Premier League

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39561 Hozzászólás Szerző: kdako »

Egyébként ki mit szól a nyári ázsiai túrához? http://www.chelseafc.hu/index.php?subac ... m=&ucat=1&

Három meccs eddig biztos, egy kínai csapattal, a malajziai All-starral, és egy később bejelentendő ellenféllel.

Rossz, mert nem lehet megfelelő szakmai munkát végezni ilyen csapatok ellen, és csak a pénzre megy rá? Vagy jó, mert az ottani szurkolók is láthatják a csapatot, és az általuk elköltött fontmilliókból fejlődhetünk? és azt se felejtsük el, hogy nem éjjel lesznek a meccsek, hanem magyar idő szerint dél körül...
GO BLUES!

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39562 Hozzászólás Szerző: kdako »

ZenZo írta:Nem rossz kis forduló jön a hétvégén a PL-ben: látszatra mindhárom nagynak könnyű mérkőzés következik, s mégis, ott rejtőzik a meglepetés a meccseken. Mi a Boroval találkozunk, akik évek óta stabil középcsapat, és a nagycsapatok - többek közt a Chelsea - mumusa, bár otthon ha nem gyaluljuk le őket, meg is érdemeljük.
Chelsea are hoping to extend our unbeaten run against Middlesbrough at Stamford Bridge to 19 games in 33 years including an amazing 14 clean sheets. Miért lenne a Chelsea mumusa? mert az elmúlt években saját pályájukon kétszer nyertek...de a 33 éves sorozat sokkal keményebb!

A többi meccs: én már nem írom le ide, hogy hátha a vetélytársak épp aktuális ellenfele elcsen pontokat, mert akkor sosem jön össze, de annyit hozzátennék: a Villa a három dobogós közül kettővel x-elt idegenben, remélem most meglesz a harmadik is!!
GO BLUES!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Premier League

#39563 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Nem rossz kis forduló jön a hétvégén a PL-ben: látszatra mindhárom nagynak könnyű mérkőzés következik, s mégis, ott rejtőzik a meglepetés a meccseken. Mi a Boroval találkozunk, akik évek óta stabil középcsapat, és a nagycsapatok - többek közt a Chelsea - mumusa, bár otthon ha nem gyaluljuk le őket, meg is érdemeljük. A ManU a Villat fogadja, s bár a Villa 2008-ban igen rossz passzban van, azért hátha nyomnak egy 4-4-et a Uniteddel is :) Az öt mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozattal az ágyúsok egy 1998-as "rekordot" állítottak be, 10 éve nem fordult ugyanis elő velük ilyen. Isten aztán egy kicsit megsimogatta a buksijukat, mert most a Boltonhoz mennek, ahhoz a Boltonhoz, akik több, mint három mérkőzés óta gólt sem tudtak szerezni. De a Bolton otthon erős, ha akar, s ha végre találnak egy gólt, elég lehet - lásd ManU.
Aztán lesz egy rangadónk Liverpoolban, a Pool fogadja az Evertont, akik viszont idén eddig mindössze 4 gólt kaptak! Ellenben a másik oldalon ott van Torres, aki 20 PL góljából 18-at az Anfielden szerzett... esetleges győzelemmel az Everton újra átvehetné a 4. helyet a Pooltól.
Lesz kieséses rangadónk is, a tökutolsó Derby az utolsó előtti Fulhamet fogadja, s ha otthon nem tudják legyűrni a szomszédokat, akkor minden idők legrosszabb PL sorozatát produkálják 26 egymás után nyeretlenül megvívott mérkőzéssel.
Valamint külön csemege lehet még a Sp*rs-Newcastle, a hazaiak erős végjátékához kétség sem fér, már csak az ellenünk vívott 4-4-re ha gondolunk, a Newcastle pedig végre megízlelhette a győzelem ízét Keegannel is.
Ezen kívül még lesz:
B. City - Man. City
Reading - Blackburn
Pompey - Wigan
Sunderland - WHU : ez sem lesz egy rossz meccs, a WHU ugyan nincs nagy formában, utóbbi öt meccse: Chelsea, Pool, Sp*rs, BB, Everton, bár míg az első háromtól kaptak egy-egy sima négyest, utána a talpra állás jeleit mutatják, hisz elverték a Blackburnt otthon, majd idegenben az Everton ellen is sikerült 1-1-re hozni a találkozót. A Sunderland viszont (miután az ősszel hetet kapott) megúszta egyel az Evertont, majd a Chelsea-t is otthon, s legutóbb a Villa otthonában tudtak győzni ugyanilyen arányban.

