Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Amazing24
Hozzászólások: 2495
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Bajnokok Ligája

#1001 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Dízel írta: 2021. április 19., hétfő 21:19 Jó, de ha eligazolnak a 12 top klubból a játékosok, akkor hova mennek? Mindenki nem fér be a psg bayern duoba, Vagy elmennek középcsapatokhoz a nagy sztárok és akkor lassan ezek a csapatokban pl west ham, leverkusen, villareal fognak játszani Mount, messi, van dijk, mané, bruno fernandes és még sorolhatnám..?! Nyilván lesz olyan játékos akinek jó lesz az új bajnokság, de nem mindenkinek. Még nincs sztem minden lefutva, mert ha nemzeti szinekben játszhat mindenki akkor már más a lány fekvése.
Ha megvalósul a szuperliga, akkor az ugye azt jelenti, hogy a bajnokságoknak nem lesz helye, Premier league megszünik a topklubboknak. Viszont a BL meg tök olyan mint a szuperliga csak sok szar kiscsapat van benne, de az is europai klubok versengéséről szólna. Szóval a BL-nek kéne megszünnie, és a Premier leaguet kéne meghagyni valamilyen formában. Csökkenteni a csapatszámot, hogy izgalmasabb legyen, és ne legyen olyan zsúfolt a naptár. A játékosokra is gondolni kell, nem játszahatnak 2-3 naponta más országban meccset. Ez nonszensz.
Pontosan ez a terv szerintem is. Most a jatekosokra helyeznek nyomast, hogy hagyjak el a klubokat. Ugye, ha a legjobb jatekosok mas csapathoz igazolnak, akkor mar egybol nem lesz elit egy csapat. Bedaraljak a szakadarokat, es 2-3 ev mulva mar a Leicester, West Ham vagy eppen az Everton lesz az elit.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3456
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Bajnokok Ligája

#1002 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Jó, de ha eligazolnak a 12 top klubból a játékosok, akkor hova mennek? Mindenki nem fér be a psg bayern duoba, Vagy elmennek középcsapatokhoz a nagy sztárok és akkor lassan ezek a csapatokban pl west ham, leverkusen, villareal fognak játszani Mount, messi, van dijk, mané, bruno fernandes és még sorolhatnám..?! Nyilván lesz olyan játékos akinek jó lesz az új bajnokság, de nem mindenkinek. Még nincs sztem minden lefutva, mert ha nemzeti szinekben játszhat mindenki akkor már más a lány fekvése.
Ha megvalósul a szuperliga, akkor az ugye azt jelenti, hogy a bajnokságoknak nem lesz helye, Premier league megszünik a topklubboknak. Viszont a BL meg tök olyan mint a szuperliga csak sok szar kiscsapat van benne, de az is europai klubok versengéséről szólna. Szóval a BL-nek kéne megszünnie, és a Premier leaguet kéne meghagyni valamilyen formában. Csökkenteni a csapatszámot, hogy izgalmasabb legyen, és ne legyen olyan zsúfolt a naptár. A játékosokra is gondolni kell, nem játszahatnak 2-3 naponta más országban meccset. Ez nonszensz.

Amazing24
Hozzászólások: 2495
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Bajnokok Ligája

#1003 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Ma volt a jatekosok szerzodeserol egy terjedelmes elemzes, azt hiszem pont a skyon. A szerzodesukben peldaul a csapatok garantaljak, hogy reszt vehetnek hazajuk valogatott merkozesein, nem tilthatjak meg szamukra a reszvetelt. Az UEFA ugye mar kitiltotta a csapatok jatekosait a nyari EB-rol, igy szerzodest kell modositani minden jatekossal, amit nem kotelesek alairni, sot mivel a klub nem tartotta magat a szerzodeshez, igy ki kell fizetniuk a fennmarado bert is, ha nem talal uj csapatot a jatekos. Emellett tobb pontban is jogilag tamadhato a szerzodesek.

