Felkészülési meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Felkészülési meccsek

#1041 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

ChesterB írta:Nyáron irány Amerika!

Chelsea to take part in this summer's International Champions Cup in North America.
http://www.chelseafc.com/news/latest-ne ... r=22910295" onclick="window.open(this.href);return false;
Ismét virraszthatunk. Imádom 8)
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Felkészülési meccsek

#1042 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nyáron irány Amerika!

Chelsea to take part in this summer's International Champions Cup in North America.
http://www.chelseafc.com/news/latest-ne ... r=22910295" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Felkészülési meccsek

#1043 Hozzászólás Szerző: Chester »

putthelime írta:Fabregast élmény volt nézni. Mindig néhány méteres passztávon belül volt a labdás emberhez képest a középpályán, amikor megkapta, akkor pedig remekül osztotta tovább.
Fabregas tényleg lenyűgöző, szinte nem is passzol hátra, hatalmas vétel lehet.

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Felkészülési meccsek

#1044 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Fabregast élmény volt nézni. Mindig néhány méteres passztávon belül volt a labdás emberhez képest a középpályán, amikor megkapta, akkor pedig remekül osztotta tovább.
They do now.

Avatar
pulci03
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2009. június 12., péntek 21:38
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Felkészülési meccsek

#1045 Hozzászólás Szerző: pulci03 »

Schürrle és Willian párharcában nálam egyértelműen előbbi nyer bizonyított vb-n, és nem egyszer csereként fontos gólokat lőtt tavasszal míg williantől sokkal többet vártam 35 millió euroért meghatározónak kéne lennie, de egyáltalán nem tudja kihasználni gyorsaságát és kapura is veszélytelen...
Hogy ki kezd és játszik az majd José döntése lesz mindegyik megkapja a lehetőséget remélem bizonyítanak is!

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6299
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Felkészülési meccsek

#1046 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Filipe valóban nagyon pontosan csúszik be hátulról, de kaptunk már az ő oldaláról belőtt labdából gólt a Fradi és a Werder ellen is. Támadásban pedig nekem kicsit idegen test, befut ugyan, de lassan és ütemtelenül, így viszonylag ritkán lehet hasznosan (úgy értem, hogy nem 2 méteres visszapasszra) belevonni a játékba. Pontos beadása sem volt sok eddig a mait leszámíva, bár ma a 60. perctől valóban jól mozgott, valami ilyesmit várnék, ezt kéne állandósítani.

Aké viszont szerintem sokkal jobban lép be a támadásokba, sokkal jobban bevonható az összjátékba, eddig minden meccsen sikerült kisebb-nagyobb helyzetbe kerülnie. Nálam megkapná az esélyt a Burnley ellen, konstans kiválóan játszott az összes felkészülésin, megérdemelné. És a látottak alapján jobban is passzol egyelőre a csapatba.

Willian pedig valóban dinamikusabban mozog, de Schürrle jóval veszélyesebb kapura, nálam utóbbi lenne a kezdő jobbszélső.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Felkészülési meccsek

#1047 Hozzászólás Szerző: Chester »

Aké/Ivanovic és Luis/Dave nagyon hasonló támadásban.
Az első csoport mindig fel tud menni az alapvonalig, sokszor bevágnak középre is, és helyzetbe tudnak kerülni, baromi jól helyezkednek üres területekre, ezért mindig megjátszhatóak, és az összjátékban is elég hasznosak, csak beadni nem tudnak normálisan.
A másik csoport szinte végig a vonalon marad, és átveszik az előttük lévők védőmunkáját, valamint ők lesznek a klasszikus vonalszélsők.
Védekezésben nincs sok különbség, mindegyikük nagyon jó benne. Luis engem még nem győzött meg, hogy kezdő legyen, valószínűnek tartom, hogy a tavalyi védelem fog kezdeni.