És én pont ezen a hétvégén nem leszek tv-gép-net közelben... (bár nem hiszem, hogy komolyan bánni fogom a dolgot)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Takee26
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2008. március 18., kedd 20:01
Kedvenc játékos: Joe Cole
Kedvenc exjátékos: Write-Philips
Tartózkodási hely: Túrkeve

Re: Premier League

#39564 Hozzászólás Szerző: Takee26 »

Igazad van ne hagyd magad! :wink:
WE ARE THE CHAMPIONS

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39565 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

kampat írta:szpecnaz: arra szerettem volna kilyukadni, hogy az olasz bajnokság nem olyan szinte van, mint azt te feltételezed, a PL-el kapcsolatban pedig azt szerettem volna kifejezni hogy; nem minden arany, ami fénylik....
kampat: jó:)

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39566 Hozzászólás Szerző: kampat »

szpecnaz: arra szerettem volna kilyukadni, hogy az olasz bajnokság nem olyan szinten van, mint azt te feltételezed, a PL-el kapcsolatban pedig azt szerettem volna kifejezni hogy; nem minden arany, ami fénylik....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kampat 2008. március 26., szerda 23:37-kor.

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39567 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

Merder írta:
DjNeo92 írta:
8Lampard8 írta:Angliában már nem számít a pénz, ezért minden játékost megfizetnek, akikre szükségük van, mint ahogy a Milan tette Kakaval.De néhány játékos vissza él vele néha, például -ha igaz a hír- Lampard heti 140 ezer fontot akar, ami már télleg túlzás.De kérdem én, ha egy egy Shevchenkonak kifizetünk heti 130 ezret a semmiért, akkor Lampard megérdemli a 140et... :roll:
Azért kap valaki 120-140 ezret hogy azt csinálja amit szeret?
Valaki élete során nem keres annyit mint egy focista 2-3 év alatt (pl. Terry 120ezer font/hét)
Ez azért nekem egy kicsit furcsa...
2-3 év alatt? Terry kb. 45 milliót keres hetente. Magyar átlagfizetés kb. 140 000 havonta. Így egy átlag magyar majdnem 27 év alatt keres annyit mint egy hét alatt Terry.
Köszi hogy kijavítottál! :)
Akkor meg méginkább nem érdemelnék meg ezt a rengeteg pénzt!
(Most hogy így én is utánaszámoltam tényleg hülyeséget írtam az előbb :roll: )

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39568 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

Merder írta:
DjNeo92 írta:
8Lampard8 írta:Angliában már nem számít a pénz, ezért minden játékost megfizetnek, akikre szükségük van, mint ahogy a Milan tette Kakaval.De néhány játékos vissza él vele néha, például -ha igaz a hír- Lampard heti 140 ezer fontot akar, ami már télleg túlzás.De kérdem én, ha egy egy Shevchenkonak kifizetünk heti 130 ezret a semmiért, akkor Lampard megérdemli a 140et... :roll:
Azért kap valaki 120-140 ezret hogy azt csinálja amit szeret?
Valaki élete során nem keres annyit mint egy focista 2-3 év alatt (pl. Terry 120ezer font/hét)
Ez azért nekem egy kicsit furcsa...
2-3 év alatt? Terry kb. 45 milliót keres hetente. Magyar átlagfizetés kb. 140 000 havonta. Így egy átlag magyar majdnem 27 év alatt keres annyit mint egy hét alatt Terry.
Köszi hogy kijavítottál! :)
Akkor meg méginkább nem érdemelnék meg ezt a rengeteg pénzt!
(Most hogy így én is utánaszámoltam tényleg hülyeséget írtam az előbb :roll: )

