Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1021 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bandi írta: 2021. április 19., hétfő 17:46
AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 17:15 1. Ha a BL helyezés kell lebegjen a szemek előtt, hogy egy Leicester előtt végezzünk, ha presztízsből nem érdeke ennek a 6 angliai klubnak, hogy az utolsó pontokat is megszerezze, a másik előtt végezve, akkor ESL ide vagy oda, kár a fociról, mint sportról beszélni.
De most nézd a szurkolók szempontjából. Te például izgatottan tudtál volna leülni az elmúlt 8-10 bajnoki meccsünk elé vagy akár a holnapi Brighton elleni meccs elé, tudván hogy végül is tök mindegy hogy top 4-ben végzünk-e? Én biztos nem, és jól hangzik hogy a presztízs miatt minél jobb helyen kell végezni, de szerintem a szurkolók 90%-át nem fogja érdekelni hogy a 4. vagy 6. helyen végez a csapatuk, ha ennek semmi hatása nem lesz az európai kupaszereplésre...
Bocs, de engem már most sem érdekel. Ha a 4. helyért akarnék szurkolni akkor szarzenál drukker lennék :lol:
Komolyra fordítva, ha saját magukért nem akarnak teljesíteni, akkor tényleg mindegy ez az egész. Egy olimpikonnak, ha nincs esélye az aranyra nem fog belesz*rni és utolsó lenni, hanem vergődik azért, hogy 3 hellyel bár előrébb végezzen. Nem akarom pátoszi magaslatokra emelni ezt az egészet, de vagy a versenyszellem hajtja őket vagy a pénz... ha pedig az utóbbi, akkor az nem most hirtelen történik, mert létrejön a gonosz ESL
Tomi26 írta: 2021. április 19., hétfő 18:04 created by the poor, stolen by the rich

remelem eltunik az osszes 12 egy eletre
Jól hangzanak az ilyen szlogenek, csak kb full értelmetlenek. Ha már nagyokat kell mondani, akkor Always follow the money. Amióta profi szinten űzik a focit, ahogy egyre nagyobb lett a népszerűsége úgy lett egyre gazdagabb és gazdagabb emberkéké a csapatok tulajdonrésze. Ez nem egy tegnap elkezdődő folyamat, kb a második világháború óta stabilnak tekinthető tendencia. És ez igaz mindenre, előszőr mindenben a kisgyerekek kezdnek el versengeni, aztán az amatőrök és egyes, saját szórakoztatásra kitalált sportok kinövik magukat és világszintűek lesznek. F1, foci, NHL, NFL, NBA, Baseball, Crickett vagy hogy írják, meg társai, egyikben sem téglavetők a tulajdonosok.

Az NHL az original 6ből nőtte ki magát, ma már 31 csapatot számlál. Ez is szép lassan gyarapodni fog, ha pénz lesz benne(márpedig egyelőre úgy tűnik lesz) Vagy haladnak egyesek a korral vagy mehetnek kihalni, mint a mamut.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1022 Hozzászólás Szerző: broduer »

Tomi26 írta: 2021. április 19., hétfő 18:04 created by the poor, stolen by the rich

remelem eltunik az osszes 12 egy eletre
Nem gondoltam volna, hogy valaha lesz olyan hozzászólásod amivel egyet fogok érteni. :D

Tomi26
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2012. április 11., szerda 14:12
Kedvenc játékos: Matic
Kedvenc exjátékos: Mata-Ballack
Tartózkodási hely: London

Re: Bajnokok Ligája

#1023 Hozzászólás Szerző: Tomi26 »

created by the poor, stolen by the rich

remelem eltunik az osszes 12 egy eletre

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1024 Hozzászólás Szerző: broduer »

GereZsolt írta: 2021. április 19., hétfő 17:44
broduer írta: 2021. április 19., hétfő 16:18
AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 16:05 Én is úgy értettem hogy ez eddig is így volt. Nem tetszik ezeknek a csapatoknak az új BL formátum, mert úgy látják nem vezet sehova, ezért létrehozzák a saját zártkörű európai bulijukat. Egy szem fazon nem nyilatkozta, hogy ne indulnának a hazai sorozatokban vagy hogy bármi más változna. Egyszerűen csak az UEFA licenszelt bajnokság helyett egy saját licenszeltet tolnának. Nem értem ezen sem a felháborodást sem a kálváriát(nem rád írom, hanem a közvéleményre) :D
Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.
Miért ne lenne jó minden héten nagy meccseket nézni? Szerintem mindenki jobban csíp egy Real-Inter, City-Atleti meccset nézni mint a Vitesse-Zagreb BL csoportmeccset. A legjobb játékosok a legjobb játékosok ellen hétröl hétre, nem igazán látom, hogy ha ez csak egy külön sorozat akkor , hogy is árt ez a sportnak.