A Schürrle-Willian kérdés is szituáció és ellenfélfüggő lesz. Willian kreatívabb, Schürrle meg szélső és befejező. Ha Willian kezd, akkor érdemes mögé betenni Azpilicuetat, mert Willian a vonal mellett 0, középre mozogva pedig Davenek megmarad a vonal melletti terület, ha Schürrle kezd, akkor meg Ivanovicot kell mögé rakni, összjátékban ma is láthattuk, hogy tudnak alkotni, és itt Schürrle adna be Iva helyett.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Felkészülési meccsek

#1048 Hozzászólás Szerző: marknagy »

koni0725 írta:
marknagy írta:
Schürrle és Willian közt nagy csata fog dűlni a kezdőposztért, de a brazil univerzálisabb, és pengébb sokkal a németnél, meglátjuk mi lesz.
Mégis miben pengébb Willian, mint Schürrle? A gyorsasága megvan, de a szélen cselezni nem tud, a csatár mögötti poszton meg Oscar ezerszer jobb nála.
Jobban tapad hozzá a labda, és a cselekben is jobb. Szerintem meg Oscarná jobb középen Willian de ez csak az én véleményem.
Talmaszabi írta:
marknagy írta:Aké nagyon jól játszik a baloldalon, de számomra a 2. félidő megmutatta hogy miért kell Filipe. Nagyon pontosan adja be a labdát szélről ami már hiányzott nagyon régóta, és nemcsak ezen a meccsen, korábban is olyan becsúszószereléseket mutatott be néha hátulról hogy elképesztő milyen pontossággal tette azt. Egyértelmű hogy támadásban Akénál és Azpinál is jobb, hasznosabb a baloldalon.

Schürrle és Willian közt nagy csata fog dűlni a kezdőposztért, de a brazil univerzálisabb, és pengébb sokkal a németnél, meglátjuk mi lesz.
Én ezeket nagyrészt pont ellentétesen látom, de ezért jó, hogy nem vagyunk egyformák... :)
Én mindkét félidőben figyeltem a mozgásukat a passzaikat, nekem ez jött le róluk. 20 millióért amúgy sem a padra veszünk védőt.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6299
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Felkészülési meccsek

#1049 Hozzászólás Szerző: Szabi »

marknagy írta:Aké nagyon jól játszik a baloldalon, de számomra a 2. félidő megmutatta hogy miért kell Filipe. Nagyon pontosan adja be a labdát szélről ami már hiányzott nagyon régóta, és nemcsak ezen a meccsen, korábban is olyan becsúszószereléseket mutatott be néha hátulról hogy elképesztő milyen pontossággal tette azt. Egyértelmű hogy támadásban Akénál és Azpinál is jobb, hasznosabb a baloldalon.

Schürrle és Willian közt nagy csata fog dűlni a kezdőposztért, de a brazil univerzálisabb, és pengébb sokkal a németnél, meglátjuk mi lesz.
Én ezeket nagyrészt pont ellentétesen látom, de ezért jó, hogy nem vagyunk egyformák... :)
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3211
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Felkészülési meccsek

#1050 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

marknagy írta:
Schürrle és Willian közt nagy csata fog dűlni a kezdőposztért, de a brazil univerzálisabb, és pengébb sokkal a németnél, meglátjuk mi lesz.
Mégis miben pengébb Willian, mint Schürrle? A gyorsasága megvan, de a szélen cselezni nem tud, a csatár mögötti poszton meg Oscar ezerszer jobb nála.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára koni0725 2014. augusztus 12., kedd 22:54-kor.
211! NEW RECORD!

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Felkészülési meccsek

#1051 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Aké nagyon jól játszik a baloldalon, de számomra a 2. félidő megmutatta hogy miért kell Filipe. Nagyon pontosan adja be a labdát szélről ami már hiányzott nagyon régóta, és nemcsak ezen a meccsen, korábban is olyan becsúszószereléseket mutatott be néha hátulról hogy elképesztő milyen pontossággal tette azt. Egyértelmű hogy támadásban Akénál és Azpinál is jobb, hasznosabb a baloldalon.

Schürrle és Willian közt nagy csata fog dűlni a kezdőposztért, de a brazil univerzálisabb, és pengébb sokkal a németnél, meglátjuk mi lesz.

Nagyon jó hogy a 4-3-3 ilyen jól működik, remélem ezután is ezt alkalmazzuk majd a legtöbbször.

A kezdő szerintem így nézhet ki majd a legerősebb formában:
Courtois/Cech
Iva/Azpi - Cahill - Terry/Iva - Luis
Ramires/Oscar - Matic - Cesc
Willian/Schürrle - Costa - Hazard

És jó látni ogy újra van egy gólerős csatárunk :)
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Felkészülési meccsek

#1052 Hozzászólás Szerző: Chester »

A netem bemondta az unalmast, és a 65. perctől egyik streamet sem hajlandó akadás mentesen lejátszani. :( A letámadásunk lenyűgöző, kiscsapatok ellen nagyot fog ütni, rangadókon azért jóval hátrébb lesz meghúzva a leshatár. Aké nagyon megérdemelné a kezdő szerepet, sajnálom, hogy rögtön az első fordulóban kezdünk a két újonccal, így nem valószínű, hogy szerephez jut majd, sérülést meg senkinek sem kívánok. Costa és Fabregas tökéletesen pótolja a tavalyi lyukakat, óriási variációs lehetőséget nyújtva a támadásoknak, Courtois-nak meg nem sok dolga akadt.