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39569 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

kampat írta:
szpecnaz írta:a vitát értelmetlennek találom....sohasem fogunk egy álláspontra jutni...te sohase fogod megérteni az angol ligát...és mi sem nagyon az olasz ligát:D
Ez is igaz... :roll:
meg hogy őszinte legyek nem is tudom hogy mire szeretnél kilyukadni.... :D

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39570 Hozzászólás Szerző: kampat »

szpecnaz írta:a vitát értelmetlennek találom....sohasem fogunk egy álláspontra jutni...te sohase fogod megérteni az angol ligát...és mi sem nagyon az olasz ligát:D
Ez is igaz... :roll:

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39571 Hozzászólás Szerző: kampat »

8Lampard8 írta:A legnépesebb szurkolótábora a világon a Realnak MUnak illetve a Barcanak van szerintem.Na meg a Galaxy Beckham miatt, mert így fél kína nekik szurkol.Utóbbi cska vicc. :D
Multkor volt goal.com-on egy cikk erről, de azt most nem találtam meg...

Addig is itt van ez... ;)
http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=170979

...
Na de van egy kicsit hitelesebb forrás, ez a kép a múltkor volt benne az olasz Tuttosportba.
http://kampat.extra.hu/stat.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kampat 2008. március 26., szerda 0:26-kor.

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39572 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

kampat írta:
szpecnaz írta: elöször is elnézést, nem sértésnek szántam az írásomat
angol kiscsapatok szintén kis városokban vannak még is kint van a fél város
egyszerűen angliában rájöttek arra hogy üzlet és pénz van a fociban....egy 3. 4 osztályú csapatnak is van külön szurkolói, megastoreja....ki van építve minden....olaszoknál ez nincsen meg...
kipukkadt alatt azt értjem hogy már nem annyira vonzó...anno egy milan inter juve álomklub volt focisták számára, már nem....
Ide most tökéletesen paszol az "oldalam" egyik cikkének részlete:
Az olasz bajnokságot gyakran érik kritikák az angol és spanyolhoz képest alacsonyabb látogatottság miatt. Az utóbbi két-három idényben a nézőszámot bizonyosan befolyásolták különböző dolgok, mint például az erőszak, a nem kívánatos személyek elleni bojkottok (mint például a Lazio elnöke, Claudio Lotito elleni) és az új vitatott jegyrendszer is. Valójában azonban az igazi magyarázat az alacsony nézőszámra az, hogy a Serie A-ban mindig is szerepeltek csapatok, akiknek székhelye különösen kis városokban van. Mostanában a toszkán Empolinak van a legalacsonyabb átlagos látogatottsága, ha a Serie A-t és a Serie B-t is nézzük, annak ellenére, hogy tavaly a hetedik helyen végeztek. Empoli városának mindössze 45,000 lakosa van.

Egy jóval lenyűgözőbb példa az Ascoli csapata, akik a 70-es években hosszú időt töltöttek az első osztályban. Az 50,000 lakos ellenére, az Ascoli mérkőzéseire 35,000en járnak ki, ami azt jelenti, hogy a város lakosságának 70% látogat el a Del Duca stadionba, hogy megtekintsék amint tartományi kiscsapatuk Európa egyik nagyágyújával játszik.

Másik kitűnő példa a Bergamo tartománybéli AlbinoLeffe csapata, akik idén eséllyel pályáznak a Serie A-ba való feljutásra. Az AlbinoLeffe két, Milánótól északra fekvő, összesen mintegy 20,000 lelket számláló kisvárosból, Albinoból és Lefféből, csábítja szurkolóit. Az első osztályba tartó csapat feljutása esetén körülbelül 5000 néző előtt játszhatja majd hazai mérkőzéseit Bergamo városában lévő otthonukban.