Nem lenne tétnélküli a bajnokság soha. Ugyanugy vannak tvs pénzek, presztízs.

Én megértem a nagycsapatokat akiknek csak nyűg több száz, ezer km-t utazni a blben azért, hogy pofánvágják az örmény bajnokot vagy a fradit vagy akárkit.
Az új sorozatban nem lenne nívótlan meccs, szar meccsek lehetnek persze, de nem kéne az 5-6 osztálykülönbséget nézni egy Chelsea meg egy Vidi között.
A legnagyobb brandek, szurkolói bázisok, játékosok egymás ellen évi 10-30 alkalommal...tényleg nem látom mi a rossz ebben. Úgy hogy az élősködő féreg, korrupt UEFA nem nyulja le a pénzt azoktól akik megtermelik...teljesen érthető a törekvése ezeknek a csapatoknak.
Ugyan már, hagyjuk már ezt a "szegény nagycsapatoknak el kell utazni elpicsázni a Videotont"- szöveget. Ez évi 2-4 meccset jelent, nehogy már ebbe haljanak bele. És nem, nem lenne jó minden héten nagymeccset nézni nekem, mert épp az a lényege, hogy egy kuriózum, ritkán van, jobban izgul az ember. Eddig a napig tűkön ülve vártam a Real meccset, mert mióta én szurkolok ennek csapatnak nem volt ilyen párharc. A 3. után egy szezonban ez az izgalom eltűnne.

Nézhetnénk minden héten izgalmas meccseket, de fenntartom, hogy a PL-ben nulla lenne az izgalom, az egész tönkremenne ezáltal. Igen TV-s pénzek, de te, mint szurkoló izgulnál minden meccsen a tv-s pénzek miatt? Ha meg kiesünk a nagy szuperligából idő előtt, és mondjuk a bajnokságban is esélytelenek vagyunk a bajnoki címre, akkor meg kb vége a szezonunk izgalmának.

De persze, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogyan kezeli ezt a kérdést. Én azt nem látom mi a jó ebben, és ha megvalósul nem fogom többé követni ezt a sportot ilyen szinten, mint most.

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#1025 Hozzászólás Szerző: Bandi »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 17:15 1. Ha a BL helyezés kell lebegjen a szemek előtt, hogy egy Leicester előtt végezzünk, ha presztízsből nem érdeke ennek a 6 angliai klubnak, hogy az utolsó pontokat is megszerezze, a másik előtt végezve, akkor ESL ide vagy oda, kár a fociról, mint sportról beszélni.
De most nézd a szurkolók szempontjából. Te például izgatottan tudtál volna leülni az elmúlt 8-10 bajnoki meccsünk elé vagy akár a holnapi Brighton elleni meccs elé, tudván hogy végül is tök mindegy hogy top 4-ben végzünk-e? Én biztos nem, és jól hangzik hogy a presztízs miatt minél jobb helyen kell végezni, de szerintem a szurkolók 90%-át nem fogja érdekelni hogy a 4. vagy 6. helyen végez a csapatuk, ha ennek semmi hatása nem lesz az európai kupaszereplésre...

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Bajnokok Ligája

#1026 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

broduer írta: 2021. április 19., hétfő 16:18
AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 16:05
edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54 Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Én is úgy értettem hogy ez eddig is így volt. Nem tetszik ezeknek a csapatoknak az új BL formátum, mert úgy látják nem vezet sehova, ezért létrehozzák a saját zártkörű európai bulijukat. Egy szem fazon nem nyilatkozta, hogy ne indulnának a hazai sorozatokban vagy hogy bármi más változna. Egyszerűen csak az UEFA licenszelt bajnokság helyett egy saját licenszeltet tolnának. Nem értem ezen sem a felháborodást sem a kálváriát(nem rád írom, hanem a közvéleményre) :D
Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.
Miért ne lenne jó minden héten nagy meccseket nézni? Szerintem mindenki jobban csíp egy Real-Inter, City-Atleti meccset nézni mint a Vitesse-Zagreb BL csoportmeccset. A legjobb játékosok a legjobb játékosok ellen hétröl hétre, nem igazán látom, hogy ha ez csak egy külön sorozat akkor , hogy is árt ez a sportnak.