JA, és a lényeget kihagytam, Ramires kezd megint focistára emlékeztetni, ilyenkor sajnálom, hogy el lesz tiltva a hülyesége miatt.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Felkészülési meccsek

#1053 Hozzászólás Szerző: Dante »

A kezdő szerintem is nagyon fasza, bár én Dave-et jobb szélső védőnek tartom mint Iva-t, őt JT helyére tenném a meccsek 2/3-án.
A kp ebben a formában kiismerhetetlen, kb csak Matic-nak van fix posztja, ami nagyon jó dolog. Costa brutális, én Atleticoban is kedveltem, tetszik hogy paraszt és az is hogy 16-oson belül ritkán hibázik. Hazard felkötötte a belét és így egész hasznos, ahogy Schürrle-nek is a várt önbizalmat adta a VB megnyerése, szerintem ha José fair vele simán az övé kell hogy legyen a jobboldal. Aké meg perpill a legjobb opció a balhátvéd posztra, jó lenne ha Mou komolyan venné és megkapná az esélyt kora ellenére.
Courti-ról nem kell írni, objektíven nézve minden mellette szól, de így is nagyon nehéz kiválasztani Cech és közüle az első számú kapust.

JT26
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012. augusztus 10., péntek 20:58
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Felkészülési meccsek

#1054 Hozzászólás Szerző: JT26 »

Nagyon meggyőző a csapat, az eddigi legjobb pre-season meccs! Costa eddig bizonyítja miért is vettük, nála nagyobb pozitív csalódás pedig Aké! Eddig simán jobb, mint Filipe bármikor, megadnám neki az esélyt a Burnley ellen. Sőt, ezt a kezdőt( egy Ramires-Oscar cserét leszámítva) küldeném ki.

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Felkészülési meccsek

#1055 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Gebesz írta:Sziasztok.

Melyik csatorna közvetíti a meccset?
Vagy 1 linket tudna dobni valaki?
Köszönöm
http://www.chelseafc.com/videos/epg.html

Nyomsz egy gyors logint (legegyszerűbb Facebookkal szerintem) és már megy is.

Nézzétek, mert már mennek az események. Az előbb mutatták be egyesével a játékosokat. És végre neves mezben játszanak!
They do now.

Gebesz
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2013. március 17., vasárnap 18:49
Kedvenc játékos: Mata
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Felkészülési meccsek

#1056 Hozzászólás Szerző: Gebesz »

Sziasztok.

Melyik csatorna közvetíti a meccset?
Vagy 1 linket tudna dobni valaki?
Köszönöm

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Felkészülési meccsek

#1057 Hozzászólás Szerző: Chester »

Végre Courtois! Aké kezdetésének nagyon örülök, sajnos csak álom marad az, hogy bejátssza magát a kezdőbe, pedig sokkal meggyőzőbb, mint Luis. Remélem ez egy 4-3-3 lesz, nagyon kíváncsi lennék erre a Makelele-Essien-Lampard, izé..... Matic-Ramires-Fabregas tengelyre, meg a két szélsőnk játékára. Remélem Schürrle a csapatban ragad.

cech19960320
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Felkészülési meccsek

#1058 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Na itt aztán lehet váltogatni 4-3-3 és 4-2-3-1 között. :)

zoli0415
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2010. május 26., szerda 21:40
Kedvenc játékos: Drogba

Re: Felkészülési meccsek

#1059 Hozzászólás Szerző: zoli0415 »

Chelsea FC @chelseafc · 15s
Chelsea team tonight: Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Ake; Fabregas, Matic; Ramires, Hazard, Schurrle; Costa. #CFC
Chelsea subs: Cech, Schwarzer, Azpilicueta, Christensen, Filipe Luis, Zouma, Mikel, Oscar, Van Ginkel, Salah, Moses, Willian, Torres. #CFC
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoli0415 2014. augusztus 12., kedd 19:49-kor.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Felkészülési meccsek

#1060 Hozzászólás Szerző: Chester »

20:45. :wink:

Válasz küldése