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Bajnokok Ligája

#1004 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 20:59
cech19960320 írta: 2021. április 19., hétfő 20:50 Ha erről nem tesznek le, én is remélem, hogy kizárják az összes kezdeményezőt, velünk együtt, nem csak a BL-ből, de a bajnokságól is, és a játékosok is szabadon távozhatnak az UEFA engedélyével. Aztán vagy beszántják a klubokat, vagy hagyják őket bohóckodni a "szuperligában"
Mert az UEFA szabja meg, hogy melyik szerződés érvényes és melyik nem, amikor több száz milliók váltanak gazdát? Ez a "bohóckodás" addig lesz bohóckodás, amíg a nézők 80%-ának döntenie kell. Amikor mindenki inkább fizet egy Inter-Real-ra, mint a Malmö-Sevilla összecsapásra, akkor hamar kecsegtető lesz beállni a sorba...
nem az uefa szabja meg, de ahogy a Bosman szabály is bejött, itt is kérvényezhetik majd valószínűleg a játékosok a szerződésbontást, és kétlem hogy ilyen helyzetben (jogos kizárás BL-bajnokság vonalon) a CAS a csapatok mellett döntene.
És érdekes módon pont ott, ahol a legnagyobb szurkolótáborok vannak (hazai, ázsiai és afrikai piac) onnan ez heves ellenzést váltott ki eddig a szurkolók köréből... a csapatok saját szurkolói köréből. kb csak amerika és az európaiak kisebbsége támogatja...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1005 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

cech19960320 írta: 2021. április 19., hétfő 20:50 Ha erről nem tesznek le, én is remélem, hogy kizárják az összes kezdeményezőt, velünk együtt, nem csak a BL-ből, de a bajnokságól is, és a játékosok is szabadon távozhatnak az UEFA engedélyével. Aztán vagy beszántják a klubokat, vagy hagyják őket bohóckodni a "szuperligában"
Mert az UEFA szabja meg, hogy melyik szerződés érvényes és melyik nem, amikor több száz milliók váltanak gazdát? Ez a "bohóckodás" addig lesz bohóckodás, amíg a nézők 80%-ának döntenie kell. Amikor mindenki inkább fizet egy Inter-Real-ra, mint a Malmö-Sevilla összecsapásra, akkor hamar kecsegtető lesz beállni a sorba...

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1006 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

"de ha egy Premier League-ben ha csak az első helynek lesz jelentősége és a 2. és a 17. hely között kb mindegy hol végzel akkor nem tudom mi tenné érdekessé az egészet"
Mondjuk egy NFL-hez hasonló egymeccses playoff rendszer, ahol 1-6-ig vagy 1-8-ig játszanak egymással a csapatok. A ligának is jót tenne, több meccs, felhypolt bajnoki döntő.

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Bajnokok Ligája

#1007 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Én is egyetértek azokkal akik szerint ez hányingerkeltő kezdeményezés.. Tudom, hogy az UEFA és a ligák is simlisek és kapzsik, de ott legalább kapnak esélyt kisebb csapatok, hogy az életük meccsét játsszák. illetve még van kontrollja a pénzelosztásnak is. Itt a szakadék végtelenre nőne, a tét pedig eltűnne. Kurvára nem lenne érdekes pl egy éven belül 6 Clasico egy sorozaton belül pl.
És a csapatok úgy akarják eladni, hogy ezzel milyen jót tesznek a focinak.. Pl egy Arsenal, akiknek semmi teljesítményük az elmúlt 10 évben, vagy pl egy Juve, akinek szintén bérelt helye lenne, úgy, hogy pl az utolsó három évben égtek a Lyon, Porto, Ajax trió ellen...

persze..