Nem lenne tétnélküli a bajnokság soha. Ugyanugy vannak tvs pénzek, presztízs.

Én megértem a nagycsapatokat akiknek csak nyűg több száz, ezer km-t utazni a blben azért, hogy pofánvágják az örmény bajnokot vagy a fradit vagy akárkit.
Az új sorozatban nem lenne nívótlan meccs, szar meccsek lehetnek persze, de nem kéne az 5-6 osztálykülönbséget nézni egy Chelsea meg egy Vidi között.
A legnagyobb brandek, szurkolói bázisok, játékosok egymás ellen évi 10-30 alkalommal...tényleg nem látom mi a rossz ebben. Úgy hogy az élősködő féreg, korrupt UEFA nem nyulja le a pénzt azoktól akik megtermelik...teljesen érthető a törekvése ezeknek a csapatoknak.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1027 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

broduer írta: 2021. április 19., hétfő 16:18 Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.
A véleményem leírhatom, de meggyőzni nem tudlak és nem is akarlak. Én ennek sem támogatója sem ellenzője nem vagyok, csak ahogyan működik a világ, annak fényében nem döbbent meg ez a lépés és logikusnak is tűnik egy globális piacon.

1. Ha a BL helyezés kell lebegjen a szemek előtt, hogy egy Leicester előtt végezzünk, ha presztízsből nem érdeke ennek a 6 angliai klubnak, hogy az utolsó pontokat is megszerezze, a másik előtt végezve, akkor ESL ide vagy oda, kár a fociról, mint sportról beszélni.
2. A meccs számot nem a jelenlegi BLhez kell mérni. Az új formátum életbe fog lépni, ezzel kapcsolatban is ugyanúgy bőgtek, hogy tönkreteszi az angol kupasorozatokat https://www.bbc.com/sport/football/56573883

Az új BL: Ha az első 8ként továbbjutsz a legjobb 16 közé, akkor minimum 19 meccset kell játszani, ha a maradék 16-al még meg kell küzdened, akkor az újabb 6 meccs, ami máris 25 a döntőig.
ESL: 18 alapszakasz + 3(ha 4-5. vagy) + 5 a döntőig. Ez 18-23-26 meccs ha jól számolom. Szóval leggyengébb döntős forgatókönyvnél +1 meccs a különbség, legjobbnál +4 meccs. Ha pedig az UEFA/FIFA kib*ssza a játékosokat a válogatottból, akkor az -8 meccs vagy mennyi :mrgreen:

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Bajnokok Ligája

#1028 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Kozben megerositette az UEFA, hogy csapatok jatekosai mar a nyari EB-n sem vehetnek reszt. A jogi csapatuk folyamatosan dolgozik, valamint szorosan egyuttmukodnek a FIFA-val es angol,spanyol,olasz szovetseggel is. Pentekre terveznek egy nagy bejelentest es megigertek, hogy szankcionaljak a csapatokat. Mind a 12 klubnak azt uzenik, hogy merlegeljenek, amig visszafordithatatlan kart nem okoznak.

Egyre valoszinubb, hogy az emlitett orszagok szovetsegei torlik a csapatokat hazajuk bajnoksagabol es a kupakbol is. A BL elodontokrol is pentekig dontenek, jelen allas szerint nem fejezodik be a BL, legalabbis nem a Chelsea,Real es a City reszvetelevel.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1029 Hozzászólás Szerző: broduer »

AwayRoller írta: 2021. április 19., hétfő 16:05
edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54 Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Én is úgy értettem hogy ez eddig is így volt. Nem tetszik ezeknek a csapatoknak az új BL formátum, mert úgy látják nem vezet sehova, ezért létrehozzák a saját zártkörű európai bulijukat. Egy szem fazon nem nyilatkozta, hogy ne indulnának a hazai sorozatokban vagy hogy bármi más változna. Egyszerűen csak az UEFA licenszelt bajnokság helyett egy saját licenszeltet tolnának. Nem értem ezen sem a felháborodást sem a kálváriát(nem rád írom, hanem a közvéleményre) :D
Millió oka van a kálváriának. De akkor csak kettő praktikusabbról (és nem elviről) érdekelne a véleményed.
1. A liga meghívásos alapon fog működni. Emellett marad a saját bajnokság, viszont ugye így a nagycsapatok számára a BL helyek értelmét vesztik. Nem fog ez egy iszonyatos színvonalhanyatlást okozni a hazai bajnokságokban? Idén például már kb 15 fordulója tét nélküli lenne nekünk a bajnokság. Hogy lehet így majd motiválni, mi lesz az elérendő cél, ha már a bajnokságra nincs esély? Szerinted ez nem fog kivenni egy óriási élvezeti értéket az egészből?
2. A meccs szám: így is mindig túlterhelt csapatokról meg játékosokról van szó. Egy átlag (mondjuk a legjobb 8 közé bejutó) szuperliga csapat 22 meccs körül fog játszani a ligában (ha eljut a döntőig ez a szám 28-30! lehet). Emellé jön még a 38 bajnoki, és a 8-10 hazai kupa, illetve a válogatott meccsek. Ez alsó hangon is bőven 70+ meccs, (sok játékosnak 80+), ami teljesen kifogja készíteni a játékosokat és a kereteket. Vagy az első ponttal összefüggően, majd a bajnokikon játszik az ifi csapat.