Egy angol focistának nyilván nem a Juve fogja jelenteni a csúcsot...de kérdezz csak meg egy Olasz játékost. :wink:
a vitát értelmetlennek találom....sohasem fogunk egy álláspontra jutni...te sohase fogod megérteni az angol ligát...és mi sem nagyon az olasz ligát:D

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39573 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

A legnépesebb szurkolótábora a világon a Realnak MUnak illetve a Barcanak van szerintem.Na meg a Galaxy Beckham miatt, mert így fél kína nekik szurkol.Utóbbi cska vicc. :D

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39574 Hozzászólás Szerző: kampat »

ZenZo írta:
kampat írta:...Egy angol focistának nyilván nem a Juve fogja jelenteni a csúcsot...de kérdezz csak meg egy Olasz játékost. :wink:
Javíts ki, ha tévedek, de talán a Juventus az, akinek a legkisebb a szurkolótábora helyi szinten (a többiekéhez viszonyítva), sokkalta nagyobb az internacionális szurkolósereg.
Ez teljesen jól tudod.

A Juventus rendelkezik az egyik legnépesebb szurkolótáborral a világon, és Olaszországba is ő az uralkodó, de Torinóban más a helyzet.

Helyi szinten többen szurkolnak a rivális torónak, mint a Juventusnak. De a meccseken természetesen többen vannak olaszok, mint külfőldiek. :roll:

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Premier League

#39575 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

DjNeo92 írta:Azért kap valaki 120-140 ezret hogy azt csinálja amit szeret?
Valaki élete során nem keres annyit mint egy focista 2-3 év alatt (pl. Terry 120ezer font/hét)
Ez azért nekem egy kicsit furcsa...
Persze, persze, de azért ne legyünk ennyire szűk látókörűek. Nem a fizetés a foci legszebb része, ez tény, s sokszor felháborító, hogy egy kisebb ország államadósságát elkölti egy klub átigazolás címén egy hónap alatt. De minden szakmának megvannak a nagyjai, akik legalább ugyanennyi gázsit tesznek zsebre, legyen az színész, jogász, tőzsdecápa, politikus, diktátor, bármilyen más sportoló (mert azért a legjobban fizetett sportolók közt elvétve találni focistát), de akár cégtulajdonos, feltaláló vagy bármi. Különben sem jó ez sem mindenkinek: nézz meg egy egyszeri scousert, vagy laktanyában lakik, vagy nem vehet semmit, mert amíg elmegy meccsre ugye... you never rob alone :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Merder
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006. május 7., vasárnap 18:46
Tartózkodási hely: Sajószentpéter

Re: Premier League

#39576 Hozzászólás Szerző: Merder »

DjNeo92 írta:
8Lampard8 írta:Angliában már nem számít a pénz, ezért minden játékost megfizetnek, akikre szükségük van, mint ahogy a Milan tette Kakaval.De néhány játékos vissza él vele néha, például -ha igaz a hír- Lampard heti 140 ezer fontot akar, ami már télleg túlzás.De kérdem én, ha egy egy Shevchenkonak kifizetünk heti 130 ezret a semmiért, akkor Lampard megérdemli a 140et... :roll:
Azért kap valaki 120-140 ezret hogy azt csinálja amit szeret?
Valaki élete során nem keres annyit mint egy focista 2-3 év alatt (pl. Terry 120ezer font/hét)
Ez azért nekem egy kicsit furcsa...
2-3 év alatt? Terry kb. 45 milliót keres hetente. Magyar átlagfizetés kb. 140 000 havonta. Így egy átlag magyar majdnem 27 év alatt keres annyit mint egy hét alatt Terry.

Avatar
DjNeo92
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2008. január 11., péntek 22:04
Kedvenc játékos: Terry_Mikel
Kedvenc exjátékos: Zola_Gullit
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Premier League

#39577 Hozzászólás Szerző: DjNeo92 »

8Lampard8 írta:Angliában már nem számít a pénz, ezért minden játékost megfizetnek, akikre szükségük van, mint ahogy a Milan tette Kakaval.De néhány játékos vissza él vele néha, például -ha igaz a hír- Lampard heti 140 ezer fontot akar, ami már télleg túlzás.De kérdem én, ha egy egy Shevchenkonak kifizetünk heti 130 ezret a semmiért, akkor Lampard megérdemli a 140et... :roll:
Azért kap valaki 120-140 ezret hogy azt csinálja amit szeret?
Valaki élete során nem keres annyit mint egy focista 2-3 év alatt (pl. Terry 120ezer font/hét)
Ez azért nekem egy kicsit furcsa...