Ha erről nem tesznek le, én is remélem, hogy kizárják az összes kezdeményezőt, velünk együtt, nem csak a BL-ből, de a bajnokságól is, és a játékosok is szabadon távozhatnak az UEFA engedélyével. Aztán vagy beszántják a klubokat, vagy hagyják őket bohóckodni a "szuperligában"

ha nem lépnek vissza, akkor innentől csak magyar válogatottat, valamint magyar focit nb2-ig leszek hajlandó követni. Mélységesen csalódtam a Chelseaben.

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#1008 Hozzászólás Szerző: Bandi »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 19:52
Már biztos idegesítő, hogy ezzel a szájbatekert NHL-el példálózok, de szerintem a többi hasonló franchise alapú rendszerben is hasonló a helyzet. Szabi talán NBA-t követ?! De más is nyugodtan rám cáfolhat, láttam már NFL-es avatart is bőven. Én ezekben a sorozatokban még nem láttam fél vállról vett meccseket, aki zsinórban kikap is próbál talpraállni és jobb lenni. Amikor pedig létrehozol egy olyan versenysorozatot, ahol nüanszok döntenek a szűk győzelem vagy egy nagy arányú vereség közt, senki nem fogja féltávon elengedni a dolgot.

Egy másik téma, ha valamilyen okból a jövőben a PL bukná a 4. BL helyet és csak 3 csapat indulna, akkor a PL elértéktelenedne? Vagy ha 5 akkor érdekfeszítőbbé válna? Ha az 1 BL hely tét nélküli meccseket generálna, akkor mi a helyzet a 19-el? Hol a határ és mi alapján?
Követem az NBA-t és az NFL-t is és vannak bőven érdektelen meccsek. Én például a Lakers-nek szurkolok és Lebron érkezése előtt volt 4-5 év amikor esély sem volt a rájátszásra, nem is nagyon néztem meccseket mert egyszerűen nem volt tétje a meccseknek. Meg ugye ott vannak a tankolások, amikor direkt játszanak gyengén a csapatok hogy jobb draft pozicióba kerüljenek. Persze ilyen nincs a fociban, de emiatt is vannak ott is félvállról vett meccsek. Plusz ugye ezekben a ligákban a rájátszásért mennek a csapatok, az teljesen más mint egy pontszerzős rendszer, sok csapat érdekelt benne, de ha egy Premier League-ben ha csak az első helynek lesz jelentősége és a 2. és a 17. hely között kb mindegy hol végzel akkor nem tudom mi tenné érdekessé az egészet. Lehet hogy nekem túl magas az ingerküszöböm, de engem nem hozna lázba hogy mondjuk a 8. helyről felküzdjük magunkat a 3.-ra, de semmi jutalmat nem kapunk érte csak elmondhatjuk hogy 5 hellyel jobb pozícióban végeztünk...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1009 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bandi írta: 2021. április 19., hétfő 19:29 De mondom mégegyszer, a saját szurkolói szememmel nézem, sokkal jobb úgy leülni meccset nézni hogy van valami tétje (jelen esetben a top 4-be kerülés) és szerintem a szurkolók 99%-a így van ezzel.
Tiszta sor, kinek a pap, kinek a paplan.
Bandi írta: 2021. április 19., hétfő 19:29 Nyilván nem kimondottan annak drukkolok hogy 4.-ek legyünk, de a jelenlegi helyzetünkben ez a cél. És lesznek olyan évek a jövőben is amikor hullámvölgybe kerülünk és januárra nem lesz esélyünk a bajnoki címre, ne adj Isten a szuperligában sem jutunk tovább és akkor onnantól kezdve 5 hónapig nézhetünk tét nélküli meccseket. Szóval nekem ez a bajom, hogy a bajnokságok el fognak értéktelenedni. És lehet jönni a presztízzsel meg hogy néhány millióval többet kapnak ha 1-2 hellyel jobb helyen végeznek és ezért hajtani fognak de ez mese, remélem senki nem gondolja komolyan hogy majd ezért fogunk kiélezett meccseket játszani.
Már biztos idegesítő, hogy ezzel a szájbatekert NHL-el példálózok, de szerintem a többi hasonló franchise alapú rendszerben is hasonló a helyzet. Szabi talán NBA-t követ?! De más is nyugodtan rám cáfolhat, láttam már NFL-es avatart is bőven. Én ezekben a sorozatokban még nem láttam fél vállról vett meccseket, aki zsinórban kikap is próbál talpraállni és jobb lenni. Amikor pedig létrehozol egy olyan versenysorozatot, ahol nüanszok döntenek a szűk győzelem vagy egy nagy arányú vereség közt, senki nem fogja féltávon elengedni a dolgot.