És akkor ezt továbbgondolva, ezt a ligát pokoli nehéz lesz megnyerni. Ergo simán előfordulhat az, ha mondjuk az idei szezont vesszük alapul, hogy ilyentájt már kb nem lesz értelme a szezonnak, mert a szuperligából már kiestünk, a bajnoki címtől meg fényévekre vagyunk. Lemehet majd úgy 10-12 Pl forduló a szezon végén, hogy igazából nincs miért nézni, mert jövőre úgyis megint automatikusan indulunk...
Szerintem vicc az egész, de érdekel a véleményed ezekről, győzz meg, miért lesz nekem jó minden héten El Classicot nézni.

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1030 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

broduer írta: 2021. április 19., hétfő 15:58
edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54
Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 15:45 https://www.bbc.com/sport/football/56795811

Az ESL levelet küldött a FIFA-nak és az UEFA-nak, szeretne együttműködni velük, és találkozót kért tőlük. Továbbá már nem a BL és EL helyett lenne ez az új liga, hanem a 2 sorozat mellett. Hamar megadták magukat a csapatok. :mrgreen:
Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Azért, ha tényleg igazak ezek a hírek, hogy ezt rajtuk meg Perezéken kívül senki nem tudta, akkor lehetnek még itt érdekes fejlemények. Ha Tuchel tényleg tegnap tudta ezt meg, én a helyébe például azonnal felállnék visszafordíthatatlan bizalomvesztés indokával. Lehet tényleg mindenkinek új ez most, és ha játékosok is besztrájkolnak, illetve edzők emelik fel a hangjukat, könnyen lehet, hogy hátrébb vesznek az agyarakkal az érintettek.
De nem tudni, hogy pl Tuchel szerint ez jo otlet vagy nem. Azert mondtam, hogy sok a kerdes meg, mert a jatekosokat is szerzodes koti a klubokhoz es mikor pl a Chelsea kifizet 70milliot Havertzert, akkor nem hiszem hogy Abra azt mondja hogy nem baj, ha nem akarsz jatszani nem kell es elmehetsz ingyen fel ev utan. Csak egy pelda. En nem tudom hogy fogjak mindezt megoldani, csak a nevekbol itelve gondolom, hogy fel vannak keszulve, mert nem kispalyas vezetok es csapatok vesznek reszt.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#1031 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54 Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Én is úgy értettem hogy ez eddig is így volt. Nem tetszik ezeknek a csapatoknak az új BL formátum, mert úgy látják nem vezet sehova, ezért létrehozzák a saját zártkörű európai bulijukat. Egy szem fazon nem nyilatkozta, hogy ne indulnának a hazai sorozatokban vagy hogy bármi más változna. Egyszerűen csak az UEFA licenszelt bajnokság helyett egy saját licenszeltet tolnának. Nem értem ezen sem a felháborodást sem a kálváriát(nem rád írom, hanem a közvéleményre) :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#1032 Hozzászólás Szerző: Dante »

edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54
Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 15:45 https://www.bbc.com/sport/football/56795811

Az ESL levelet küldött a FIFA-nak és az UEFA-nak, szeretne együttműködni velük, és találkozót kért tőlük. Továbbá már nem a BL és EL helyett lenne ez az új liga, hanem a 2 sorozat mellett. Hamar megadták magukat a csapatok. :mrgreen:
Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Amikor sok tíz milliós átigazolások hiúsulnak meg percek miatt, mert nem sikerült időben átküldeni a szerződéseket.