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Premier League

#39578 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

kampat írta:...Egy angol focistának nyilván nem a Juve fogja jelenteni a csúcsot...de kérdezz csak meg egy Olasz játékost. :wink:
Javíts ki, ha tévedek, de talán a Juventus az, akinek a legkisebb a szurkolótábora helyi szinten (a többiekéhez viszonyítva), sokkalta nagyobb az internacionális szurkolósereg.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

kampat
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008. március 25., kedd 20:16
Kedvenc játékos: Alessandro Del Piero

Re: Premier League

#39579 Hozzászólás Szerző: kampat »

szpecnaz írta: elöször is elnézést, nem sértésnek szántam az írásomat
angol kiscsapatok szintén kis városokban vannak még is kint van a fél város
egyszerűen angliában rájöttek arra hogy üzlet és pénz van a fociban....egy 3. 4 osztályú csapatnak is van külön szurkolói, megastoreja....ki van építve minden....olaszoknál ez nincsen meg...
kipukkadt alatt azt értjem hogy már nem annyira vonzó...anno egy milan inter juve álomklub volt focisták számára, már nem....
Ide most tökéletesen paszol az "oldalam" egyik cikkének részlete:
Az olasz bajnokságot gyakran érik kritikák az angol és spanyolhoz képest alacsonyabb látogatottság miatt. Az utóbbi két-három idényben a nézőszámot bizonyosan befolyásolták különböző dolgok, mint például az erőszak, a nem kívánatos személyek elleni bojkottok (mint például a Lazio elnöke, Claudio Lotito elleni) és az új vitatott jegyrendszer is. Valójában azonban az igazi magyarázat az alacsony nézőszámra az, hogy a Serie A-ban mindig is szerepeltek csapatok, akiknek székhelye különösen kis városokban van. Mostanában a toszkán Empolinak van a legalacsonyabb átlagos látogatottsága, ha a Serie A-t és a Serie B-t is nézzük, annak ellenére, hogy tavaly a hetedik helyen végeztek. Empoli városának mindössze 45,000 lakosa van.

Egy jóval lenyűgözőbb példa az Ascoli csapata, akik a 70-es években hosszú időt töltöttek az első osztályban. Az 50,000 lakos ellenére, az Ascoli mérkőzéseire 35,000en járnak ki, ami azt jelenti, hogy a város lakosságának 70% látogat el a Del Duca stadionba, hogy megtekintsék amint tartományi kiscsapatuk Európa egyik nagyágyújával játszik.

Másik kitűnő példa a Bergamo tartománybéli AlbinoLeffe csapata, akik idén eséllyel pályáznak a Serie A-ba való feljutásra. Az AlbinoLeffe két, Milánótól északra fekvő, összesen mintegy 20,000 lelket számláló kisvárosból, Albinoból és Lefféből, csábítja szurkolóit. Az első osztályba tartó csapat feljutása esetén körülbelül 5000 néző előtt játszhatja majd hazai mérkőzéseit Bergamo városában lévő otthonukban.


Egy angol focistának nyilván nem a Juve fogja jelenteni a csúcsot...de kérdezz csak meg egy Olasz játékost. :wink:

danielsz90
Hozzászólások: 892
Csatlakozott: 2006. június 29., csütörtök 22:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Marcel Desailly

Re: Premier League

#39580 Hozzászólás Szerző: danielsz90 »

Angliában már nem számít a pénz, ezért minden játékost megfizetnek, akikre szükségük van, mint ahogy a Milan tette Kakaval.De néhány játékos vissza él vele néha, például -ha igaz a hír- Lampard heti 140 ezer fontot akar, ami már télleg túlzás.De kérdem én, ha egy egy Shevchenkonak kifizetünk heti 130 ezret a semmiért, akkor Lampard megérdemli a 140et... :roll:

Válasz küldése