazza es ezzel a vedelem majdnem a kozeppaja vonalan van :( ma amikor letamadott az arsenal mindig 2 az 5 ellen volt igy nem lehet megnyerni egy merkozest :( A masik pedig az lenne, hogy ez mar nem az a csapat mint amikor Carloval bajnokok voltunk es a mienk volt a PL legjobb vedelme :(
TRUE BLUE (IT'S IN THE BLOOD)

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Premier League

#24663 Hozzászólás Szerző: paco83 »

rafanadal írta:
paco83 írta:Nem tudom ki hogy van vele, de én úgy látom, hogy AVB inkább a támadáshoz ért mint a védekezéshez. Viszont ami számomra fura, hogy amint vezetést szerzünk egyből visszaállunk védekezni és a szezonban ez megbosszulta magát már párszor.
Elsősorban ezen kellene változtatnunk, majd ha ez megvan és még mindig nem jönnek az eredmények, akkor jöhetnek nyáron (!!) az igazolások és az eligazolások.
Egyetértek a hozzászólás egy részével, de szerintem AVB-nek lépésről lépésre kellene megoldani a problémákat és én nem azt a sorrendet alkalmaznám, mint te.

Én így csinálnám:
1) összerakni a védelmet, hogy 5 meccsen ne 10 gólt kapjunk, hanem mondjuk 2-3-at.
2) lőtt gól után nem visszavenni a tempóból
3) jöhetnek a jó eredmények és az újfent feltűnő hibák kijavítása
Ezzel csak az baj, hogy pont azért kapunk gólt mert visszaveszünk. Legalábbis az eddigi meccsek alapján (már amit láttam). Tehát ha ezt elfelejtenénk (ami lényegesen könnyebb mint mindenkivel ordítani, simogatni, vagy ki mit igényel) akkor valószínűsíthető, hogy nem kapnánk annyi gólt.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#24664 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

paco83 írta:Nem tudom ki hogy van vele, de én úgy látom, hogy AVB inkább a támadáshoz ért mint a védekezéshez. Viszont ami számomra fura, hogy amint vezetést szerzünk egyből visszaállunk védekezni és a szezonban ez megbosszulta magát már párszor.
Elsősorban ezen kellene változtatnunk, majd ha ez megvan és még mindig nem jönnek az eredmények, akkor jöhetnek nyáron (!!) az igazolások és az eligazolások.
Egyetértek a hozzászólás egy részével, de szerintem AVB-nek lépésről lépésre kellene megoldani a problémákat és én nem azt a sorrendet alkalmaznám, mint te.

Én így csinálnám:
1) összerakni a védelmet, hogy 5 meccsen ne 10 gólt kapjunk, hanem mondjuk 2-3-at.
2) lőtt gól után nem visszavenni a tempóból
3) jöhetnek a jó eredmények és az újfent feltűnő hibák kijavítása
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Premier League

#24665 Hozzászólás Szerző: paco83 »

Nem tudom ki hogy van vele, de én úgy látom, hogy AVB inkább a támadáshoz ért mint a védekezéshez. Viszont ami számomra fura, hogy amint vezetést szerzünk egyből visszaállunk védekezni és a szezonban ez megbosszulta magát már párszor.
Elsősorban ezen kellene változtatnunk, majd ha ez megvan és még mindig nem jönnek az eredmények, akkor jöhetnek nyáron (!!) az igazolások és az eligazolások.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#24666 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hát ezt a két bajnokit most el kell felejteni, AVB-nek rendet tenni a fejekben, kitalálni egy normális védekezési rendszert, mert ez tele van egyéni hibákkal és úgy ívelnek át, mint cigány a kerítésen amikor a rendőrök üldözik. Ez siralom volt, rendesen demoralizált engem is. Még nem mondom azt, hogy vége a szezonunknak, de ha a következő két meccsből legalább 4, de inkább 6 pontot nem hozunk le, akkor bye-bye PL győzelem.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

booo
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2009. június 23., kedd 18:09
Kedvenc játékos: Alex
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Premier League

#24667 Hozzászólás Szerző: booo »

Ami a legjobban fáj az h még anno a Mourinho féle aranykorszakba pl a 2004/2005 ös szezonba 38 meccsen kaptunk 15 gólt most ez már megvan a 10. fordulóba..., valami nem oké a védelembe.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#24668 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

davyd92 írta:nem nem fogok a bíróra hagyatkozni, mert szarok voltunk, nem volt védelmünk
de szerintetek Szczesny szabálytalansága mit ért?
Pirosat!
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
acsisti13
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 21:43
Kedvenc játékos: J. Terry
Kedvenc exjátékos: E. Gudjohnsen
Tartózkodási hely: Szászvár, Baranya m./Bp.

Re: Premier League

#24669 Hozzászólás Szerző: acsisti13 »

Rossz volt látni, hogy a mai Chelsea 3 emberből állt....
A.Cole: Ma nem volt csatársor, próbált támadni...nem volt védelem, próbálkozott hátul is...de nem lehet ott mindig mindenhol.
Lampard: Kezd kiöregedni sajnos, ha csak egy félidő lett volna a meccs, akkor MOTM...de sajnos a szünet után van még 45perc...elfáradt.
Mata: Az egyetlen épkézláb játékos volt a pályán...

Mellesleg AVB ma random dobta össze a kezdőt, a cserékről meg ne is beszéljünk...MIKOR? KIT? HOVA? MIÉRT?
Mindörökké Chelsea!