A foci ugyanolyan amatőr, mint a szórakoztatóipar. A chairman-ek csak a pénzt látják, ezért nagyon sokszor a vak szerencsén múlnak a történések.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1033 Hozzászólás Szerző: broduer »

edeskeves írta: 2021. április 19., hétfő 15:54
Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 15:45 https://www.bbc.com/sport/football/56795811

Az ESL levelet küldött a FIFA-nak és az UEFA-nak, szeretne együttműködni velük, és találkozót kért tőlük. Továbbá már nem a BL és EL helyett lenne ez az új liga, hanem a 2 sorozat mellett. Hamar megadták magukat a csapatok. :mrgreen:
Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D
Azért, ha tényleg igazak ezek a hírek, hogy ezt rajtuk meg Perezéken kívül senki nem tudta, akkor lehetnek még itt érdekes fejlemények. Ha Tuchel tényleg tegnap tudta ezt meg, én a helyébe például azonnal felállnék visszafordíthatatlan bizalomvesztés indokával. Lehet tényleg mindenkinek új ez most, és ha játékosok is besztrájkolnak, illetve edzők emelik fel a hangjukat, könnyen lehet, hogy hátrébb vesznek az agyarakkal az érintettek.

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Bajnokok Ligája

#1034 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Pilgrim írta: 2021. április 19., hétfő 15:45 https://www.bbc.com/sport/football/56795811

Az ESL levelet küldött a FIFA-nak és az UEFA-nak, szeretne együttműködni velük, és találkozót kért tőlük. Továbbá már nem a BL és EL helyett lenne ez az új liga, hanem a 2 sorozat mellett. Hamar megadták magukat a csapatok. :mrgreen:
Ez eddig is igy volt, hogy nem helyettuk akartak, hanem ezek a csapatok kulon sorozatban merettetnek meg magukat. Vagy rosszul tudom?
Hulyeseg lenne azt gondolni, hogy ilyen nagy nevu vezetok es klubok lejaratjak magukat es nem keszultek fel minden eshetosegre, nem hiszem hogy ok lesznek akik becsicskulnak :D

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#1035 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

https://www.bbc.com/sport/football/56795811

Az ESL levelet küldött a FIFA-nak és az UEFA-nak, szeretne együttműködni velük, és találkozót kért tőlük. Továbbá már nem a BL és EL helyett lenne ez az új liga, hanem a 2 sorozat mellett. Hamar megadták magukat a csapatok. :mrgreen:

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#1036 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Gyakorlatilag ez a szezon így már érdektelen. Szar érzés, sajnos az ember már nem tud rápörögni a maradék meccsekre. Az is lehet már meccsek se lesznek.

Érdekes lesz a sok kérdőjel után ha elindul ez a Szuper Liga ősszel, kiket tudunk megtartani, milyen kerettel vágunk neki. Meg hogy a nyári EB-t a csapatok a C csapatokkal tolják le.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#1037 Hozzászólás Szerző: broduer »

Ráadásul vicces, hogy valaki korrekt bíráskodásra számít majd egy olyan ligában, ahol Florentino Perez az elnök.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Bajnokok Ligája

#1038 Hozzászólás Szerző: Traxver »

ebből lehet akár új VB is...ha új "BL"-re van pénz akkor új VB-re is lehet csak meg kell venni 3-4 szövetséget...
am érdekes, hogy pont most hozták nyilvánosságra és nem várták meg a bajnokságok végét

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#1039 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Teljesen legalisan tilthatjak ki a klubokat, sot, most nyilatkozott Boris Johnson is, a kormany mindent megtesz, hogy megakadalyozza ezt az oruletet. Akar meg meccset sem rendezhetunk, el kell koltoznie az egyesuletnek Europabol. Aki szerint a 12 egyuttes gyozteskent johet ki a tortenetbol az teved megitelesem szerint.

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Bajnokok Ligája

#1040 Hozzászólás Szerző: Crap »

Amúgy kíváncsi vagyok mennyire legális ez a fenyegetőzes. Mert a BL oke, hogy akkor tiltás, de a PL kitilthat azért klubbokat, ha nem a BL-ben akarnak indulni?
Kötve hiszem, hogy ez ennyire egyszerű és biztos tudják is ezt a nagy klubbok.

Máshol már olvasni is lehetett, hogy ha ki tiltják ezeket a klubbokat, akkor jön a pereskedés.

Pl kis csapatoknak is rendesen vissza nyalt a fagyi. Egészen addig amíg legálisan lehet élősködni meg kemenykedni, addig röhögve leszavazták idén is az 5 cserét ill. hasonló kezdeményezéseket, hogy még véletlenül se legyen a top6-nak könnyebb.

Válasz küldése