Egy másik téma, ha valamilyen okból a jövőben a PL bukná a 4. BL helyet és csak 3 csapat indulna, akkor a PL elértéktelenedne? Vagy ha 5 akkor érdekfeszítőbbé válna? Ha az 1 BL hely tét nélküli meccseket generálna, akkor mi a helyzet a 19-el? Hol a határ és mi alapján?

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#1010 Hozzászólás Szerző: Bandi »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 18:22
Bandi írta: 2021. április 19., hétfő 17:46 De most nézd a szurkolók szempontjából. Te például izgatottan tudtál volna leülni az elmúlt 8-10 bajnoki meccsünk elé vagy akár a holnapi Brighton elleni meccs elé, tudván hogy végül is tök mindegy hogy top 4-ben végzünk-e? Én biztos nem, és jól hangzik hogy a presztízs miatt minél jobb helyen kell végezni, de szerintem a szurkolók 90%-át nem fogja érdekelni hogy a 4. vagy 6. helyen végez a csapatuk, ha ennek semmi hatása nem lesz az európai kupaszereplésre...
Bocs, de engem már most sem érdekel. Ha a 4. helyért akarnék szurkolni akkor szarzenál drukker lennék :lol:
Komolyra fordítva, ha saját magukért nem akarnak teljesíteni, akkor tényleg mindegy ez az egész. Egy olimpikonnak, ha nincs esélye az aranyra nem fog belesz*rni és utolsó lenni, hanem vergődik azért, hogy 3 hellyel bár előrébb végezzen. Nem akarom pátoszi magaslatokra emelni ezt az egészet, de vagy a versenyszellem hajtja őket vagy a pénz... ha pedig az utóbbi, akkor az nem most hirtelen történik, mert létrejön a gonosz ESL
De mondom mégegyszer, a saját szurkolói szememmel nézem, sokkal jobb úgy leülni meccset nézni hogy van valami tétje (jelen esetben a top 4-be kerülés) és szerintem a szurkolók 99%-a így van ezzel. Nyilván nem kimondottan annak drukkolok hogy 4.-ek legyünk, de a jelenlegi helyzetünkben ez a cél. És lesznek olyan évek a jövőben is amikor hullámvölgybe kerülünk és januárra nem lesz esélyünk a bajnoki címre, ne adj Isten a szuperligában sem jutunk tovább és akkor onnantól kezdve 5 hónapig nézhetünk tét nélküli meccseket. Szóval nekem ez a bajom, hogy a bajnokságok el fognak értéktelenedni. És lehet jönni a presztízzsel meg hogy néhány millióval többet kapnak ha 1-2 hellyel jobb helyen végeznek és ezért hajtani fognak de ez mese, remélem senki nem gondolja komolyan hogy majd ezért fogunk kiélezett meccseket játszani.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#1011 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 18:55 "The Super League clubs could be out of FIFA 22."

Gondolom sok embernek ez lesz az igazi csapas. :lol:
Évről évre csak egyre szarabb ez a játék, nyugodtan mehetne az egész a levesbe, nem csak a 12 csapat belőle. :D
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Bajnokok Ligája

#1012 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 18:55 "The Super League clubs could be out of FIFA 22."