Avatar
Z0-Lee
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2010. január 4., hétfő 23:51
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Michael Ballack
Tartózkodási hely: Tengelic, Budapest, Veresegyház, Őrbottyán

Re: Premier League

#24670 Hozzászólás Szerző: Z0-Lee »

Az ilyen bírók teszik tönkre a foci szellemiségét :!:
H..Németország..
A..Chelsea..
J..Bayern München..
R
Á
!

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Premier League

#24671 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Az a durva, hogy 8 ponttal megy a mu és már túl vannak az összes rangadón.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3455
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Premier League

#24672 Hozzászólás Szerző: Dízel »

pechsorozat és súlyos döntő bírói ítéletek.
lehetne ilyen címet is adni a meccsnek. de ez nem fedi a valóságot. a végén nem volt elég ereje a csapatnak, összezuhantak. lassan helyet cserélhetünk az arsenallal.
Én nagy reményeket fűztem a szezonhoz. nem tökéletesen, de jól igazoltunk, eddig nincs sérüléshullám nálunk, mentálisan mindenki rendben van látszólag.
Ennek ellenére viszonylag jó játékkal veszítünk el meccseket.
a city ellen esélyünk se lesz. de már ott tartok h. egy fulhammel fogunk vért izzadni a döntetlenért.
Boas-al nincs nagy baj, teszi a dolgát. itt a játékoson múlik már minden.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3592
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Premier League

#24673 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Hát a bajnokság az tényleg elúszófélben van, mert rengeteg pontot hullajtottunk már most olyan helyeken, ahol nem kellett volna, míg a 2 Manchesteri csapat szenzációs (tudom, a manuret épp a múlt héten alázták meg, de ez egy meccs. Azon kívül nem igen volt gyenge teljesítményük)

tru23

Re: Premier League

#24674 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Az a véleményem, hogy ameddig ki nem dobáljuk a ballasztot, semmit nem fogunk elérni, hiába hozunk Mata kalibereket.

Malouda, Anelka, Kalou, Bos nevetséges. :D Bejönnek, és nem hogy 0, hanem -1,2,3,4. Ma is, 95%ban Malouda elszart visszapasszából kaptuk a 4. gólt. Remélem még mindenki emlékszik Kalou 11-esére.

Elég egy-egy gyenge láncszem, és 3 vagy 1 pont helyett rögtön 0. Bl-ben kiesést jelenthet egy ilyen megmozdulás... És hiába Mata csodagólja. Ezt kéne észrevenni.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3195
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Premier League

#24675 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Még mindig nem tudom elhinni, hogy jutottunk el a fantasztikus kezdésünktől addig, hogy 5 gólt kaptunk? Nem tudom mi történt a srácokkal és ez nagyon bosszantó volt. Szépen játszottunk sorra alakítottuk ki a helyzeteinket, az Arsenalnak csak momentumai voltak. Ha valaki az első félidőben azt mondja nekem, hogy 5-3-ra kikapunk kiröhögöm. Aztán a vége felé a "játékunk" volt röhejes.

Chat-en már írtam, hogy szerintem AVB ezt a meccset nagyon eltaktikázta. Egy Arsenal szintű csapat ellen (legyenek bármilyen formában vagy akárhanyadik helyen) egyszerűen nem lehet a padon egyetlen csatár, aki ráadásul semmit nem bizonyított még nálunk. Kalou mellőzése ok, na de Anelka hiányát már a keret kihirdetésekor is furcsáltam.

Remélem, hogy ettől a pofontól észhez tér a csapat, mert nem tehetjük meg az ellenkezőjét.
211! NEW RECORD!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Premier League

#24676 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Chelsea - Arsenal 3-5, MU - Arsenal 8-2, MU - City 1-6 :arrow: Chelsea - City 0-12! :D

(Nyugi, csak poén!)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Daniel
Hozzászólások: 2931
Csatlakozott: 2007. augusztus 14., kedd 21:15
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Premier League

#24677 Hozzászólás Szerző: Daniel »

redrum írta:Chelsea have conceded five goals at home in the league for the first time since December 1989 (2-5 vs Liverpool).
Pont ezt akartam kérdezni, köszi szépen....Ez sokat elárul.
*knock, and it shall be opened unto you*

Avatar
redrum
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2008. július 6., vasárnap 11:36
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Mata
Kapcsolat:

Re: Premier League

#24678 Hozzászólás Szerző: redrum »

Chelsea have conceded five goals at home in the league for the first time since December 1989 (2-5 vs Liverpool).
I'm goin' down down down down

Avatar
davyd92
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2011. január 5., szerda 22:11
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: Premier League

#24679 Hozzászólás Szerző: davyd92 »

nem nem fogok a bíróra hagyatkozni, mert szarok voltunk, nem volt védelmünk
de szerintetek Szczesny szabálytalansága mit ért?

Avatar
Predike
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 18:18
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Premier League

#24680 Hozzászólás Szerző: Predike »

Félelmetes. 3 gólt is a rövidre kapni. No comment.
JT több gólban is benne volt, nem tudom miért lenne ő 10-es. Az első gól az övé, helyezkedése egy 0 volt ma.
Ettől a Arsenal-tól 5 gólt kapni az nem semmi. Persze a piros lap egyértelmű, de 2szer is vezettünk, innen nem szabadott volna kikapni.
Szerintem nagy a gond, főleg hátul.

Válasz küldése