Gondolom sok embernek ez lesz az igazi csapas. :lol:
felkészül a pes..
kecske01 írta: 2021. április 19., hétfő 19:04 UEFA executive and head of the Danish FA Jesper Moller says that he expects ‘Super League’ participants Chelsea, Manchester City and Real Madrid to be kicked out of the Champions League on Friday. (Source: @Reuters)


Mi sem vagyunk normalisak..
nem hiába lett most bejelentve sztem ennek oka van

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6941
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#1013 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

UEFA executive and head of the Danish FA Jesper Moller says that he expects ‘Super League’ participants Chelsea, Manchester City and Real Madrid to be kicked out of the Champions League on Friday. (Source: @Reuters)


Mi sem vagyunk normalisak..

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#1014 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

"The Super League clubs could be out of FIFA 22."

Gondolom sok embernek ez lesz az igazi csapas. :lol:

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1015 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

Traxver írta: 2021. április 19., hétfő 18:50
Mr-Moss írta: 2021. április 19., hétfő 18:46 Kiegészítés: Az NB1-nek sincs sok értelme, mert a Fradi utcahosszal bajnok egy ideje. De ott van Szerbia is, ahol már a Crvena Zvezda a Partizánt is lehagyta, akkor beszélhetünk Ausztriáról is, ahol 7-8 éve csak a Salzburg a bajnok, senkinek sincs reális esélye befogni őket, de jó példa Ukrajna is, ahol a Dinamo-Shaktar kettősön kívül nincs komoly csapat. Ezeknek a közép-európai bajnokságok élcsapatainak is jobb lehetne, ha inkább egymással játszanának, nem pedig már februárban megnyerni a ligát, mert a félprofi jellegű riválisaik semmilyen téren nem tudják őket megközelíteni. Tehát a kis országok bajnokai is tudnának Európában tovább fejlődni. Mert így hiába bajnok minden évben a Fradi, egy Juve-Barca csoportban esélye sincs továbbmenni.
ősztől jön az euroliga 2 ahol pont ezek a kis csapatok játszanak egymás ellen
Oké, de az is egy bajnokság alapján kvalifikálós rendszer lenne, mint a BL. Ez pedig egy bajnokságtól független szuperliga, csak több osztállyal.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Bajnokok Ligája

#1016 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Mr-Moss írta: 2021. április 19., hétfő 18:46 Kiegészítés: Az NB1-nek sincs sok értelme, mert a Fradi utcahosszal bajnok egy ideje. De ott van Szerbia is, ahol már a Crvena Zvezda a Partizánt is lehagyta, akkor beszélhetünk Ausztriáról is, ahol 7-8 éve csak a Salzburg a bajnok, senkinek sincs reális esélye befogni őket, de jó példa Ukrajna is, ahol a Dinamo-Shaktar kettősön kívül nincs komoly csapat. Ezeknek a közép-európai bajnokságok élcsapatainak is jobb lehetne, ha inkább egymással játszanának, nem pedig már februárban megnyerni a ligát, mert a félprofi jellegű riválisaik semmilyen téren nem tudják őket megközelíteni. Tehát a kis országok bajnokai is tudnának Európában tovább fejlődni. Mert így hiába bajnok minden évben a Fradi, egy Juve-Barca csoportban esélye sincs továbbmenni.
ősztől jön az euroliga 2 ahol pont ezek a kis csapatok játszanak egymás ellen

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1017 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

Kiegészítés: Az NB1-nek sincs sok értelme, mert a Fradi utcahosszal bajnok egy ideje. De ott van Szerbia is, ahol már a Crvena Zvezda a Partizánt is lehagyta, akkor beszélhetünk Ausztriáról is, ahol 7-8 éve csak a Salzburg a bajnok, senkinek sincs reális esélye befogni őket, de jó példa Ukrajna is, ahol a Dinamo-Shaktar kettősön kívül nincs komoly csapat. Ezeknek a közép-európai bajnokságok élcsapatainak is jobb lehetne, ha inkább egymással játszanának, nem pedig már februárban megnyerni a ligát, mert a félprofi jellegű riválisaik semmilyen téren nem tudják őket megközelíteni. Tehát a kis országok bajnokai is tudnának Európában tovább fejlődni. Mert így hiába bajnok minden évben a Fradi, egy Juve-Barca csoportban esélye sincs továbbmenni.

Avatar
Mr-Moss
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2013. április 1., hétfő 18:22
Kedvenc játékos: JT
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1018 Hozzászólás Szerző: Mr-Moss »

Kitaláltam a tutit. Legyen szuperliga. De több osztállyal. Hasonlóan a Nemzetek Ligájához. Mondjuk ez esetben a 20 csapat lehet, hogy sok osztályonként, ez átgondolás kérdése, talán inkább 12 vagy 16 lenne az optimális. Évente 2 csapat kiesne, az alsóbb osztályból pedig ugyanannyi feljutna. Így egy kisebb csapat is évek kitartó munkájával feljuthatna az első osztályba, az Arsenal féle nagycsapatok, akik már csak a nevükből élnek, pedig kieshetnek. Nyilván egy Fradi így is esélytelen lenne az első osztály közelébe jutni, de nem is lenne sok értelme, ha oda feljutnának az ilyen kicsi csapatok. Nyilván minél magasabb osztály, annál több pénz, így lenne extra motiváció feljutni.

Közben, hogy a hazai bajnokságok ne fulladjanak unalomba, mert nem ott kell kiharcolni a BL indulást, bevezetném az amerikai rájátszás rendszert. Tehát a 20 csapatos PL-ben, mondjuk 1-8-ig lenne rájátszás, vagy 1-6-ig utóbbi esetében az első és a második csapat az NFL-hez hasonlóan byeweeken kezd. A magasabb kiemelt fogadná az alacsonyabbat és előbbié lenne a hazai pálya előnye (tehát egy meccses lenne a kieséses szakasz), így meglenne a végéig a motiváció, hogy ne legyen mindegy egy csapatnak, hogy 4. vagy 5. helyezettek a végén. A döntő helyszíne lehetne semleges. Így akár szélsőséges esetben egy 8. helyezett Everton is lehetne angol bajnok, ha több meccsen át idegenben le tudná gyűrni a top csapatokat. Ezt az amerikai major sportos, kiemelős rendszert a nemzetközi ligákban is lehetne alkalmazni, vagy ott maradhatna az európai focira jellemző csoportkör+kiesés.

Szerintem ez egy jó forgatókönyv lenne, talán a túl sok meccs miatt egyedül a hazai kupasorozatokat kellene eltörölni vagy úgy átalakítani, hogy főleg fiatalok játszanak benne. Mit szóltok?

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1019 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 18:24 Ezek utan nincs tobb kerdesem. A 6 angol klub a megsemmisulest kockaztatja. Jo lenne felebredni, mielott tenyleg valami hatalmas nagy baj nem tortenik.
Beírják őket a Cayman szigetekre, mint a többi nagy vállalatot, aztán lesheti az állam az adót is :lol:

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#1020 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

DOWDEN: GOVERNMENT CONSIDERING WIDE RANGE OF SANCTIONS

Culture Secretary Oliver Dowden told the House of Commons: "We will not stand by and watch football be cravenly stripped of the things that make millions across the country love it."

Dowden said he had met with the Premier League and the Football Association and said they were "considering a wide range of sanctions".

Dowden added: "If they can't act, we will. We will put everything on the table to prevent this from happening.

“We are examining every option from governance reform to competition law and mechanisms that allow football to take place.

"Put simply, we will be reviewing everything the Government does to support these clubs to play. I have discussed these options with the Prime Minister this morning, and we are working at pace across Government and with the football authorities.

“We will do whatever it takes to protect our national game."

Ezek utan nincs tobb kerdesem. A 6 angol klub a megsemmisulest kockaztatja. Jo lenne felebredni, mielott tenyleg valami hatalmas nagy baj nem tortenik.

Válasz küldése